Starity

Dalriada

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. július 15. 18:17 #1
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Gondoltam itt az idelye annak,hogy egy magyar bandáról is kerüljön ide téma,vagy éppen egy magyar band ais bemutatásra kerüljön smileeee.gif
--
A Dalriada (korábban Echo of Dalriada)egy folk-metal stílusú magyar zenekar.1998-ban alakult Sopronban,az Echo of Dalriada nevet 2003 februárja óta viselték,majd a Kikelet című albumuk után Dalriadára cserélték.Első jelentősebb sikereiket Arany János A walesi bárdok című balladájának megzenésítésével érték el.Hét sikeres stúdióalbumuk jelent meg,amelyek külföldön is igen nagy érdeklődést keltettek.Turnéztak többek között az orosz folk/pagen metal leghíresebb és egyben legsikeresebb zenekarával,az Arkonával.

Jelenlegi tagok:
Ficzek András – ének (1998 óta), gitár (2000 óta)
Binder Laura – ének, furulya, hegedű (2001 óta)
Németh-Szabó Mátyás – gitár (2006 óta)
Molnár István – basszusgitár (2008 óta)
Rieckmann Tadeusz – dob (2001 óta)
Szabó „Szög” Gergely - billentyűs hangszerek (2014 óta )

Korábbi tagok:
Hende Péter – gitár (1998–2001)
Fispán Marcell – gitár (1998–2005)
Varga György – basszusgitár (2002–2008)
Nagy Gergely – szintetizátor (2003–2006)
Kurz András – szintetizátor (2006–2009)
Ungár Barnabás - billentyűs hangszerek (2009-2014)
1 felhasználónak tetszik: Pocok2001
2014. július 18. 21:19 #2
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Kérem, végre a Starity Dalriada-b*zija is megtalálta a neki való vidéket. Körülbelül egy éve ismertem meg őket, és láss csodát... Nem idegenkedtem tőlük w00t.gif Első dal amit hallgattam rogyásig az Igazi Tűz volt, amibe egyből beleszerelmesedtem. Egy idő után a Napisten Hava és a Kikelet lett a kedvenc albumom, annak ellenére, hogy a Kikelet mögött nehéz idők jártak...

Tudom, hogy te voltál, de pszt... unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2014. július 19. 19:12 #3
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (AFCfan @ 2014.07.18. 21:19)
Kérem, végre a Starity Dalriada-b*zija is megtalálta a neki való vidéket. Körülbelül egy éve ismertem meg őket, és láss csodát... Nem idegenkedtem tőlük w00t.gif Első dal amit hallgattam rogyásig az Igazi Tűz volt, amibe egyből beleszerelmesedtem. Egy idő után a Napisten Hava és a Kikelet lett a kedvenc albumom, annak ellenére, hogy a Kikelet mögött nehéz idők jártak...
Tudom, hogy te voltál, de pszt... unsure.gif

Hehee,akkor szerintem itt az ideje annak,hogy megszólaljon Starity második Dalriada b*zija is rohog.gif Először egy ruszki folk-metal rádióban hallottam a zenéjüket,jobban mondva a Búcsúzót és szinte azonnal beleszerettem a soproniakba,főleg miután egy órával később a a Hajnalpírt volt szerencsém hallani ugyanabban a rádióban.Az Ígéret albumukat már rongyosra hallgattam és ezúton szeretném megköszönni kedves AFCfan barátomnak azt,hogy nemárulta el az egész világnak,hogy hála nekem elérhető az egész album a YouTube-on - annak ellenére,hogy valaki előttem már feltette a kevésbé hallgatható formáját a lemeznek-. biggrin.gif meghajolo.gif Jelenleg a Napisten Hava és a Jégbontó albummal barátkozok,mert a már említett Ígéret és a Szelek album már rongyosra van hallgatva és nem győzőm már újra és újra jobban imádni.Éss hamár itt vagyok,akkor itt is hagynám jelenlegi kedvenc dalom(egyébként mindegyik dalt NAGYON imádom!!)
1 felhasználónak tetszik: AFCfan
2014. július 21. 15:44 #4
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
Én néptáncot tanulok (bizony ám, versenyszerűen), és furcsa például egy somogyi dalt ilyen feldolgozásban hallani... biggrin.gif De amúgy tetszenek smileeee.gif Habár nekem, ha folk metál, akkor Finntroll biggrin.gif Vagy Paddy and the Rats, de az inkább csak rock. Folk rock. Most már ilyen is van tongue.gif Köszi a topikot amúgy, mert így megismertem őket is smileeee.gif Kiitos! meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2014. július 21. 17:31 #5
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Idézet (TarjaNightwish @ 2014.07.19. 19:12)
Az Ígéret albumukat már rongyosra hallgattam és ezúton szeretném megköszönni kedves AFCfan barátomnak azt,hogy nemárulta el az egész világnak,hogy hála nekem elérhető az egész album a YouTube-on - annak ellenére,hogy valaki előttem már feltette a kevésbé hallgatható formáját a lemeznek-. biggrin.gif meghajolo.gif Jelenleg a Napisten Hava és a Jégbontó albummal barátkozok,mert a már említett Ígéret és a Szelek album már rongyosra van hallgatva és nem győzőm már újra és újra jobban imádni.Éss hamár itt vagyok,akkor itt is hagynám jelenlegi kedvenc dalom(egyébként mindegyik dalt NAGYON imádom!!)


Nagyon szívesen, kérem! smileeee.gif
Uhh, nekem a Jégbontó, - igaz, hogy ott is, mint midnen albumokon jó dalok vannak -, annyira nem menős unsure.gif

Idézet (Pocok2001 @ 2014.07.21. 15:44)
Én néptáncot tanulok (bizony ám, versenyszerűen), és furcsa például egy somogyi dalt ilyen feldolgozásban hallani...


Höhöhö, ismerős. Én citerázok és az énekkarral is voltunk már népzenei versenyen, igen érdekes volt még mikor megismertem őket, vígan énekelgettem ott, amit ismertem már biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish, Pocok2001
2014. július 21. 18:32 #6
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (AFCfan @ 2014.07.21. 17:31)
Nagyon szívesen, kérem! smileeee.gif 
Uhh, nekem a Jégbontó, - igaz, hogy ott is, mint midnen albumokon jó dalok vannak -, annyira nem menős unsure.gif
Höhöhö, ismerős. Én citerázok és az énekkarral is voltunk már népzenei versenyen, igen érdekes volt még mikor megismertem őket, vígan énekelgettem ott, amit ismertem már biggrin.gif

okééééééé akkor úgylátszik itt én vagyok az egyetlen aki nem jár sem néptáncra sem semmi hasonló dologgal nem foglalkozik(bár a szerb folklor nagyon érdekel,és kb öt évesen volt utoljára közöm néptánc csoporthoz biggrin.gif ).Idén még az előző sulimban történt,hogy egy kötelező előadáson voltunk a színházban az osztállyal,valami Petőfivel kapcsolatos előadáson.És emlékszem kiállt egy srác és elkezdte énekelni,hogy:"Fordulj kedves lovam napszünet felé..."-erre én meg olyan lazán "beordítottam",hogy "hejj ez Dalriada".Hozzá tenném,hogy nem kicsit néztek hülyének a mellettem ülő embörkék de legalább én még refrént is elénekeltem az Ígéretből rohog.gif Kicsit valóban furák a feldolgozásaik,viszont azt kell mondjam,hogy nagyon jól feltalálták magukat és még azt is szerethetővé tették a szememben,ami eddig nemvolt a szivemcsücske...Szóval megemelem a nemlétező kalapom Lauráék előtt!!! meghajolo.gif
2 felhasználónak tetszik: Pocok2001, AFCfan
2014. július 21. 18:59 #7
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Idézet (TarjaNightwish @ 2014.07.21. 18:32)
okééééééé akkor úgylátszik itt én vagyok az egyetlen aki nem jár sem néptáncra sem semmi hasonló dologgal nem foglalkozik(bár a szerb folklor nagyon érdekel,és kb öt évesen volt utoljára közöm néptánc csoporthoz biggrin.gif ).Idén még az előző sulimban történt,hogy egy kötelező előadáson voltunk a színházban az osztállyal,valami Petőfivel kapcsolatos előadáson.És emlékszem kiállt egy srác és elkezdte énekelni,hogy:"Fordulj kedves lovam napszünet felé..."-erre én meg olyan lazán "beordítottam",hogy "hejj ez Dalriada".Hozzá tenném,hogy nem kicsit néztek hülyének a mellettem ülő embörkék de legalább én még refrént is  elénekeltem az Ígéretből rohog.gif Kicsit valóban furák a feldolgozásaik,viszont azt kell mondjam,hogy nagyon jól feltalálták magukat és még azt is szerethetővé tették a szememben,ami eddig nemvolt a szivemcsücske...Szóval megemelem a nemlétező kalapom Lauráék előtt!!! meghajolo.gif


Pont az Ígéretet hallgatom most biggrin.gif
Énekórán tanultunk valami dalocskát a Fiastyúkról, én meg bemondtam, hogy ,,Fényesen ragyog szép Fias fenn az égen" (ami régi nagy kedvencem, de most vagy negyed óráig nem volt képes eszembejutni a címe) smileeee.gif
Szerencsére sikerült megszerettetnem egyik citerástársammal, úgyhogy nem én vagyok végre az egyedüli a városomban. biggrin.gif
Egyébként én mondjuk nem találom furának a feldolgozásaikat, de volt viszont olyan eset, hogy rámondtam, egy Virrasztók dalra, hogy pfújdekopi, aztán kisült, hogy a Dalriada szám volt később... pont az Ígéret rohog.gif
(azt meg már csak nagyon zárójelben, hogy vagyok olyan süket, hogy néha nem értem amit énekelnek XD)
2 felhasználónak tetszik: Pocok2001, TarjaNightwish
2014. július 21. 19:30 #8
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (AFCfan @ 2014.07.21. 18:59)
Pont az Ígéretet hallgatom most biggrin.gif
Énekórán tanultunk valami dalocskát a Fiastyúkról, én meg bemondtam, hogy ,,Fényesen ragyog szép Fias fenn az égen" smileeee.gif
Szerencsére sikerült megszerettetnem egyik citerástársammal, úgyhogy nem én vagyok végre az egyedüli a városomban. biggrin.gif
Egyébként én mondjuk nem találom furának a feldolgozásaikat, de volt viszont olyan eset, hogy rámondtam, egy Virrasztók dalra, hogy pfújdekopi, aztán kisült, hogy a Dalriada szám volt később rohog.gif
(azt meg már csak nagyon zárójelben, hogy vagyok olyan süket, hogy néha nem értem amit énekelnek XD)

Akkor nagyon zárójelben elárulom,hogy akkor nem csak te vagy az egyetlen süket, aki néha szövegre szorul miközben hallgatja őket.Pont így jártam pár napja A Dudás című dallal,halvány lila duncom nem volt arról,hogy még is mit a jó francot énekel - ezt egy párszor meg is kérdeztem magamtól,csak éppen választ nem kaptam -.Szóval azóta ha esély akad rá olvasom a dalszöveget miközben hallgatom rohog.gif
2014. július 21. 19:37 #9
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Idézet (TarjaNightwish @ 2014.07.21. 19:30)
Akkor nagyon zárójelben elárulom,hogy akkor nem csak te vagy az egyetlen süket, aki néha szövegre szorul miközben hallgatja őket.Pont így jártam pár napja A Dudás című dallal,halvány lila duncom nem volt arról,hogy még is mit a jó francot énekel - ezt egy párszor meg is kérdeztem magamtól,csak éppen választ nem kaptam -.Szóval azóta ha esély akad rá olvasom a dalszöveget miközben hallgatom rohog.gif


Ha ők megtanultak beszélni, tanuljunk mán meg hallani biggrin.gif Jaj, hát azzal én is bajban voltam meg a Vérző Imával... pfuuu, mire rávettem magam, hogy megnézzem, inkább meg se szólaltam rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2014. július 21. 20:57 #10
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (AFCfan @ 2014.07.21. 19:37)
Ha ők megtanultak beszélni, tanuljunk mán meg hallani biggrin.gif Jaj, hát azzal én is bajban voltam meg a Vérző Imával... pfuuu, mire rávettem magam, hogy megnézzem, inkább meg se szólaltam rohog.gif

Hát inkább a kiejtésen kéne nekik csiszolni,de rendesen...A vérző imába még nem sikerült belehallgatni,mert vagy elfelejem,vagy a kompim szórakozik,de most,hogy mondod akkor én rögtön a szöveggel kezdem biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: AFCfan
2014. július 22. 10:58 #11
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Idézet (TarjaNightwish @ 2014.07.21. 20:57)
Hát inkább a kiejtésen kéne nekik csiszolni,de rendesen...A vérző imába még nem sikerült belehallgatni,mert vagy elfelejem,vagy a kompim szórakozik,de most,hogy mondod akkor én rögtön a szöveggel kezdem biggrin.gif


