Starity

Minden hatodik mobiltelefon emberi ürülékkel szennyezett

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. október 15. 12:06 #1
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Október 15. a kézmosás világnapja. Ezt hallva elsőre bizonyára sokan megvonják a vállukat, hogy miért is érdemes egy ilyen mindenki számára egyértelműnek gondolt tevékenységről beszélni. Azonban felmérések alapján a 21. században sajnos még mindig nem természetes a kézmosás; például napjainkban hét emberből átlagosan egy nem mos kezet, miután lehúzza a WC-t . Sőt, vannak olyanok is, akik egyáltalán nem szoktak kezet mosni. Ez igazán elgondolkodtató adat, főleg akkor, ha egy kézfogás után készülünk elfogyasztani ebédünket, vagy például megosztozunk egy szendvicsen valakivel.
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. október 15. 12:15 #2
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Tudja ezeket a dolgokat általában az ember (?), mégis megdöbbentő tényként látni ezt leírva is. Én mindig kezet mosok, ráadásul ha tehetem, akkor nem csak a WC használat után, de előtte is. Sőt, ahogy hazaérek, vagy munkába érek, első dolgom bemenni a mosdóba és alaposan kezet mosni. Sőt, vagyok olyan háklis, hogy viszem magammal a kéztörlő papírt, amibe megtöröltem a kezem és azzal fogom meg kifelé a kilincset, stb. Sőt, a WC-n alap dolog, hogy az első kockákat letépem a toalett-papírból és egyből dobom is a WC-be, nem használom, mert ki tudja, ki fogdosta össze előttem és milyen kézzel... Aztán a fene sem fog azzal olyan helyen törölközni, ami... Khmm. Szóval értitek. biggrin.gif

Amúgy magam is tapasztaltam, hogy sokan nem mosnak kezet. Nem egyszer látom (vagy csak hallom), hogy miután XP végzett, egyenes kimegy a mellékhelyiségből. Engem sokkolt nőként ez a nemtörődömség. És sajnos pasiknál is idegesítő dolog, hogy kis dolog után tényleg szinte egyik sem mos kezet... rolleyes.gif 110.gif

Ja, amúgy a telefonomat is szoktam tisztogatni, van ez a gyorsan elpárolgós kézfertőtlenítő, na azzal én időnként áttörlöm a telót, pedig nem is szoktam vécézés közben telefonozni. Amúgy is buta telefonom van... rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Jolie_77
2014. október 15. 12:41 #3
- törölt felhasználó -    
Na ez! Roppant érdekes cikk. De most komolyan, énekeljük el a Boldog születésnapot!-ot kétszer? annyi idő alatt kifürdöm az összes vizet.
2014. október 15. 12:53 #4
Hailie95
Hailie95
Ani_1D
 
StátuszSome people are blessings in your life, some are lessons.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.21.
Hozzászólás: 7221
Csatolások: 0
Azonosító: 158900
Offline offline
En mindig kezetmosok wc utan vagy etkezes elott vagy ha haza jovok valahonnan bar sajnos en sem mosom tovabb 6 masodpercnel szerintem :/ hiaba a szappan akkor..ezen valtoztatok.
Nagyon jo cikk !
2014. október 15. 13:00 #5
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Számomra alapdolog, hogy mellékhelyiség használat előtt, ill. után kezet mosok. Ámbár nem egy helyen tapasztaltam (és itt közintézményekre gondolok), hogy vagy nincs az adagolóban szappan, vagy eldobható kéztörlő... Én éppen ilyen helyen dolgozom, és ha szólok az ügy érdekében a takarítónő arcáról valami olyasmit olvasok le hogy "micsoda bunkó csitri"... Ha pedig tehetem, akkor van nálam kézfertőtlenítő.
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Sally Sparrow
2014. október 15. 13:04 #6
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Pöttömke @ 2014.10.15. 13:00)
Számomra alapdolog, hogy mellékhelyiség használat előtt, ill. után kezet mosok. Ámbár nem egy helyen tapasztaltam (és itt közintézményekre gondolok), hogy vagy nincs az adagolóban szappan, vagy eldobható kéztörlő... Én éppen ilyen helyen dolgozom, és ha szólok az ügy érdekében a takarítónő arcáról valami olyasmit olvasok le hogy "micsoda bunkó csitri"... Ha pedig tehetem, akkor van nálam kézfertőtlenítő.

Itt is elő szokott fordulni hasonló. Ekkor én azt szoktam csinálni, hogy átosonok az ellenkező nem számára létrehozott mellékhelyiségbe szappanért és ott mosok kezet. biggrin.gif (vagy a szappannal a kezemben visszaosonok a női részlegbe rohog.gif )

Azt elfelejtettem egyébként írni, hogy én még a csapok hideg/meleg vizes nyitókáját is mindig lemosom szappannal kézmosás előtt. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Pöttömke
2014. október 15. 13:25 #7
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Ez szép és jó, talán félig igaz is, de sokszor vizsgálták és bizonyították, hogy egy íróasztalon több baktérium található, mint egy mellékhelyiségben ... akkor meg?

Ime.
2014. október 15. 13:26 #8
devilrose
devilrose
Her Majesty Imperator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.22.
Hozzászólás: 3095
Csatolások: 0
Azonosító: 123383
Offline offline
Végre valami szellemi tápanyag.
A kézmosásnak hatalmas a jelentősége, gondoljunk csak Semmelweisre. Én ha tehetem kezet mosok. A fertőtlenítő szeres kézmosásban nem hiszek(kivéve, ha orvos valaki) a szappannál és langyos víznél nem kell több egy napi rutint végző embernek. Főzés előtt, wc előtt és után, buszozás után. Ahol nem megoldható a kézmosás, ott nem étkezem.(busz,autó) Nem tudom, hogy ki figyelte meg, de például, ha beülnek egy étterembe szinte kizárt, hogy bárki előtte kezet mosna. Csatakos kézzel rendel és eszik. Pedig előtte azért jó pár kilincset meg kell fogni.
A törlőkendőkért nem vagyok oda, mégiscsak kemikáliás, lehet, hogy letörlöd a bacikat, de benyeled a szendviccsel vagy a rágóval, amit a szádba veszel.
Volt már, akire rászóltam, hogy nálunk étkezés előtt kézmosás van, sajnos nem mindenki érti meg, hogy az ő érdeke is. Nem csak az a lényeg, hogy koszos kézzel összefogdossa a hűtőt és a tálaló edényeket és aztán azokról az is érintkezik a napközben összeszedett kosszal, aki mosott kezet. Ez nem azt jelenti, hogy valaki gusztustalan, elvégre mindannyiunk kezén ezeregy baci van. Nem kell hypos vízbe áztatnia a kezét senkinek, a szervezetnek is kell némi inger, hogy felismerje őket és védekezzen ellenük. A gyakori kézmosás bőven elég ahhoz, hogy a nagy százalékát lemossuk, így nem tudnak elszaporodni. Mikor még sulis voltam a szünetekben dugig volt a wc(persze a cigizős hölgyek miatt, akik azért közben ürítettek is) és bár odaálltak a csap elé, de nem kezet mosni, hanem a tükör előtt tollászkodni. Ennél az átlagolásnál tehát sokkal rosszabb a helyzet higiénia terén...
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. október 15. 13:42 #9
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2014.10.15. 13:25)
Ez szép és jó, talán félig igaz is, de sokszor vizsgálták és bizonyították, hogy egy íróasztalon több baktérium található, mint egy mellékhelyiségben ... akkor meg?
Ime.

Én a gépem billentyűzetét, az egeret, az asztalomat, sőt, a bejárat kilincsét is bizonyos időközönként áttörlöm... (plusz ugye a takarítőnéni is teszi a dolgát)

De ebben a cikkben is a rendszeres kézmosásra helyezték a hangsúlyt... rolleyes.gif biggrin.gif
2014. október 15. 13:51 #10
kurrek
kurrek
ღ Emton ღ
 
