Starity

Mesebetiltások

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 24. 18:30 #1
krisztucsá
krisztucsá
visszatérő vendég
 
Státusz"If you love me right, we fuck for life."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.22.
Hozzászólás: 354
Csatolások: 12
Azonosító: 192108
Offline offline
Ti mit gondoltok arról, hogy egyre több rajzfilmet/mesét tiltanak be, mondván, hogy erőszakos, szexuális. Értem itt a Teletabi-tól elkezdve, az magyar népmesékig. Egy három éves gyerek mi károsat láthat egy magyar népmesében?
1 felhasználónak tetszik: serverbm
2014. január 24. 19:04 #2
- törölt felhasználó -    
Idézet (krisztucsá @ 2014.01.24. 18:30)
Ti mit gondoltok arról, hogy egyre több rajzfilmet/mesét tiltanak be? [...] Egy három éves gyerek mi károsat láthat egy magyar népmesében?

A Teletabit betiltják, de mindenféle Adventure Time meg Gumball mehet. Abban tényleg nincs semmi, csak tömény undor, de az, hogy a Teletabiban az egyik megsimogatja a másikat, már pedofília. rolleyes.gif
Ez a téma nagyon fel tud idegesíteni, mert míg én meséken nőttem fel, az öcsém már ezeken az agysejtpusztító szennyeken fog. angry.gif
Ha lesz egy gyerekem, valószínűleg azt sem fogja tudni, mi az, hogy népmese. Szégyen.
6 felhasználónak tetszik: krisztucsá, Sally Sparrow, Pöttömke, icarlyluv, Lindsay019, serverbm
2014. január 24. 19:07 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (LittleWalker @ 2014.01.24. 19:04)
A Teletabit betiltják, de mindenféle Adventure Time meg Gumball mehet. Abban tényleg nincs semmi, csak tömény undor, de az, hogy a Teletabiban az egyik megsimogatja a másikat, már pedofília. rolleyes.gif
Ez a téma nagyon fel tud idegesíteni, mert míg én meséken nőttem fel, az öcsém már ezeken az agysejtpusztító szennyeken fog. angry.gif
Ha lesz egy gyerekem, valószínűleg azt sem fogja tudni, mi az, hogy népmese. Szégyen.

Hat ennyi sad.gif
1 felhasználónak tetszik: krisztucsá
2014. január 27. 10:39 #4
- törölt felhasználó -    
Ezek után tiltsák be a Hupikék Törpikéket is, mert Hókuszpók mindig meg akarja enni a törpöket. -.-"

Anno az animékre mondták, hogy véresek, pedig egy jó akciófilmben több hulla van.
2014. január 27. 10:58 #5
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Nem értem miért tiltják be... mi ezeken nőttünk fel, még sem vagyunk sem agresszívak sem pedofilok... -.-" akik meg azok lettek, nem meséknek köszönhetik...

A Dragon Ball-t is betiltották, mert hogy túl erőszakos...


Az én tesóim is már ezeken a szennyeken nőnek fel, és ha csak kicsit is ránézek undorodom. Mert a mai gyerekek ezeken a gagyi harcos izéken nőnek fel, és majd később agresszívek lesznek.

Én szerettem az összes mesét, amit leadtak, és tessék itt vagyok. Nem vagyok agresszív.
2 felhasználónak tetszik: Pöttömke, serverbm
2014. január 27. 11:06 #6
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Idézet (*αηɢєℓ @ 2014.01.27. 10:58)
Nem értem miért tiltják be... mi ezeken nőttünk fel, még sem vagyunk sem agresszívak sem pedofilok... -.-" akik meg azok lettek, nem meséknek köszönhetik...
A Dragon Ball-t is betiltották, mert hogy túl erőszakos...
Az én tesóim is már ezeken a szennyeken nőnek fel, és ha csak kicsit is ránézek undorodom. Mert a mai gyerekek ezeken a gagyi harcos izéken nőnek fel, és majd később agresszívek lesznek.
Én szerettem az összes mesét, amit leadtak, és tessék itt vagyok. Nem vagyok agresszív.


