Starity

Hogyan neveljem a kutyám?

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. szeptember 27. 12:03 #1
- törölt felhasználó -    
Olyan gondom lenne, hogy egy hete kaptam egy 11 hetes beagle kan fajtatiszta kutyát, és mindent rág amit csak tud: ha rászólok hogy "Nem szabad!" nem érti meg és tovább rágja.
Mit tegyek ez ellen?
2013. szeptember 27. 12:20 #2
- törölt felhasználó -    
Hát, nem nagyon értek a kutyákhoz, de szerintem először is, vegyél el tőle mindent, amit szét akar rágni... és adj neki pár játékot. Lehet, azért csinálja, mert unatkozik. Ha adsz neki olyasmit, amit valóban szétrághat, elképzelhető, hogy abbahagyja.
1 felhasználónak tetszik: CsakegyFanni
2013. szeptember 27. 13:34 #3
- törölt felhasználó -    
Nekem is van kutyám és ő már 6 éves. Nem vagyok szakértő csak amikor kaptam elolvastam néhány kutyás könyvet. Én is 11 hónaposan kaptam, elrágta a slagot, a kint hagyott papucsokat és a kerti növényeinket. A megdorgálás nálunk se hatott, ezért apa egy kicsit megütötte vagy rálépett a lábára és gyorsan leszokott. Viszont ez egy kicsit veszélyes, mert ha nagy kutya lesz, akkor lehet, hogy titeket is megharap. Szóval:Akkor üss rá egy picit, amikor rág! De akkor és csak akkor, mert ha nem akkor teszed, akkor a kutya azt fogja hinni, hogy nem szereted és azért lesz mérges. És ha rágáskor ráütsz de ne nagyot akkor le fog róla szokni. Nekem így a kutyám teljesen leszokott a rágásról. Mindenképp adj neki játékot is, amit szétrághat. Később pedig csontot adj neki, de azt is 1 héten 2-ször
2013. szeptember 27. 16:55 #4
- törölt felhasználó -    
Játékai vannak, nagyon sok.
Köszi a tanácsokat, és remélem majd tanul belőle! biggrin.gif
2013. szeptember 27. 19:45 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (Brenda Asnicar FAN @ 2013.09.27. 16:55)
Játékai vannak, nagyon sok. 
Köszi a tanácsokat, és remélem majd tanul belőle! biggrin.gif


Szívesen, nincs mit. Amit rághat dolgokat, még tedd el szerintem.
2013. október 05. 19:26 #6
- törölt felhasználó -    
Idézet (CsakegyFanni @ 2013.09.27. 19:45)
Szívesen, nincs mit. Amit rághat dolgokat, még tedd el szerintem.



