Starity

Eurovision Song Contest / Eurovíziós Dalfesztivál

39 oldal 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. május 25. 16:48 #721
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.05.25. 16:14)
Tudod, engem pusztán az zavar, hogy egy háború ellenes dalt, aminek van mondanivalója, és figyelni kellene rá, így háttérbe szorítottak, de ha egyszer megérted és felfogod, kik irányítják valójában a világot, beleértve az egész zeneipart is, akkor meg fogod érteni, pontosan mi-miért történik a világban.

Persze, véletlenül sem azért szerepelt ilyen rosszul, mert egyszerűen egy dögunalmas, töketlen dal rolleyes.gif
4 felhasználónak tetszik: AFCfan, LaDySmIth, szavy, Blackheart.com
2015. május 25. 20:19 #722
LaDySmIth
LaDySmIth
wardinator
 
StátuszHow much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.11.16.
Hozzászólás: 4413
Csatolások: 15107
Azonosító: 112374
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.05.25. 16:14)
Tudod, engem pusztán az zavar, hogy egy háború ellenes dalt, aminek van mondanivalója, és figyelni kellene rá, így háttérbe szorítottak, de ha egyszer megérted és felfogod, kik irányítják valójában a világot, beleértve az egész zeneipart is, akkor meg fogod érteni, pontosan mi-miért történik a világban.

Ahogy írták, szerintem az a probléma, hogy bealszunk a dal közben, annyira egysíkú az egész. Olyan a vége, amilyen az eleje, na de még a közepe is!
Sokkal fontosabb a jó hangszerelés és dallam. Én speciel egyáltalán nem vagyok vallásos, de sok keresztény rockot játszó együttest hallgatok és imádom a dalaikat, pedig Istenről/hez szólnak, de én azt képzelek mögé, amit szeretnék. rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Blackheart.com
2015. május 25. 20:41 #723
- törölt felhasználó -    
Idézet (LaDySmIth @ 2015.05.25. 20:19)
Ahogy írták, szerintem az a probléma, hogy bealszunk a dal közben, annyira egysíkú az egész. Olyan a vége, amilyen az eleje, na de még a közepe is!
Sokkal fontosabb a jó hangszerelés és dallam. Én speciel egyáltalán nem vagyok vallásos, de sok keresztény rockot játszó együttest hallgatok és imádom a dalaikat, pedig Istenről/hez szólnak, de én azt képzelek mögé, amit szeretnék. rolleyes.gif


Hát, szerinted mégis milyen legyen egy háború ellenes dal? Talán vidám és izgalmas legyen, vagy mit vársz tőle?

Bátor Ventilátor, miért töketlen számodra? A külföldiek mindenhol dicsérik, és igazuk van. Szerintem szép, komoly dal volt, nem kevés mondanivalóval. Más kérdés, hogy egyeseket ez nem érdekel. Na, mindegy.
2015. május 25. 20:52 #724
LaDySmIth
LaDySmIth
wardinator
 
StátuszHow much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.11.16.
Hozzászólás: 4413
Csatolások: 15107
Azonosító: 112374
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.05.25. 20:41)
Hát, szerinted mégis milyen legyen egy háború ellenes dal? Talán vidám és izgalmas legyen, vagy mit vársz tőle?
Bátor Ventilátor, miért töketlen számodra? A külföldiek mindenhol dicsérik, és igazuk van. Szerintem szép, komoly dal volt, nem kevés mondanivalóval. Más kérdés, hogy egyeseket ez nem érdekel. Na, mindegy.