Státusz“And I will love you until I take my last breath on this earth.”
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 10.11.13.
Hozzászólás: 6362
Csatolások: 23371
Azonosító: 138617
Offline offline
Nem is lehetne felsorolni, hogy hol és mennyi baci van. Például egy kutatás szerint a legtöbb baci a mosogatószivacson van, holott azzal mosogatunk, tehát a tiszta tányér sem olyan tiszta, csak látszólag...
1 felhasználónak tetszik: _ToTo_
2014. október 15. 13:53 #11
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.10.15. 13:42)
Én a gépem billentyűzetét, az egeret, az asztalomat, sőt, a bejárat kilincsét is bizonyos időközönként áttörlöm... (plusz ugye a takarítőnéni is teszi a dolgát)
De ebben a cikkben is a rendszeres kézmosásra helyezték a hangsúlyt... rolleyes.gif biggrin.gif


Értettem én elsőre is, csak hajlamos vagyok elgondolkozni mielőtt bológatok a dolgokra. Én személy szerint jobban tartok attól, hogy megfogjak a metrón vagy a buszon egy kapaszkodót, mint egy mellékhelyiségben hozzáérni bármihez is. A mellékehelységet mindenhol gyakrabban és átlagosnál jobban takarítják, mert mindenki tart mindentől ebben a helységben, ez pedig azt hozza magával, hogy valóban tisztábbak, mint egy irodai iróasztal ... Szóval wc használat után alaposan keze mosunk, majd megfogjuk a telefont, az egeret vagy csak kihúzzuk a széket és máris több a baktérium rajtunk, mint az alapos kézmosás előtt.

http://img.izismile.com/img/img7/20141014/1000/daily_gifdump_718_14.gif
2014. október 15. 14:03 #12
- törölt felhasználó -    
kézmosással rengeteg bacit le lehet mosni. Az ember baja, ha elkap emiatt valami betegséget, AMIT SIMÁN MEGAKADÁLYOZHATNA kézmosással. Egyedül csak az orvosokat sajnálom emiatt hogy esetleg stresszelhetnek miatta /esetleg bele is halhat az illető/. Igaz, a dokiknak ez a munkája...
2014. október 15. 14:03 #13
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2014.10.15. 13:53)
A mellékehelységet mindenhol gyakrabban és átlagosnál jobban takarítják

Ez igaz is, meg nem is. Jártam én már olyan vécében, amelyiket nem takarították annyira alaposan (de szükség törvényt bont). A takarított mellékhelyiségek meg akkor vannak - általában - kitakarítva, amikor már nincs ott senki. A nap első 1-2 emberkéje van "extra higiénikus" helyzetben, aztán ott vagyunk, mint legutóbb. biggrin.gif

Én egy oktatási intézményben tevékenykedem és kénytelen vagyok a diákmosdót használni, mert másik szinten vagyok, mint a többi kolléga. Hát, elég gyakran leesik az állam attól, amit bent tapasztalok. Nem egyszer van a WC-papír totálisan letekerve a "poén kedvéért" össze-vissza a 6 fülkében... (ezért van nálam mindig pzs) Vagy a legutóbbi sztori: pont tegnap történt, hogy megyek be az egyik fülkébe és még a falon (!!!) is pisi volt. 110.gif (jelzem, NŐI mosdóról van szó) Nem tudok rájönni, hogy kivitelezték az ilyesmit, de sikerült. mellow.gif De nem csak a falon volt pisi, hanem a földön, az ülőkén végig... Na és az embernek így legyen gusztusa a naponta(!) takarított mellékhelyiségekhez... rolleyes.gif mellow.gif
3 felhasználónak tetszik: Pöttömke, Beyla, Szandi0820
2014. október 15. 14:06 #14
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.10.15. 14:03)
Ez igaz is, meg nem is. Jártam én már olyan vécében, amelyiket nem takarították annyira alaposan (de szükség törvényt bont). A takarított mellékhelyiségek meg akkor vannak - általában - kitakarítva, amikor már nincs ott senki. A nap első 1-2 emberkéje van "extra higiénikus" helyzetben, aztán ott vagyunk, mint legutóbb. biggrin.gif 
Én egy oktatási intézményben tevékenykedem és kénytelen vagyok a diákmosdót használni, mert másik szinten vagyok, mint a többi kolléga. Hát, elég gyakran leesik az állam attól, amit bent tapasztalok. Nem egyszer van a WC-papír totálisan letekerve a "poén kedvéért" össze-vissza a 6 fülkében... (ezért van nálam mindig pzs) Vagy a legutóbbi sztori: pont tegnap történt, hogy megyek be az egyik fülkébe és még a falon (!!!) is pisi volt. 110.gif (jelzem, NŐI mosdóról van szó) Nem tudok rájönni, hogy kivitelezték az ilyesmit, de sikerült. mellow.gif De nem csak a falon volt pisi, hanem a földön, az ülőkén végig... Na és az embernek így legyen gusztusa a naponta(!) takarított mellékhelyiségekhez... rolleyes.gif mellow.gif


