Starity

Vajna Tímea veséjét követeli egy beteg fiú

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. november 18. 17:35 #21
Sarah96
Sarah96
 
StátuszCélozz magasra és üss övön alul.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.05.
Hozzászólás: 937
Csatolások: 0
Azonosító: 189178
Offline offline
Nem csak a veséjével van baja a srácnak, hanem a jelek szerint a fejével is. Örüljön, hogy kapott már ennyi támogatást. Már nem azért, de nem sok olyan épeszű egészséges embert találunk, aki lemond egy szervéről egy vadidegen javára. Oké, hogy Tímea fogalmazhatott volna egy kicsit másképp, de könyörgöm! Egy szervről beszélünk, és a halálom napjáig én sem mondanék le róla egy idegenért.
2014. november 18. 17:36 #22
- törölt felhasználó -    
RuthUribe Teljesen egyetértek smileeee.gif
2014. november 18. 17:36 #23
Dzsenifer3
Dzsenifer3
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.13.
Hozzászólás: 7118
Csatolások: 481
Azonosító: 155330
Offline offline
Nemlehet azért egy idegen embertől elvárni azt,hogy egy fontos szervét odaadja.
Már azért is nagy köszönet járna Timinek,hogy anyagilag támogatta a srácot.
2014. november 18. 17:40 #24
stelli1212
stelli1212
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.05.
Hozzászólás: 634
Csatolások: 0
Azonosító: 189176
Offline offline
Megertem hogy minden hit segit hogy kibirja de ezt meg a hulye sem hinne el hogy odaadna a vesejet pont Timi
2014. november 18. 17:42 #25
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8797
Csatolások: 218127
Azonosító: 59785
Offline offline
Álljon már meg a fáklyásmenet. Sajnálom a srácot, de ahhoz, hogy Timike oda tudja adni a veséjét, valamennyire hasonlónak kell lennie a szöveteiknek, máskülönben kilöki a szervezet, mert testidegen "anyagnak" érzékeli a szervezet. Nem lehet csak úgy puff neki módon osztogatni. dry.gif Bár Timike nyilatkozatából az derült ki, hogy meg sem csináltatta a vizsgálatot, de azért ne beszéljünk a vakvilágba... azzal a 30ezerrel máris kevesebb lett az ő kifizetnivalója, szóval az is hatalmas segítség. rolleyes.gif
2014. november 18. 17:49 #26
Bertina
Bertina
porg
 
Státuszsweet lies
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.17.
Hozzászólás: 1217
Csatolások: 102
Azonosító: 219449
Offline offline
Valahol mind a kettőnek igaza van, sajnálom a srácot, de Tímea se adhatja csak úgy oda a veséjét. unsure.gif
2014. november 18. 17:58 #27
schaffinati
schaffinati
visszatérő vendég
 
Státusz„Utolsó ellenségként a halál semmisül meg..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.03.
Hozzászólás: 222
Csatolások: 1
Azonosító: 199377
Offline offline
sajnálom szegény srácot, jobbulást kívánok neki, de no...nyilván félreértette Vajna asszonyság szavait.. vannak azért határok. és ha már - mégha "csak" 30.000 Ft-tal, - nekem egy vadidegen próbálna segíteni nem kezdeném el mocskolni. a másik meg, hogy több száz emberke lehet hasonló cipőben, akkor ők is rendezzenek jelenetet, mert XY híresség/celeb/sztár/Vajna Timi nem ad nekik pénzt? tipikus magyar mentalitás: a kisujjamat nyújtom, de a karom sem elég. sleep.gif
2014. november 18. 17:59 #28
devilrose
devilrose
Her Majesty Imperator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.22.
Hozzászólás: 3095
Csatolások: 0
Azonosító: 123383
Offline offline
A bulvár újabb gyöngyszeme. Ha valaki hát én aztán nem kedvelem ezt a hölgyet. Azonban májusban olvastam az egyik telenovellás újságban ezt a történetet és ott le volt írva, hogy Tímea mit mondott. Azt mondta, HOGYHA valami baleset folytán meghal, akkor a szerveit felajánlja. A srác megkapná a veséit. Ez nem ígéret volt inkább kicsit túljátszott nagyot mondás. Mivel ugye ez ügyben nem íratott ügyvéddel semmit és vizsgálatokat sem végeztek, hogy alkalmas e egyáltalán donornak. Nem is tudom, hogy gondolta a srác, hogy Tímea csak úgy lemond az egyik veséjéről, valószínűsítem, hogy szegényt az újság citálta a porondra a címlapért. Tímeát így lehet köpködni( ez úttal tök vétlenül) a srác meg kapott pár gurigát. Amit nem sajnálok tőle.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Beyla
2014. november 18. 18:00 #29
- törölt felhasználó -    
Ahogy elnézem a hozzászólásokat,mindenkivel egyetértek! smileeee.gif Nem adhatja csak úgy oda a veséjét egy vadidegennek..Nagyon is szép volt tőle,hogy 30 ezerrel segítette.
2014. november 18. 18:05 #30
Becka73
Becka73
Queen
 
StátuszL.I.F.E.: Living isn't fucking easy...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.13.
Hozzászólás: 2898
Csatolások: 90
Azonosító: 229376
Offline offline
szerintem az is nagyra kell értékelni ha anyagilag segítenek valakinek
2014. november 18. 18:12 #31
- törölt felhasználó -    
Egyáltalán nem kedvelem ezt a nőszemélyt, viszont szerintem az a 30 ezer forint is segítség. Természetes, hogy nem adja oda neki a veséjét, hiszen nem közeli hozzátartozó. Tímeácska csak megpróbált segíteni oszt ez történt. Persze sajnálom szegény fiút, de gondolom, hogy nem vette komolyan, hogy pont Vajna Tímea lesz a szervdonor.
2014. november 18. 18:14 #32
Nelia
Nelia
gasoline
 
