Starity

Hajjaj macskajaj - mit tegyünk, hogy elkerüljük a másnapot?

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. december 19. 14:54 #21
BellaBooo
BellaBooo
új tag
 
StátuszPotterhead~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.21.
Hozzászólás: 17
Csatolások: 0
Azonosító: 213837
Offline offline
Az meg a legszomorúbb, hogy manapság a 14-16 év közötti gyerekek kerülnek legtöbben a detoxba. (Y) Szóval szerintem ez a cikk pont ide illő volt! smileeee.gif
2013. december 19. 14:57 #22
- törölt felhasználó -    
Unokatesóm úgy kerüli el a másnaposságot, hogy egyszerűen nem alszik addig fent van, ameddig ki nem megy belőle az alkohol. biggrin.gif
2013. december 19. 15:42 #23
Diala
Diala
Miss Objective
 
Státusz"Forgive your enemies, but never forget their names."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.27.
Hozzászólás: 2235
Csatolások: 0
Azonosító: 214153
Offline offline
Én a korhelyleves másnaposságra fejtett jótékony hatását még hozzátenném. biggrin.gif
2013. december 19. 16:08 #24
- törölt felhasználó -    
Mit? Ne idd magad filmszakadásig! ...ha meg már sikerült, akkor kérd meg az egyik haverodat, hogy hányasson meg.
2013. december 19. 16:21 #25
Diala
Diala
Miss Objective
 
Státusz"Forgive your enemies, but never forget their names."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.27.
Hozzászólás: 2235
Csatolások: 0
Azonosító: 214153
Offline offline
Idézet (Gabby @ 2013.12.19. 16:08)
Mit? Ne idd magad filmszakadásig! ...ha meg már sikerült, akkor kérd meg az egyik haverodat, hogy hányasson meg.

Ez aztán a tuti tipp.
2013. december 19. 16:45 #26
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3344
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
Én is azt mondtam anno "no tolerancia",aztán 16 évesen meg akartak itatni egy bulin vermuthal,én meg kibabráltam velük,beleittam pár kortyot és mikor nem figyeltek átöntöttem más poharába aki mindenféleképpen öntött volna még magának.Szóval vannak tuti tippek az ivászat kikerülésére úgy,hogy még a társaid sem veszik észre.Persze tudom,most fog jönni az a maszlag az igaz barátokkal,de ha az embernek ninsc olyan barátai mert szitne mind egyforma és részeges,akkor ez még mindig jobb,mintha beállnál te is a sorba.Igaz akinek jók a génjei az előnyben részeül.Én szerencsésnek mondhatom magam,mert még alkoholtól nem hánytam,nem volt erős macskajaj sem (kivéve ha a kis ügyetlenség és fáradtság beletartozik) és "blackout' sem.
Nem tudom,hogy az jó dolog-e,de én mindenre emlékszem ami történik,igaz hülye sem voltam,hogy a határaimat túllépjem.
A legfontosabb tipp NE KEVERD A KÜLÖNBÖZŐ ALAPANYAGOKBÓL KÉSZÜLT ALKOHOLOS ITAOLKAT!
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2013. december 19. 16:55 #27
mind1neked
mind1neked
A Starity macskásnénije^^
 
StátuszI need weed and speed ;)) :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.22.
Hozzászólás: 5547
Csatolások: 0
Azonosító: 194508
Offline offline
Én szerencsére nem iszom.
2013. december 19. 18:21 #28
Szandiiii
Szandiiii
P
 
Státuszhttp://www.youtube.com/watch?v=zRIbf6JqkNc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.21.
Hozzászólás: 1312
Csatolások: 3
Azonosító: 196466
Offline offline
Jó cikk lett, és nagyon hasznos is.
Megpróbálom a lehető legmesszebbre elkerülni a másnaposságot, nem szeretném mégegyszer átélni... biggrin.gif
2013. december 19. 18:29 #29
kácsa01
kácsa01
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.29.
Hozzászólás: 58
Csatolások: 0
Azonosító: 151946
Offline offline
A legegyszerűbb,ha nem kevered az alkoholt. Nekem ez mindig beválik. SOHA NEM VOLTAM MÉG MÁSNAPOS! Nekem anyukám mindig azt mondja, hogy ha alkoholt iszom akkor egyfajtát. Így ha bulizni megyek és az este elején borral kezdtem azzal is folytatom.
Persze az sem árt ha az ember tudja mikor kell abbahagynia, én például megfigyeltem magamon, hogy ha a nyelvem már zsibbad akkor utána még egy pohár és egész buliban jól leszek, nem lesz másnaposságom és mindenre emlékezni is fogok.
2013. december 19. 18:59 #30
- törölt felhasználó -    
Jó cikk lett. Én szerencsére nem iszom.
2013. december 19. 19:02 #31
- törölt felhasználó -    
Csak mertekkel kell inni.
Ennyiii.
2013. december 19. 21:45 #32
spadri
spadri
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.08.
Hozzászólás: 311
Csatolások: 0
Azonosító: 128963
Offline offline
olvastam egy blogon: eletrolitpótló smileeee.gif amit lehet kapni hasmenés-hányás esetére a gyógyszertárban, gyorsan visszahidratál. Vagy igyál meg gyorsan egy flakon ásványvizet, és azt szoktam.
2013. december 20. 12:44 #33
Mrs.Bieber19
Mrs.Bieber19
 
Státusz#Belieber szív...! #Belieber lélek..! #Belieber leszek , amíg csak élek..! ♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.20.
Hozzászólás: 646
Csatolások: 0
Azonosító: 209822
Offline offline
Ezt az alkoholistaknak kene ajanlani....en nem iszom ilyesmiket ! tongue.gif
2013. december 20. 13:32 #34
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (spadri @ 2013.12.19. 21:45)
olvastam egy blogon: eletrolitpótló smileeee.gif amit lehet kapni hasmenés-hányás esetére a gyógyszertárban, gyorsan visszahidratál. Vagy igyál meg gyorsan egy flakon ásványvizet, és azt szoktam.

Normolythra gondolsz? Annak olyan íze van, hogy hányinger nélkül is szinte lehet hányni tőle. Én anno teába raktam bele, hogy pótoljam az elektrolitokat. Nem ajánlom másnapra, hiszen amúgy is öklendezni lehet tőle. Párom meg van győződve róla, hogy másnaposságra a húsleveslé a legjobb. És a poén az, hogy van benne ráció! Ha belegondolsz a betegeknek nagyon sokszor húslevest adnak, mert tele van vitaminokkal és nyomelemekkel. Egyébként a cikk csak úgy úszik a baromságokban.

Idézet
Ha szereted a tejtermékeket, a tejfölt és a joghurtot is, akkor előnyben vagy, hiszen a tejtermékek a zsírhoz hasonlóan jót tesznek a gyomrodnak.


A kedves cikkíró összekeverte a yoghurtot és a tejfölt az Actimellel, ha már gyomorvédőről van szó.

Idézet
Italozás előtt fogyassz olívaolajat! ... Lényege, hogy nehezíti, lassítja az alkohol felszívódását.


Persze! És mégis miért is lassítja a felszívódását? Ezt mondjuk azért elmagyarázhatta volna a cikk. Nem bántotta volna szerintem senki szemét sem...

Idézet
...és a kálium is jót tesznek ilyenkor.

Szerintem mondanom sem kell, hogy a káliummal csínján kell bánni. Túlzott kálium bevitel szívmegállást okozhat. Ki azaz elvetemült barom, aki ilyet ír bele egy cikkbe?! blink.gif

Idézet
A fruktóz helyre billenti a vércukrot és gyorsítja az alkohol lebontását a szervezetben.


Erre is csak annyit tudok mondani, hogy aha. Hogy a francba bontja le a gyümölcscukor az alkoholt? Biztos csak nekem maradt ki eme fontos információ tavaly dietetikán. blink.gif Az alkohol ecetsavvá alakul a szervezetben (emiatt káros többek között), míg a fruktóz egyszerű cukorra, ami maximum megtolja a vércukrot, de nem lebontja az ecetsavat. A fruktóz annyiból jobb, hogy diabtesben szenvedők is fogyaszthatják. Azért kíváncsi vagyok, hogy a cikkíró, honnan a francból szedett ekkora f*szságot. blink.gif

Maradjunk abban, hogy ez a szösszenet tulajdonképpen olyan, mint amikor a nagyik előadják, hogy a hidegvizes borogatás mindenen segít. A legnagyobb hülyeségeket sikerült összegyűjteni egy csokorba.
2013. december 20. 20:06 #35
Dreamchibi
Dreamchibi
 
StátuszNo one going to stand in my way!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.11.
Hozzászólás: 784
Csatolások: 0
Azonosító: 193823
Offline offline
Hogy mit tegyünk? Ne igyunk sokat, és meg van oldva a probléma. biggrin.gif
2013. december 20. 22:02 #36
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2013.12.20. 13:32)
Normolythra gondolsz? Annak olyan íze van, hogy hányinger nélkül is szinte lehet hányni tőle. Én anno teába raktam bele, hogy pótoljam az elektrolitokat. Nem ajánlom másnapra, hiszen amúgy is öklendezni lehet tőle. Párom meg van győződve róla, hogy másnaposságra a húsleveslé a legjobb. És a poén az, hogy van benne ráció! Ha belegondolsz a betegeknek nagyon sokszor húslevest adnak, mert tele van vitaminokkal és nyomelemekkel. Egyébként a cikk csak úgy úszik a baromságokban. 
A kedves cikkíró összekeverte a yoghurtot  és a tejfölt az Actimellel, ha már gyomorvédőről van szó.
Persze! És mégis miért is lassítja a felszívódását? Ezt mondjuk azért elmagyarázhatta volna a cikk. Nem bántotta volna szerintem senki szemét sem...
Szerintem mondanom sem kell, hogy a káliummal csínján kell bánni. Túlzott kálium bevitel szívmegállást okozhat. Ki azaz elvetemült barom, aki ilyet ír bele egy cikkbe?! blink.gif 
Erre is csak annyit tudok mondani, hogy aha. Hogy a francba bontja le a gyümölcscukor az alkoholt? Biztos csak nekem maradt ki eme fontos információ tavaly dietetikán. blink.gif Az alkohol ecetsavvá alakul a szervezetben (emiatt káros többek között), míg a fruktóz egyszerű cukorra, ami maximum megtolja a vércukrot, de nem lebontja az ecetsavat. A fruktóz annyiból jobb, hogy diabtesben szenvedők is fogyaszthatják. Azért kíváncsi vagyok, hogy a cikkíró, honnan a francból szedett ekkora f*szságot. blink.gif 
Maradjunk abban, hogy ez a szösszenet tulajdonképpen olyan, mint amikor a nagyik előadják, hogy a hidegvizes borogatás mindenen segít. A legnagyobb hülyeségeket sikerült összegyűjteni egy csokorba.

Actimellel jössz (ami a legnagyobb átverés a világon, mivel semmivel nem több bármelyik joghurtnál, ráadásul cukros), miközben azt mondod, hogy dietetikát tanulsz? Banántól szívmegállás??? Most vagy a dietetika oktatással vannak komoly problémák, vagy az általad elsajátított tudásanyag nem megfelelő... rolleyes.gif
2013. december 20. 22:03 #37
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Kutyaharapás szőrével módszer is segít néha, igaz nincs sok gusztusa az embernek hozzá, de segít. biggrin.gif
2013. december 20. 22:18 #38
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Freeze @ 2013.12.20. 22:02)
Actimellel jössz (ami a legnagyobb átverés a világon, mivel semmivel nem több bármelyik joghurtnál, ráadásul cukros), miközben azt mondod, hogy dietetikát tanulsz? Banántól szívmegállás??? Most vagy a dietetika oktatással vannak komoly problémák, vagy az általad elsajátított tudásanyag nem megfelelő...  rolleyes.gif

Gasztrón a gyomorbetegnek, illetve refluxosoknak a gyomorvédő gyógyszerek mellett napi egy Actimelt ajánlanak. Serkenti a melléksejteket, hogy több nyákot termeljenek. Én nem vagyok gyomorbeteg, de tízből kilencszer a receptben Actimel is szerepel, mint gyomorvédőt betöltő funkció. És a cukorral mi a gond? Talán kicsit nézz utána, hogy hogyan is működsz, ugyanis a szénhidrátra szüksége van a szervezetednek! A kocsinak a benzin az üzemanyag, neked a szénhidrát. Tavaly tanultam dietetikát, és igaz a banántól nem lesz semmi bajod, de a cikkben kálium van írva, ha elolvasod. Káliumhoz pedig hozzá tudsz jutni kapszula és ampullás formában is a patikában, ugyanis például szívbetegeknél folyamatosan ürülnek az ionok (köztük a kálium is) amiket pótolni kell, így hozzá tudsz jutni. Talán, ha banánt szerettél volna írni kálium pótlás gyanánt, akkor ne azt írd, hogy kálium kell, hanem azt, hogy "Egyél banánt wazze!", bár a végére nagy nehezen odabiggyesztetted, hogy egyen a másnapos spenótot vagy esetleg banánt. Amúgy még van jó pár baromság a cikkedben, de ezek akasztottak ki a legjobban. Mielőtt nekiállsz okoskodni és kioktatni, pláne cikket írni, akkor először nézz utána ténylegesen szakkönyvekben, szaklapokban, tankönyvekben vagy szakoldalakon! Én ma olyan f*szságot olvastam valamelyik magazinban, hogy több órás szívműködés leállást követően úgy újra lehet indítani a szívet, hogy közben nincs károsodás, mert a sejtek - állítólag - nem kezdenek el lebomlani. Na ja, pláne, hogy az idegsejt két perc után már lebomlik az agyban.
2013. december 21. 00:40 #39
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
Elso tipp a masnapossag ellen: ne igyal! rohog.gif Hat ez brillians, szornyu, hogy eddig meg senkinek nem jutott eszebe ez az innovativ megoldas biggrin.gif
2013. december 23. 21:27 #40
spadri
spadri
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.08.
Hozzászólás: 311
Csatolások: 0
Azonosító: 128963
Offline offline
Beyla: igen, arra gondoltam smileeee.gif De azt hiszem, van másfajta is, a Hippes ORS ital smileeee.gif
Másnaposan ki áll neki húslevest főzni? Vagy előtte kell? smileeee.gifHátha szükség lesz rá?
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!