Starity

Nemtelennek vallja magát Halsey

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2021. március 15. 00:06 #21
anonime15
anonime15
visszatérő vendég
 
StátuszHumor = Fájdalom + idő
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.21.
Hozzászólás: 155
Csatolások: 0
Azonosító: 242908
Offline offline
írom* bocs a félreírásért. (Kiragadni az elgépelt szavakat, és felhasználni vitában nem ér biggrin.gif )
2021. március 15. 01:31 #22
kitty2244
kitty2244
új tag
 
Státusz"Nyugodj meg, attól megnyugszol"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.16.
Hozzászólás: 32
Csatolások: 0
Azonosító: 248498
Offline offline
Rohadtul nem kell ahhoz semmi lelkierő, hogy valami amerikai celeb kiírja Twitterre hogy ő most a "she/they" személyes névmásokat használja. Egyáltalán nem bátor dolog, semmit sem változtat a gyakorlatban, semmilyen hátránya nem származik belőle, nem kell szembenéznie semmilyen diszkriminációval.

Ahhoz kell lelkierő, hogy valaki képes legyen nemi diszfóriával együtt élni (ami gyakran jár mentális betegségekkel, depresszióval, öngyilkos gondolatokkal, stb.) megpróbálni összegyűjteni a pénzt hormonokra és műtétekre egy homofób/transzfób országban, szembenézni a diszkriminációval/transzfóbiával a munkahelyen, lakás keresésekor, a családon/ismerősi körön belül, stb. Azért ne tettessük, hogy Halseynak (vagy bármelyik, a cikkben felsorolt amerikai celebecskének) bármi féle komoly problémával kell szembeszállnia mert most bejelentette, hogy már a "they" semleges személyes névmást is használhatják vele kapcsolatban, amit egyébként is használni szoktak az angolok ha ismeretlen nemű személyről beszélnek. A gyakorlatban ennek semmi jelentősége nincs: a "nembinárisok" szinte sohasem mennek keresztül műtéteken, nem hormonoznak, csupán levágatják a hajukat és sírnak Twitteren az őket nem érintő transzfóbia miatt. Ahogy látható, ugyanúgy csinálnak mindent amit egy nő csinálhat: teherbe esnek, szülnek, nőként jelennek meg, nőként élnek, stb. Általában már eleve olyan helyen élnek, ahol a transzneműség már elfogadott.

A legtöbb "nembináris" embernek eleve inkább a nemi szerepekkel van bajuk, nem pedig a biológiai nemükkel. Csak néhány esetben láttam azt, hogy egyébként szeretnének top surgeryt, vagy kisebb dózisban tesztoszteront szedni, stb. (Most többnyire a lányként született emberekről beszélek.)

Ezenkívül Halsey esetében az is lehetséges, hogy nem is gondolja magát nemtelennek, csupán beírta a biójába hogy "they" mert az most "woke". A legtöbb angolul beszélő ember szerintem egyébként is elfogadná, ha valaki a "they" szóval beszélne róla, ha férfinak, ha nőnek "érzi magát".
2021. március 15. 01:37 #23
- törölt felhasználó -    
Én úgy értelmezem, hogy ezzel a lépéssel leginkább szoliradítani szeretne a többi emberrel, vagy a szélsőséges megkülönböztetés ellen harcolni. Esetleg a káros sztereotípiák alól kibújni.

DE szerintem ez egyáltalán nem megoldás a világ problémáira, hogy ,,bocsi, de nekem nincs nemem és ez gyönyörű"...
Nekem az a saját véleményem, hogy ez inkább összevisszaságot fog kreálni ahelyett a ,,gyönyörű, összetartó sokszínűség" helyett.
Szerintem ez már kifejezetten túlzás. Neme minden embernek van. (Kb fél perc alatt le is lehet ellenőrizni...)
azt hogy pillanatnyilag minek érzem magam ne keverjük már ide.
Bocs.
2021. március 15. 01:47 #24
- törölt felhasználó -    
She/they, tehát gender-fluid, nem non-binary. Non-binary akkor lenne, ha they/them-et használna. She/they-t használ, szóval továbbra is a női nemhez is tartozik, és ugyanúgy lehet rá hivatkozni továbbra is, hogy she/her, de úgy is hogy they/them. Nem ártott volna ennek utána nézni azért.
2021. március 15. 09:45 #25
Hajni és Gézacica
Hajni és Gézacica
Blackpink in your Ari-yuh
 
StátuszMindenről van véleményem. De mindenki más véleményét tiszteletben tartom.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.22.
Hozzászólás: 2038
Csatolások: 58
Azonosító: 252466
Offline offline
Mi lenne ha az angol nyelv törölné a she és a he használatát, és csupán egy szòt használna minden nemre(mint a magyarban). Jó sok probléma oldódna meg.
2021. március 15. 10:24 #26
VadAlma
VadAlma
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.11.21.
Hozzászólás: 470
Csatolások: 0
Azonosító: 273830
Offline offline
Köszi a kommentet, kitty 2244, megnyugtató, hogy léteznek még értelmes emberek is ebben az agymosott világban.
2021. március 15. 13:51 #27
Vanjieeee
Vanjieeee
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 21.01.20.
Hozzászólás: 66
Csatolások: 0
Azonosító: 286071
Offline offline
Undorító kommentek, szánalmas emberektől ahogy látom. smileeee.gif Hadd döntse már el Ő, hogy mit képvisel és hogy érzi magát jól! Ti jó testbe születtetek, megvagytok elégedve száz százalékig magatokkal, ugye? Azért írtok ide gyűlölködő kommentet és szánjátok arra a szánalmas kis időtöket hogy egy olyan énekesnőt szóljatok le aki soha a büdös életbe nem fog rólatok hallani, és boldog lesz! biggrin.gif Röhejesek vagytok, a gender-fluid és a non-binary embereknek pedig kitartást! Magyarország még mindig le van maradva, és le is lesz! Gyűlölködő emberkék lakják! smileeee.gif Na ilyen világba/országba ne nőljön fel egy gyerek, ilyen emberekkel körülvéve mint amilyenek ti vagytok! tongue.gif Peace :*
4 felhasználónak tetszik: yonghee., thundercloud, cdamnverss, heecasso
2021. március 15. 21:46 #28
Katerina Kat
Katerina Kat
visszatérő vendég
 
StátuszZed is dead, baby, Zed is dead
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.26.
Hozzászólás: 299
Csatolások: 0
Azonosító: 255143
Offline offline
Én büszke vagyok rá, hogy felvállalta, de hogy lehet egyszerre they és she? Akkor nem inkább genderfluidnak kéne lennie?
2021. március 15. 22:22 #29
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
nem terveztem hozzászólni a cikkhez, mivel én személy szerint úgy vagyok vele, ő dönti el ezeket a dolgokat, de ami itt megy... komolyan mondom elkeserítő, hogy némelyikőtökbe mennyi rosszindulat szorult egy olyan ember iránt, akit igazából nem is ismertek.
3 felhasználónak tetszik: Zoeh, Pheebs, cdamnverss
2021. március 16. 00:36 #30
anonime15
anonime15
visszatérő vendég
 
StátuszHumor = Fájdalom + idő
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.21.
Hozzászólás: 155
Csatolások: 0
Azonosító: 242908
Offline offline
Kitty 2244 honnan tudod mihez kell nagy erő? Honnan tudod mi okoz valakinek fájdalmat, vagy mivel kell szembenéznie? Tudod mért kell nagy erő? Azért mert még mindig elhiszik emberek, hogy meg kelk mondaniuk a mádiknak hogy éljen, mit gondoljon stb. Amíg lesznek olyan emberek, akik leírják az ilyen kommenteket mint a tiéd (de inkább az utánad következők) addig kell rettegni, hogy majd mit gondolnak mások, jóvá hagyják-e az érzéseket!? Lehet szabad véleményed, de nem gondolod h csak szimplán el kéne gogadni? Ilyen egyszerű lenne.... Ha nem befolyásol téged akkor miért zavar ha mádik így boldog?
2021. március 17. 20:27 #31
MontereyGirl13
MontereyGirl13
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.28.
Hozzászólás: 47
Csatolások: 0
Azonosító: 255951
Offline offline
Jó, hát előfordul, hogy valakinek nehéz tárgy a biológia, vagy esetleg túltolja a dzsangát.
2021. április 10. 14:58 #32
deep dark night
deep dark night
új tag
 
StátuszI can see the paradise by the dashboard light
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.09.10.
Hozzászólás: 85
Csatolások: 0
Azonosító: 266735
Offline offline
Teljesen egyetértek Kitty2244-el. Nem rosszindulatú a komment, amit írt csak racionálisan látja a világot. Az a baj sokak ezekkel a genderfluid, non-binary cuccokal azonosítják az LMBTQ embereket. Szerintem csak két nem van. A transznő számomra nő a transzférfi számomra férfi. Lehetsz tomboy vagy feminim férfi, de akkor is vagy nő vagy férfi vagy. Ez a harmadik nem még ilyen dolgok csak felháborodást keltenek és, azokat is lejáratják, akik igazából transzneműek, LMBTQ tagok mert sokan azt hiszik, hogy ezek is kitalált dolgok, mint az hogy semlegesen nemű valaki. Ez a túlzott liberális gondolkodás többet árt, mint használ. Melegség és transzneműség létező és az is, hogy egyes dolgot jobban szeretünk úgy csinálni, ahogy a másik nem szokta, de szerintem nem lehet valaki semleges főleg úgy, hogy teljesen női kinéztel és szexualitással rendelkezik...
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Halsey Halsey 1086.