Azt hiszem még a Galamb az (tudom szinte az összes szövegét, de címekkel bajban vagyok), amelyikből csak nagyon minimálisat értettem meg, talán csak abból, amit Tadeusz elhörgött (vagy András?)...
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2014. július 22. 14:17 #12
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (AFCfan @ 2014.07.22. 10:58)
Azt hiszem még a Galamb az (tudom szinte az összes szövegét, de címekkel bajban vagyok), amelyikből csak nagyon minimálisat értettem meg, talán csak abból, amit Tadeusz elhörgött (vagy András?)...

Háhááá sokszor sokkal jobban értem,hogy mit hörög Tadeusz,mintsem,hogy mit énekel András vagy Laura biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: AFCfan
2014. július 27. 09:57 #13
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Reggeltáji ,,gondolkodásommal" arra az eredményre jutottam, hogy igen érdekesen vegyül náluk a vallás, mint téma. Mármint pl. régebbi ,,világot" feldolgozó dalaikban (A tavasz dala) abszolút egy pogány dal, meg jönnek a keresztények, stb. stb. De pl. az Égi Madár, meg a Hozd el Isten keresztény. És ezt most nem tudom miért közöltem, de úgy jó volt valakivel megosztani rohog.gif

Egyébként én irtó kíváncsi vagyok, mit fog alakítani ez a Szabó Gergely... (vagyok olyan tudatlan, hogy eddig még nevét se hallottam, és lusta, hogy utána se néztem) unsure.gif
2014. július 27. 18:58 #14
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (AFCfan @ 2014.07.27. 09:57)
Reggeltáji ,,gondolkodásommal" arra az eredményre jutottam, hogy igen érdekesen vegyül náluk a vallás, mint téma. Mármint pl. régebbi ,,világot" feldolgozó dalaikban (A tavasz dala) abszolút egy pogány dal, meg jönnek a keresztények, stb. stb. De pl. az Égi Madár, meg a Hozd el Isten keresztény. És  ezt most nem tudom miért közöltem, de úgy jó volt valakivel megosztani rohog.gif
Egyébként én irtó kíváncsi vagyok, mit fog alakítani ez a Szabó Gergely... (vagyok olyan tudatlan, hogy eddig még nevét se hallottam, és lusta, hogy utána se néztem) unsure.gif

Én nemigazán figyelem a dalok vallási hátterét,mert konkrétan nem is igazán érdekel. Amúgy én már hallottam Szabó Gergely nevét csak szintúgy lusta voltam/vagyok utánanézni,de én is kíváncsi vagyok,hogyan teljesít majd.
1 felhasználónak tetszik: AFCfan
2015. február 02. 19:52 #15
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Jön az új album w00t.gif legalább valami jó hír is mára... Ha már a Niburtás énekes csaj is kilépett...
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2015. augusztus 17. 15:22 #16
Wyrd
Wyrd
 
StátuszSing out loud we all die
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.06.12.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 42
Azonosító: 244797
Offline offline
Meghalok _nevet.gif Senki ne mondja, hogy nincs humoruk... ,,gyűlölői csomag"
2 felhasználónak tetszik: Jody, TarjaNightwish
2015. augusztus 20. 14:08 #17
Dmon
Dmon
új tag
 
StátuszIn the city of fallen angels, Where the ocean meets the sand....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.21.
Hozzászólás: 17
Csatolások: 0
Azonosító: 241617
Offline offline
Huh, körülbelül 10 éve ismerem őket, de most kezdtem el igazán hallgatni a zenéjüket. Nagyon egyedülálló stílust képviselnek itt, kis hazánkban.
Kedvenc magyar együttesem, azthiszem biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2015. október 02. 20:08 #18
nightwica
nightwica
új tag
 
Státuszdont even ask.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.10.02.
Hozzászólás: 17
Csatolások: 0
Azonosító: 250285
Offline offline
Ennyit tudnék jelenleg hozzáfűzni a témához...

http://i165.photobucket.com/albums/u76/Wica93/output_ItuP51_zps0ah8wf81.gif

Amúgy a 'gyűlölői póló' megvan nekem is, sőt, a támogatói is, sőt az Áldásos is tongue.gif smileeee.gif

1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok