Starity

Justin Bieber a Paramore-t is másolja

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. április 29. 17:20 #61
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2014.04.29. 17:10)
Nem szeretem bíbőrt, sőt szerintem mindenki tudja a fórumon, hogy talán én vagyok az egyik a legtöbbször fikázza, de jót nevettem a cikken. biggrin.gif Értem én, hogy ezeket a hulladék cölöböket le kell járatni a retekbe, de, hogy ilyen alja módon ilyen piti dologért, ne haragudjatok, de ez nevetséges.XD Először azt hittem, hogy zenei ütemek lemásolásáról van szó, ám amikor megláttam azt, hogy borítóról, hát felbődült belőlem a röhögés.XD A cikkíró ezt komolyan gondolta? Ugyanaz a betűtípus? Ómájgád, micsoda problémák, sőt bíbört azonnal vessétek máglyára amiért ugyanazzal a betűtípussal írta rá dalának a címét, mint a Paramore! Pluszban a lemezborítókat sokszor nem az énekesek, énekesnők, együttesek és zenekarok készítik, hanem az erre felfogadott grafikusok. Bár erre tudnék ellenpéldát mondani, mert speciel Mike tervezte a Linkin Park eddigi összes korongjának a borítóját. Még megérteném, hogyha a Paramore vagy esetleg Adam Lambert tervezte volna sajátkezűleg a sajátját, de mindezek grafikusok, a Paramore esetében pedig egy rajongó munkája. Számtalan és megannyi hasonló, szinte ugyanazon a koncepción alapuló lemezborítók vannak, mégsem hisztériázik ezen senki sem. Szvsz szeretem a Paramore-t, Hayley-t is kedvelem, de kicsit kezdem undorítónak érezni, hogy az egekig vannak magasztalva és úgy van beállítva, mintha ők sz*rták volna a spanyolviaszt. Gusztustalan olyan dolog miatt valakit kikezdeni, amibe voltaképp nincs is beleszólása. Az meg, hogy milyen fajta plagizálással vádoljátok ezt a nyomit az csak rólatok állít ki szegénységi bizonyítványt. A másolás egyáltalán nem itt kezdődik...


Nem, á, tényleg nem ott kezdődik, hogy felmegyek Google-ra és az első nekem tetsző találatot lementem, majd azt mondom hogy ezt én csináltam/az én ötletem volt. Igaz is, ez nem másolás, hanem durva lopás. Ennél kicsit értelmesebbnek gondoltalak. Ráadásul bármennyire is utálod Biebert és szereted a Paramore-t, a véleményed pontosan azt bizonyítja, hogy mindkettőt utálod.
Lassacskán csak kibújik az a szög a zsákból, hogy a Starity számodra a napi frusztráció és feszültség levezetésére szolgál, viszont ez az oldal nem erre való.
2014. április 29. 17:22 #62
- törölt felhasználó -    
Ez igen...Nincsen saját ötlete?Vagy személyisége?
2014. április 29. 17:33 #63
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Arpadeus Mester @ 2014.04.29. 17:20)
Nem, á, tényleg nem ott kezdődik, hogy felmegyek Google-ra és az első nekem tetsző találatot lementem, majd azt mondom hogy ezt én csináltam/az én ötletem volt. Igaz is, ez nem másolás, hanem durva lopás. Ennél kicsit értelmesebbnek gondoltalak. Ráadásul bármennyire is utálod Biebert és szereted a Paramore-t, a véleményed pontosan azt bizonyítja, hogy mindkettőt utálod.
Lassacskán csak kibújik az a szög a zsákból, hogy a Starity számodra a napi frusztráció és feszültség levezetésére szolgál, viszont ez az oldal nem erre való.

Csak az a helyzet, hogy valószínűleg bíbőr grafikus tímje nem felment az internetre és lementette, hanem szerzői engedéllyel megvásárolták mindezt. Ha nem így lett volna, akkor a Paramore már rég perelné ezt a majmot, de egyik fél sem fűzött hozzá kommentárt. A kecske jóllakott és a káposzta megmaradt. Értelmesebbnek gondoltál? Wow, ismerjük egymást Sir? Nem hiszem, attól, mert van egy véleményem, simán leírom, még akkor is, ha ez a köznépnek nem tetszik. Ha ismernél, tudnád, hogy bárhol bármikor képes vagyok leírni és kimondani a véleményemet, ami nem mindig válik előnyömre. Szeretem a Paramore-t, hallgatom őket, a tavalyi trauma gyakorlatomat úgy csináltam végig, hogy pont a Riot albumot hallgattam befelé és hazafelé. Hayley is iszonyatosan szimpatikus egyén, de ami errefelé megy a Paramore-ral az kicsit már a ló túlsó oldala. Nem rossz a Paramore, szeretem őket, de én szerintem a Skillethez képest lósz*r. Afelől pedig megnyugtatlak, hogyha ideges és feszült vagyok, akkor ott van a vőlegényem, aki mindig kapható a felnőttek játékára - én valahogy így szoktam levezetni a felgyülemlett stresszt és idegességet, nem pedig az internet előtt. De hát tudod, hogy hogy van a mondás, mindenki magából indul ki...
2014. április 29. 17:39 #64
Reni005
Reni005
❤️
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.27.
Hozzászólás: 3035
Csatolások: 62
Azonosító: 204641
Offline offline
Ez már komolyan mindennek a teteje...nem sül le a pofájáról a bőr? látszik, hogy mennyire kreatív, hogy még egy album borítót sem bír saját maga kitalálni hanem már lopni kell más munkáját..pff..
2014. április 29. 17:46 #65
hencikeeh000
hencikeeh000
visszatérő vendég
 
StátuszMrs. Hood <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.08.
Hozzászólás: 148
Csatolások: 0
Azonosító: 199790
Offline offline
Ha legközelebb valami egyedit talál ki, akkor én azt elmondom, de amíg itt másolgat, illetve lop, addig azért könyörgöm, nehogy ennek a Bieber gyereknek adjunk igazat! És Beyla, mint olvashattad, egy rajongó készítette a betűtípust, úgyhogy max. a rajongó perelhetne emiatt, de mivel (gondolom) nem jogvédett, nem is fog, a cím pedig nem biztos, hogy arról másolta (bár elég valószínű), de a cím miatt csak nem fognak perelni. Kicsim, gondolkodjunk... A BTR-nek is van egy Boyfriend c. dala és Justinnak is, mégsem lett belőle per. Akkor miről is beszélünk?
2014. április 29. 17:47 #66
Mirrors
Mirrors
#sremmlife
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.02.
Hozzászólás: 2362
Csatolások: 18
Azonosító: 203041
Offline offline
Hát, eléggé hasonlítanak és ráadásul Bieberből is kinézem, hogy másolja, ha már neki nem jut eszébe semmi. ><
2014. április 29. 17:47 #67
guns_n_roses
guns_n_roses
visszatérő vendég
 
StátuszLiving like a runaway
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.27.
Hozzászólás: 211
Csatolások: 39
Azonosító: 220059
Offline offline
Úristen... Olyanokat olvasok itt, hogy "ez csak egy szavakkal telefirkált borító" meg "a Paramore túl van magasztalva"... Értem, hogy mindenki írja le a saját véleményét, de nem tudom, hogy lehet ennyire összeveszni egy cikken dry.gif
2014. április 29. 17:49 #68
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2014.04.29. 17:33)
Csak az a helyzet, hogy valószínűleg bíbőr grafikus tímje nem felment az internetre és lementette, hanem szerzői engedéllyel megvásárolták mindezt. Ha nem így lett volna, akkor a Paramore már rég perelné ezt a majmot, de egyik fél sem fűzött hozzá kommentárt. A kecske jóllakott és a káposzta megmaradt. Értelmesebbnek gondoltál? Wow, ismerjük egymást Sir? Nem hiszem, attól, mert van egy véleményem, simán leírom, még akkor is, ha ez a köznépnek nem tetszik. Ha ismernél, tudnád, hogy bárhol bármikor képes vagyok leírni és kimondani a véleményemet, ami nem mindig válik előnyömre. Szeretem a Paramore-t, hallgatom őket, a tavalyi trauma gyakorlatomat úgy csináltam végig, hogy pont a Riot albumot hallgattam befelé és hazafelé. Hayley is iszonyatosan szimpatikus egyén, de ami errefelé megy a Paramore-ral az kicsit már a ló túlsó oldala. Nem rossz a Paramore, szeretem őket, de én szerintem a Skillethez képest lósz*r. Afelől pedig megnyugtatlak, hogyha ideges és feszült vagyok, akkor ott van a vőlegényem, aki mindig kapható a felnőttek játékára - én valahogy így szoktam levezetni a felgyülemlett stresszt és idegességet, nem pedig az internet előtt. De hát tudod, hogy hogy van a mondás, mindenki magából indul ki...


Annyira jókat nevetek az olyan tartalmú kommenteken, amikben az áll, hogy felment/ek a netre, majd két kattintással lementették. rohog.gif Netán ott voltatok mellettük a történtekkor, vagy mondjuk ismertek egy belső informátort, és ő maga mondta ezt nektek? Én is hasonló véleményen vagyok, mint Beyla, hogy szerzői engedéllyel megvásárolták, mert ha nem így lenne, akkor szép kis perre számíthatna Bieber és csapata, és Hayley sem kezelné ilyen lazán. Azon csodálkozom, hogy abba senki nem kötött még bele, hogy szerencsétlen kölyök hogy merészel levegőt venni. A biztonságért kedvéért hozzáteszem, hogy nem vagyok megszállott Bieber rajongó.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. április 29. 17:51 #69
Fan-ily6889
Fan-ily6889
Fanily of Anastacia ®
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.05.22.
Hozzászólás: 1333
Csatolások: 1279
Azonosító: 96609
Offline offline
Idézet (Petrafranczia @ 2014.04.29. 14:33)
csak az a vicces, hogy Justin enyhén híresebb mint ez a kettő...


Híresebb, és? biggrin.gif A népszerűség még mindig nem egyenlő az elismertséggel. Tény, hogy népszerűbb. Igen, a tinik körében. (Mondjuk az meg baromi gáz, hogy 20 évesen még mindig ebben a kategóriában van. „Tinisztár”. Ugyanis azok a tinik hamarosan felnőnek, ill. az igényesebb zene felé fognak orientálódni <ha minden jól megy> és elfelejtik a kölyköt. És ez az, amiről ő folyton megfeledkezik). Azt meg gondolom, nem kell felsorolni, hogy pl. Adamet milyen legendák ismerik el, tisztelik és hajtanak fejet előtte. Buburt melyik nagy zenész ismeri el? ;D Adamet a vérbeli szakmabeliek, a „nagyöregek” is kiváló zenésznek tartják. Lehet, hogy kevésbé népszerű, de ettől függetlenül neki van jövője a szakmában. Ez egyértelmű. Hayley pedig hasonló kategória, mint Adam. Úgyhogy erről ennyit.

Hayley meg jól teszi amúgy, hogy nem húzza fel magát ezen a dolgon. Ami meg Bíbort illeti: az viszont igen kellemetlen, hogy ennyi kreativitás nincs benne, de még a csapatában sem, hogy egyedi kinézetű borítót dobjon össze... ;D
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, hayley4, Beyla
2014. április 29. 17:51 #70
- törölt felhasználó -    
Erre azt tudom mondani hogy Biebernek nincsen kreativitása és egyénisége :// Pff Adam Lambert boritója meg király smileeee.gif heart.gif
2014. április 29. 17:55 #71
AnEszti
AnEszti
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.17.
Hozzászólás: 46
Csatolások: 0
Azonosító: 222828
Offline offline
Ez nevetséges..Hol vagyunk az oviban..?? Ki utánoz kit ..uram... Justin teljesen egyéni senkit nem akar utánozni sőt.. erről ennyit... <33
2014. április 29. 18:01 #72
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (hencikeeh000 @ 2014.04.29. 17:46)
Ha legközelebb valami egyedit talál ki, akkor én azt elmondom, de amíg itt másolgat, illetve lop, addig azért könyörgöm, nehogy ennek a Bieber gyereknek adjunk igazat! És Beyla, mint olvashattad, egy rajongó készítette a betűtípust, úgyhogy max. a rajongó perelhetne emiatt, de mivel (gondolom) nem jogvédett, nem is fog, a cím pedig nem biztos, hogy arról másolta (bár elég valószínű), de a cím miatt csak nem fognak perelni. Kicsim, gondolkodjunk... A BTR-nek is van egy Boyfriend c. dala és Justinnak is, mégsem lett belőle per. Akkor miről is beszélünk?

Az egy dolog, hogy egy rajongó készítette, de mivel ez lett a Riot albumborítója, így hivatalosan a Paramore tulajdonában áll. Minden jogvédett amit egy x tesz közzé vagy éppen publikál. Javában ezért is kell figyelni például az internetre feltöltött regényekkel, mert bárki lementheti, és hiába te írtad, nem tudod beperelni és bizonyítani, hogy már pedig a tied. Ám, ha ne adj Isten mégis csak sikerül olyan bizonyítékot találni, ami megállja helyét a bíróságon, akkor ugye plagizálás vádjával büntetést szabnak ki. Dalszöveg címekről nem is volt szó, sokkal inkább a borító miatt támadják ezt a szerencsétlent, pedig tulajdonképpen annyi köze van hozzá, mint Newtonnak a hegedüléshez. A Kicsim jelzőt meg felejtsd el, mert szerintem jóval idősebb vagyok, mint te. Akinek talán lehetne ilyen jelzőt használni az esetleg én vagyok, de mivel megadom az alapvető tiszteletet még egy gyermeknek is, így nem használok ilyen szavakat.
2014. április 29. 18:04 #73
Korinaa
Korinaa
 
Státusz"Here I am, next to you, the sky's so blue in Malibu." - Miley Cyrus
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.09.
Hozzászólás: 920
Csatolások: 0
Azonosító: 211504
Offline offline
Baromság. Justin nem másolt.
2014. április 29. 18:06 #74
Rebeka990305
Rebeka990305
új tag
 
StátuszVerano/ זומ/ Estate/ 여름/ Summer/ Été/ лето/ ฤดูร้อน/ Yaz/ موسم گرما می/ NYÁR♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.27.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 174334
Offline offline
Komolyan mondom ez már tényleg nevetséges..én megmondom őszintén ki nem állhatom Justint de ezek utám még jobban..annyira szánalmas, hogy az már fáj..annyi kreativitás sincs benne, hogy megalkosson magától ehy borítót, én sem vagyon valami nagy művész, de azért egy ilyet még én is meg tudnék csinálni, és ha végképp nem menne akkor kérnék valakitől egy jó ötletet nem pedig kopizom a másikép...SzÁNALMAS sleep.gif
2014. április 29. 18:11 #75
- törölt felhasználó -    
Szerintem nem másolt mind2 esetben sem..
2014. április 29. 18:21 #76
szisa
szisa
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.27.
Hozzászólás: 15
Csatolások: 0
Azonosító: 221882
Offline offline
Ez hülyeség. Az hogy olyan betűtípust használ,az még nem jelenti azt,hogy utánozza őket. Ami a borítót illeti biztos,hogy nem lopta.Egyébként is hogy tudna olyan borítót csinálni amelyik még semelyik eddigire nem hasonlít.Annyi féle borító volt már a világon,hogy lehetetlen olyat csinálni amelyik egyikre sem hasonlít.
2014. április 29. 18:22 #77
- törölt felhasználó -    
Idézet (Heart U @ 2014.04.29. 13:27)
Még egyszer, a másolás nem itt kezdődik. A borítóhoz megvettek egy fontfajtát, amit a Paramore is egy előző alkalommal. 
Abban viszont egyetértek, hogy egyes rajongók nagyon túlzásba tudnak esni.

Drágám, értelmezd már a szöveget. Hol van leírva, hogy megvettek egy fontfajtát? Egy Paramore-rajongó készítette a képet a jogvédett betűtípussal, amit Justinék lenyúltak a netről és publikálták sajátjukként. Szerintem tök világosan van megfogalmazva. mellow.gif Ha nem lopott lenne, szerintem valamelyik fél biztosan szólt volna, hogy nyugtassuk le a popónkat, mert hivatalos az egész. (JB egyébként azóta már megváltoztatta a profilképét a Twitteren, mert eddig ez a kép volt ott)

Idézet (Heart U @ 2014.04.29. 13:58)
De honnan tudjátok, hogy nem vették meg a rajongótól a képet? Nekem van ismerősöm, aki a Tumblr-re teszi fel a munkáit, és már tőle is vettek így pólómintát. Annyi eszük csak van már, hogy nem nyúlják le csak úgy, mert megvenni és engedéllyel használni valamit sokkal olcsóbb, mint egy pert elveszíteni. Főleg az Usában. 
Amúgy nem vagyok Bieber-rajongó, csak próbálok logikusan gondolkodni.

Nem lesz semmilyen per, mivel 1) a banda jót mulat ezen, 2) mint a szövegben is benne van, Justin nem hivatalosan adta ki a dalt, csak online, ingyenesen, ergo semmi bevételre nem számíthat, de nem is ez a lényeg, hanem hogy valaki olyan képét nyúlta le, aki szeretetből csinálta magának, a bandának és a többi rajongónak. Képzeld magad a helyébe, hogy nagy fangörcseidben cécózol egy szerencsétlen képpel, majd egy olyan használja fel kislemezborítónak (engedély nélkül), akit nagy valószínűséggel nem is bírsz. Miért nem kérte meg a saját fanjait, hogy készítsenek borítót? unsure.gif

Idézet (Beyla @ 2014.04.29. 17:10)
Szvsz szeretem a Paramore-t, Hayley-t is kedvelem, de kicsit kezdem undorítónak érezni, hogy az egekig vannak magasztalva és úgy van beállítva, mintha ők sz*rták volna a spanyolviaszt.

Sajnos viszonylag botránymentes karriert folytatnak, inkább a zenével hívják fel magukra a figyelmet, így negatív dolgokat nemigen lehet írni róluk, bármilyen szomorú. Ha mégis lesz valami, nyugi, személyesen fogom kielégíteni minden ítélkezni vágyó szakértő igényeit, hogy végre ezt a bandát is szájra lehessen venni. :3
2 felhasználónak tetszik: hayley4, Glamster
2014. április 29. 18:33 #78
- törölt felhasználó -    
Akkora hülyeség.Tényleg próbál mindig mindenki belekötni,csak azt nem tudom miért.Utána meg csodálkoznak az emberek,hogy így viselkedik.Ha ilyen teher lenne a vállamon,mint neki,szerintem rosszabbul végezném...
2014. április 29. 18:38 #79
cukiicsaj
cukiicsaj
visszatérő vendég
 
Státuszhoneymoon ave
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.23.
Hozzászólás: 410
Csatolások: 19
Azonosító: 215738
Offline offline
Igen. Egy betűtípus. Én is pont ilyen betűkkel írok a füzetembe, amikor nincs kedvem szépen másolni. Jaj, ne már! Légyszíves, ezért csináljatok rólam egy külön Starity cikket smileeee.gif Köszi.
Viccet félretéve: A másolás nem itt kezdődik, már bocsánat. Egy: a dal sem hasonlít, mert Justin dala lassú, amíg a Paramore gyorsabb számot készített. Nem ugyanazt a címet használta, nem szöveget lopott. De a pénzügyes dolog csak itt kezdődik: Justin nem adott ki olyan albumot, amin ez lenne (mármint az állítólag másolt betűtípusú). Ha szépen elolvassátok a cikket, kiderül belőle, hogy INGYEN töltötte föl egy kis netes oldalra, ahol bevételt sem kap a megtekintésekért. Másnéven nem "adta el" más munkáját.
Az én régi barátnőm is állandóan engem másolt, mindent úgy tett, ahogyan én. Sajnálom, de ez már csak ilyen. Ha nem tudsz mást tenni, akkor elviseled. Ennyi.
xx
2014. április 29. 18:45 #80
Detta
Detta
Queen♛
 
StátuszTired AF.... but succesful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.07.
Hozzászólás: 4787
Csatolások: 689
Azonosító: 128947
Offline offline
Hát igen nagy a hasonlóság, de soha nem lesz olyan jó mint a Adam vagy mint a Paramore tongue.gif
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!