A Dragonball-t okkal tiltották be. Ha jól tudom anno egy kisgyerek meghalt, mert Ő is repülni akart, mint Songoku a mesében. És megakarták előzni a további tragédiát.
Őszitén nem hiszem hogy a betiltás használ. Inkább korhatárossá kell tenni az ilyen műsorokat. Bár ez csak igazán felelőségteljes szülő esetében működik, aki szemmel tartja hogy csemetéje milyen műsorokat néz a TV-ben.

Jobban dühít, hogy pl. a régebbi animéket nem adják le többé pl. a Candy Candy-t, vagy a Milla, a szupersztárt. Talán a nagyok emlékeznek rá, kb. 1997 környékén mentek ezek az animék. Szerzőjogi problémák miatt nem adta többé az RTL klub... Bezzeg az Inuyashát többször is adta az a szenny adó. reklamalo.gif A Teletabikat meg végképp nem értem... Ha abban látnak valami polgárpukkasztót, akkor ennyi erővel már mindent tiltsanak be... Idiots... Idiots everywhere!
3 felhasználónak tetszik: idone, Sally Sparrow, serverbm
2014. január 27. 11:13 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet (Pöttömke @ 2014.01.27. 11:06)
A Dragonball-t okkal tiltották be. Ha jól tudom anno egy kisgyerek meghalt, mert Ő is repülni akart, mint Songoku a mesében. És megakarták előzni a további tragédiát.
Őszitén nem hiszem hogy a betiltás használ. Inkább korhatárossá kell tenni az ilyen műsorokat. Bár ez csak igazán felelőségteljes szülő esetében működik, aki szemmel tartja hogy csemetéje milyen műsorokat néz a TV-ben.
Jobban dühít, hogy pl. a régebbi animéket nem adják le többé pl. a Candy Candy-t, vagy a Milla, a szupersztárt. Talán a nagyok emlékeznek rá, kb. 1997 környékén mentek ezek az animék. Szerzőjogi problémák miatt nem adta többé az RTL klub... Bezzeg az Inuyashát többször is adta az a szenny adó. reklamalo.gif A Teletabikat meg végképp nem értem... Ha abban látnak valami polgárpukkasztót, akkor ennyi erővel már mindent tiltsanak be... Idiots... Idiots everywhere!


A DragonBallt NEM TILTOTTÁK BE! Az akkori ORTT későbbi időpontban engedélyezte a sugárzást, ami meg is történt, de mivel nem volt nézettség, levették a műsorról. Amúgy azért hőbörögtek anno a szülők, mert valami 14 éves gyerek a kezével próbálta megállítani a vonatot, egy másik, egy 15 éves meg kiugrott az ablakon mondván, ő tud repülni. Nos, aki 14-15 éves korban még nem tudja megkülönböztetni a valóságot a mesétől, annál elég nagy gondok lehetnek szellemi szinten. Még egy 3-4 éves is tudja, hogy a mese nem valóság, ha el van neki magyarázva. Öcsém akkoriban volt 6 éves, mégis tudta, hogy Songoku csak egy rajzfilmfigura és nem élő ember, és fura mód, nem akart repkedni, meg ilyenek.