StátuszI forgive, but I never forget!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.10.
Hozzászólás: 5151
Csatolások: 1554
Azonosító: 233172
Offline offline
Nagyon sajnálom szegény fiút.De,na Timi sem adhatja oda a veséjét egy "idegennek.
2014. november 18. 18:15 #33
CoLayla
CoLayla
visszatérő vendég
 
StátuszTökéletes vagyok, mert vannak hibáim!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.22.
Hozzászólás: 323
Csatolások: 2
Azonosító: 228081
Offline offline
Ez csak egy óriási félreértés, amit nagyon-nagyon felfújtak... Persze az is beleszámít, hogy egy sztár az egyik főszereplő...
2014. november 18. 18:52 #34
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Számomra abszolút aktív téma, hiszen tegnap kezdtük el venni sebészetből a transzplantáció alapvető tudnivalóit, és bizony órán is kerekedtek viták ezzel a témával kapcsolatban. Számomra eddig nem volt egyértelmű, de tegnap letisztáztuk, hogy jogilag csak az adhatja oda bármelyik szervét valakinek (aki természetesen nem rokon), ha élettársi/házastársi viszonyban vannak, illetve több tíz évre visszanyúló szoros barátság/kapcsolat van köztük, ami mellett még az is feltétel, hogy megegyezzen a vércsoport, illetve a 11-12 alfaktornak minimum a fele. Szóval ez nem úgy működik, hogy Gipsz Jakab odaadja Rongyláb Julcsinak pölö a veséjét, mert éppen nagyon komálja őt. Ezeket nagyon szigorúan bírálják és ellenőrzik. Pluszban hasonló szervátültetések (élő emberből élő emberbe való donációra gondolok) az esetek többségében rokonok között történik, hiszen így nagyobb az esély a kompatibilitásra és a szervkilökődés kockázatát is csökkentik. Eddig is tudtuk, hogy ez a nőci sötét, mint a vakablak, és simán el tudom képzelni, hogy mondott ekkora baromságokat szerencsétlen figurának. Ez okán pedig valaki felvilágosíthatná, hogy Magyarországon nem rendelkezhetsz baleset esetén a szerveid felől. Hogyha téged baleset ér, de a szerveid épek, akkor automatikusan transzplantálhatóvá válnak mások számára, kivéve, ha te nem tiltakoztál efelől írásban. De az viszont igaz, hogy nagyon sokszor a hozzátartozók döntenek afelől, hogy mi legyen a szerveiddel, hiszen kikérik az ő véleményüket ezzel kapcsolatban. Sajnálom amúgy a pasast, mert hiú reményeket keltett benne.
2014. november 18. 18:52 #35
- törölt felhasználó -    
Nem értem...a srác ennyire tudatlan,hogy ha valaki azt mondja odaadom a vesémet eg idegennek az úgy is lesz??pffff
2014. november 18. 18:53 #36
- törölt felhasználó -    
Jaj ne mániázzatok páran, biztosra veszem ti sem adnátok oda a veséteket egy vadidegennek, lefogadom néhányan még pénzzel sem támogatnátok az illetőt, ha lenne miből.
2014. november 18. 18:57 #37
symor
symor
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.23.
Hozzászólás: 665
Csatolások: 3571
Azonosító: 61644
Offline offline
Egyrészt ne mondjunk olyat egy vesedonorra várónak, hogy megkapja a vesénket, másrészt vesét lehet felajánlani rászorulónak mivel az mindenkinek kettő van. Szóval még életünkben lemondhatunk az egyikről valaki javára, nem kell hozzá végrendelkezni, vagy életünket veszteni.

A srácnak meg nem szabadna még minden kétségbeesése mellett sem ezt felhánytorgatnia.

Vajna asszony meg megválogathatná kinek mit beszél és milyen hülyeségeket nyilatkozik, 30ezer forint egyébként neki szerintem egy délután a fodrásznál és a körmösnél, borravalót nem számolva tongue.gif
2014. november 18. 19:00 #38
- törölt felhasználó -    
Érdekes cikk.
2014. november 18. 19:03 #39
- törölt felhasználó -    
Biztos vagyok benne hogy akik ezen problémáznak hogy miért nem adja oda, azok már rohantak is felajánlani szegénynek a saját veséjüket... Ahogy előttem is mondták ez nem úgy működik hogy csak úgy odaosztogatjuk másoknak a veséinket. Az se biztos hogy megfelelő a vércsoport meg végülis egy vadidegen ember... Én is úgy tudom hogy ehhez minimum rokonoknak kell lenniük. Azért ezt mégse gondolta már komolyan.
2014. november 18. 19:10 #40
- törölt felhasználó -    
Habár nagyon sajnálom a srácot , mert vesére vár ,de azért ugye nem gondolta komolyan , hogy csak úgy kiakadhat ,ha valaki nem adja neki oda? Ez olyan mintha a betegsége miatt elvárna a kivételezést. És ezt szerintem nagyon nem jó dolog. Azt gondolom , hogy Timi segített neki amiben tudott és talán kicsit felelőtlenül bánt a szavakkal a fiúval folytatott csevelye alatt , de ez azért már szerintem a ló túloldala.
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!