Oké. biggrin.gif
2013. október 30. 23:30 #7
Eszti0305
Eszti0305
szjger.♥
 
StátuszKORN
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.28.
Hozzászólás: 1040
Csatolások: 3
Azonosító: 201010
Offline offline
Szerintem egy könyökkutyától,ráadásul egy eleven fajtától nem várhatjuk el,hogy ne rakoncátlankodjon egy kicsit.smileeee.gif Nem azért rágnak mindent,hogy bosszantsák a gazdit,hanem mert bizonyára szüksége van rá.Biztosan,ahogy nőnek-cserélődnek a fogai,szükségszerűvé válik,hogy ezt tegye.Persze,arról azért nem árt leszoktatni,ha a bútorokat rágcsálja.biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2013. november 03. 12:59 #8
- törölt felhasználó -    
Vegyél neki csontot, az állatboltokban van olyan, ami direkt kölyökkutyáknak van. Emészthető, még cipő formában is van. Foglalkozz vele sokat, mert azért is rághat, mert unatkozik és a gazdi figyelmét akarja magára vonni. Mennyit sétáltatod egy nap? Fáraszd le minél jobban, hogy ne legyen felesleges energiája. good.gif
Ezzel a fajta kutyával sok dolgod lesz, ha nem foglalkozol vele eleget, akkor nem csak azért fog rágni mert nő a foga...
2013. november 03. 13:22 #9
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Mi májusban vettünk egy kiskutyát, labradort. Ő is mindent összerágott: papucs, cipő, locsolócső, öntözőkana, vízesüveg stb. A nagy baj akkor volt amikor az egyik kiscsirkénket is megette. Akkor kapott is a szüleimtől meg tőlem, de később is folytatta. Mostmár kezd leszokni róla és csak a kaját lopja ami még mindig nem valami jó. A másik kutyánk elől is mindig ellopja az ételt ő meg jószívűen odaadja neki. A játék sem sokat segített neki mert azt is teljesen szétrágta.
Próbáld meg eléteni az ételt vagy valamilyen tárgyat és amikor közeledik felé üsd egy kicsit meg a fejét és szólj rá. Ha már engedelmeskedik pedig jutalmazd meg. Nekünk ez bevált és már sokkal engedelmesebb. good.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2014. március 13. 16:35 #10
- törölt felhasználó -    
Idézet (wiky96 @ 2013.11.03. 12:59)
Vegyél neki csontot, az állatboltokban van olyan, ami direkt kölyökkutyáknak van. Emészthető, még cipő formában is van. Foglalkozz vele sokat, mert azért is rághat, mert unatkozik és a gazdi figyelmét akarja magára vonni. Mennyit sétáltatod egy nap? Fáraszd le minél jobban, hogy ne legyen felesleges energiája.  good.gif 
Ezzel a fajta kutyával sok dolgod lesz, ha nem foglalkozol vele eleget, akkor nem csak azért fog rágni mert nő a foga...



Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. =) Jó ötleteket adtál, szoval biztos hasznát fogom venni. biggrin.gif
2014. március 13. 16:39 #11
- törölt felhasználó -    
Idézet (Nina 10 @ 2013.11.03. 13:22)
Mi májusban vettünk egy kiskutyát, labradort. Ő is mindent összerágott: papucs, cipő, locsolócső, öntözőkana, vízesüveg stb. A nagy baj akkor volt amikor az egyik kiscsirkénket is megette. Akkor kapott is a szüleimtől meg tőlem, de később is folytatta. Mostmár kezd leszokni róla és csak a kaját lopja ami még mindig nem valami jó. A másik kutyánk elől is mindig ellopja az ételt ő meg jószívűen odaadja neki. A játék sem sokat segített neki mert azt is teljesen szétrágta. 
Próbáld meg eléteni az ételt vagy valamilyen tárgyat és amikor közeledik felé üsd egy kicsit meg a fejét és szólj rá. Ha már engedelmeskedik pedig jutalmazd meg. Nekünk ez bevált és már sokkal engedelmesebb. good.gif




Velem is hasonló a dolog. Hiába kap játékot azt is szétrágja. rolleyes.gif de mivel van neki vagy 100 ezért nem nagy gond. És nagyon jó ötlet ez a dolog, ha sikerül leállítanom, hogy nehogy villámgyorsan nekiinduljon az ételnek, akkor talán sikerül! laugh.gif és köszönöm a tanácsot.
2014. március 15. 11:19 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet (Brenda Asnicar FAN @ 2014.03.13. 16:35)
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. =) Jó ötleteket adtál, szoval biztos hasznát fogom venni. biggrin.gif

Nagyon szívesen. wink.gif
2014. augusztus 06. 01:55 #13
Bella Pearl
Bella Pearl
soy valiente
 
Státuszshe might be shy sometimes, but honey, she is fierce!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.16.
Hozzászólás: 1653
Csatolások: 1037
Azonosító: 191721
Offline offline
Mindenképpen adj neki valamit, esetleg játékot, vagy akármit, amit tud rágcsálni, és nem jön szét hamar. Szeretgesd meg, foglalkozz vele sokat, mutasd meg neki, mennyire szereted. És a legfontosabb! SOSE BÁNTSD A KUTYÁDAT!
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!