Starity

Magyar rajongóinak üzent Sinead Burgess

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. október 04. 19:53 #41
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2013.10.03. 19:00)
Ezzel nem is lenne probléma, hiszen aranyos gesztus, de mennyire másabb lett volna is a dolog, ha szótárral próbál meg valamit írni? Nem azért, de 0,5 másodperc valamit beírni gugli fordítóba és kidobatni vele az adott idegennyelvű mondatocskát...


Hogy neked mindig szúrja valami a szemed.. Amúgy vedd figyelembe azt is, hogy a magyar nyelvnek a nyelvtana nagyon nehéz, szóval bármelyik személyes névmás vonzataként más lesz a rag a szó végén, illetve ott vannak a képzők, a múlt idő jele, kötőszók, jelzők stb. Szerintem egy 3 szóért nem akarta áttekinteni az amúgy is bonyolult egész nyelvtani rendszert. A magyarok közül rengetegen nem is tudnak helyesen irni se. Az oldalon is akad jó néhány példa. Annyi előnyük van, hogy ő nekik az anyanyelvük, igy a ragozásokat kénytelenek voltak megtanulni a mindennapi használat miatt. Van egy amerikai ismerősöm, aki ugyanúgy csak beüti egy forditó oldalra a mondandóját és úgy küldi el válaszát, ha épp társalgunk. Lehet nem volt helyes nyelvtanilag, sőt, de a gesztus ami fontos, de ezt te is úgy gondolod félig, mint irtad.. Mikor itt volt nálunk pár éve tanulgatta az abc-t és a szavak kiejtéseket. smileeee.gif Én ezt az üzenetet is úgy fogom fel ettől a lánytól, hogy megvolt benne a jószivűség, és semmi gondom nincs azzal, hogy nem kutakodott annyira utána a szavak pontos leirásáért.. Ne vedd ezt "tolakodásnak", csak nem értek veled teljes mértékben egyet. Ennyi az egész.
2 felhasználónak tetszik: Average Girl, Ms. Shorty
2013. október 05. 16:48 #42
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Levin @ 2013.10.04. 19:53)
Hogy neked mindig szúrja valami a szemed.. Amúgy vedd figyelembe azt is, hogy a magyar nyelvnek a nyelvtana nagyon nehéz, szóval bármelyik személyes névmás vonzataként más lesz a rag a szó végén, illetve ott vannak a képzők, a múlt idő jele, kötőszók, jelzők stb. Szerintem egy 3 szóért nem akarta áttekinteni az amúgy is bonyolult egész nyelvtani rendszert. A magyarok közül rengetegen nem is tudnak helyesen irni se. Az oldalon is akad jó néhány példa. Annyi előnyük van, hogy ő nekik az anyanyelvük, igy a ragozásokat kénytelenek voltak megtanulni a mindennapi használat miatt. Van egy amerikai ismerősöm, aki ugyanúgy csak beüti egy forditó oldalra a mondandóját és úgy küldi el válaszát, ha épp társalgunk. Lehet nem volt helyes nyelvtanilag, sőt, de a gesztus ami fontos, de ezt te is úgy gondolod félig, mint irtad.. Mikor itt volt nálunk pár éve tanulgatta az abc-t és a szavak kiejtéseket. smileeee.gif Én ezt az üzenetet is úgy fogom fel ettől a lánytól, hogy megvolt benne a jószivűség, és semmi gondom nincs azzal, hogy nem kutakodott annyira utána a szavak pontos leirásáért.. Ne vedd ezt "tolakodásnak", csak nem értek veled teljes mértékben egyet. Ennyi az egész.

Persze, mint írtam ez egy nagyon szép gesztus volt tőle, és nem is ezzel volt a problémám, hanem azzal, hogy valószínűleg fordító program. Gondoljunk csak a 80' évekbeli Freddie Mercuryra, aki a kezére írta a Tavaszi szél vizet áraszt népdal szövegét és magyarul elénekelte nekünk. Biztos, ezek után valahogy én teszem túl magasra a lécet, hogyha valaki meg akar szólalni magyarul hisz Freddie még énekelt is! Tudom, hogy a magyar a világ egyik legnehezebb nyelve, és állítólag iszonyatosan nehéz megtanulni, de, ha már le szeretnék írni valamit - biztos ez megint csak az én rigolyám -, de azt a lehető leghelyesebben próbálnám. Más az, hogy utána nézel, s úgy ejtesz hibát, mert nem tudod, de erről valahogy süt a fordító szoftver használata. Így meg nekem annyi jött le, hogy nyalunk egy kicsit a magyaroknak, hátha többen megismernek. unsure.gif Bocsi, de ez a véleményem. Megpróbál minden apró dolgot megragadni, hiszen nem egy ismert celebről van szó, én sem ismerem a munkásságát, és bár szimpatikusnak kellett volna lennie a megmozdulásának, nekem valahogy mégis antipatikussá vált. De, mint mondtam, gesztusként tényleg nagyon szép volt tőle, hiszen ránk magyarokra senki sem gondol, ám valami azt sejteti, hogy nem szívből jött. Talán emiatt is lett kötekedhetnékem. Trollkodásnak meg abszolút nem venném, hisz csak nem értettél egyet, amit te leírtál totál normálisan, nem úgy, mint a kishölgy pár hozzászólással feljebb.smileeee.gif A hozzád hasonló normális érveket felhozó embörkéket csipázom, hiszen nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a véleménye, én meg nagyon szívesen meghallgatom.smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: idone, CandUs
2014. szeptember 10. 06:50 #43
Miss.Elizabeth
Miss.Elizabeth
✨Focus✨
 
StátuszPink fluffy unicorn dancing on rainbow.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.14.
Hozzászólás: 1303
Csatolások: 9
Azonosító: 226085
Offline offline
Isteneem de jó! ^^ ♥
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok