Starity

Adatlapszerkesztőknek!

66 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2007. július 18. 22:28 #1
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Elõször is köszönet mindenkinek aki elvállalt egy vagy több sztáradatlapot a fórumon! meghajolo.gif Nélkületek most nem érne semmit a HQP Sztárlexikonja! meghajolo.gif


Lenne azonban pár dolog amire fontos lenne hogy mindenki figyeljen:

Elõszöris, ha elvállalsz valamit, akkor azt próbáld meg lehetõségeidhez mérten minél elõbb teljesíteni is. Nagyon sok az elkért, de máig üresen álló adatlap. Megkérek mindnekit hogy nyár végére próbálja befejezni az adatlapjait, biográfiával és minden lehetséges adattal kitöltve. Az addig el nem készült adatlapokat el fogjuk venni az illetõtõl.

Másodszor, nem a mennyiség, hanem a minõség a fontos. Inkább mindenki csak a saját kedvencei adatlapját vállalja el, hisz róluk tud talán a letöbbet. Annak nincs értelme, hogy valaki minden adatlapot bevállal és netrõl összeollózza a tartalmat. Egyrészt ez etikátlan, másrészt jogszerûtlen. A legtöbb oldalon az életrajzok saját szerzemények, melyek szerzõi jogokkal védettek. Ezeket forrásmegjelölés nélkül tilos átmásolni, de még azzal sem ajánlott. Mindenki rá tud szánni egy fél órát, hogy esetleg lefordítson egy biográfiát vagy saját maga írjon egyet. Akinél jogvédett tartalmakat találunk, attól szintén elvételre kerülnek az adatlapok.

Köszönöm a figyelmet, és további jó szerkesztgetést kívánok mindenkinek! beer.gif
7 felhasználónak tetszik: Ditty, Pepsi8, Twilight6, ivonn a demi fan, ChanelGirl, ItsLénaa, Enaa
2007. július 18. 22:48 #2
Raymond
Raymond
Kristen Bell Addict
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.01.18.
Hozzászólás: 3464
Csatolások: 13704
Azonosító: 12203
Offline offline
Idézet(Freeze @ 2007. July 18. - 22:28)
Elõszöris, ha elvállalsz valamit, akkor azt próbáld meg lehetõségeidhez mérten minél elõbb teljesíteni is. Nagyon sok az elkért, de máig üresen álló adatlap. Megkérek mindnekit hogy júli végére próbálja befejezni az adatlapjait, biográfiával és minden lehetséges adattal kitöltve. Az addig el nem készült adatlapokat el fogjuk venni az illetõtõl.
Értem én, hogy egy kicsit fel kéne gyorsítani a folyamatot és egyet is értek vele, de azért azt megkérdezném, hogy ez az elvétel csak akkor történik meg ha kéri valaki, vagy automatikusan? Én pl. olyan sztárok adatlapjait vállaltam el, akikét valószínûleg (talán Hilarie Burtont kivéve) senki nem vállalna el és nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy júli végéig olyan szinten meg is tudom õket csinálni, ahogy szeretném.

Idézet(Freeze @ 2007. July 18. - 22:28)
Másodszor, nem a mennyiség, hanem a minõség a fontos. Inkább mindenki csak a saját kedvencei adatlapját vállalja el, hisz róluk tud talán a letöbbet. Annak nincs értelme, hogy valaki minden adatlapot bevállal és netrõl összeollózza a tartalmat. Egyrészt ez etikátlan, másrészt jogszerûtlen. A legtöbb oldalon az életrajzok saját szerzemények, melyek szerzõi jogokkal védettek. Ezeket forrásmegjelölés nélkül tilos átmásolni, de még azzal sem ajánlott. Mindenki rá tud szánni egy fél órát, hogy esetleg lefordítson egy biográfiát vagy saját maga írjon egyet. Akinél jogvédett tartalmakat találunk, attól szintén elvételre kerülnek az adatlapok.
Ezzel teljes mértékben egyet értek, ennek az egésznek szerintem az a lényege, hogy mi, a tagok saját kezûleg készítjük az adatlapokat a legjobb tudásunk szerint, és nem egy az egyben másoljuk a már elkészült anyagokat.
2007. július 18. 22:56 #3
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Akkor legyen nyár vége wink.gif
2007. július 18. 23:50 #4
Leo
Leo
·٠•●•٠·
 
Státuszhö?
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.20.
Hozzászólás: 6474
Csatolások: 46883
Azonosító: 4729
Offline offline
Megértettem!

És ööö, azt hiszem abbahagyom az adatlap szerkesztéssel... Mert az az érzésem, hogy miattam jött létre ez a topik, mert sikerült elkövetnem valamit, ami balhé lett belõle...
2007. július 19. 08:25 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet
émmeg lemondok a manóró, hátha valakinek van kedve az adatlapot megcsinálni.  smileeee.gif


talán így valaki tesz végre valamait,na! wink.gif
2007. július 19. 08:53 #6
- törölt felhasználó -    
Freeze, valahol volt egy lista, amin látni lehetett, hogy az elvállalt adatlapok készen vannak-e. Azt belinkelnéd ide? smileeee.gif

Az adatlapok jelentõs része máshonnan szedett biográfiát tartalmaz, úgyhogy sokat kell majd átírni.
Én fel szoktam használni más által írt életrajzokat is, csak közben a háromnegyedét átírom, rövidítem, kiegészítem, a hülyeségeket és a rizsát kigyomlálom, gyakorlatilag átalakítom.* Akkor ez most lopás, vagy továbbfejlesztés? biggrin.gif

(Ilyenkor forrásként megjelölöm, hogy mit használtam fel, de már nem szó szerinti átmásolásról vala szó.)

*megy életrajzokat írni*
2007. július 19. 09:36 #7
Freak
Freak
Out
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.06.12.
Hozzászólás: 1450
Csatolások: 4837
Azonosító: 6676
Offline offline
Nekem ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mi van, ha nem tudom, hogy másolt-e a biográfia (persze gondolom a válasz, hogy akkor is írjam át...) csak például én elvállaltam már régen Anastacia adatlapját, de még mielõtt átvettem, már valaki írt egy nagyon hosszú életrajzot róla. Azt hagytam is úgy, ahogy van.

+1 kérdés: És mi van azokkal az adatlapokkal, amiknek nincs szerkesztõje? Ha csak úgy, idõtöltésbõl töltögetek ki, és az életrajzról alig találok pár tömör mondatot bármilyen nyelven, akkor inkább ne töltsem ki a biográfiát?
(mert néha azzal foglalkoztam, hogy az ismeretlenebb celebekrõl megpróbáljak beírni valamit, ha már rejtélyes módon 0 képpel és infóval bekerültek a CI-be. Szóval ilyenkor gyorsan átmásoltam, amit találtam. De már fogalmam sincs, hogy kiket csináltam eddig, szóval nem is tom, hogy kiket kéne átírnom, illetve, hogy kiknél sikerült egyáltalán kitölteni a biográfia részt az ismeretlenség homályában...)
2007. július 19. 11:48 #8
Blamethevain
Blamethevain
 
Státusz"Azt hiszem, túl nagy árat kell fizetnünk néhány felejthetetlen pillanatért."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.23.
Hozzászólás: 2022
Csatolások: 5002
Azonosító: 21944
Offline offline
Idézet(Aribeth @ 2007. July 19. - 07:53)


Én fel szoktam használni más által írt életrajzokat is, csak közben a háromnegyedét átírom, rövidítem, kiegészítem, a hülyeségeket és a rizsát kigyomlálom, gyakorlatilag átalakítom.* Akkor ez most lopás, vagy továbbfejlesztés?  biggrin.gif



Erre én is kíváncsi lennék. Meg (ez most lehet, hogy oltári nagy baromság, nem ér röhögni biggrin.gif ) sokszor az imdb-rõl szoktam lefordítani a biókat... végülis tartalomra az is ugyanaz csak más nyelven, akkor ezt sem lehetne megtenni? Csak mert (nem itt hanem más oldallal kapcsolatban) volt már olyan, hogy nem engedélyezték még azt sem, hogy lefordítsam a cuccot és feltegyem a saját honlapomra.
2007. július 19. 11:49 #9
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet(Aribeth @ 2007. July 19. - 08:53)
Én fel szoktam használni más által írt életrajzokat is, csak közben a háromnegyedét átírom, rövidítem, kiegészítem, a hülyeségeket és a rizsát kigyomlálom, gyakorlatilag átalakítom.* Akkor ez most lopás, vagy továbbfejlesztés? 

Az innentõl kezdve már sajátnak számít.... wink.gif
2007. július 19. 11:52 #10
Blamethevain
Blamethevain
 
Státusz"Azt hiszem, túl nagy árat kell fizetnünk néhány felejthetetlen pillanatért."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.23.
Hozzászólás: 2022
Csatolások: 5002
Azonosító: 21944
Offline offline
Jah és még valami: akiket én elvállaltam azok közül csak az egyik nincs kész és csak a biója. Ha valami folytán nem sikerült befejeznem nyár, vagy júli végére akkor is megfosztotok a "társaságától"? smileeee.gif
2007. július 19. 12:43 #11
Raymond
Raymond
Kristen Bell Addict
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.01.18.
Hozzászólás: 3464
Csatolások: 13704
Azonosító: 12203
Offline offline
Idézet(Aribeth @ 2007. July 19. - 08:53)
Freeze, valahol volt egy lista, amin látni lehetett, hogy az elvállalt adatlapok készen vannak-e. Azt belinkelnéd ide? smileeee.gif
Szerkesztõk listája
beer.gif
2007. július 19. 13:10 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet(Raymond @ 2007. July 19. - 12:43)

Köszi! smileeee.gif beer.gif
2007. július 19. 13:28 #13
- törölt felhasználó -    
Idézet(Raymond @ 2007. July 19. - 12:43)


Köszi Ray! beer.gif

Most nézem, hogy az én általam szerkesztett sztárok nem voltak lezárva, pedig már rég készen voltak. smileeee.gif Most megtörtént a késszé nyílvánítás! thumbsup.gif smileeee.gif
2007. július 19. 23:06 #14
cápa
cápa
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.08.11.
Hozzászólás: 4359
Csatolások: 12883
Azonosító: 8237
Offline offline
Én azt szeretném megkérdezni, hogy mitõl lesz egy adatlap késznek nyilvánítva?
Attól, hogy én behúzom azt a pipát, hogy minden kész vagy pedig megnézi azt egy admin, vagy moderátor és õ okézza le?

Mert például nálam van olyan adatlap ahol nem találtam az egész neten egy értelmes biográfiát sem az adott hölgyhöz.
És most látom a listán, hogy így is késznek van nyílvánítva!
2007. július 20. 02:21 #15
zero_cool51
zero_cool51
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1086
Azonosító: 49
Offline offline
Idézet(maresz @ 2007. July 19. - 12:28)
Köszi Ray! beer.gif

Most nézem, hogy az én általam szerkesztett sztárok nem voltak lezárva, pedig már rég készen voltak. smileeee.gif  Most megtörtént a késszé nyílvánítás! thumbsup.gif  smileeee.gif


Úgyszint, legalább 3 olyan sztár volt, akit befejeztem már, de nem jelöltem be a kis négyzetet biggrin.gif

A többi 2-3at meg elfelejtettem, mihamarabb pótolom...
2007. július 20. 14:09 #16
Leo
Leo
·٠•●•٠·
 
Státuszhö?
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.20.
Hozzászólás: 6474
Csatolások: 46883
Azonosító: 4729
Offline offline
Nos Freeze, bûntudatom volt, így kijavítottam az összes általam szerkesztett sztárok infóját. forrásokat felnyomtam a biográfiába.

Remélem, hogy most már így okés a helyzet.
2007. július 20. 15:25 #17
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet(Leo @ 2007. July 20. - 14:09)
Nos Freeze, bûntudatom volt, így kijavítottam az összes általam szerkesztett sztárok infóját. forrásokat felnyomtam a biográfiába.

Remélem, hogy most már így okés a helyzet.

Igy korrekt.... legalábbis azokkal az oldalakkal szemben ahonnan szeded a szöveget.
Viszont jó lenne kerülni a hasonló oldalakrol való tartalmak áthozatalát, (pl. net-cafe.hu, sztar.com), hisz csak akkor lehetünk jobbak, ha többet, illetve mást nyújtunk. A legkézenfekvõbb rajongói és egyéb semleges oldalkról összeszedni egy életrajzravalót. wink.gif
2007. július 20. 15:27 #18
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet(cápa @ 2007. July 19. - 23:06)
Én azt szeretném megkérdezni, hogy mitõl lesz egy adatlap késznek nyilvánítva?
Attól, hogy én behúzom azt a pipát, hogy minden kész vagy pedig megnézi azt egy admin, vagy moderátor és õ okézza le?

Mert például nálam van olyan adatlap ahol nem találtam az egész neten egy értelmes biográfiát sem az adott hölgyhöz.
És most látom a listán, hogy így is késznek van nyílvánítva!

Nem nézi meg senki, csak a szerkesztõ döntésén múlik....
Korábban leirtam hogy akkor van kész egy adatlap ha MINDEN adat ki van töltve, kivétel amit egyszerûen lehetetlen megtudni....
2007. július 20. 16:11 #19
Leo
Leo
·٠•●•٠·
 
Státuszhö?
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.20.
Hozzászólás: 6474
Csatolások: 46883
Azonosító: 4729
Offline offline
Idézet(Freeze @ 2007. July 20. - 14:25)
Igy korrekt.... legalábbis azokkal az oldalakkal szemben ahonnan szeded a szöveget.
Viszont jó lenne kerülni a hasonló oldalakrol való tartalmak áthozatalát, (pl. net-cafe.hu, sztar.com), hisz csak akkor lehetünk jobbak, ha többet, illetve mást nyújtunk. A legkézenfekvõbb rajongói és egyéb semleges oldalkról összeszedni egy életrajzravalót. wink.gif


Értem. Szóval, örülök, hogy így okés lett smileeee.gif Nem szeretném elveszíteni azokat a kedvenceimet, amiket kértem. beer.gif
2007. július 23. 20:48 #20
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Mostantól ToTo is illetékes az adatlapok kiosztásában, illetve felügyelésében. Tehát akinél gondok vannak az adatlapjával azt valószínû ToTo fogja majd privikkel bombázni. wink.gif
66 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!