Starity

Öt megdöbbentő tragédia, amit a közösségi médiának köszönhetünk

12 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. október 31. 13:18 #161
LoVe nyuszii
LoVe nyuszii
 
StátuszJobb teljes erőből harcolva meghalni, mint térden állva, megalázottan élni az él
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.04.
Hozzászólás: 580
Csatolások: 0
Azonosító: 193238
Offline offline
mind a kettő hibás
a közösségi portál azért mert van
az ember meg azért mert használja
2013. október 31. 14:28 #162
Elody Lovell
Elody Lovell
 
StátuszTeen Wolf Je'taime
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.31.
Hozzászólás: 524
Csatolások: 0
Azonosító: 214488
Offline offline
Nagyobb részben szerintem az emberek a hibásak, hiszen nem szabadna hagyniuk, hogy ennyire befolyásolja őket a közösségi portálok.
2013. október 31. 14:44 #163
yourshawty
yourshawty
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.10.
Hozzászólás: 1199
Csatolások: 50
Azonosító: 135998
Offline offline
Emberiség, de szeretlek. Komolyan néha azon gondolkozom, hogy jó lenne, ha egy jelentéktelen kis rovar lennék. Még az is okosabb a mai világnál.
2013. október 31. 14:49 #164
dettus7
dettus7
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.13.
Hozzászólás: 1996
Csatolások: 18
Azonosító: 131164
Offline offline
úristen............
2013. október 31. 14:54 #165
- törölt felhasználó -    
Nem vagyok internetfüggő ( szerencsére ). Mindezek közül egyedül a Facebookra regisztráltam, csak azért, mert tudok beszélgetni a barátaimmal és, mint az jól tudjuk, manapság mindenki ott tesz közzé mindent. Elvégre, valljuk be, sokkal egyszerűbb bepötyögni egy rövid kis szöveget, mint végighívni mindenkit. Viszont, mindennek van egy árnyoldala is, ahogy azt az előbb olvashattuk. Először is, nem tudhatjuk, hogy akibe az internet során megbízunk az valóban ilyen-e a való életben. Elvégre a virtuális világban bármit hazudhat magáról, mivel honnan is tudhatnánk ki ül a csatlakozó másik végén? Borzalmas esetek is születnek ebből, mint például, ha egy idegen chatban elhív valahova, és van olyan, aki képes is elmenni. Nem egy rablás okozója volt az ilyen incidens. Nem mellesleg, felhozott a cikk írója egy olyan példát is, amiben nem csak a közösségi portálok a hibásak. Ez bizony napjaink egyik legnagyobb poblémája, ilyen a kiközösítés, elítélés. Azt mondják, a legtöbb öngyilkosság az okból születik ha valakit a társadalom nem hajlandó befogadni, és ebben nagyon is sok igazság van. Később persze könnyen mentegetőzhet az adott személy, aki társának érzéseit és önbizalmát összetiporva küldi az undorítóbbnál undorítóbb levekleket. És ilyenkor még nem is beszéltünk a Twitterről, nameg az ask.fmről. Ami az utóbbit illeti, mint az sokan jól tudják, kérdésekre kell válaszolni, és van olyan balga, aki tényleg MINDENRE hajlandó leírni a teljes igazságot. Ez nem csak az oldal, hanem az emberi tudatlanság hibája is. Ami viszont a fanatikus One Direction rajongót illeti, az tényleg siralmas. Az ilyeneket kéne elküldeni az elmegyógyintézetekbe.
2013. október 31. 15:55 #166
- törölt felhasználó -    
Nem tudom, hogy egyes emberek milyen jogon bántják a másikat. Az ilyen emberek gusztustalanok
2013. október 31. 16:24 #167
Natalie_Rose
Natalie_Rose
új tag
 
StátuszDrop the Bass
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.26.
Hozzászólás: 15
Csatolások: 0
Azonosító: 214085
Offline offline
ISTENEM VÉGRE VALAKI MÁR ERRŐL IS CIKKET IR!<3 Nagyon jó lett!smileeee.gif
Jó lenne a mai fiataloknak kinyitni a szemüket...
2013. október 31. 17:06 #168
Phann
Phann
visszatérő vendég
 
StátuszCheating
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.29.
Hozzászólás: 224
Csatolások: 0
Azonosító: 207595
Offline offline
Igazából Askra és Twitterre is regisztrálva vagyok, de az Askot nem használom sokat, sőt!Alig használom.
A Twitter már más kérdés...de ott se nagyon mutatom ki, hogy ki vagyok, nem én vagyok a profilképem, ami a legfontosabb, hogy akármilyen közel kerülök egy emberhez, nem mondom meg, hogy hol lakok.És személyes adatokat se adok ki magamról.
És nagyon szépen köszönöm a cikk írójának, borzasztóan jó lett! smileeee.gif Végre valakit ez is foglalkoztat.
2013. október 31. 17:07 #169
Phann
Phann
visszatérő vendég
 
StátuszCheating
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.29.
Hozzászólás: 224
Csatolások: 0
Azonosító: 207595
Offline offline
Ja és még annyit akartam, hogy hiába van megírva ez a cikk (de nagyon jó lett) ettől még nem fognak megváltozni az emberek.Bár tudnám, hogy mit kell érte tenni. sad.gif
2013. október 31. 17:12 #170
zsanet02
zsanet02
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.02.
Hozzászólás: 271
Csatolások: 0
Azonosító: 179230
Offline offline
Hát ez szörnyű.Egyébként meg nem értem hogy miért olvassák el a leveleket ha bántja őket simán törölhetné a profilját.De azért az durva hogy a saját szüleit megöli valaki csak azért hogy internetezhessen. Ez nagyon gáz.Na és az ask.fm-be meg fogalmam sincs hogy mi a jó....Mi a jó nekünk abba hogy ismeretlen emberek személyes kérdéseket tesznek fel nekünk.Ha meg a barátaiddal használod akkor meg minek inkább élőbe kérdezzetek egymástól.
2013. október 31. 19:06 #171
- törölt felhasználó -    
ez borzalmas.nagyon durvak ezek a csufalasok ocsarolasoka fb-n es mashol is..nah meg azert az is durva h egy gyerek az internetertr olje meg a szuleit..egyesek nem normalisak..nah es ez h a twitteren nem kovet vissza az aki neked a peldakeped vagy imadod? akk mivan? az elet nem all meg es ilyen hulyesegekert nem kell olyanokat csinalni amik az egesz vilagon elterjednek botranykent..csak sajat magat egeti az aki ilyeneket csinal..szanalmas h mar mire kepesek a mai pulyak..:/
2013. október 31. 19:42 #172
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2701
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
ó szegény áldozatok
de jó h velem nem történnek ilyenek
részvét a családoknak és hozzátartozóknak
kár h a szekálók csak ilyen esetből tanulnak-mert remélem tanulnak
2013. október 31. 20:22 #173
- törölt felhasználó -    
ohmy.gif Ezek hihetetlenek!
2013. november 01. 08:47 #174
luluxD
luluxD
visszatérő vendég
 
StátuszARCTIC monkeys not artic monkeys, pls it's not so hard
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.25.
Hozzászólás: 490
Csatolások: 0
Azonosító: 186626
Offline offline
Ezek nagyon-nagyon durvák. Én nem értem ezeket egyik oldalról sem. Nagyon sok osztálytársam vagdossa/vagdosta az ereit, de ők inkább azért, hogy swagek legyenek. Ezek az emberek valószínűleg elég gyengék voltak lelkileg, ha ennyi elég volt nekik, hogy eldobják az életüket. Sokat olvastam neten egy Amanda nevű lány haláláról, aki videóüzeneteket hagyott mielőtt öngyilkos lett volna. Az eset mondjuk az ő hibája is; chatelni kezdett egy ismeretlen pasival, akinek küldött magáról egy olyan képet, amin pucér. Ezt a pasi megosztotta, a lányt pedig folyamatosan szivatták, megerőszakolták, megverték. Felvágta az ereit, de nem sikerült, ezzel is szivatták, majd felakasztották magát és mérget ivott.
Vannak ilyen durva sztorik(13 okom volt), de én még most sem értem, hogy tudnak valakit halálra szivatni, szó szerint.
2013. november 01. 09:10 #175
Adul
Adul
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.27.
Hozzászólás: 541
Csatolások: 1
Azonosító: 178786
Offline offline
Ehhez mindenképpen írnom kell valamit, de egy nyamvadt billentyűt nem vagyok most képes leütni ezek után. Rossz generációba születtem... születtünk. Ezek közül legjobban az ask.fmet ítélem el, mert komolyan mondom, kíváncsi lennék, ki ül névtelenül a gép előtt. A Facebook meg nem arra való, hogy ha valami történik, arról tudj? Dehogynem, csak sajnos elveszik az infó a sok süti meg ruha között, ami speciel nem oda való. Nagyon sajnálom azokat az embereket, akiknek emiatt kellett meghalniuk. Mind elképesztő sztori, konkrétan egynéhány felfoghatatlan.
Ui. Meglepődtem hogy Amanda Todd története nincs itt. Bár gondolom mindenki hallott róla.
2013. november 01. 11:19 #176
- törölt felhasználó -    
Nagyon rémisztő és durva sztorik, de sajnos megtörténnek. Én nem a facebookon és az ask.fm-en élem az életem és sokkal boldogabb vagyok. Akit ne, szeretek azt meg meg se fordul a fejemben hogy akármilyen módon bántsam. Az ilyen emberek betgek.
2013. november 01. 11:51 #177
henike09
henike09
új tag
 
StátuszBreathe me in, breathe out NO stop until the morning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.06.
Hozzászólás: 42
Csatolások: 13
Azonosító: 193429
Offline offline
Egyetértek teljes mértékben Adullal. A sok ismerősön kívül még hozzá tenném, hogy a like is nagyon sokat számít a mai fiatalonak. nagyon szomorúak, hogy nm éri el a "tükörben pózolunk és csücsőrÍtünk, mint egy kacsa" kép a 100 likeot. Hova jutottunk édes Istenem!
2013. november 01. 13:26 #178
- törölt felhasználó -    
... Azon gondolkodtam, hogy már nem is kommentelek, mert csak felcseszem rajta az agyam... De emellett nem lehet szó nélkül elmenni. Igen, tényleg, marhára vicces másokat szapulni a neten.... Tényleg.... Rossz generációba születtem és születtünk bele! sad.gif(((
2013. november 01. 15:38 #179
- törölt felhasználó -    
...ráadásul az a legszebb az egészben hogy ha ezt a cikket elolvassák az ilyen emberek lehet hogy felnyitja a szemüket de ahogy majd telnek a napok ezt majd elfelejtik.Ez nem nagyon fog változni ez inkább csak rosszabbodni fog! A mai gyereket legtöbbször csak azért cukkolják: jobbak a tanulmányi eredményei (saját bőrömön tapasztalom, manapság az a "menő" ha valakinek 3, 4 az átlaga vagy rosszabb), vagy pl: nincs kábel tv-je, nincsenek ilyen oldalai mint FB vagy Ask.fm vagy sorolhatnám, (ezt is csak ugyan megtapasztaltam.: ülök egy padon az egyik "ultra menő" osztálytársammal és megkérdezi tőlem hogy van-e Ask-om; azt mondtam hogy nincs; erre azt feleli hogy: de kár! úgy beoltottalak volna! csak arra tudják a korom béliek használni hogy másoknak beszólogassanak, arra nem is gondolnak hogy pl tönkre tehetik a másik lelkét)

+ Azt az esetet nem írták ide amikor az egyik lány posztolt ez egyik barátjának egy képet, az vissza élt vele és elterjedt az egész interneten, végül a család elköltözött a lány másik iskolába járt, de ott is felismerték végül öngyilkos lett.
2013. november 01. 15:53 #180
- törölt felhasználó -    
Idézet (compromise @ 2013.10.29. 18:41)
Szerintem a mai világban az az egyik legfájdalmasabb dolog, hogy az emberek 1-2 lájkért és követőért eladják a büszkeségüket és a becsületüket. Ettől lesznek olcsók és közönségesek. Távol álljon tőlem, hogy most másokat minősítsek, de mikor a cikket írtam, végig az járt a fejemben, hogy azok a 12-13 éves lánykák, akik egy szál bikiniben pózolnak és megosztogatják a képüket a sok perverz állat üzenőfalán, hogy "lájk? :3 ne a hivatkozást, hanem a képet<333:$", miért akarnak ilyen görcsösen beékelődni a "nagyok" közé - akik egyébként sírnak napi 24-ben, hogy a pasik milyen szemetek, mert csak kihasználják őket. (Ez a mondat nem a nők ellen irányult, természetesen fordítva is igaz.) Aki kiteszi az egész berendezést az internetre, ahonnan az életben nem lesz letörölhető, annak miért sír a szája? És a folyamatos önsajnáltatás, öngyilkos leszek így, öngyilkos leszek úgy. Baromira unalmas már. Nagy szerelmi drámák, szakítások, két órával később meg már mással van kapcsolatban. Aki pedig nem játssza ezt a játékot, kiközösítik. Az interneten sztárnak lenni annyit ér, mint fingnak lenni a legbüdösebb csatornában. Undorító ez az egész rendszer, és nagyon büszke vagyok magamra, hogy a legkisebb szinten sem keveredtem bele ebbe. "Lájk és kiírom az üzenőfaladra, hogy szeretlek" - jó nagy súllyal bír ez a szó manapság...


Ezt ennél jobban nem is lehetett volna megfogalmazni!!
12 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!