Erről eszembe jutott a Kávészünet Csonka versének feldolgozása, mely pont, hogy a háborúról, katonákról szól, ajánlom figyelmedbe. Lehet, mégsem csak egyhangúan, döglesztő unalmasan képesek egy dalt előadni a zenészek? smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 25. 21:09 #725
- törölt felhasználó -    
Idézet (LaDySmIth @ 2015.05.25. 20:52)
Erről eszembe jutott a Kávészünet Csonka versének feldolgozása, mely pont, hogy a háborúról, katonákról szól, ajánlom figyelmedbe. Lehet, mégsem csak egyhangúan, döglesztő unalmasan képesek egy dalt előadni a zenészek? smileeee.gif


Jó, Bogiéké így sikerült, lehet szeretni, nem szeretni, nekem tetszett. biggrin.gif
2015. május 25. 21:14 #726
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Erőlködésnek nyögés a vége. Bogi dala hatásvadász volt a ukrán helyzet és az egyéb háborús vidékek miatt. Nagyot akart szólni, helyette nagy felsülés lett. Ez a dalverseny a szórakoztatásról kellene, hogy szóljon, nem pedig arról, hogy mentsük meg a világot. Ezt a világot már úgysem lehet. Főleg nem egy dallal. A szöveg/mondanivaló meg úgysem érdekel senkit (akár tetszik akár nem), mert európa szerte nagyon sokan nem is ártik az angol dalszöveget, így aztán az alapján döntenek, hogy belemászik-e a fülébe vagy sem. Elég csak meghallgatni a nyertes dalt. Pörgős, tipikusan fülbemászó.

Jövőre menjen szecsődikari és megnyeri nekünk a versenyt. Conchita után szabadon. biggrin.gif

szerk.: Mellesleg Bogi döntő előtti interjúit is érdemes elolvasni, meghallgatni. Kicsit szerény a csaj. rohog.gif
6 felhasználónak tetszik: LaDySmIth, Bessie, Bátor Ventillátor, kurrek, Alison Lerman, Blackheart.com
2015. május 25. 21:17 #727
- törölt felhasználó -    
Idézet (szavy @ 2015.05.25. 21:14)
Erőlködésnek nyögés a vége. Bogi dala hatásvadász volt a ukrán helyzet és az egyéb háborús vidékek miatt. Nagyot akart szólni, helyette nagy felsülés lett. Ez a dalverseny a szórakoztatásról kellene, hogy szóljon, nem pedig arról, hogy mentsük meg a világot. Ezt a világot már úgysem lehet. Főleg nem egy dallal. A szöveg/mondanivaló meg úgysem érdekel senkit (akár tetszik akár nem), mert európa szerte nagyon sokan nem is ártik az angol dalszöveget, így aztán az alapján döntenek, hogy belemászik-e a fülébe vagy sem. Elég csak meghallgatni a nyertes dalt. Pörgős, tipikusan fülbemászó. 
Jövőre menjen szecsődikari és megnyeri nekünk a versenyt. Conchita után szabadon.  biggrin.gif


Én Bakó Krisztit küldtem volna el a fesztiválra a Föld dalával. biggrin.gif Azzal nyertünk volna, csak át kellett volna írni a szöveget angolra. biggrin.gif
2015. május 25. 21:18 #728
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.05.25. 21:17)
Én Bakó Krisztit küldtem volna el a fesztiválra a Föld dalával. biggrin.gif Azzal nyertünk volna, csak át kellett volna írni a szöveget angolra. biggrin.gif

Miért kellett volna átírni?
2015. május 25. 21:19 #729
- törölt felhasználó -    
Hogy mindenki értse, nem? biggrin.gif
2015. május 25. 21:20 #730
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.05.25. 21:19)
Hogy mindenki értse, nem? biggrin.gif

Nem. Mert az angol dalszöveget érti mindenki, ugye? omg.gif

Alex is magyarul énekelt, és és legalább 15 hellyel előrébb végzett, mint ahogy mindenki várta. _nevet.gif
4 felhasználónak tetszik: LaDySmIth, Bessie, Bátor Ventillátor, Alison Lerman
2015. május 25. 21:23 #731
- törölt felhasználó -    
Idézet (szavy @ 2015.05.25. 21:20)
Nem. Mert az angol dalszöveget érti mindenki, ugye? omg.gif
Alex is magyarul énekelt, és és legalább 15 hellyel előrébb végzett, mint ahogy mindenki várta.  _nevet.gif


Jó, igen, hülyeséget írtam. Valóban nem érti mindenki, tisztelet a kivételnek. De a többség megérti, jobban, mint a magyart.
2015. május 25. 21:39 #732
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
amúgy bírom az álszentséget. Mindig benyögnek valami cuki mottót, most a hidakat építünk. Mintha mindenkinek lenne esélye. rolleyes.gif Zenei téren lehet hogy béna vagyok, mert nekem nagyon nem tetszett a felhozatal. A lényeg úgyis politikai jellegű, a szomszédos országok úgyis sokszor egymásra szavaznak. Vagy nem. Elég megnézni melyik ország kikre adta a pontjait. Ez már rég nem a dalokról szól. Csak úgy tesznek mintha...
5 felhasználónak tetszik: LaDySmIth, Bátor Ventillátor, kurrek, Alison Lerman, Blackheart.com
2015. május 25. 21:51 #733
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2015.05.25. 21:39)
amúgy bírom az álszentséget. Mindig benyögnek valami cuki mottót, most a hidakat építünk. Mintha mindenkinek lenne esélye. rolleyes.gif Zenei téren lehet hogy béna vagyok, mert nekem nagyon nem tetszett a felhozatal. A lényeg úgyis politikai jellegű, a szomszédos országok úgyis sokszor egymásra szavaznak. Vagy nem. Elég megnézni melyik ország kikre adta a pontjait. Ez már rég nem a dalokról szól. Csak úgy tesznek mintha...


A dalban egyébként Bogiék Gáza bombázásáról és a palesztin áldozatokról is szerettek volna említést tenni, de Izrael felszólította a magyar államot, hogy erről szó sem lehet.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 25. 21:52 #734
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2015.05.25. 21:39)
amúgy bírom az álszentséget. Mindig benyögnek valami cuki mottót, most a hidakat építünk. Mintha mindenkinek lenne esélye. rolleyes.gif Zenei téren lehet hogy béna vagyok, mert nekem nagyon nem tetszett a felhozatal. A lényeg úgyis politikai jellegű, a szomszédos országok úgyis sokszor egymásra szavaznak. Vagy nem. Elég megnézni melyik ország kikre adta a pontjait. Ez már rég nem a dalokról szól. Csak úgy tesznek mintha...

Összességében szerintem is gáz volt az egész felhozatal. A dalok nagy része olyan volt, mint a többi. A szomszédos országokról annyit, hogy nekem Gundi műsorvezetése dobta fel az egészet. Bírtam, amikor már előre mondta, hogy és akkor biztos xy-nak megy majd a 12 pont, erre a bemondó már mondta is, hogy igen, tényleg nekik meg a max pont. Majd megjegyezte, hogy "kár hogy nekünk nincsenek barátaink." _nevet.gif
4 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Bessie, Alison Lerman, Konvektor
2015. május 25. 21:56 #735
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.05.25. 20:41)
Hát, szerinted mégis milyen legyen egy háború ellenes dal? Talán vidám és izgalmas legyen, vagy mit vársz tőle?
Bátor Ventilátor, miért töketlen számodra? A külföldiek mindenhol dicsérik, és igazuk van. Szerintem szép, komoly dal volt, nem kevés mondanivalóval. Más kérdés, hogy egyeseket ez nem érdekel. Na, mindegy.

Mert olyan semmilyen. Nem vált ki belőlem semmilyen érzést, csak valami szól és kész, de semmi emlékezetes pillanat nincs benne. Persze nem kell vidámnak lennie, de legyen benne érzelem, könyörgök rolleyes.gif Csak azt éreztem, ahogy megalszik a tej a számban.
2015. május 25. 22:00 #736
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bátor Ventillátor @ 2015.05.25. 21:56)
Mert olyan semmilyen. Nem vált ki belőlem semmilyen érzést, csak valami szól és kész, de semmi emlékezetes pillanat nincs benne. Persze nem kell vidámnak lennie, de legyen benne érzelem, könyörgök rolleyes.gif Csak azt éreztem, ahogy megalszik a tej a számban.


