Starity

12 érdekesség a csivavákról

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. április 11. 17:15 #61
- törölt felhasználó -    
Jó lett a cikk!
Ui: nagyon cukik smileeee.gif
2014. április 11. 17:29 #62
Vic00
Vic00
 
Státusz♪♫..én azt mondom, hogy Punnany, te azt mondod, hogy Massif...♫♪
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.14.
Hozzászólás: 652
Csatolások: 0
Azonosító: 211726
Offline offline
Ezért vagyok Csivavakeresztanyuu *-* biggrin.gifD Egyébként nem nagyon szeretem őket. A guppi szeműek nagyon viccesek, kis hülyék, de nem tudom miért vannak akkora csivava ellenesek. Persze, én sem tartanék, de na.. De én nem tartom szépnek, hogy feltapasztják a fülüket. Sokkal aranyosabbak lelógó fülekkel smileeee.gif
2014. április 11. 17:58 #63
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nos, megmondom őszintén, hogy én is azoknak a táborát erősítem, akik ezt a kutyafajtát (nagyon) nem preferálják. Egyrészt, akármilyen csúnyán hangzik, tényleg "patkányszerűek" (És ezt nem sértésként értem, mert a patkányokkal nincs bajom, csak ha kéretlenül jönnek látogatóba, megrágják amit nem kéne, illetve ha betegséget terjesztenek. De maga az állat nem undorít, nem taszít, a házi kedvencként tartott patkányok például kifejezetten aranyosak szerintem.). Az a tipikusan "semmire nem jó" fajta, illetve nyilván valamire jó, de nekem nem arra kell a kutya. A kistestű kutyák nekem olyan lények, akik élőlények bár és nem kívánok rosszat nekik, de ha választhatnék, sosem kéne. Ezek az ebek általában tipikusan gyerekpótlékot vagy megjelenési kiegészítőt alkotnak a gazdinak. Kicsi koromban eljátszottam a kis plüss kutyusaimmal, de ennyi. A nagytestű kutyákat szeretem, sőt, imádom, mert nagy kutyabarát, kutyás vagyok. Személy szerint nekem német juhászaim voltak és a mai napig ezt a fajtát tartom szívem legkedvesebbjének, ennek ellenére most egy fekete labradorral vagyok nagy szerelemben, akivel nagyon szeretek sétálni. Személyes tapasztalat, hogy a kisebb kutyák - talán kompenzálásból, talán rossz nevelésből, talán mindkettőből egyszerre - de neki akarnak ugrani a nagy kutyának, aki amúgy le se sz*rj* őket alapvetően. Szinte megőrülnek, "ugatnak" azon a kis idegesítő, visító, csipogó hangjukon. A labrador meg alapjáraton rájuk se bagózik, vagy ha mégis, csak felborzolja a szőrét (mert az enyém ilyet is tud, nagyon kis punk a lelkem rohog.gif ), esetleg egyet(!) odavakkant, ha nagyon felbosszantják. Neki egy hangja sincs, mondhatni kuka. Pár havonta egyszer, ha elvakkantja magát. És erre senki nem tanította, nem járt kutyasuliba sem. Ő egy békés kutyus, aki egyébként teljesen normális méretű, mégis szinte mindig megjegyzik rá az emberek, hogy milyen nagy kutya. Ilyenkor szívesen visszaszólnék, hogy dehogy nagy, ő a normál méret. Ha láttak már bernáthegyit, na, az a nagy kutya... Az emberek szemében ezek az ölebek a normál kutyák, aki ezeknél nagyobb, már rácsodálkoznak. Amin meg én csodálkozom. Nekem eleve a kutya 25-35 kilónál kezdődik. rohog.gif
Ami a horkolást illeti, a labrador is horkol, sőt, napozik is. Ha süt a nap és nem hideg a kő az erkélyen, akkor mindig ott van, fekszik, töltődik. Szoktuk is rá mondani, hogy napelemes az eb. biggrin.gif 14 éves már, de most is kölyökkutyákat megszégyenítő módon aktív és játékos. Az állatorvosa pedig meg is dicsérte, hogy milyen barátságos, stresszmentes kutty, aki tényleg szeretve van, mert nem agresszívan viseltetik a környezete felé, sőt, kifejezetten érdeklődő, barátkozó. Az utcán alapvetően kedves, de otthon már... Minden idegent megugat, aki belép. Még a mentősök elől is be kellett zárni, mikor a párom nagymamáját vitték be a kórházba. Ő csak védte azokat, akiket szeret. smileeee.gif

Kicsit elkalandoztam, elnézést. Szóval a csivava nem a szívem csücske. Személyes, nem közvetlen (nem volt ilyen kutyám), de közvetett (környezetben volt, akinek volt) tapasztalatból én is amondó vagyok, hogy alapvetően kissé ideggyenge darab, akit ha elkényeztetnek és nem nevelnek meg jó alaposan, akkor elviselhetetlen kis izévé válik. És hiába hangzik gonoszul, az efféle "kutyákat" még a macskák is megeszik reggelire. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. április 11. 18:57 #64
Norix6
Norix6
 
StátuszNem vagyok flegma sem bunkó, egyszerűen csak nincs kedvem hozzád.....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.02.
Hozzászólás: 1174
Csatolások: 0
Azonosító: 220435
Offline offline
Nagyon jó cikk lett! gratulálok
2014. április 11. 19:09 #65
sztárfan
sztárfan
♥Telenovellafan
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.29.
Hozzászólás: 960
Csatolások: 588
Azonosító: 141947
Offline offline
olyan kis cukik smileeee.gif smileeee.gif
2014. április 11. 19:35 #66
Ayame.01
Ayame.01
typical teen, sorry
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.25.
Hozzászólás: 5541
Csatolások: 32
Azonosító: 159255
Offline offline
Én is inkább a nagyobb teste kutyák rajongója vagyok, akiket meg lehet dögönyözni, és nem kell attól félni hogy egy kicsivel erősebb mozdulattól nem-e esett valami baja. Nincs sok gondom ezzel a kutyafajtával, de az én szívembe nem kutyagolt be. smileeee.gif
2014. április 11. 20:26 #67
xMilesss
xMilesss
sztármániás
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.27.
Hozzászólás: 3655
Csatolások: 3236
Azonosító: 194820
Offline offline
Nem értem, hogy sokan miért tartjátok őket butának vagy hálátlannak. Persze minden kutya más, mint minden ember személyiségfüggő, de szerintem egy csivava egyáltalán nem buta vagy hálátlan. Csak az én kutyámmal tudok példálózni. Nincs még fél éves, és tudom, még nagyon kölyök, de egyszerűen nem tudom elmondani, mennyire jó érzés az, amikor hazaérek, tök fáradt vagyok, de ő úgy örül nekem, mikor az ajtón belépek, mint senki más... És lehet, hogy nem tanul mondjuk annyira gyorsan, mint mondjuk egy vizsla (tény és elfogadom, hogy a vizslák nagyon okosak), de minden nevelés és tanítás kérdése. Nem mondom, hogy a csivim egy angyalka, mert nem az, de nem buta, sőt, bár lehet én csak elfogult vagyok. Persze nem kell őket szeretni, nem azt mondom, de talán kicsit erős kifejezés az, hogy buta, hálátlan és semmirekellő. mellow.gif A másik: tudom, ez is kutyafüggő, de pl. az enyém kicsit sem agresszív. Van, amikor rágná a nadrágom szárát, de olyankor rászólok és abbahagyja, és mindezt én annak tudom be, hogy kölyök. Odamegy a nagyobb kutyákhoz (és a kicsikhez is), de egyáltalán nem megy nekik és nem ugatja meg őket. Nagyon barátkozós és a kisgyerekek is imádják. Egyszerűen hihetetlen, mennyien megdicsérik őt az utcán és ez nagyon jól esik. Szóval azért nem kéne ennyire általánosítani. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: menthol
2014. április 11. 20:41 #68
HRéka0000
HRéka0000
 
StátuszHRéka0000 még nem állította be a státuszát Nem a fenét! Itt van! --->Jól vagyok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.28.
Hozzászólás: 562
Csatolások: 0
Azonosító: 217712
Offline offline
Aranyosak meg minden... De nem tartanék csivavát. Nem tudom miért nem. Csak egyszerűen nem. Kicsit sokat ugat én meg szeretek aludni! biggrin.gif
2014. április 11. 20:52 #69
- törölt felhasználó -    
Ohh, de ariiik heart.gif jó cikk, gratuu good.gif
2014. április 11. 21:39 #70
lilifi
lilifi
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.12.
Hozzászólás: 177
Csatolások: 0
Azonosító: 136252
Offline offline
Nekem is csivim van, és tényleg ezek a jellemzői rá. Mindenütt az ő fotója van, imádom.
Ajánlom mindenkinek, remek társ :-)
2014. április 11. 22:39 #71
- törölt felhasználó -    
de aranyos smileeee.gif biggrin.gif
2014. április 11. 23:25 #72
Muffin00
Muffin00
DEADINSIDE
 
StátuszTHINK BEFORE YOU SPEAK.!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.28.
Hozzászólás: 1246
Csatolások: 5
Azonosító: 184856
Offline offline
de cuki*-* jó cikk:)
2014. április 12. 09:57 #73
- törölt felhasználó -    
kis padlócirkáló *-* érdekes cikk lett smileeee.gif
2014. április 12. 11:16 #74
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk. Olyan kis édesek heart.gif
2014. április 12. 12:21 #75
Directioner_Anna
Directioner_Anna
új tag
 
StátuszBéke, szeretet, boldogság
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.29.
Hozzászólás: 56
Csatolások: 0
Azonosító: 210798
Offline offline
én nem szeretem a csivavákat, de jó cikk lett biggrin.gif
2014. április 12. 12:33 #76
Dodóóó
Dodóóó
Hunter
 
StátuszEveryone with a friendly face seems to hide some secrets inside
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.19.
Hozzászólás: 7764
Csatolások: 0
Azonosító: 151350
Offline offline
érdekes cikk lett smileeee.gif
2014. április 12. 12:48 #77
Rocky LoL
Rocky LoL
visszatérő vendég
 
Státusz†♡♥♪ ♫ ♩ ♬♫ ♥♥♫ ♥ツ ღ ღ ღ ღ ✿✿♛♛♥♥✝✝✝✝☆☆♬ ♥ ✗♬ ♥ ✗♬ ♥ ✗❤-♡--♡†††
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.28.
Hozzászólás: 458
Csatolások: 6
Azonosító: 204716
Offline offline
Nagyon jó cikk. Olyan kis édesek és cukik is <3
2014. április 12. 12:50 #78
- törölt felhasználó -    
Ez aranyos és érdekes cikk lett.smileeee.gif
2014. április 12. 13:14 #79
- törölt felhasználó -    
Jó cikk lett. smileeee.gif
2014. április 12. 14:32 #80
- törölt felhasználó -    
Egészen a cikk elolvasásáig,úgy gondoltam,hogy ha valaki megkérdezte volna,hogy szerintem melyik az a kutyafajta amelyik egy hálátlan jószág,biztos hogy a csivavát mondtam volna.
De most,hogy elolvastam ezt a cikket,biztos máshogy fogok viszonyulni ezekhez a kutyusokhoz.
Ez a hír meglepett
,,1. A kutyák közül a csivava agya a legnagyobb, méreteihez viszonyítva."
Ezeket pedig aranyosnak találom smileeee.gif
,,5. A csivavák imádnak napozni."

,,6. Szoktak horkolni."
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!