Megjelölte a területét, mint egy kutya rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. október 15. 14:06 #15
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2014.10.15. 14:06)
Megjelölte a területét, mint egy kutya rohog.gif

LOL laugh.gif Na igen... rohog.gif

Idézet (kurrek @ 2014.10.15. 13:51)
Nem is lehetne felsorolni, hogy hol és mennyi baci van. Például egy kutatás szerint a legtöbb baci a mosogatószivacson van, holott azzal mosogatunk, tehát a tiszta tányér sem olyan tiszta, csak látszólag...

És akkor a fogkeféről még nem is ejtettünk szót. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2014. október 15. 14:35 #16
- törölt felhasználó -    
Nos,most remélem akik elolvasták a cikket magukba néznek!Én sem vagyok különb,de csak akkor halasztom el,ha fontos.WC-re minek telefon??(kivéve ha csak ott van wi-fi biggrin.gif )Nem tudom egyesek hogyan nem mosnak kezet,de engem zavar ha koszos/büdös/ápolatlan a kezem.És imádom a kezemre folyatni a vizet+ adagolós fertőtlenítős szappanunk van,amivel el lehet szórakozni ennyi idősen is.Egyébként tanulságos,jó cikk lett smileeee.gif Mellesleg undorító néhány kockagyerek szokása blink.gif
2014. október 15. 14:42 #17
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8797
Csatolások: 218127
Azonosító: 59785
Offline offline
Az a legszomorúbb dolog az egészben, hogy egy ilyen alap dologra fel kell hívni a figyelmet, mert nagyon sokan sz*rnak az egészbe. dry.gif Már én érzem magam kellemetlenül, mikor látom, hogy egy-két nőtársam csak úgy fogja magát és kisétál a mosdóból, kézmosás vagy akár kéz bevizezés nélkül. Főleg egy állomáson, ahol mászkálnak érdekes emberek... dry.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Sally Sparrow
2014. október 15. 14:45 #18
Kriisztii
Kriisztii
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.11.
Hozzászólás: 242
Csatolások: 43
Azonosító: 208954
Offline offline
Nálunk az iskolában általában egyáltalán nincs szappan és még csak törölköző sem, sőt még wc papír sem szokott lenni. Arról nem beszélve, hogy olykor a víz piszkosabb, mint a kezem. Ha hazaérünk valahonnan, étkezés előtt, mellékhelyiség használata után szerintem azért alap dolog kezet mosni.
2014. október 15. 14:47 #19
CandUs
CandUs
perfect imperfection
 
StátuszMusic is the strongest form of magic
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.19.
Hozzászólás: 7938
Csatolások: 1586
Azonosító: 125437
Offline offline
Az esetek 95%-ban mosok kezet WC-zés után. Ha pedig nem, az azért van, mert vagy nincs szappan a kézmosónál, vagy otthon hagytam még a kézfertőtlenítőmet is. Nálam ezek a fertőtlenítők amúgy is alapok, nélkülük ki sem teszem a lábam a lakásból.
2014. október 15. 15:12 #20
- törölt felhasználó -    
Igen,azt már én is észre vettem,hogy a férfiak általában nem mosnak kezet WC után.Nos,az,hogy a mobiljukat már a WC-re is hordják,elmebeteg!Na jó,talán kicsit durva kifejezést használtam,de nehogy már a WC-ben is mobilozni kell!
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!