Starity

Kossuthkifli (2015)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. március 14. 18:54 #1
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
6 részes magyar sorozat Fehér Béla azonos című regénye alapján

Rendező: Rudolf Péter
Szereplők:
Vödric Demeter - Haumann Péter
Estilla - Trokán Nóra
Swappach Amadé - Lengyel Tamás
Swappach Ferdinánd - Reviczky Gábor
Thalvizer Karola grófnő - Nagy-Kálózy Eszter
Batykó - Kálloy Molnár Péter
Dalfalvi Matyiő - Kőszegi Ákos

1849. május 6-ára virradó éjjel Vödric Demeter (Haumann Péter), pozsonyi cukrászmester és udvari szállító váratlanul harminc rúd beuglira kap megrendelést Debrecenből. A hazafias érzelmű Swappach őrnagy (Lengyel Tamás), Vödric leányának (Trokán Nóra) kedvese azonban kémjelentést sejt a zsíros firkában. A szerelmesek egy púpos, unatkozó vénlány (Nagy-Kálózy Eszter) és egy titokzatos, hibbant kocsihajtó (Kálloy Molnár Péter) kíséretében postakocsin indulnak el, hogy a hadszíntérré vált országon át elvigyék a beuglit Debrecenbe, és egyúttal végére járjanak a rejtélynek. Hamarosan egy halottaskocsi szegődik a nyomukba, fedélzetén egy megtört és egy bosszúszomjas atyával (Reviczky Gábor). Mire száz veszélyen át a beugli célhoz ér, már késő. És a Kossuthkifli ideje is lassan lejár.

XIX. századi vadromantikus road movie hihetetlen kalandokkal, csodákkal, meneküléssel, összeesküvéssel, üldözéssel, robbanással, gyilkosságokkal, mindent elsöprő szerelemmel, holt lelkekkel, tündérekkel, kísértetekkel, besúgó jelentésekkel röpködő galambokkal, áruló temetkezési vállalkozókkal és hazafias darvadozással.

Premier: 2015. március 15.
2 felhasználónak tetszik: Shenayla, CandUs
2015. március 14. 19:02 #2
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Előzetes



1 felhasználónak tetszik: Shenayla
2015. március 16. 15:32 #3
peterp97
peterp97
új tag
 
StátuszNézz, a nappal szembe nézz....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.16.
Hozzászólás: 22
Csatolások: 0
Azonosító: 158474
Offline offline
Nos, én már több mint egy éve vártam a sorozat indulását. A könyvet szinte azonnal elolvastam, ahogy megtudtam, hogy Rudolf Péter ezt rendezi.
Igen, lehet, hogy elfogult vagy, sőt egészen valószínű, mert nagyon tisztelem és szeretem Rudolf Péter munkásságát, de nekem nagyon tetszett az első rész.

A színészek zseniálisak! Kálloy Molnár Péterre szinte ráöntötték ezt a kissé szerencsétlenkedő szerepet. Lengyel Tamás szintén brillírozik, de nekem mégis Nagy- Kálózy Eszter tetszett a legjobban. Zseniális(ak)!

De ami még lenyűgözőbb volt számomra, az a képi világa. Gyönyörűek az animációs részek benne, a ruhák, a díszletek, a helyszínek.
Nem sok ilyen igényes magyar sorozat vagy film készült, persze tisztelet a kivételnek.
És bár én olvastam a könyvet, így a nyelvezete nem volt teljesen idegen, szerintem az túlzás, hogy "nem lehet érteni"- ezt sokan felróják a sorozatnak.
Meg kell szokni, mert utána szinte beszippant, és nem enged smileeee.gif

Én azt mondtam, valami nagyon fontos alkotás született, amit ha most "a kritikus tömeg" nem is ismer el, szerintem fenn fog maradni, mert szükség van az ilyenekre! Egyre jobban!
1 felhasználónak tetszik: Tomforever
2015. március 22. 10:49 #4
Desmond wallace
Desmond wallace
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.01.30.
Hozzászólás: 24
Csatolások: 0
Azonosító: 51051
Offline offline
Írtam róla kritikát, hátha kíváncsi rá valaki.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!