Starity

Ital-kultúra

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2008. január 13. 18:51 #1
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Ebben a témában szeretnék kritikákat, ha úgy tetszik 'teszteket' véleményeket olvasni az általatok szeretett, vagy nemrégiben kóstolt új italokról. Nem feltétlenül csak alkoholtartalmú löttyökre gondolok, hanem bármire, ami belefér az "ivás kultúrája" témakörbe. Kiváltépp azért, mert ezen a téren rendkívüli hiányosságokat, és lemaradást tapasztalok Európa fejlett országaihoz képest.

Kezdhetné mondjuk mindenki a kedvence 'tesztelésével'.

Na jó, akor kezdem én... _nevet.gif

Tehát az én kedvenc löttyöm a Dreher Bak...
Annyira ízig-vérig békebeli, tradíció-ízû sör, hogy az ember az elsõ kortytól elfelejt minden gondot. Annyira kellemes érzés eme sörcsoda szervezetbe való bevitele, hogy az agy nem is tud másra koncentrálni. Sûrûnek hat, mintha valami rostanyag is lenne benne... édeskés, de nem émelyítõ, keserûje sokkal inlább a jófajta kávé keserûjéhez húz, mint a kellemetlen, gyógyszer-szerû keserûhöz. Ha nem szereted a barna sört, ez akor is be fog jönni. Ha egyáltalán nem szereted a sört, ez akkor is ízleni fog.

110.gif
2008. január 13. 20:33 #2
frenetiq
frenetiq
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.14.
Hozzászólás: 928
Csatolások: 81
Azonosító: 286
Offline offline
ACQUA! Trademark since evolution rohog.gif

Amúgy a cseh és ír sörökre esküszöm (Pilsner Urquell, Staropramen, Guinness)
beer.gif
2008. január 13. 21:44 #3
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Igen, a csehet jól lökik. A Guinness-szel vitatkoznék. Ha valaki azt hiszi, hogy a Guinness nagyon jó sör, akkor még nem ivott valóban jót... De a PU és a Staropramen valóban extraklaszis. 110.gif
2008. január 14. 16:30 #4
gandalf
gandalf
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.22.
Hozzászólás: 203
Csatolások: 1232
Azonosító: 23527
Offline offline
Nekem sörben a német sörök jönnek be leginkább, magasabb szesztartalmú italok között pedig a Jägert meg a vodkát szeretem.
2008. január 14. 16:37 #5
nofene
nofene
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.11.01.
Hozzászólás: 2831
Csatolások: 996
Azonosító: 920
Offline offline
Számomra a Guiness a nagy kedvenc, hiába ittam már barna Staroprament nekem akkoris a Guiness. Viszont itt annyit hozzá kell tenni, h Guinesst csak cspaoltan lehet inni Írországban igazit a többi fabatkát nem ér akár hol is veszed üvegben...

Idézet(Marha @ 2008. January 13. - 21:44)
A Guinness-szel vitatkoznék. Ha valaki azt hiszi, hogy a Guinness nagyon jó sör, akkor még nem ivott valóban jót...


Ezzel csak annyiban vitatkoznék, h a Guiness az nem sör. Az Guiness. wink.gif

beer.gif
2008. január 14. 17:15 #6
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Idézet(nofene @ 2008. January 14. - 16:37)
annyit hozzá kell tenni, h Guinesst csak cspaoltan lehet inni Írországban igazit a többi fabatkát nem ér akár hol is veszed üvegben...
Ezzel csak annyiban vitatkoznék, h a Guiness az nem sör. Az Guiness. wink.gif

beer.gif

Valószínûleg ez az oka annak, hogy az a G. amit eddig kostoltam, az inkább volt fostalicska, mint sör. A Staropramen Cerny is nagyon jó, de ha már csehülünk, akkor Krusovice Imperial. Az a sör annyira okosan van fõzve, hogy még dobozból is jó. Pedig azt nem egyszerû megoldani. Általában nem is sikerül az öcsiknek, tisztelet a kivételnek. 110.gif
2008. január 14. 17:35 #7
ML
ML
Special Agent
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.06.
Hozzászólás: 16254
Csatolások: 49586
Azonosító: 4268
Offline offline
Ha már sör, én is általában a cseh sörökre esküszöm, ár/érték arányban szerintem a legjobbak, bár mondjuk egy Budweiser azért általában drágább. Mondjuk én jól elvagyok a Pilsner-rel meg a Staropramen-nel is (utóbbiból nagy kedvenc a Granat, színre és ízre is egy élmény, sajna itthon még nem láttam boltban sad.gif). A Guiness-hez meg annyit, hogy én nem vagyok nagy barna sörös, de azt tényleg csak csapoltan érdemes inni. beer.gif
2008. január 14. 17:51 #8
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Nyáron kostoltam néhány francia sört. Sajnos mind dobozos volt, de hát what the fuck. Fura élmény volt: 6 fajta kostolása után az volt az eredmény, hogy 2 csoportra váltak: egy 4 'fõs' mezõny képviselte a 'hûûû de nagyon finom, kár, hogy ilyet itthon alig kapni' kategóriát, kettõ pedig a 'hát nem öntöm a klozetba, mert qrva drága volt' kategóriát. Utóbbi kissé sztúpid, mert elõbb-utóbb úgyis ott köt ki. 110.gif
2008. január 14. 18:43 #9
vigyuri
vigyuri
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.23.
Hozzászólás: 7
Csatolások: 0
Azonosító: 21957
Offline offline
Én a belga söröket szeretem nagyon. Az abszlút kedvenc a Mort Subite Xtreme Kriek, csak sajnos ilyet Magyarországon nem lehet kapni sad.gif, ha már itthon kell megysört igyak akkor marad a Belle-Vue Kriek.
Nagyon szeretem a Hoegaarden-t is, ha barna sörre szomjazom akkor Leffe.
Ha valaki a testesebb söröket szereti, akkor kóstolja meg a Voll-Damm-ot is wink.gif
2008. január 14. 18:59 #10
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
A Leffe Brune az kedves, de nekem egy kicsit túl égett kukoricás az íze. Függetlenül attól, hogy van-e benne az, vagy sem.

Egyetértek a belga-mániával, csak az a baj, hogy vagy nem lehet kapni a komolyabbakat, vagy ha igen, akkor sajnos nagyon dágán.

Ha még akartok isteni finomat, akkor irány egy üveg barna Erdinger Weizen.

Nálam úgy 350-400 forint körül húzódik az ésszerûség határa. Mármint üvegenként, neaggyist' dobozonként. 110.gif
2008. január 14. 19:08 #11
Gereb
Gereb
a szabalyzat is monnyonle
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.11.
Hozzászólás: 9134
Csatolások: 28411
Azonosító: 135
Offline offline
Szombaton sikerult eljutnom egy amerikai bazisra, onnan meg egy amihoz... olyan italokat kostoltunk, hogy jajj... es asszem nem vagyok kezdo a temaban, de at kell ertekelnem az alkohol fogyasztast. Vegigkostoltunk egy vagon likort (1-2 cl/darab, min 38%), aztan a vegen megis a Hennessy Privilege-nel maradtam. Es erdekes modon ahhoz valahogy nem kivantam a sort, elegge meg is lepodtem.

Amugy: az elmult par napban eleg sok sort kiprobaltam, amit itthon nem kapni, aztan maradtam a Becks Gold-nal... tipikusan olyan sor, ami nem a kesernyes izevel, a teltsegevel varazsol el, hanem konnyed zamataval. Melo kozben 2-3 orankent 1 sor szinte uditoen hatott, javaslom a kostoltsat.
2011. november 30. 10:46 #12
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Dr Pepper, 7UP cherry, Almdudler, Strongbow, London pride, Perroni... rolleyes.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!