Az a gond, hogy az olyanok, mint te is minden animére fújoltok, amiben harc van. Pedig sok ilyen anime van, de ezek még Japánban is KORHATÁROSAK! Nem hiába vetítették pl. a Death Note-ot is éjjel 11-kor és nem reggel 7-kor. Csak ugye a nyugati ember szemében ami rajzolt az egyenlő azzal, hogy gyerekeknek készült. De akkor ennyi erővel a South Park is gyerekeknek való, vagy a Family Guy is, a Happy Tree Friendsről nem is beszélve (pedig állítom, hogy az brutálisabb, mint a Dragon Ball, vagy az Inuyasha).
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Seherezade1050, JadeB
2014. január 27. 11:17 #8
- törölt felhasználó -    
Idézet (*αηɢєℓ @ 2014.01.27. 10:58)
Nem értem miért tiltják be... mi ezeken nőttünk fel, még sem vagyunk sem agresszívak sem pedofilok... -.-" akik meg azok lettek, nem meséknek köszönhetik...
A Dragon Ball-t is betiltották, mert hogy túl erőszakos...
Az én tesóim is már ezeken a szennyeken nőnek fel, és ha csak kicsit is ránézek undorodom. Mert a mai gyerekek ezeken a gagyi harcos izéken nőnek fel, és majd később agresszívek lesznek.
Én szerettem az összes mesét, amit leadtak, és tessék itt vagyok. Nem vagyok agresszív.


Az, hogy valaki agresszív lesz-e, vagy sem, sokban múlik az öröklött géneken és a nevelésen. Öcsém pl. sokat játszott harcos játékokkal, nézte a Terminátort, stb. mégsem lett egy tömeggyilkos pszichopata. Nevelés és gének kérdése.

Én pl. szeretem az ilyen régi animéket. A Dragon Ball a harcon túl a barátságról szól, a tiszteletről, a küzdőszellemről (Goku pl. mindig azért edz, hogy erősebbé váljon, és sosem adja fel), a jobbá válni akarásról, a Föld megvédéséről, a családról, az odaadásról. Nem a vért meg az ilyeneket kell benne nézni, hanem a mögöttes tartalmat.
2 felhasználónak tetszik: *αηɢєℓ, serverbm
2014. január 27. 11:19 #9
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
A Dragon Ball-t nem tudtam miért tiltották be, de akkor jogos.
Bár egy igazán felelős szülő figyel a gyermekére, hogy miket néz, csinál.

Az, hogy ezeket a meséket ne tiltsák be, ahhoz az kell, hogy az emberek figyeljenek.

Én még láttam a Candy Candy-t imádtam biggrin.gif.

Az emberek meg vannak zakkanva esküszöm..
1 felhasználónak tetszik: serverbm
2014. január 27. 11:20 #10
- törölt felhasználó -    
Idézet (*αηɢєℓ @ 2014.01.27. 11:19)
A Dragon Ball-t nem tudtam miért tiltották be,


NEM TILTOTTÁK BE (ez egy pletyka, ami azóta is tartja magát), de még egyszer nem fogom leírni amit két hozzászólással ezelőtt is leírtam. -.-"
1 felhasználónak tetszik: serverbm
2014. január 27. 11:20 #11
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Sok ember csak nézi, de nem látja a meséket. Ebből vannak ezek a bonyodalmak.
2014. január 27. 11:21 #12
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Idézet (Androsama @ 2014.01.27. 11:20)
NEM TILTOTTÁK BE (ez egy pletyka, ami azóta is tartja magát), de még egyszer nem fogom leírni amit két hozzászólással ezelőtt is leírtam. -.-"


bocsánat
1 felhasználónak tetszik: serverbm
2014. január 27. 11:28 #13
- törölt felhasználó -    
Idézet (*αηɢєℓ @ 2014.01.27. 11:21)
bocsánat


Semmi gond. Ez a pletyka 1998 óta tartja magát sajnos, és sokan elhiszik. Az ORTT soha egyetlen animét sem tiltott be, maximum későbbi időpontra rakatta, vagy a csatorna nem vette meg az egész sorozatot.

Lásd. A Sailor Moon utolsó évadát sem vették meg (Stars), mondván hogy a gyerekeket összezavarja, ha a fiúkból lányok lesznek. Nem azért, de amikor Uranus, aki nálunk fiú volt civilben (amúgy lány és leszbikus) átváltozott alakjában lány volt, az mennyiben volt kevésbé zavaró? Főleg, hogy szerencsétlen karakter vagy három hangot is kapott. De igen, az nem volt zavaró, csak a Starlights esetében lett volna az. Gratula RTL Klub. _nevet.gif
2 felhasználónak tetszik: *αηɢєℓ, serverbm
2014. január 27. 11:49 #14
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Ez a kereskedelmi csatornák átka. Nem tudnak semmit rendesen megtervezni. csinálni, vagy csak átgondolni. Van egy ötlet, és akkor gyorsan megcsinálják, ahelyett, hogy átgondolnák rendesen. reklamalo.gif
2014. január 27. 11:58 #15
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Hol vannak a klasszikus mesék, mint a Tom és Jerry? Azokon mindenki tudott szórakozni, még egy felnőtt is. És felnőtt fejjel mai napig megnézném a gumimacikat, Dagobert kacsát vagy a Hupikék Törpikéket. Anno a Tini Nindzsán is jókat szórakoztam. rohog.gif
Sok minden múlik a szülőkön, és a gyerek környezetén. Sajnos tapasztalatból mondom, sokan nem foglalkoznak a gyerekeikkel. Mit izgatja, hogy mit csinál, mit néz éppen? Ha nem kapja meg a megfelelő nevelést, a gyerekek azt hiszik mindent lehet, esetleg egymástól is vehetnek pocsékabbnál pocsékabb ötleteket. A lényeg mégis az lenne, hogy a szülő odafigyeljen a gyermekére. Ez lenne az egész titok. Persze kortól is függ, hogy mit nézzen, de a fiúk egy idő után úgyis akcióra vágynak. Tiltani hülyeség, de megszabni meg lehet hogy mit nézzen vagy mivel játsszon, esetleg elmagyarázni, hogy ez csak játék vagy mese, nem valóság.
5 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, idone, Seherezade1050, *αηɢєℓ, Pöttömke
2014. január 27. 12:17 #16
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Idézet (Androsama @ 2014.01.27. 11:13)
A DragonBallt NEM TILTOTTÁK BE! Az akkori ORTT későbbi időpontban engedélyezte a sugárzást, ami meg is történt, de mivel nem volt nézettség, levették a műsorról. Amúgy azért hőbörögtek anno a szülők, mert valami 14 éves gyerek a kezével próbálta megállítani a vonatot, egy másik, egy 15 éves meg kiugrott az ablakon mondván, ő tud repülni. Nos, aki 14-15 éves korban még nem tudja megkülönböztetni a valóságot a mesétől, annál elég nagy gondok lehetnek szellemi szinten. Még egy 3-4 éves is tudja, hogy a mese nem valóság, ha el van neki magyarázva. Öcsém akkoriban volt 6 éves, mégis tudta, hogy Songoku csak egy rajzfilmfigura és nem élő ember, és fura mód, nem akart repkedni, meg ilyenek. 
Az a gond, hogy az olyanok, mint te is minden animére fújoltok, amiben harc van. Pedig sok ilyen anime van, de ezek még Japánban is KORHATÁROSAK! Nem hiába vetítették pl. a Death Note-ot is éjjel 11-kor és nem reggel 7-kor. Csak ugye a nyugati ember szemében ami rajzolt az egyenlő azzal, hogy gyerekeknek készült. De akkor ennyi erővel a South Park is gyerekeknek való, vagy a Family Guy is, a Happy Tree Friendsről nem is beszélve (pedig állítom, hogy az brutálisabb, mint a Dragon Ball, vagy az Inuyasha).