Én többnyire kapcsolgattam a tv-t, igazából az ilyen műsorok nem érdekelnek, most valahogy mégis belenéztem. Keveset nézek tv-t, inkább csak a sport érdekel.
2015. május 25. 22:04 #737
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.05.25. 22:00)
Én többnyire kapcsolgattam a tv-t, igazából az ilyen műsorok nem érdekelnek, most valahogy mégis belenéztem. Keveset nézek tv-t, inkább csak a sport érdekel.

Én bele se néztem, jutubon meghallgattam a magyar dalt, meg még párat, és kész. Nem érdekelnek az ilyenek, már a Megasztárt meg a többit is letojtam.
2015. május 25. 22:09 #738
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bátor Ventillátor @ 2015.05.25. 22:04)
Én bele se néztem, jutubon meghallgattam a magyar dalt, meg még párat, és kész. Nem érdekelnek az ilyenek, már a Megasztárt meg a többit is letojtam.


Látod, látod! Én is hasonlóan gondolom. biggrin.gif
Inkább elmegyek a csillagvizsgálóba és lesem a csillagos égboltot. Az értelmesebb.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 26. 03:02 #739
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Bátor Ventillátor @ 2015.05.25. 21:56)
Mert olyan semmilyen. Nem vált ki belőlem semmilyen érzést, csak valami szól és kész, de semmi emlékezetes pillanat nincs benne. Persze nem kell vidámnak lennie, de legyen benne érzelem, könyörgök rolleyes.gif Csak azt éreztem, ahogy megalszik a tej a számban.

értem én, nem mindenki érti az angol szöveget. Én se mindet, de a nagyját lefordítottam. De nem is ezt akartam mondani. Nem biztos, hogy egy dal ugyanazt az érzést váltja ki az emberben. Én pl nem szeretem a lassú számokat. Nagyon kevés van amit meghallgatok, és szeretek. Van aki meg oda van a balladákért. Vagy itt volt a döntő is. A műsor alatt legtöbbször arra gondoltam: Jézus ez mi? Vagy ki a fenének tetszik ez? Illetve, hogy nem minden a látvány.
Itt már régen is beszéltünk arról, hogy mi fontosabb: a hang, vagy az előadás? Mert ugye lehet valakinek átlagos hangja, de írnak neki egy jó számot, csinálnak valami nagyon tuti produkciót, és máris tombol a közönség. Pedig a hang magában átlagos.
Vagy isteni hangja, ha nem írnak neki jó zenét? Vagy olyat ami illene hozzá.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 26. 15:10 #740
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2015.05.26. 03:02)
értem én, nem mindenki érti az angol szöveget. Én se mindet, de a nagyját lefordítottam. De nem is ezt akartam mondani. Nem biztos, hogy egy dal ugyanazt az érzést váltja ki az emberben. Én pl nem szeretem a lassú számokat. Nagyon kevés van amit meghallgatok, és szeretek. Van aki meg oda van a balladákért. Vagy itt volt a döntő is. A műsor alatt legtöbbször arra gondoltam: Jézus ez mi? Vagy ki a fenének tetszik ez? Illetve, hogy nem minden a látvány. 
Itt már régen is beszéltünk arról, hogy mi fontosabb: a hang, vagy az előadás? Mert ugye lehet valakinek átlagos hangja, de írnak neki egy jó számot, csinálnak valami nagyon tuti produkciót, és máris tombol a közönség. Pedig a hang magában átlagos. 
Vagy isteni hangja, ha nem írnak neki jó zenét? Vagy olyat ami illene hozzá.

Értettem a szöveget, de attól még nem lett jó szám. Én is szeretem a lassú számokat, de ez dögunalmas.
Inkább legyen egy jó szám nem olyan jó hanggal (sok példám van erre), mint egy szar szám jó hangú énekessel (erre is tudok példákat hozni).
39 oldal 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!