Starity

Godless (2017-)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. augusztus 20. 22:21 #1
- törölt felhasználó -    
Godless

Egy gyöngyszembe botlottam bele. Mivel tegnap végre pótoltam egy nagy hiányosságomat kijátszottam és befejeztem a Red Dead Redemption című western játékot. Utána rögtön szét néztem hogy nincs e valami jó kis western sorozat. És hááá találtam nem is akármilyet. És hááá komolyan mondom minden kis hibája ellenére ez a sorozat tetszett a legjobban az elmúlt 4-5 évben. A címe Godless. Egy nap alatt ledaráltam igaz csak hét epizód de részenként 60-70 percesek szóval egy igazi western eposz maraton annak aki neki ül. smileeee.gif
A műfaj kedvelőinek nagyon ajánlom megnézni. Már a nyitány nagyon erős. És én komolyan mondom Frank Griffin és a bandája az utóbbi évek legjobb gonosz karakterei voltak. Egyszerűen amikor valamilyen jelenetben benne voltak az egyszerűen ütött. Asszem az első rész végén van egy elképesztően jól felvett jelenet ahogy ez a 30 fős kegyetlen banda a pokol lovasaiként vágtat keresztűl egy folyón és ahogy hasítják a lovaikkal a sodrást olyan mintha ízzó szikra szálna szerte széjjel körülöttük. Elképesztő volt. Jeff Daniels Frank Griffin szerepében valami ELKÉPESZTŐ. meghajolo.gif Minden jelenete egy élmény de mondom az egész banda fantasztikus volt és iszonyat kegyetlenek.
De ennek ellenére a sorozat még sem lesz annyira szikár mint mondjuk a Csontok és skalpok. Sajnos. sad.gif Kicsit túl romantikázzák a történetet a készítők ami nem válik előnyére a sorozatnak. sad.gif De ennek ellenére imádtam minden percét. Nagyszerű karakterek remek színészek kiváló operatőri munka és egy elég valósághű korrajz a vadnyugatról.
A történet egy bányász kisvárosról szól ahol egy tragédia után szinte csak nők laknak a legtöbbjük özvegy mert az összes férfi szörnyethalt egy bánya omlásban. Rajtuk kívül 5-6 férfi van a városban köztük van a félig vak seriff és a fiatal helyettese valamint a csapos valamint két helyi kereskedő és a fekete lovász fiú kb. ennyi férfi van állandó jelleggel a városban. Ide érkezik meg egy Roy Goode nevű idegen akit egy kegyetlen banda üldöz mert átverte őket nem kevés pénzzel valamint a vezetőjüket meglötte a karján. A banda tagjai a halál angyalaiként lovagolnak végig a környéken és a végső állomásuk ez a sokat szenvedett kis közösség.
A finálé egyébként erős de nem igazán lett átgondolva túl is lett "drámázva" a nagy összecsapás a banda és a város között. (Megjegyzés: egyszerűen csak fel kellett volna gyújtaniuk az épületet Griffinéknek aztán mindenki ott égett volna el az épületben) Mondjuk az egy erős befejezés lett volna! biggrin.gif Nahh mindegy iszonyat jó ez a sorozat minden hibájával együtt. A netflix nem sajnálta a pénzt és az időt rá nagyon egyben van!
2 felhasználónak tetszik: Beckie, standoffan
2018. augusztus 20. 22:30 #2
- törölt felhasználó -    
A főcím is elég faja! meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Beckie
2018. augusztus 20. 23:14 #3
- törölt felhasználó -    
meghajolo.gif meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: standoffan
2020. november 28. 21:01 #4
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Idézet (,2018.08.20. 22:21~6767102)
Godless
Egy gyöngyszembe botlottam bele. Mivel tegnap végre pótoltam egy nagy hiányosságomat kijátszottam és befejeztem a Red Dead Redemption című western játékot. Utána rögtön szét néztem hogy nincs e valami jó kis western sorozat. És hááá találtam nem is akármilyet. És hááá komolyan mondom minden kis hibája ellenére ez a sorozat tetszett a legjobban az elmúlt 4-5 évben. A címe Godless. Egy nap alatt ledaráltam igaz csak hét epizód de részenként 60-70 percesek szóval egy igazi western eposz maraton annak aki neki ül. smileeee.gif 
A műfaj kedvelőinek nagyon ajánlom megnézni. Már a nyitány nagyon erős. És én komolyan mondom Frank Griffin és a bandája az utóbbi évek legjobb gonosz karakterei voltak. Egyszerűen amikor valamilyen jelenetben benne voltak az egyszerűen ütött. Asszem az első rész végén van egy elképesztően jól felvett jelenet ahogy ez a 30 fős kegyetlen banda a pokol lovasaiként vágtat keresztűl egy folyón és ahogy hasítják a lovaikkal a sodrást olyan mintha ízzó szikra szálna szerte széjjel körülöttük. Elképesztő volt. Jeff Daniels Frank Griffin szerepében valami ELKÉPESZTŐ. meghajolo.gif Minden jelenete egy élmény de mondom az egész banda fantasztikus volt és iszonyat kegyetlenek.
De ennek ellenére a sorozat még sem lesz annyira szikár mint mondjuk a Csontok és skalpok. Sajnos. sad.gif  Kicsit túl romantikázzák a történetet a készítők ami nem válik előnyére a sorozatnak. sad.gif  De ennek ellenére imádtam minden percét. Nagyszerű karakterek remek színészek kiváló operatőri munka és egy elég valósághű korrajz a vadnyugatról.
A történet egy bányász kisvárosról szól ahol egy tragédia után szinte csak nők laknak a legtöbbjük özvegy mert az összes férfi szörnyethalt egy bánya omlásban. Rajtuk kívül 5-6 férfi van a városban köztük van a félig vak seriff és a fiatal helyettese valamint a csapos valamint két helyi kereskedő és a fekete lovász fiú kb. ennyi férfi van állandó jelleggel a városban. Ide érkezik meg egy Roy Goode nevű idegen akit egy kegyetlen banda üldöz mert átverte őket nem kevés pénzzel valamint a vezetőjüket meglötte a karján. A banda tagjai a halál angyalaiként lovagolnak végig a környéken és a végső állomásuk ez a sokat szenvedett kis közösség.
A finálé egyébként erős de nem igazán lett átgondolva túl is lett "drámázva" a nagy összecsapás a banda és a város között.  (Megjegyzés: egyszerűen csak fel kellett volna gyújtaniuk az épületet Griffinéknek aztán mindenki ott égett volna el az épületben) Mondjuk az egy erős befejezés lett volna! biggrin.gif  Nahh mindegy iszonyat jó ez a sorozat minden hibájával együtt.  A netflix nem sajnálta a pénzt és az időt rá nagyon egyben van!

Egyetértek a mondandóddal, fantasztikus a sorozat, én is imádtam. Csak az az egy dolog nem stimmel, hogy a végén elég lett volna felgyújtani az épületet. A sorozatban korábban is említik, de a végén Maggie is elmondja, hogy azért a hotelt választották menedékként mert az az egyetlen téglából épült épület a faluban. Persze kiégethették volna, de olyan lassan égett volna, hogy addigra ugyanúgy lelövöldözték volna az egész bandát a hölgyek. Plusz ők se tudtak volna betörni a tűztől. Az egyetlen, amit elértek volna, hogy akkor kölcsönösen mindannyian meghalnak. Az se lett volna megoldás, hogy felgyújtják, és lelépnek, mert akkor meg bőven van idejük eloltani a tüzet, úgyhogy át lett ez gondolva.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!