Starity

Amőba falta fel a szemét, mert nem cserélt kontaktlencsét

17 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. július 15. 15:57 #161
Didi95
Didi95
új tag
 
StátuszMegtanulni élni, annyit tesz, mint megtanulni szabadnak lenni.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.24.
Hozzászólás: 21
Csatolások: 0
Azonosító: 133836
Offline offline
Ez elég durva azért...nekem van lencsém is és szemüvegem is mikor melyiket használom...mondjuk felrakni egy szemüveget és berakni egy lencsét egyik sem hosszú idő sőt. Én is úgy vagyok vele hogy nem érzékelem a kontaktlencsét amikor hordom de mégsem felejtem el kivenni soha mert nem szabad benne aludni de aki mondjuk nem akrja folyton kivenni és betenni annak van ilyen speciális lencse amiben direkt lehet aludni. Továbbá már lehet kapni műkönnycseppet ami nagyszerű főleg amikor érzem hogy kiszárad a szemem. De mint mondtam szeretem váltogatni így valamikor 2-3 napig csak szemüveget hordok utána pár napig lencsét, meg ilyenkor nyáron ha megyek valamerre és süt a nap akkor inkább lencsét veszek fel hogy tudjak napszemüveget hordani. Mondjuk ez a lány tényleg jobban is odafigyelhetett volna mert nem igaz hogy egyszer sem érezte vagy jutott eszébe hogy lencse van rajta mindegy saját magának okozta a bajt nem volt elég felelősség teljes ahhoz képest hogy egyetemista...
2014. július 15. 16:43 #162
flowerwsviri
flowerwsviri
 
StátuszI just wanna hear that, you say: "Hey, you're mine and I never let you go."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.15.
Hozzászólás: 820
Csatolások: 0
Azonosító: 134850
Offline offline
ezt képet nem kellett volna látnom ....
2014. július 15. 16:48 #163
Tyimeske Tyrilow
Tyimeske Tyrilow
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.13.
Hozzászólás: 50
Csatolások: 8
Azonosító: 229409
Offline offline
Ez valami undorító ohmy.gif
2014. július 15. 16:48 #164
Tyimeske Tyrilow
Tyimeske Tyrilow
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.13.
Hozzászólás: 50
Csatolások: 8
Azonosító: 229409
Offline offline
Rosszul vaagyok.
2014. július 15. 17:09 #165
Blaxtar
Blaxtar
visszatérő vendég
 
StátuszWait for me to come home...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.29.
Hozzászólás: 166
Csatolások: 0
Azonosító: 204766
Offline offline
Én soha nem felejteném el kivenni (5-6 évig folyamatosan szemüveges voltam, már szinte az a fura, ha nem hordom)... Ha meg kontaktlencsére teszem a szemüvegem, egyszerűen homályosan látok... És nem, én sem érzem, amikor benn van a lencsém, de akkor is.
Mellesleg nekem igen határozottan elmondták, hogy az én (havi) lencséim legfeljebb 12 órát lehetnek benn, mert utána káros. Szerintem ezt az emberek nagy része megérti.
Amúgy meg nem értem, a csaj nem vette észre, hogy egyre rosszabb a látása, fáj a szeme? Vagy a családja, a barátai...? Gondolom, nem úgy történt az eset, hogy egyik napról a másikra hip-hopp megvakult... :/ Sajnálom, mert megelőzhető lett volna a baj...
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2014. július 15. 17:54 #166
BellaThorne7
BellaThorne7
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.26.
Hozzászólás: 33
Csatolások: 0
Azonosító: 223253
Offline offline
Ez félelmetes!!!!!!
2014. július 15. 17:57 #167
AndiSalvatore
AndiSalvatore
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.09.
Hozzászólás: 116
Csatolások: 0
Azonosító: 223976
Offline offline
Idézet (Elody @ 2014.07.14. 22:49)
sokan kérdezik, hogy lehet, hogy nem irritálta a szemét meg nem volt neki kényelmetlen. na akkor elmagyarázom. egyszer egy barátom megitta őket a pohárból, gondoltam kipróbálom már, milyen, ha nem kell tartogatnom meg félnem, hogy elveszik a drága lencse a zűrös kollégiumban. nem olcsó és rossz dolog is, egyszerűen elég elkerülhetetlen (azóta nem vagyok kolis amúgy). én is és a régebbi koleszos ismerőseim is valamikor hónapokig ki se vesszük  a lencsét , gondoltam kipróbálom már, milyen. de amióta szárazabb a szemem, én inkább hetente hétvégére kiveszem, de nem ez a lényeg. eleinte én is csak el-elaludtam benne, furcsa volt, sokszor tényleg kényelmetlen is, de csepegtettem bele szemcseppet és mintha frissen tettem volna be. hozzászokott a szemem az én kis fura szokásomhoz...=p aztán egyre több időre bent hagytam végül már tényleg hónapokig. el is felejtettem, hogy nekem kontaktlencsém van, egyszerűen jó érzés volt minden macera nélkül tökéletesen látni, de ti, akik mondjuk jól láttok, ezt úgysem érthetitek meg, ne is akarjátok! teljesen felesleges azt mondani a lányra, hogy ostoba, mert nem az. ha kényelmetlen lett volna neki, szerintetek nem vette volna ki? épp ez az, hogy mintha ott sem lenne, kellemes volt, hogy lát rendesen összevissza tisztítgatás nélkül. lehet el is felejtette ő is. nekem meg szobatársaimnak is mondjuk mondták a többiek, hogy majd egybenő a szemünk a lencsével a végén meg megvakulunk stb, de nem igazán hallgattunk rájuk. májusban többször begyulladt a szemem (de csak mindig a jobb!) gondolom lejárt a lencse, mivel fél éves volt nekem is, ezért fogtam, kivettem 4 és fél hónap után először, csá, elmúlt a gyulladás. de vizsgámra visszatettem ugyanazt a lejárt 4 hónaposat mivel nem volt idő újat rendelni és én nem veszek fel szemüveget...semmi bajom nem lett. azóta mondjuk eldobtam. bár nem értek hozzá, milyen gyorsan terjednek ezek az amőbák, de nekem is furcsa, hogy mikor tükörbe nézett nem látta, hogy kezd gennyesedni meg elváltozni a szeme? kétlem, hogy akkor nem kezdett el kényelmetlen lenni...bár talán már késő volt. én sajnálom, mert a kényelmessége miatt egy kis figyelmetlenségből elvesztette a látását. még egyszer mondom, szerintem akik jól látnak rohadtul ne ítélkezzenek, sokkal nagyobb vétkek is vannak egy rohadt kontaktlencse bennhagyásánál, nem tudjátok, milyen rosszul látni, nekem speciel mindkét szemem 5.00 felett van, lencse nélkül engem biciklisek ütnének el, 3 méterre nem látok el tisztán, táblát nem lánék, a büfében a 20 centire lévő kaják árát sem, semmit (kipróbáltam).
az orvosok nagyon nagyon kontaktlencse ellenesek, én többel akartam tényleg rendesen, szakszerűen felíratni profibbat, de mindegyik ellenezte, ezért magamnak rendelem és kész. akkora biznisze van a szemüvegnek, a röhejesen drága keretek + lencse meg exták meg miegymás, annyi pénzt tudnak velük kaszálni, angymamám mindig mondja, hogy össze vannak ezek a szemorvosok köttetve velük nagyon szorosan, hogy mindenkit beszéljenek le a lencséről, mert az optikáknál úgy nem lesz kereset, nekem volt szemövegem is régen, direkt sz*rra csinálják őket, hogy állandóan viszegetni kelljen pénzért javítani meg még rá akarnak dumálni ilyen olyan tisztító szerekkel is, hát kösz. és még képesek elhitetni, hogy bazi nagy keret benne üveggel jól áll bárkinek is, mi sem lehet természetesebb, tényleg mellow.gif nem tudom, 
mi olyan nehézkes azon, hogy a szemetekbe nyúljatok, ennyit csak megér, hogy szépek legyetek és látszódjon a szemetek. és szemüvegbe tesizni életveszélyes! egyszer a fejemre esett a kosárlabda és elrepedt a szemüvegem, mikor a fejemen volt. tényleg kényelmesebb mint a lencse, tényleg. pedig akinek nagyon rossza  szeme, muszáj mindig valamit hordania, hogy lásson. pont hogy a szemüvegesek lustábbak és igénytelenebbek, mert ennyit nem képesek kezelni, a szemüveget felrakni az orrukra, csak ennyi megy, nehogy már több idő elmenjen bármire is még még véletlen a smink meg a szemünk is érvényesüljön. 
jöttek itt többen a szemműtéttel. higgyétek el, nagyon sokszor utánanéztünk, nekem 500.000 van félre téve a jövendő szemműtétemre, de csak 18 - tól lehet egyrészt, másrészt valóban vannak kockázatai. kérdezte itt valaki, miért nem műtette meg a szemét  a lány, ha már nem akart a lencsével vacakolni. szerintetek egy 23 éves egyetemistának ilyen drága dolgokra van pénze? a szülei meg gondolom pláne nem győzik küldeni neki a pénzt, nemhogy műtét. valamint. minél rosszabb valaki szeme, annál több az esély, hogy visszaromlik, jobb esetben hosszú idő elteltével esik vissza pár diopriát, rosszabb esetben rövid idő alatt visszaromlik akár 3-4-et is simán, pláne a mai világban, a sok ilyen meg olyan mű-energiatakarékos akármilyen sz*r izzók miatt, meg ugye a monitorok. szóval ez sem egy jó és biztos megoldás, távolról sem, nem kéne az észt osztani.


Te tényleg ennyire ostoba vagy, vagy pedig csak megjátszod??! Ha jól veszem ki a szavaidból, az aki szemüveget mer hordani, az ássa el magát, mert egy semmitérő, sz.r ember? Gratulálok a hihetetlenül magas intelligenciádhoz, drágaságom. 110.gif Lehet a fórumozás helyett nem ártani kicsit a tankönyveket bújni, hátha szert teszel egy kis tudásra.
6 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Szandi0820, Jolie_77, Beyla, Vivcsiiiihh, MadHatter
2014. július 15. 18:00 #168
- törölt felhasználó -    
Én teljesen elzárkózom a kontaklencsétől, mert még a gondolata is kiráz, hogy a szememben maceráljak. Plusz enyhe szemüvegmániám van. smileeee.gif
2014. július 15. 18:37 #169
LovelyBarbaraPalvin
LovelyBarbaraPalvin
Hunter
 
Státusz,, Family don't end with blood " - Bobby Singer, Supernatural
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.01.
Hozzászólás: 2546
Csatolások: 686
Azonosító: 226899
Offline offline
ez..ez nagyon durva
2014. július 15. 19:03 #170
D.KPOP
D.KPOP
visszatérő vendég
 
Státusz"Drink coffe. Do stupid things faster with more energy. "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.20.
Hozzászólás: 464
Csatolások: 0
Azonosító: 196411
Offline offline
Ez...ez....durva..... O.O
2014. július 15. 19:07 #171
hidasicaszandra
hidasicaszandra
 
StátuszSummer°°/^˝ ♥ Big Time Rush ♥ Igaz barátok = ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.08.
Hozzászólás: 513
Csatolások: 83
Azonosító: 208582
Offline offline
Hát ennyire sokk esze volt bár egy kicsit sajnálom, de azért örülök neki hogy nekem jó a látásom
2014. július 15. 19:18 #172
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8803
Csatolások: 218377
Azonosító: 59785
Offline offline
Jézusom, ebbe iszonyatos még belegondolni is. Szegény, most a felelőtlensége miatt szenvedhet. sad.gif

Idézet (Elody @ 2014.07.14. 22:49)
nem tudom,
mi olyan nehézkes azon, hogy a szemetekbe nyúljatok, ennyit csak megér, hogy szépek legyetek és látszódjon a szemetek. pont hogy a szemüvegesek lustábbak és igénytelenebbek, mert ennyit nem képesek kezelni, a szemüveget felrakni az orrukra, csak ennyi megy, nehogy már több idő elmenjen bármire is még még véletlen a smink meg a szemünk is érvényesüljön.

Á, értem. Szóval még véletlenül sem az a lényeg, hogy jól lássunk, hanem az, hogy szépek legyünk és érvényesüljön a sminkünk is. Köszönjük szépen, Emese! rolleyes.gif Egyébként meg aki tud vigyázni a szemüvegére, annak 2 évig bizosan jó és nem kell állandóan visszavinni az optikushoz (nekem legalábbis nem kellett sűrűn cserélni). Ha te nem tudsz vigyázni a szemüvegekre és emiatt gyakrabban kell cserélnek, az ne legyen már a szemüveggyártók hibája...
6 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Beyla, lola97122, chelseagirl18, Vivcsiiiihh, MadHatter
2014. július 15. 19:19 #173
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
Úh, ez nagyon durva! ohmy.gif
2014. július 15. 19:47 #174
- törölt felhasználó -    
ez valami undorító..fujjj tongue.gif
2014. július 15. 19:47 #175
- törölt felhasználó -    
am én szemüveges vok,és semmi pénzért nem lennék kontaklencsés
2014. július 15. 20:00 #176
Fresh89
Fresh89
 
Státuszyou're my flashlight
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.13.
Hozzászólás: 593
Csatolások: 33
Azonosító: 171138
Offline offline
Jézus. Atya. Úr. Isten. :OOOOOOOOOOOOOOOOO
2014. július 15. 20:18 #177
puppymore.L
puppymore.L
visszatérő vendég
 
StátuszYou are beautiful. Remember that ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.02.
Hozzászólás: 350
Csatolások: 0
Azonosító: 132435
Offline offline
na nem véletlenül nem fogok ezután SE használni kontaktlencsét. wink.gif
2014. július 15. 20:25 #178
- törölt felhasználó -    
OMG :'ooo ez durva Oo
2014. július 15. 21:04 #179
Zs00
Zs00
 
StátuszFeel the fear in my enemy's eyes
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.11.
Hozzászólás: 935
Csatolások: 0
Azonosító: 205886
Offline offline
én kontaklencsés vagyok és egyszer majdnem elaludtam benne. de ő?
2014. július 15. 21:47 #180
Blankusz
Blankusz
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.03.
Hozzászólás: 79
Csatolások: 1
Azonosító: 154535
Offline offline
Pfff... aha oké. Több, mint egy éve nem vettem ki 1x sem a kontaktlencsém és semmi baja nincs a szememnek. Lehet, hogy már nincs is szemem, csak képzelődök?! ohmy.gif
17 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!