Starity

Földönkívüliek: higgyünk-e bennük vagy sem?

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. november 28. 00:18 #81
Lucyan
Lucyan
Limited Edition
 
StátuszMindig minden jól végződik, mert ha valami rossz, akkor még nincs vége...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.28.
Hozzászólás: 1300
Csatolások: 44
Azonosító: 202701
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2013.11.25. 20:56)
Van ráció abban, amit mondasz, az igaz, hiszen egy csomó mindent nem tudunk, nem ismerünk, és bizony - ott van az orvoslás. Egy csomó betegséget nem tudunk gyógyítani, sőt van olyan is, hogy az orvosok egy-egy betegséget egyszerűen képtelenek diagnosztizálni, mert annyira ritka. Mindezek ellenére hülyeségnek tartom azt, hogyha valamit nem látsz, akkor nem is létezik. A szeretet is létezik, mégsem tudod megfogni és megtapintani. Pluszban a hit az iszonyatosan sokat tud ám számítani. Pár hete voltam CT vizsgálaton, és összeakadtam egy nénivel, aki Jehova tanúja volt. Annyira hitt Istenben, hogy kigyógyult a rákból. Na, ezt hova teszed? Ha nem lett volna meg a hite, akkor lazán belehalt volna. A hit egy baromi érdekes dolog egyébként, hiszen, ha hiszed azt, hogy meg fogsz gyógyulni és nem hagyod el magadat, akkor már elindultál a siker felé vezető úton. Nem vagyok vallásos, de amikor nagy gondok vannak, akkor Istenhez szoktam imádkozni, hogy segítsen meg, mert most minden annyira sz*r. Te nem szoktál ilyet csinálni? Persze, mindenkinek szíve joga eldönteni azt, hogy miben hisz és miben nem, de bizonyított tény az, hogyha valakinek van hite, van reménye, ergó, van miért élnie, akkor egyrészről sokkal könnyebben veszi az akadályokat, másrészről pedig jobbnak érzi az életét, hiszen úgymond "nincs egyedül". Nem bírom az ateistákat, mert túlságosan szűklátókörűek, és nem képesek befogadni azt, ami egy picit másabb és eltérőbb a megszokottnál. Ebből kifolyólag, gondolom a szellemekben sem hiszel, holott én úgy érzem (vagyis inkább tudom), hogy rám például a nagypapám lelke vigyáz - ezer és ezer megmagyarázhatatlan dolgot tapasztaltam a házunkban az elmúlt években. Azzal meg teljesen egyetértek, hogy az ember, mint faj nem igazán az intelligens élőlények közé tartozik. Két éve volt is szó erről bioszon, hogy a homo sapiens azért maradt fent, mert túl agresszív volt. Állítólag a neandervölgyi sokkal intelligensebb faj volt, de szelíd, ami ugyebár rólunk ez nem mondható el. A Földön az élőtvilágot tekintve csak egy fajban van meg az agresszivitás - az emberben, pedig a biodiverzitást illetően azért elég széles a paletta.


Ott a pont nálad, én kihagytam az okfejtésemből a hitet. Én teljes mértékben ateista vagyok, de nem szkeptikus, és teljesen nyitott. Nem akarok olyan lenni, mint azok az emberek, akik szerint a föld lapos, és védik az igazukat. Én még nem tapasztaltam meg annak a bizonyos istennek a szeretetét, vagy épp létzését, bár lehet, hogy már rég elütött volna egy busz, vagy bármi más, és Ő segített. A lényeg az, hogy számomra a hit sokkal inkább a blacebó. Az, amikor az ember hinni AKAR valamiben, olyannyira, hogy az tudatosan vagy tudatlanul, de beleég az elmédbe, az agyadra kihatással lesz. Engem sohasem érdekelt, pontosabban nem éreztem jogot magamban arra, hogy bárkit is megsértsek a hitével szemben, nem kritizálhatom a hívőket, a gyakorlókat, a pogányokat, vagy akárkit addig, amig ők sem teszik ezt az én életstílusommal. Én soha nem mondtam, hogy nem hiszek abban, amit nem látok, hiszen az emberi szem eleve már képtelen a negyed miliméternél kisebb dolgokat észlelni, mégis ott vannak.
2 felhasználónak tetszik: tothbianka, Beyla
2013. november 28. 12:53 #82
- törölt felhasználó -    
Idézet (Era0817 @ 2013.11.26. 22:13)
Symor ! 2012 nyarán fényes nappal egy ember nagyságu ovális buborékot láttam a mint át ment elöttem a zebrán! Örület! De követtem  a szememmel amíg tudtam!emberek mentek át oda-vissza !és nem értem, nem látták??Sok ismerösömnek elmondtam! De senki nem tudott értelmes magyarázatot adni. Képzeld El hogy mennyi minden van amiröl,vagy amit felsem tudunk fogni! Mert amit nem fogunk meg , nem látunk fizikailag az számunkra  nincs!


Szerintem épp be voltál rúgva és csak képzelődtél! rohog.gif
2013. november 28. 13:04 #83
- törölt felhasználó -    
Idézet (Era0817 @ 2013.11.26. 21:52)
Symor!  Felküldtem Budapestre a felvételt az ufó központba! Hogy megerösítést kapjak arról ami történt velem! Rövid email levelezgetés után, egyértelmüen leírták,söt elküldték nekem ki nagyítva is!!hogy valóban ufot rögzitettem! Ez után a tv2 Folyamatosan hívott hogy riportot szeretnének késziteni velem!de nem vállaltam! sad.gif pontosan a munkám  miatt, sem illetve az ismeretlen emberek gúnyos megjegyzéseitöl hogy megkíméljem magam! Tudomásúl kellene venni,hogy nem vagyunk egyedül!!! De 1 NAP Ez már nem lesz titokban !


Nem, ezzel te csak menőzni próbálsz, hogy te vagy te akivel a TV2 riportot akart készíteni és láttál ufokat! És a légvédelem?? Kiparancsolják az idegen hajókat, csészealjakat. Ők nem alszanak soha mindig váltják egymást, akár a határon szolgáló katonák. Vagy akkor úgy gondolod, hogy a Pista bá' meg a Bandi bá' elaludt 56-ban a határon és beosontak az oroszok és elraboltak mindenkit? Na ne röhögtess! Akkor ha nem kertelnél a légvédelmi egység vezetője megmondaná és nyilvánosságra hozná (hogy mindenki tudja léteznek ufok), hogy igazat mondsz, mert ők is látták bejönni az ufokat. bolond.gif
2013. november 28. 18:33 #84
- törölt felhasználó -    
Nem tudom hogy higgyek-e a foldonkivuliekben de az biztos hogy valami van....
2013. november 28. 18:46 #85
Aranyhal
Aranyhal
új tag
 
Státuszhat nalam minden oke :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.29.
Hozzászólás: 38
Csatolások: 0
Azonosító: 212677
Offline offline
Nem hinnem, hogy csak mi elunk... biggrin.gif meg akkora a Naprendszer, senki sem tudja meddig tart... tongue.gif
2013. november 28. 19:12 #86
- törölt felhasználó -    
Ha meghallom azt hogy "UFO", vagy azt hogy "Űrlény" akkor nekem a marslakócskák /tudjátok azok a vitaminoknak az illusztrációjuk/ jut eszembe biggrin.gif
A naprendszer hatalmas, nem hinném hogy csan miénk az egész.
2013. november 28. 19:15 #87
fafi17
fafi17
visszatérő vendég
 
StátuszKosàr a hivatàsom kosàsàr az èletem kosàra kedvencem ;);););)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.29.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 212679
Offline offline
Nem toom higgyek e vagy nem
2013. november 28. 20:03 #88
amanda2000
amanda2000
₩αяяıסя†
 
Státusz✘and when you're mad, you cease to exist✘
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.10.
Hozzászólás: 5952
Csatolások: 116
Azonosító: 201753
Offline offline
Hát megmondom őszintén...nem is tudom. Szerintem léteznek, akárki akármit mond. Mint ahogy mindenki mondja, kizárt, hogy ebben az óriási Naprendszerben vagy a világon vagy minek nevezzem, csak ezen az egyetlen bolygón lennének élőlények, mikor még több billiónyi bolygó van még. Az, hogy most el akarnak-e pusztítani, vagy nem. Én szerintem nem. Szerintem kísérletezni akarnak velünk, mert pont olyan furcsák vagyunk mi nekik, mint ők nekünk. Mondjuk ez az én véleményem. Most, hogy ez az egész igaz-e vagy nem azt nem tudom. smileeee.gif
2013. november 29. 14:19 #89
Fanny Holt
Fanny Holt
 
StátuszDreamin'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.08.
Hozzászólás: 1027
Csatolások: 0
Azonosító: 208604
Offline offline
Léteznek földönkívüliek csak nem embernagyságúak vagy annál nagyobbak. Hanem apró baktériumok szóval nem vagyunk egyedül a világűrben! wink.gif
2013. november 29. 14:36 #90
Hope Hyland
Hope Hyland
visszatérő vendég
 
StátuszAzthiszemszerelmesvagyok :3 -.-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.19.
Hozzászólás: 349
Csatolások: 1
Azonosító: 215530
Offline offline
ilyen csacsvasagot nem hiszek el!
2013. november 29. 14:37 #91
Hope Hyland
Hope Hyland
visszatérő vendég
 
StátuszAzthiszemszerelmesvagyok :3 -.-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.19.
Hozzászólás: 349
Csatolások: 1
Azonosító: 215530
Offline offline
sose hittem es nem is fogom!
2013. november 29. 14:56 #92
Curika
Curika
visszatérő vendég
 
Státusz~to the moon and back...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 353
Csatolások: 0
Azonosító: 193972
Offline offline
szerintem ez hülyeség, de nem nagyon tudom mit higyek...
2013. november 29. 15:46 #93
roxy4
roxy4
visszatérő vendég
 
StátuszFuckeers:$
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 11.08.03.
Hozzászólás: 416
Csatolások: 15
Azonosító: 157329
Offline offline
JEZUSOMO.O AZ A ..IZÉ.. JESSZUS..
2013. november 29. 15:58 #94
- törölt felhasználó -    
Miért ne léteznének?!?! Most gondoljatok bele, annak mi értelme lenne ha az egész univerzumba csak mi élnénk. Ez szinte lehetetlen, mivel olyan nagy az univerzum, szinte 100% hogy más életforma is létezik. Lehet hogy ezek a videók/fényképek hamisak, de attól még van élet rajtunk kívül. És ennek ugyan annyi az esély mint annak, hogy mi is létezünk!....
2013. november 29. 16:29 #95
Daimon
Daimon
visszatérő vendég
 
StátuszAsk: http://ask.fm/ZsofiMata Fb.: http://www.facebook.com/zsofia.mata
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.05.
Hozzászólás: 168
Csatolások: 0
Azonosító: 193394
Offline offline
Petrafranczia egyet értek!
2013. november 29. 18:06 #96
Janie
Janie
dreamer ^^
 
StátuszHírszerző - sárga csillag! Yepp, már 60 cikket írtam! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.02.
Hozzászólás: 6051
Csatolások: 43
Azonosító: 142376
Offline offline
Én valamennyire hiszem a földönkívüli életben, meg a paranormális jelenségekben, de nem zöld szörnyecskéknek képzelem őket, akik embereket rabolnak.
2013. november 29. 20:00 #97
- törölt felhasználó -    
ez izgi...most kicsit félek biggrin.gifén valamennyire hiszek is,meg nem is.
2013. november 29. 20:25 #98
dorcsyful01
dorcsyful01
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.20.
Hozzászólás: 701
Csatolások: 8
Azonosító: 139116
Offline offline
Szerintem ha az univerzum tényleg olyan nagy mint amilyennek mondják, szerintem kizárt, hogy csak mi éljünk benne. Persze azt, hogy repülő csészealjakkal járkálnak a Földre és kidekorálják a gabonatáblákat már én is képtelenségnek tartom.
2013. november 29. 20:37 #99
Bloodrage12
Bloodrage12
izé
 
StátuszUtálsz? Állj be a sorba.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.24.
Hozzászólás: 1050
Csatolások: 2491
Azonosító: 214009
Offline offline
Ezt mindenkinek szíve-joga eldönteni. Én addig nem hiszek benne igazán, amíg nem látom.
2013. november 30. 01:18 #100
bpelikn
bpelikn
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.27.
Hozzászólás: 216
Csatolások: 0
Azonosító: 133979
Offline offline
Hiszek bennük. smileeee.gif
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!