Starity

DVD írás

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. december 27. 13:34 #41
- törölt felhasználó -    
Nos, az én problémám nem pont ide vág, de nem akartam külön topikot nyitni neki.

Szóval a probléma a következõ: van egy SAMSUNG SE-S224Q dvd íróm és mostanában az a szórakozása hogy lemez írás közben ugrál a tároló szint és borzasztó lassan írja meg a lemezt sad.gif Mi lehet a gond? Valaki segítsen, pls
2009. december 30. 16:06 #42
- törölt felhasználó -    
Idézet(hanita @ 2009. December 27. - 13:34)
Nos, az én problémám nem pont ide vág, de nem akartam külön topikot nyitni neki.

Szóval a probléma a következõ: van egy SAMSUNG SE-S224Q dvd íróm és mostanában az a szórakozása hogy lemez írás közben ugrál a tároló szint és borzasztó lassan írja meg a lemezt sad.gif Mi lehet a gond? Valaki segítsen, pls


hmm? senki nem tud ebben segíteni?

már rákerestem erre a problémára, és csak annyit találtam róla, hogy a Vezérlõpult-Rendszer-Hardver-Eszközkezelõben az IDE ATA/ATAPI vezérlõben állítsam át DMA-ra Pio-ból. De nekem DMA-n van, a probléma mégis fennáll.
Na mindegy, ha senki nem tud segíteni akkor kénytelen leszek kivárni míg megír egy 4,7 GB-os lemezt 1 óra 40 perc alatt.
2009. december 30. 19:16 #43
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Lehet 2 gondja is:

1; Az elektronika szépen lassan adja be a kulcsot, a fej meg nem képes gyorsaban mozogni, ha az elektronika nem bírja.
2; Nagy mennyiségû szemét van a gépen és/vagy töredezett a file-rendszer, akkor csinál ilyet.

Megoldás:

1; Új író.
2; Takarítás a gépen megfelelõ programokkal.

Alapesetben az nem lenne gond, ha a tárolószint ugrál, attól az írás egyenletes marad, azért találták ki a tárolót, hogy megvédje az írót. Viszont az, hogy lassan írja meg a lemezt, amiatt inkább arra hajlok, hogy lassan kapufa az író. Ha van rá lehetõség, akkor ki kellene próbálni egy másik íróval, ha azzal nem csinál ilyet, akkor már tudod, mi a teendõ.
2009. december 31. 15:11 #44
- törölt felhasználó -    
Idézet(joe_r @ 2009. December 30. - 19:16)
Lehet 2 gondja is:

1; Az elektronika szépen lassan adja be a kulcsot, a fej meg nem képes gyorsaban mozogni, ha az elektronika nem bírja.
2; Nagy mennyiségû szemét van a gépen és/vagy töredezett a file-rendszer, akkor csinál ilyet.

Megoldás:

1; Új író.
2; Takarítás a gépen megfelelõ programokkal.

Alapesetben az nem lenne gond, ha a tárolószint ugrál, attól az írás egyenletes marad, azért találták ki a tárolót, hogy megvédje az írót. Viszont az, hogy lassan írja meg a lemezt, amiatt inkább arra hajlok, hogy lassan kapufa az író. Ha van rá lehetõség, akkor ki kellene próbálni egy másik íróval, ha azzal nem csinál ilyet, akkor már tudod, mi a teendõ.


Töredezettség-mentesítettem a gépet, de az után is ezt csinálja. Ünnepek után megint kipróbálom, ha akkor sem lesz rendben akkor új író kell, ill. szervíz mivel kb. fél éve vettem ezt a külsõ dvd írót. A választ pedig köszönöm.
2010. január 07. 18:20 #45
- törölt felhasználó -    
Idézet(hanita @ 2009. December 31. - 15:11)
Töredezettség-mentesítettem a gépet, de az után is ezt csinálja. Ünnepek után megint kipróbálom, ha akkor sem lesz rendben akkor új író kell, ill. szervíz mivel kb. fél éve vettem ezt a külsõ dvd írót. A választ pedig köszönöm.


Megoldódott a probléma, nem volt illesztõprogram feltelepítve, most telepítettem, és már írja rendesen a lemezt.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!