Én nem fújoltam le egy animét sem, mivel jómagam is sokat néztem anno, ma már annyira nem. Kiskoromban Én is láttam a DBZ-t, a Sailormoon-t, stb, stb. smileeee.gif

Én pl. nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy nem feltétlenül gyerekeknek készült, ami mese. Pl. a Spongyabob Kockanadrág sem. Szegény Boby ellen viszont tényleg lázadnak az Ukránok, pedig nem gyerekeknek találták ki a készítők. http://starity.hu/magazin/31696-az-ukranok-szerint-spongyabob-meleg/

Szerk.: Betiltás ide, vagy oda az internetnek hála bárki hozzá tud jutni az adott meséhez/animéhez.
2 felhasználónak tetszik: Bessie, serverbm
2014. január 27. 12:29 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2014.01.27. 11:58)
Hol vannak a klasszikus mesék, mint a Tom és Jerry? Azokon mindenki tudott szórakozni, még egy felnőtt is. És felnőtt fejjel mai napig megnézném a gumimacikat, Dagobert kacsát vagy a Hupikék Törpikéket. Anno a Tini Nindzsán is jókat szórakoztam. rohog.gif 
Sok minden múlik a szülőkön, és a gyerek környezetén. Sajnos tapasztalatból mondom, sokan nem foglalkoznak a gyerekeikkel. Mit izgatja, hogy mit csinál, mit néz éppen? Ha nem kapja meg a megfelelő nevelést, a gyerekek azt hiszik mindent lehet, esetleg egymástól is vehetnek pocsékabbnál pocsékabb ötleteket. A lényeg mégis az lenne, hogy a szülő odafigyeljen a gyermekére. Ez lenne az egész titok. Persze kortól is függ, hogy mit nézzen, de a fiúk egy idő után úgyis akcióra vágynak. Tiltani hülyeség, de megszabni meg lehet hogy mit nézzen vagy mivel játsszon, esetleg elmagyarázni, hogy ez csak játék vagy mese, nem valóság.


Sokszor az a gond, hogy a szülők, mire este hazaérnek, hulla fáradtak, és se energiájuk, se kedvük már a gyerekkel foglalkozni.
1 felhasználónak tetszik: serverbm
2014. január 27. 12:40 #18
- törölt felhasználó -    
tiltsanak be minden mesét, a gyerekek meg nézzenek való világot meg x-faktort! abban van a kultúra.. dry.gif
de szerencsére a mai világban az értelmesebb szülők be tudják szerezni dvd-n pl a magyar népmeséket, a vukot, a szaffit stb. hogy a klasszikus rajzfilmeket említsem és le tudják vetíteni a gyereknek.

(bármilyen hulla fáradt lennék, sose fordulhatna elő, hogy ne foglalkozzak a gyerekemmel.. )
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2014. január 27. 12:42 #19
- törölt felhasználó -    
Idézet (B.Sziszkó @ 2014.01.27. 12:40)
tiltsanak be minden mesét, a gyerekek meg nézzenek való világot meg x-faktort! abban van a kultúra.. dry.gif 
de szerencsére a mai világban az értelmesebb szülők be tudják szerezni dvd-n pl a magyar népmeséket, a vukot, a szaffit stb. hogy a klasszikus rajzfilmeket említsem és le tudják vetíteni a gyereknek.


Vagy ott az internet. Én most onnan szereztem be rakás klasszikus Disney-mesét (Hófehérke, Bambi, Hamupipőke, stb.), meg sok klasszikus filmet is. És ezek örök darabok, nem úgy, mint a maiak legtöbbje. Bár azok között is van egy-két gyöngyszem, de az ilyen Adventure Time, meg ezek a borzalmasan gagyi, CGI-os izék elmehetnek a sunyiba!
2014. január 27. 12:43 #20
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Androsama @ 2014.01.27. 12:29)
Sokszor az a gond, hogy a szülők, mire este hazaérnek, hulla fáradtak, és se energiájuk, se kedvük már a gyerekkel foglalkozni.

jobb esetben dolgoznak, viszont gyereket nem azért kell vállalni, hogy eljátszadozzon az a kölyök magában. És a másik nagy probléma, hogy vannak olyan szülők, akik inkább szórakozni, diszkózni, bulizni járnak, minthogy a gyerekkel legyenek. Jobb esetben lepasszolják őket valakinek, rosszabb esetben csak otthon hagyják őket egyedül. 110.gif
2 felhasználónak tetszik: *αηɢєℓ, serverbm
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!