Starity

Photoshop probléma :(

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2008. március 02. 17:49 #1
- törölt felhasználó -    
Helló Mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tõletek! Akadt egy nagy problémám a PS CS3-as verziójával, amit én az átlagos "júzer" tudásommal már nem tudok orvosolni sad.gif sad.gif
Ezért indítottam ezt a topicot, hátha valamelyik számítástechnikai szakember tud nekem segíteni, ha jól tudom van a kedves fórumtagok közt néhány wink.gif

Szóval a problémám a következõ:
Van egy magyar nyelvû PS CS3-am ami kiválóan mûködött egészen a múlt hét szombatjáig sad.gif cry.gif
Ezt egy barátomtól kaptam, nem teljesen originál, de neki semmi baja nincs vele....
(nem tudom segít e a probláma megoldásban de leírom a telepítését is: bemásolom egy virtuális meghajtóba, majd kibontom egy mappába, onnan indítom a setup-ot, majd ha végzett felülírom a megfelelõ fáljt a megfelelõvel)
Minden rendben mûködött, de egyszer csak a múlt héten, amikor menteni akartam a munkám nem mentette el sad.gif Azt csinálja, hogy felvillan a mentéskor bejövõ ablak egy másodpercre, majd leugrik a tálcára és a címsora a PSnek kivilágosodik. Ezt követõen nem reagál semmire, ha kattintok csak a hibát jelzõ hangjelet kapom. Ha ekkor nyomok egy Ctrl+Alt+Del-t, akkor a feladatkezelõ, azt írja ki hogy a program felhasználói beavatkozásra vár. Be sem tudom zárni, csak a feladatkezelõvel, viszont akkor elsõre bezárja blink.gif

Az elmúlt egy hétben megpróbáltam mindent, amit az én szegényes számítástechnikai tudásommal gondoltam:
-elõsször simán újratettem, de nem lett jobb. Továbbra is megnyilt, megcsináltam a munkámat, minden mûködött, kivéve a mentést sad.gif Ugyanazt csinálta mint korábban.
-ezután letöltöttem egy XP SP2-es frissítést, mert nem tudtam eredetileg feltelepítették e a gépemre, még az eredeti op. rendszer van rajta. Szóval SP2, de ez sem változtatott semmit sad.gif (így utólag tudom ez fölösleges volt, mert elméletileg fel sem menne SP2 nélkül)
-ezután megpróbáltam egy másik partícióra telepíteni, de nem változott.
-végül pedig egy teljesen másik winchester-re telepítettem, de ez sem oldotta meg a problémát sad.gif

Mi lehet vajon a gond? Hogy lehetne kijavítani?

Egetrengetõen (micsoda szó biggrin.gif ) fontos lenne hogy mûködjön a PS rendesen, bár azért az XP-t nem szeretném újratenni, csak ha nagyon szükséges....

Elõre is köszönöm a segítségeteket! beer.gif
2008. március 03. 15:48 #2
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
"(nem tudom segít e a probláma megoldásban de leírom a telepítését is: bemásolom egy virtuális meghajtóba, majd kibontom egy mappába, onnan indítom a setup-ot, majd ha végzett felülírom a megfelelõ fáljt a megfelelõvel)"
Én ugyan nem értek a photoshop programokhoz annyira, de van 1 tippem. Lehet hogy mivel nem eredeti, felfedezték, és valami letiltódott a programba. Lehet hogy a beállításaiba kell körülnézni szerintem, hogy pl. ne keressen frissítést. Vagy tûzfalnál nem engeded ki a netre. De ezek csak tippek.
2008. március 03. 17:10 #3
Robin
Robin
사랑해 한국
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.27.
Hozzászólás: 1831
Csatolások: 978
Azonosító: 736
Offline offline
pbmaster, vasarold meg a photoshopot, vagy ha az nem megy, akkor hasznalj alternativat, pl. Gimp: http://www.gimp.hu/

Itt barmifele warezt tilt a szabalyzat.
2008. március 03. 17:11 #4
FlowM@N
FlowM@N
Technical Expert
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 564
Csatolások: 72
Azonosító: 2
Offline offline
Vagy paint.net. smileeee.gif
2008. március 03. 17:37 #5
Dream7
Dream7
 
StátuszEmma Watson Addict™ / The Knowledge Is Power!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.31.
Hozzászólás: 582
Csatolások: 19
Azonosító: 47837
Offline offline
Idézet(FlowM@N @ 2008. March 3. - 17:11)
Vagy paint.net. smileeee.gif

ja talan aval cool.gif
2008. március 03. 20:29 #6
- törölt felhasználó -    
Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét! Valószínû mostmár találok valami megoldást wink.gif
És bocsánat, ha feszegettem a fórum szabályait, nem "olyan" szándékkal indítottam a topicot, sorry sorry.gif
2008. március 03. 21:35 #7
kosTa
kosTa
kosTa
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.17.
Hozzászólás: 2564
Csatolások: 10707
Azonosító: 34900
Offline offline
Ha mar itt ez a topic smileeee.gif

veletlenul sikerult valahogy eltuntetnem azt a gombot a piros negyzetbol, nem tugya valaki hogy lehetne visszajutatni?

kukk: http://img165.imageshack.us/my.php?image=s...opcs3betge8.jpg
2008. március 03. 21:54 #8
Palee
Palee
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.25.
Hozzászólás: 696
Csatolások: 5031
Azonosító: 22071
Offline offline
Window/History
2008. március 04. 16:16 #9
kosTa
kosTa
kosTa
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.17.
Hozzászólás: 2564
Csatolások: 10707
Azonosító: 34900
Offline offline
koszonom meghajolo.gif
2008. március 05. 10:18 #10
tOciKA3
tOciKA3
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.05.13.
Hozzászólás: 103
Csatolások: 16
Azonosító: 29612
Offline offline
ha már van, akkor én is kérdezek:)) ha webre szeretnék vágni 1 képet, akkor mért nem teszi láthatóvá azokat a szeleteket, amiket már kivágtam? nem tudom hogy érthetõen fogalmazok-e:)
régebben ha feldaraboltam egy honlapnak valót, akkor láttam hogy mit csinálok, most pedig nem maradnak meg a vonalak..
2008. március 05. 17:26 #11
Leo
Leo
·٠•●•٠·
 
Státuszhö?
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.20.
Hozzászólás: 6474
Csatolások: 46883
Azonosító: 4729
Offline offline
Idézet(tOciKA3 @ 2008. March 5. - 10:18)
ha már van, akkor én is kérdezek:)) ha webre szeretnék vágni 1 képet, akkor mért nem teszi láthatóvá azokat a szeleteket, amiket már kivágtam? nem tudom hogy érthetõen fogalmazok-e:)
régebben ha feldaraboltam egy honlapnak valót, akkor láttam hogy mit csinálok, most pedig nem maradnak meg a vonalak..



ezt valahogy érthetõbben írd le... milyen szeletek? Layer -ekrõl beszélsz? Milyen vonalak? a kijelölt szaggatott vonalakról beszélsz?

valahogy világosítsd fel smileeee.gif érthetõbben írd le... sõt csinálj egy printscreent, azt talán tudok segíteni.
2008. március 05. 17:40 #12
McGery
McGery
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.11.24.
Hozzászólás: 371
Csatolások: 239
Azonosító: 10472
Offline offline
Idézet(tOciKA3 @ 2008. March 5. - 10:18)
ha már van, akkor én is kérdezek:)) ha webre szeretnék vágni 1 képet, akkor mért nem teszi láthatóvá azokat a szeleteket, amiket már kivágtam? nem tudom hogy érthetõen fogalmazok-e:)
régebben ha feldaraboltam egy honlapnak valót, akkor láttam hogy mit csinálok, most pedig nem maradnak meg a vonalak..


egyszeru: ctrl+h vagy view/extras

Leo: amikor a Slice Tool (k) hasznalod akkor fellehet darabolni a kepet weboldalhoz(alt+ctrl+shift+s) es kitudod menteni ugy,hogy a photoshop irja meg hozza a frame-ket.
2008. március 06. 10:02 #13
Leo
Leo
·٠•●•٠·
 
Státuszhö?
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.20.
Hozzászólás: 6474
Csatolások: 46883
Azonosító: 4729
Offline offline
Idézet(McGery @ 2008. March 5. - 17:40)
egyszeru: ctrl+h vagy view/extras

Leo: amikor a Slice Tool (k) hasznalod akkor fellehet darabolni a kepet weboldalhoz(alt+ctrl+shift+s) es kitudod menteni ugy,hogy a photoshop irja meg hozza a frame-ket.



ah tényleg... már vágom mivolt a baja neki smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!