Starity

The Book Thief / A könyvtolvaj (2013)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 04. 19:40 #1
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12073
Csatolások: 195802
Azonosító: 107508
Offline offline
The Book Thief / A könyvtolvaj (2013)

Rendező: Brian Percival
Forgatókönyvírók: Markus Zusak, Michael Petroni
Szereplők: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson, Ben Schnetzer, Nico Liersch, Sandra Nedeleff, Kirsten Block
11 felhasználónak tetszik: Bessie, AmyVie, Lindsay019, Lady Suzy, sMokEe.cLouD, duracell, Coco Selly, Barbus87, Shenayla, Szandi0820, Pacsa
2014. január 11. 11:50 #2
sMokEe.cLouD
sMokEe.cLouD
Makaveli
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.07.
Hozzászólás: 3054
Csatolások: 1445
Azonosító: 191058
Offline offline
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Barbus87
2014. január 19. 17:37 #3
AmyVie
AmyVie
Like a soldier.♥
 
Státusz"Azt, hogy néha megpillanthatjuk a hiányzó részt valaki másban is." - Kartik
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.28.
Hozzászólás: 21368
Csatolások: 1197848
Azonosító: 91559
Offline offline
Be kell vallanom őszintén, hogy rajongók a drámákért, és ez kivételesen fantasztikus volt. Sajnos még nem tudtam elolvasni a könyvet, de a film után szerintem érdemes lenne. Igaz, maga a film két órás volt, de fantasztikus volt! A színészgárda nagyon tetszett, és szerintem hiteles képet adtak a II. világháború eseményeiről és borzalmairól. Nagyon sajnáltam, hogy Rosa és Hans nem maradtak életben a bombázás után, sőt hogy Rudy is meghalt. De a végén, ahogyan a halál elmondta, hogy mi volt az utolsó gondolata Lieselnek, mikor kilencven éves korában meghalt, nagyszerű volt! Tetszett a film, igaz mikor a bombázás után Liesel rádöbbent, hogy nevelőszülei meghaltak, hát szinte elbőgtem magam és zokogtam, mint gy kis gyerek. Sajnáltam nagyon, hogy a film/könyv végére Rosa is egy önfeláldozó anya lett, aki tényleg szerette Lieselt. Az egész film alatt imádtam Hans-t, ahogyan titokban megtanította Lieselt olvasni,illetve írni. Tetszett az, ahogyan megvoltak jelenítve a kor borzalmai. Sajnáltam Lieselt nagyon az elején, hogy cikizték, nem tud sem írni, sem olvasni - és szerintem emiatt vált Hans kedvelhető személyiséggé, hogy tett a lányért! Segített neki túlvészelni azt, hogy nem tudott olvasni, sem írni, hisz megtanította neki. Tetszett az is, ahogyan a kristályéjszakát bemutatták, illetve azt, ahogyan Maxot, zsidó létére bújtatták: Max is pont olyan karakter lett szerintem, akit nem lehet nem szeretni. Szerintem nagyon aranyos volt, ahogyan Lieselt kérte, hogy mondja el, milyen is a kinti világ. Nagyon örültem, hogy ő legalább életben maradt, hiszen a legelején a halál monológjában nekem legalábbis az szűrődött ki, hogy nem élte túl - és mégis! A polgármesterné is eléggé tetszett, ahogyan ápolta Lieselt, és megengedte, hogy olvasson a hatalmas könyvtárukban, ő is igazán anyáskodó természet volt, ugye amiatt, hogy a fia eltűnt a hadszíntéren. Összességében nagyon tetszett a film, és szerintem elolvasom a könyvet is!
4 felhasználónak tetszik: Bessie, Coco Selly, Brie, Szandi0820
2014. január 21. 00:09 #4
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Ez egyszerűen csodálatos. Annyi mindent mondanék, de nem jutok szóhoz. blush.gif Imádtam. heart.gif
2 felhasználónak tetszik: Coco Selly, Szandi0820
2014. január 27. 11:27 #5
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 25013
Csatolások: 2324538
Azonosító: 180890
Online online
4 felhasználónak tetszik: Bessie, Szandi0820, Lady Suzy, Barbus87
2014. február 09. 15:03 #6
- törölt felhasználó -    
A kedvenc filmem.Mindig is ez a történelmi korszak érdekelt legjobban és nagyon örülök,hogy megnézhettem a filmet. heart.gif heart.gif heart.gif heart.gif heart.gif heart.gif
2014. június 25. 15:02 #7
zswaggers
zswaggers
Zend▲y▲c
 
Státuszsoy peor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.30.
Hozzászólás: 1407
Csatolások: 124
Azonosító: 223468
Offline offline
Én imádom a filmet és a könyvet is!... ... . .
2014. június 25. 15:34 #8
- törölt felhasználó -    
Ó nagyon jó a könyv is és a film is ! Komolyan besírtam a végén, pedig nem vagyok az az érzelgős fajta...^^ Nagyon szeretem a főszereplő lányt is, szimpatikus volt már a könyveb is, meghát ő is szeret olvasni. ♥
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok