Olvasol?
2009. július 31. 13:55
#243
|
|
larus |
Csoport: Tag Csatlakozott: 09.04.09. Hozzászólás: 561 Csatolások: 57 Azonosító: 92636 offline
|
Én 10-12 éves koromban kezdtem olvasni Thomas Brezina Fiúk kizárva! könyveit. A Neveletlen hercegnõ naplóját majd még pár ilyen tini-stílusú könyvet. Aztán volt egy idõszakom amikor nem nagyon olvastam, de most megint rákattantam.
Olvastam a Da Vinci-kódot, az Angyalok és démonok, A balekot és Harlan Coben magyarul megjelent könyveit, amiknek nagy rajongója lettem.
Akik szeretik a krimit, mindenképp ajánlom mindhármat: Az ördög játszótere, Dermesztõ csend, Az erdõ. (Egy kis reklám.
)
Most meg nem voltam/vagyok nyári munkán és nincs pénzem egy új könyvre úgyhogy anyum régi könyvei között kezdtem el kutakodni és Stephen King Tortúráját választottam.
Kérdeznék: láttam az Alkonyat filmet és másokkal ellentétben én nem voltam annyira oda érte.
(Tudom, hogy a filmek általában rosszabbak a könyvnél, mert pl. a Da Vinci-kód és az Angyalok és démonok is nekem túl gyorsak voltak filmben és szerintem sok lényeges részt kihagytak.) Szóval mit gondoltok: jobb a könyv, mint a film?
Egyébként nagyon jó ötlet ez a topik.
Olvastam a Da Vinci-kódot, az Angyalok és démonok, A balekot és Harlan Coben magyarul megjelent könyveit, amiknek nagy rajongója lettem.
Most meg nem voltam/vagyok nyári munkán és nincs pénzem egy új könyvre úgyhogy anyum régi könyvei között kezdtem el kutakodni és Stephen King Tortúráját választottam.
Kérdeznék: láttam az Alkonyat filmet és másokkal ellentétben én nem voltam annyira oda érte.
Egyébként nagyon jó ötlet ez a topik.
2009. július 31. 17:56
#244
|
|
Christo |
Csoport: Kiemelt tag Csatlakozott: 08.11.23. Hozzászólás: 7844 Csatolások: 21645 Azonosító: 77830 offline
|
Idézet(larus @ 2009. July 31. - 13:55)
Szóval mit gondoltok: jobb a könyv, mint a film?
a könyv SOKKAL jobb
2009. augusztus 01. 12:11
#245
|
|
larus |
Csoport: Tag Csatlakozott: 09.04.09. Hozzászólás: 561 Csatolások: 57 Azonosító: 92636 offline
|
Idézet(Christo @ 2009. July 31. - 15:56)
a könyv SOKKAL jobb
már csak azért is jobb olvasni, mert sokkal részletesebb, és mivel E/1. személyben íródott sokkal élvezetesebb is 
Köszönöm.
2009. augusztus 11. 12:00
#246
Anita Blake-Bûnõs vágyak Nem rossz kis könyv és egész jól haladok vele, ha van idõm, és közben Heri Kóklert is olvasok.
2009. augusztus 31. 13:13
#251
Nincs olvasási szokásom, talán csak egy, h baromi gyorsan olvasok és közben még élvezem is amit olvasok.
2009. augusztus 31. 14:26
#253
|
|
BrittanyNot a Queen, a Khaleesi™ |
Csoport: Kiemelt tag Csatlakozott: 08.10.06. Hozzászólás: 12164 Csatolások: 27467 Azonosító: 73440 offline
|
Jelenleg:
Csernus Imre dr.:
A férfi
"Annyit már most nyugodtan elmondhatok, hogy akárcsak A nõ címû könyvnél – amely alapjában véve nem csupán a nõrõl szólt –, menet közben már itt is tudtam, láttam, hogy ez a könyv sem tisztán csak a férfiról fog szólni. Szerettem volna sok mindent beletenni a férfiasság kérdésérõl, a bûntudat megoldásának az elkezdésérõl, a gyászról, halálról, búcsúról, elengedésrõl, virágokról, önmagamról. Tényleg sok mindent. Válaszokat egy sor kérdésre. Felvetéseket a pasikkal kapcsolatosan. Hogy például „miért élt a párom nyolc hónapig egy másik csajjal párhuzamos életet mellettem, miközben azt bizonygatta, hogy mennyire szerelmes belém?” A minap kaptam egy ilyen e-mailt! Épp karácsonykor robbant szét a dolog…
Amikor ez a könyv készült, körbetelefonáltam egy csomó pasit, akit ismerek. A tinédzserektõl kezdve az ötvenesekig valamennyiüknek ugyanazt a kérdést tettem fel: mitõl érzik magukat férfinak. A kérdésre, hogy mitõl érzik magukat férfinak, a pasik egy jelentõs része azt felelte, hogy ezen õk még soha nem gondolkodtak, és ez a kérdés eléggé meglepetésszerûen érte õket… Holott a nõk esetében az utóbbi öt-tíz év másról sem szólt, mint hogy definiálják, mi az, hogy nõ… Úgy tûnik, ezek olyan dolgok, amelyekrõl a pasik általában nem beszélnek. Vagy csak nagyon felületesen. Magáról a férfilétrõl… Azért nem, mert „ez teljesen magától értetõdõ”, hogy az illetõ férfi. Fel sem merül, hogy ezt bármi megkérdõjelezhetné…"
Csernus Imre dr.:
A férfi
"Annyit már most nyugodtan elmondhatok, hogy akárcsak A nõ címû könyvnél – amely alapjában véve nem csupán a nõrõl szólt –, menet közben már itt is tudtam, láttam, hogy ez a könyv sem tisztán csak a férfiról fog szólni. Szerettem volna sok mindent beletenni a férfiasság kérdésérõl, a bûntudat megoldásának az elkezdésérõl, a gyászról, halálról, búcsúról, elengedésrõl, virágokról, önmagamról. Tényleg sok mindent. Válaszokat egy sor kérdésre. Felvetéseket a pasikkal kapcsolatosan. Hogy például „miért élt a párom nyolc hónapig egy másik csajjal párhuzamos életet mellettem, miközben azt bizonygatta, hogy mennyire szerelmes belém?” A minap kaptam egy ilyen e-mailt! Épp karácsonykor robbant szét a dolog…
Amikor ez a könyv készült, körbetelefonáltam egy csomó pasit, akit ismerek. A tinédzserektõl kezdve az ötvenesekig valamennyiüknek ugyanazt a kérdést tettem fel: mitõl érzik magukat férfinak. A kérdésre, hogy mitõl érzik magukat férfinak, a pasik egy jelentõs része azt felelte, hogy ezen õk még soha nem gondolkodtak, és ez a kérdés eléggé meglepetésszerûen érte õket… Holott a nõk esetében az utóbbi öt-tíz év másról sem szólt, mint hogy definiálják, mi az, hogy nõ… Úgy tûnik, ezek olyan dolgok, amelyekrõl a pasik általában nem beszélnek. Vagy csak nagyon felületesen. Magáról a férfilétrõl… Azért nem, mert „ez teljesen magától értetõdõ”, hogy az illetõ férfi. Fel sem merül, hogy ezt bármi megkérdõjelezhetné…"
2009. szeptember 01. 17:15
#254
|
|
amira17házisárkány^^^ |
Csoport: Tag Csatlakozott: 08.02.06. Hozzászólás: 4454 Csatolások: 28372 Azonosító: 51785 offline
|
Idézet(amira17 @ 2009. August 31. - 10:02)
uncsimtól kaptam meg szülinapi ajándékba Claudia Gray - Evernight c. könyvét
még csak ma tudtam belenézni, de nagyon jónak ígérkezik, máris imádom

még csak ma tudtam belenézni, de nagyon jónak ígérkezik, máris imádom
na befejeztem a könyvet
imádom, az írónõ rendesen megtudja kavarni a szálakat
aki szereti az Alkonyathoz hasonló könyveket, annak ajánlom
Idézet
Bianca szökni akar. Bianca új diák az Evernight Akadémián, egy háborzongató, gótikus bentlakásos iskolában, ahol az osztálytársak valahogy mind túlságosan tökéletesek: okosak, elegánsak, jófomán olyanok, mint a ragadozók. Bianca tisztában van vele, hogy nem illik közéjük. Ekkor találkozik Lucassal, aki szintén kilóg a sorból, s aki szemmel láthatólag mindent megtesz azért, hogy ne legyen olyan, mint a többi evernightos. Kettejük között tagadhatatlanul van valamiféle vonzalom. Bianca minden veszélyt vállalna, hogy a fiúval lehessen, de sötét, régesrégi titkok elszakítják õket egymástól… Bianca ekkor megkérdõjelez mindent, amit eddig igaznak hitt. Claudia Gray rossz csillagzat alatt született szerelmi története, és a veszélyes szövetségeket felvonultató izgalmas események lélegzetelállító modern vámpírmese a mai olvasónak. Claudia Gray New Yorkban él és dolgozik. Az Evernight az elsõ regénye.
2009. október 10. 23:37
#255
|
|
timuja90visszatérő vendég |
Csoport: Tag Csatlakozott: 08.08.01. Hozzászólás: 156 Csatolások: 111 Azonosító: 67879 offline
|
Én is imádok olvasni...de sajnos nincs mindig elég idõm rá...
Itt van két kedvenc idézetem: Csak olyasmit olvasok szívesen, amit nem értek. S mivel nem értem, számtalan értelmezést el tudok képzelni.
/Salvador Dalí/
Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindenféle könyvet elolvassunk, és egy csomó dologgal megterheljük az agyunkat ítélõképességünk rovására.
/Charles de Saint-Évremond/
Itt van két kedvenc idézetem: Csak olyasmit olvasok szívesen, amit nem értek. S mivel nem értem, számtalan értelmezést el tudok képzelni.
/Salvador Dalí/
Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindenféle könyvet elolvassunk, és egy csomó dologgal megterheljük az agyunkat ítélõképességünk rovására.
/Charles de Saint-Évremond/
2009. október 10. 23:42
#256
|
bajer |
Csoport: Tag Csatlakozott: 08.05.25. Hozzászólás: 7390 Csatolások: 46002 Azonosító: 61874 offline
|
Most Wies³aw Kielar-tól olvasom a 290. számú auschwitzi fogoly c. könyvet, de már megvettem Arthur C. Clarke-tól a 2001: Ûrodüsszeia-t. A filmet imádom, szóval alig várom, hogy a könyvet is elolvassam.
2009. október 10. 23:55
#257
|
|
Tinkerbell |
Csoport: Tag Csatlakozott: 09.10.08. Hozzászólás: 508 Csatolások: 1900 Azonosító: 109664 offline
|
napokban fejeztem be twilight összest, egyszerûen nem tudtam letenni
most olasz tankönyvet olvasok.
2009. október 11. 19:07
#258
|
attila.93új tag |
Csoport: Tag Csatlakozott: 09.10.11. Hozzászólás: 14 Csatolások: 0 Azonosító: 109892 offline
|
huh.. Elég kritikus vagyok e téren. Ami jelenleg most leköt, az a 6...5...4... c. könyv, ami a 9...8...7... folytatása. hm. logika. szval jah. Sok dolgot abban is tudnék kérdõre vonni, de leköt. Meg nem rossz ez Böszörményitõl
2009. október 11. 20:24
#259
|
|
joe_rTündérke™ Addict |
Csoport: Moderátor Csatlakozott: 04.10.09. Hozzászólás: 15114 Csatolások: 6612 Azonosító: 44 offline
|
Az utóbbi két hónap termése 
Stephanie Meyer - Twilight, New Moon
Tisza Kata - Magyar Pszicho, Doktor Kleopátra
Philip K. Dick - Visszafelé Világ, Szabad Albemuth Rádió
Laurell K. Hamilton - Az Alkony Ölelése, A Holdfény Csábítása
Stephanie Meyer - Twilight, New Moon
Tisza Kata - Magyar Pszicho, Doktor Kleopátra
Philip K. Dick - Visszafelé Világ, Szabad Albemuth Rádió
Laurell K. Hamilton - Az Alkony Ölelése, A Holdfény Csábítása
2009. október 11. 20:34
#260
|
|
Jessy♥F1♥ addict |
Csoport: Tag Csatlakozott: 07.08.23. Hozzászólás: 3076 Csatolások: 15340 Azonosító: 37540 offline
|
Idézet(joe_r @ 2009. October 11. - 20:24)
Az utóbbi két hónap termése 
Stephanie Meyer - Twilight, New Moon
Stephanie Meyer - Twilight, New Moon
na,kíváncsi vagyok,férfi szemszögbõl milyen?
Megvan, ki örökli Liam Payne vagyonát
Megvan, ki örökli Liam Payne vagyonát
Megvolt a hagyatéki eljárás.
Kiderült, melyik volt az a pillanat, amikor Zendaya beleszeretett Tom Hollandba
Kiderült, melyik volt az a pillanat, amikor Zendaya beleszeretett Tom Hollandba
A pillanat gyorsan terjedt az interneten.
Tom Holland Pókember tetoválása váratlan problémát okozott a Pókember forgatásán
Tom Holland Pókember tetoválása váratlan problémát okozott a Pókember forgatásán
Az egyik tetoválása problémát okozott.
A Sárkányok háza sztárjának hányingere lett az egyik jelenetétől
A Sárkányok háza sztárjának hányingere lett az egyik jelenetétől
Vigyázat a cikk SPOLIERT tartalmaz!
Szerelmes képeken az Off Campus sztárjai - már biztos, hogy együtt vannak
Szerelmes képeken az Off Campus sztárjai - már biztos, hogy együtt vannak
Itt a bizonyíték a románcra.
Taylor Swift és Travis Kelce fontos kérést intézett az esküvői vendégeikhez
Taylor Swift és Travis Kelce fontos kérést intézett az esküvői vendégeikhez
Volt egy kérésünk minden vendéghez.
Blackpink Lisája felfedte, miért változtatta meg a nevét
Blackpink Lisája felfedte, miért változtatta meg a nevét
13 éves volt, amikor így döntött.

offline
0 felhasználónak tetszik:


