Starity

Westworld (2016– )

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. augusztus 21. 14:47 #1
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12096
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
Westworld (2016– )

Az HBO 10 részes saját gyártású sorozata, mely a Michael Crichton által írt és rendezett azonos című sci-fi, a Feltámad a vadnyugat alapján készült.

Írók: Jonathan Nolan, Lisa Joy Nolan
Szereplők: Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Rodrigo Santoro, Shannon Woodward, Ingrid Bolsø Berdal, Ben Barnes, Jimmi Simpson, Clifton Collins, Jr., Simon Quarterman és Angela Sarafyan.
Bemutató:2016. Október 2. (US)

1x01 - 'The Original' stills (HQ)
10 felhasználónak tetszik: Toxic, Lady Suzy, SmileyZ, Alison Lerman, Lindsay019, standoffan, Cintii, Szandi0820, Nina 10, LDreamP
2016. augusztus 21. 15:18 #2
- törölt felhasználó -    
Ha ma kezdődne az is késő lenne! biggrin.gif Iszonyat várom már! thumbsup.gif

7 felhasználónak tetszik: Bessie, Lady Suzy, Alison Lerman, Lindsay019, Szandi0820, SmileyZ, LDreamP
2016. szeptember 03. 15:07 #3
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12096
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
7 felhasználónak tetszik: Toxic, Lady Suzy, Lindsay019, standoffan, Szandi0820, SmileyZ, LDreamP
2016. október 16. 14:30 #4
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12096
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
1x02 - 'Chestnut' stills (HQ)

9 felhasználónak tetszik: Toxic, Alison Lerman, Lady Suzy, standoffan, Cintii, Szandi0820, SmileyZ, Lindsay019, LDreamP
2016. október 16. 14:37 #5
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12096
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
1x03 - 'The Stray' stills (HQ)

8 felhasználónak tetszik: Toxic, Alison Lerman, Lady Suzy, standoffan, Szandi0820, SmileyZ, Lindsay019, LDreamP
2016. december 11. 17:24 #6
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 24939
Csatolások: 2315611
Azonosító: 180890
Offline offline
1x04 - Dissonance Theory
5 felhasználónak tetszik: Toxic, SmileyZ, Lindsay019, LDreamP, standoffan
2016. december 11. 17:26 #7
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 24939
Csatolások: 2315611
Azonosító: 180890
Offline offline
1x05 - Contrapasso
5 felhasználónak tetszik: SmileyZ, Lindsay019, Toxic, LDreamP, standoffan
2016. december 11. 17:28 #8
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 24939
Csatolások: 2315611
Azonosító: 180890
Offline offline
1x06 - The Adversary
4 felhasználónak tetszik: Lindsay019, Toxic, LDreamP, standoffan
2016. december 11. 17:31 #9
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 24939
Csatolások: 2315611
Azonosító: 180890
Offline offline
1x07 - Trompe L'Oeil
4 felhasználónak tetszik: Lindsay019, Toxic, LDreamP, standoffan
2016. december 11. 17:32 #10
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 24939
Csatolások: 2315611
Azonosító: 180890
Offline offline
1x08 - Trace Decay
4 felhasználónak tetszik: Lindsay019, Toxic, LDreamP, standoffan
2016. december 11. 17:33 #11
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 24939
Csatolások: 2315611
Azonosító: 180890
Offline offline
1x09 - The Well-Tempered Clavier
4 felhasználónak tetszik: Lindsay019, Toxic, LDreamP, standoffan
2016. december 20. 22:14 #12
- törölt felhasználó -    
Idő hiányában nem tudtam nézni hétről hétre a sorozatot de most pótlom és hááá állati jóóó! meghajolo.gif Ed Harris karaktere pedig fúúú iszonyat beer.gif Asszem meg kéne néznem az eredeti filmet is még soha nem láttam! smileeee.gif

2 felhasználónak tetszik: Toxic, Szandi0820
2016. december 22. 16:57 #13
- törölt felhasználó -    
Soha nem voltam oda Thandie Newton-ért de ebben a sorozatban fantasztikus! meghajolo.gif Rá is igaz az a mondás hogy olyan mint a jó bor ami ha minél öregebb annál finomabb és nemesebb lesz! smileeee.gif
https://media.giphy.com/media/l2SpNHEVAtmVHpnMY/giphy.gif
1 felhasználónak tetszik: Toxic
2016. december 22. 20:54 #14
- törölt felhasználó -    
meghajolo.gif

2 felhasználónak tetszik: Toxic, Szandi0820
2016. december 23. 11:02 #15
- törölt felhasználó -    
SPOILER

Tegnap ledaráltam 5 részt és olyan hajnali fél 2-körül fejeztem be a sorozatot.És háááá az utolsó 3 epizód az nagyon jóra sikerült szerintem azok a részek a sorozat legjobb epizódjai.Nagyon durva az egy epizódra eső cliffhangerek száma is ezekben az epizódokban!biggrin.gif Fúúú én nem is tudom hogy hogyan lehetne összefoglalni ezt a sorozatot hogy mi tetszett benne és mitől ennyire jó.Ami nagyon jó azok a színészek! Ő közülük is Anthony Hopkins háááá az öreg aztakuuuvvvaaéééélet én nemtom mikor láttam ennyire jól játszani Hopkins-t de így közel 80-hoz lerak az asztalra egy olyan alakítást ami komolyan egy oscárt érhetne. Igaz az öreg nem csinál mást mint amit általában szokott. Ugyanolyan mint a Bárányok Hallgatnakban vagy az összes többi híres szerepében de azt amit ilyenkor csinál és ahogy csinálja az kifogástalan abszolút ő a sorozat legjobb pontja elképesztő az öreg.Nagyon lubickolt ebben a "Dr. Mindenható" szerepben.biggrin.gif Én minden szavát faltam még akkor is amikor igazán nem mondott semmit se! biggrin.gif A másik színész aki nagyon tetszett az természetesen a másik nagy színész legenda Ed Harris! fúúúú nah ez a karakter ez pusztít de úgy tényleg.biggrin.gif Erről a titokzatos és dark erőszakos fekete kalapos fazonról igazából a sorozat legvégén derül ki hogy voltaképpen kicsoda és miért teszi azt amit tesz.A külső megjelenése nagyon hasonló az eredeti Westworld filmben szereplő pisztolyhőshőz akit Yul Brynner alakított aki egyébként cameozik a sorozatban! Aki nézi a sorozatot majd figyeljen elég ügyesen elrejtették! biggrin.gif Akik még nagyon jók voltak az Evan Rachel Wood és Thandie Newton. Én nem igazán vagyok oda ezért a két színésznőért de itt remekül hozták amit kellett. De még Jeffrey Wright-ot kell megemlíteni aki talán a legkomplexebb karakter volt a sorozatban és Wright szintén lubickolt ebben a szerepben.És nekem a történet grandiózussága nagyon tetszett és nagyon tudtam izgulni a végén hogy igen is vágjanak vissza kegyetlenül a Westworld "lakói". Sokan a Lost-hoz hasonlítják a Westworld-öt stílusában szerintem labdába se rúghat a Lost mellett. de ez az én véleményem! smileeee.gif De azt mindenképp meg kell említeni hogy a Westworld egy nagyon intelligens sorozat ami nagyon ki lett találva és remekül meg lett írva. Michael Crichton vizíója remek és hozzáértő kezekbe került.És minden szó amit a színészek vagyis a karakterek szájába adtak annak van súlya és elgondolkozik az ember a hallottak után. Viszont a Westworld-öt darálva kell nézni szerintem így éri el igazán a magamfajta sok mindent látott néző számára is azt a hatást amitől csettint egyet hogy áááá faxa volt jöhetne még ebből egy 2- 3 évad. biggrin.gif Mert a potenciál meg van még a sorozatban köztük a legnagyobb kérdés hogy milyen az a világ ahol pénzes emberek inkább elmennek és elrejtőznek egy mesterséges vadynyugati világba ahol kiélhetik a vágyaikat és ösztöneiket gyakorlatilag korlátlanul. Szóval nagyon érdekelne a világ amiben játszódik a sorozat. A sorozat nem hibátlan ahogy egyik sorozat sem az. Itt a Westwörld-ben igazából Thandie Newton által játszott karakter szála volt az amit nem igazán értettem ahogy és amilyen módon elindult ez a karakter a végkifejlet felé. Ahová elért az értettem csak a módját nem. nahhh mindegy. A lényeg hogy akit még imádtam a sorozatban az Ingrid Bolso Berdal a "tetovált lány" volt főleg a végén! biggrin.gif Kár hogy nem szerepelt többet. smileeee.gif Szóval én várom az esetleges folytatást de ha nem lesz az sem baj mivel egy kerek egész ez az évad és korrekt lezárása van! A sorozat zenéje pedig egyszerűen beszivárogott a fülembe és nem nagyon akaródzik neki kiszivárogni onnét! biggrin.gif Nagyszerű zenét írt megint Djawadi!
https://68.media.tumblr.com/468e9c4f456f7502a79103900d0fdfd0/tumblr_ohxrdzWhZL1w01qw0o1_500.gif
4 felhasználónak tetszik: Toxic, Nina 10, Szandi0820, Beyla
2017. január 25. 08:59 #16
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Talán a plakátot meglátván buzdultam fel, és töltöttem le az első szezont, ami meg kell, hogy mondjam, borzasztóan kellemes csalódás volt. Alapvetően is kedvelem az ilyen jellegű alkotásokat, ám ezzel olyan szinten betaláltak, hogy függőséget okozott, emiatt azt hiszem a hatodik epizódnál le is álltam, és egy kicsit pihenek, mert akkor annyira be fogok pörögni, hogy drogként kell nekem a folytatás, ami még egyelőre nem lesz, ha jól olvastam. A második felvonást berendelték, de állítólag csak jövőre lesz várható, ugyanis nem gondolták a készítők, hogy ez az egész ilyen hatalmas siker lesz. Érdekes elgondolás az egész – a futurisztikust keverni az oldschool westernnel, ez egyszerűen briliáns és korszakalkotó! Két különbözőbb műfajt nem is találhattak volna, és mégis sikerült nem csak szinkronba hozni, de olyat alkotni, ami különleges és más, mint a tucatsorozatok netovábbja. A színészi játékok egytől egyig briliánsak, nem tudnék kifejezetten kiemelkedőt mondani, mert szinte majdhogynem mindenki kiemelkedő és igényes. A történet izgalmas, fordulatos és elgondolkodtató. Még nem néztem ugyan végig, de azt hiszem a mesterséges intelligencia egy idő után el fog jutni arra a szintre, hogy fellázadjon, és eltiporja az embert, akik tárgyként kezelik őket. Kérdés a következő – tárgyak, gépek, ha elektronika hajtja őket, vagy olyan lények, mint az emberek, ha van emocionális képességük? Képesek nevetni, sírni, szeretni, gyűlölni stb. Mi lesz a valóságban, hogyha eljutunk az ilyen életszerű, humanoid robotok gyártásáig? Azért fognak létezni, hogy a hús-vér emberek kiéljék rajtuk eltorzult devianciájukat? Az biztos, hogy marhára elgondolkodtat, legalábbis engem biztosan. Az elkövetkezendő hetekben biztosan be fogom fejezni, és akkor teljes képet fogok kapni az egész sztoriról, de én mondom, nem véletlenül lett akkora siker. Hatalmas alkotás akárhogyan is nézzük.

Idézet (gonzales7 @ 2016.12.23. 11:02)
Sokan a Lost-hoz hasonlítják a Westworld-öt stílusában szerintem labdába se rúghat a Lost mellett. de ez az én véleményem! smileeee.gif

Több mint tíz év után sem tudok rájönni, hogy miért jó sorozat a Lost. Abrams bácsi gyereke, akinek imádom a munkásságát (többek között az Alias és a Fringe is neki köszönhető), de engem alapvetően sem fogott meg. Néztem én ezt 15 éves fejjel, majd tíz évvel később 25 évesen néhány hónappal ezelőtt, és nekem olyan szinten nem jött be, hogy a második évad felétől nem bírtam tovább nézni, és őszintén szólva, nem is akarom. Roppant unalmas és vontatott, egyszerű időpazarlónak éreztem.
2017. január 25. 12:49 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2017.01.25. 08:59)
Alias és a Fringe


Engem pedig ez a két sorozat nem kötött le! biggrin.gif Nem vagyunk egyformák nem tetszhet minden egyformán mindenkinek! smileeee.gif wink.gif Pedig mindkettővel megpróbálkoztam! Az Alias olyan volt nekem kicsit mint a Nikita(nem a sorozat) csak éppen scifi köntösbe bujtatva meg több akcióval és természetesen az Amerikai CIA-vel. Ami a Nikitában egy bérgyilkosnő az itt egy dögös ügynöknő!(az első évadot néztem meg belőle nem néztem tovább) A Fringe pedig hááá egy X-akták meg Alkonyzóna klón ilyen tipikus titokzatos tudományos összeesküvéses dolog 5 részig néztem utána hagytam a francba. biggrin.gif
Nemtom nekem a Lost adta és én egy idő után nem is a történet miatt néztem hanem a karakterek miatt szerettem benne az összes karaktert legyen az jó vagy rossz fiú szerettem a flashback-es részeket. Szerettem hogy különböző etnikumú és társadalmi osztályú emberek történeteit mesélték el egy egy epizódban és mindenkinek volt egy saját története és szerepe az eseményekben ezáltal. Tetszett a helyszín és az alapszituáció és eleinte voltak az egyes epizódoknak is tanulságai. Ez utána már elmaradt és ez valóban a sorozat kárára is ment. Minél sikeresebb lett a Lost annál jobban megakartak felelni a nézőknek és ebbe bele tört a bicskájuk. A befejezés pedig valóban megosztó én sem szerettem a végét.
A Lost-ot csak azért hoztam fel mert több helyen emlegették a Westworld kapcsán sokan ahhoz hasonlították főleg grandiózusságában ami a történetét illeti illetve a sok cliffhanger miatt.
De ez nem új keletű amikor a Lost megjelenet akkor pedig a Lost-ot hasonlították a Twin Peaks-hez. De ott pedig én mondtam azt hogy a Lost a nyomába nem ér a Twin Peaks-nek! biggrin.gif Nekem a Twin Peaks a kedvenc sorozatom a mai napig de többeknek ajánlottam már és a legtöbbször azokat a visszajelzéseket kaptam hogy mi ez a xarrr meg hogy szintén azt mondták hogy unalmas vontatott szóval egyszerűen egy xar az egész!
De háá muszáj ezt elfogadni hogy a Twin Peaks óta nagyot változott a sorozatos és filmes ízlés meg ugye több generáció felnőtt azóta már. 2000 után iszonyat mód beindult a sorozat forradalom és ennek egyik úttörője volt a Lost a 24 és a Prison Break. És ami pl. a Twin Peaks-et illeti ami 1990-ben nagyot tudott ütni az ma már csak egy kis pukkanás vagy az sem. Meg aztán David Lynch soha nem könnyíti meg a néző dolgát szóval megértem hogy a Twin Peaks és a Lost is egy megosztó sorozat ahol általában leginkább a szélsőségesek a vélemények vagy a nagyon jók vagy nagyon rosszak. Középút nem nagyon szokott lenni velük kapcsolatban. smileeee.gif

De itt van a Westworld ami szintén sok karaktert mozgat sok párbeszédet épít fel sok csavart bont ki illetve továbbiakat helyez el a történetben és eddig remek fogadtatása van nem érdemtelenül. De kiváncsi vagyok ha esetleg meg él a Westworld egy 4-5 évadot meg tudja e tartani a nézőket illetve lesz e annyi a történetben hogy kitartson a végéig illetve van e konkrét elképzelésük arról hogy mi a befejezés mondjuk 4-5 évad után. Mert jó lenne ha nem járna úgy a Westworld mint a Lost! smileeee.gif
2017. január 25. 13:29 #18
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2017.01.25. 08:59)
a hatodik epizódnál le is álltam,


Jaajj erre akartam még reagálni fúúúúúúú a 6. epizód után jönnek a sorozat legjobb epizódjai neked annyi lesz! biggrin.gif véééged van! biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2017. július 23. 19:07 #19
- törölt felhasználó -    
meghajolo.gif meghajolo.gif
óóóó igen!
2 felhasználónak tetszik: Toxic, Bessie
2018. március 23. 18:26 #20
willkoy
willkoy
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.01.
Hozzászólás: 413
Csatolások: 3539
Azonosító: 168274
Offline offline
Season 2 Poster (UHQ)
4 felhasználónak tetszik: Toxic, Bessie, LDreamP, standoffan
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!