Starity

Pink Floyd

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. október 04. 19:52 #1
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
Kell-e magyarázni, hogy kik ők? Uhh attól tartok, van, akinek igen. Szörnyű cink, hogy erre nem tudok egyértelmű nemet válaszolni. És az is, hogy saját magammal beszélgetek egy topik-indításban
Kedvenc számok... hmm... Wish You Were Here, Hey You, persze a Wall, High Hopes... annyira túl jó minden, amit csinálnak, hogy lehetetlen választani
Ott van maga a The Wall, amivel megismertem őket [apám megnézette velem 7-8 évesen, mert el akart vinni koncertre (el is vitt), és hogy azért ismerjem - nem kel részleteznem a rémálmokat blink.gif azért mentünk el, én 8 évesen, bátyám 10, mert gondoltuk úgyse jönnek többet... aztán jöttek még egyszer, úgyhogy arra is elmentünk rohog.gif ] Olyan élmény, mint a Wall, nincs, akár az albumot, akár a filmet, akár az élő showt nézed. Basszus élőben olyan ijesztő, mint filmen, de tényleg.
Aztán ott vannak a többi albumok [amiket lusta vagyok letölteni, mert sok idő lenne, ezért csak youtubeon hallgatom - ezen sürgősen változtatni kell], ami annyira királyak, kivétel nélkül, hogy háwoooww
Főleg a gitárszólamokat imádom a dalokban egyébként, mostanában valahogy egy zeném se tetszett, a metál túl hard volt, a szimfonikus metál túl modern és színes [nemtudomelmagyarázni], a rock túl sima, a k-pop túl fun...
és akkor nekiálltam a Pink Floydnak újra, és volt az az érzés, hogy "Basszus én pont ezt a zenét keresem, rohadtul olyan, amit akarok, éppen olyan"
A gitárszólamok, a hang, a dalok néha vontatottsága és a barna klipek és érzés [megintcsaknemtudommegmagyarázni], az egész egy olyan érzést ad... bármikor el tudnék menni egy koncertre. Azt hiszem ilyen zenét akarnék játszani, ha zenész lennék.
A Pink Floyd nem múlik el, soha nem múlik el. Sem ők maguk, sem az érzés, a Pink Floyd-érzés. Hatvanadjára is meghallgathathatom a számot és találok benne valamit, ami visszaadja az első hallgatás élményét.

Szinte nem is csodálkoztam, hogy nincs topikjuk [deigenkurváracsodálkoztamésnemértemtovábbrasem], de hát, no, nézzük van-e a fórumon Pink-réteg biggrin.gif

https://33.media.tumblr.com/18b25ae83a1033ae670de14f4f4946ee/tumblr_mqxd2m3mlf1r6ly6ao1_500.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. október 04. 22:05 #2
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Hiánypótló topik, danke schön biggrin.gif Végre még valaki biggrin.gif Régebben én is sok Pink Floyd-ot hallgattam, az egyik legelső együttes volt, amit megismertem^^ A The Wall-filmet is láttam, viszonylag fiatalon és sunyiban - össze is féltem magam XD De jó az, azóta is megnéztem vagy kétszer.
Kedvenc számok... Huhh, nemt'om. Shine On, You Crazy Diamond, az egész Dark Side of The Moon album (a Money-t leszámítva, szvsz a leggyengébb az albumon, és nem is nagyon illik bele) különösen a Time, Comfortably Numb, Echoes, Set The Controls for the Heart of The Sun (a Pompeii-verzió, az originál annyira nemgyerebe), One of These Days, Dogs, Careful With That Axe, Eugene, Several Species of Small Furry Animals Gathered Together In a Cave And Grooving With A Pict, Interstellar Overdrive, Astronomy Domine... Ó igen, ha már itt tartunk, a legelső albumuk, a Piper At The Gates of Dawn, még Syd Barrettel, elég ismeretlen és underrated.
1 felhasználónak tetszik: Pocok2001
2015. október 05. 20:00 #3
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Nemá hogy kettőnkön kívül senki sem ismeri őket, mert pofánrúgom magam.
1 felhasználónak tetszik: Pocok2001
2015. október 05. 20:14 #4
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Btw hogy valami érdemi hozzászólást is ideírjak, ha a PF bejön, ajánlom a Riverside-ot is. A modernebb, populárisabb Floydra hasonlít inkább, vastagon ott van benne is a melankólia.
2015. október 10. 18:01 #5
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
Hát vannak itt egyéniségek a fórumon, akik mindenáron értésünkre akarják adni, hogy ostobák... van egy masszív réteg, 5-6 ember, egyszer még megverem őket, de egyébként az egész oldalon ez dominál, én csodálkoznék, ha többen lennénk mondjuk ötnél...
A Dark Side of the Moont mostanában én is ronggyáhallgatgatom, de nem hogy a baráti körömben vagy az osztályomban, de szerintem az iskolában nincs még egy Pink Floydos :S Pedig vagyunk egy páran... Elég magányos így órán/szünetekben énekelni rolleyes.gif
A Riversideot köszönöm, azt hiszem megvan az új kedvenc biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. október 10. 21:41 #6
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (Pocok2001 @ 2015.10.10. 18:01)
Hát vannak itt egyéniségek a fórumon, akik mindenáron értésünkre akarják adni, hogy ostobák... van egy masszív réteg, 5-6 ember, egyszer még megverem őket, de egyébként az egész oldalon ez dominál, én csodálkoznék, ha többen lennénk mondjuk ötnél...
A Dark Side of the Moont mostanában én is ronggyáhallgatgatom, de nem hogy a baráti körömben vagy az osztályomban, de szerintem az iskolában nincs még egy Pink Floydos :S Pedig vagyunk egy páran... Elég magányos így órán/szünetekben énekelni rolleyes.gif 
A Riversideot köszönöm, azt hiszem megvan az új kedvenc biggrin.gif

Hát az bizony baromi szomorú, de az még inkább, hogy meg sem lepődöm rajta. Ha mittomén, a King Crimsont nem ismeri valaki, azt mondom oké, na de a Pink Floyd vazzeg...
Én a PF-ot egy oregoni Roger Waters-koncertfelvétellel ismertem meg és egy jó hosszú ideig nem is tudtam, hogy nem az az originál Floyd 110.gif de hát a fele setlist PF-számokból állt, na, a másik fele meg RW szólócucca volt, amit nem ismertem XD. A DSOTM nálam is rendszeresen szólt, egy időben meg a Meddle-re aludtam el ^^ Énekelni ugyan nem énekeltem, de az iskolában az unalmasabb órákon kedvenc dallamaim felidézésével szórakoztattam magam rohog.gif
Riverside kúl, kedvenc album a debüt Out of Myself, illetve az Anno Domini High Definition, ha valami keményebbet szeretnél. Sajnos csalódás ez az irány, amerre a legutóbbi albumukkal indultak.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!