Starity

MSN Hack probléma

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2008. augusztus 13. 08:17 #1
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Pár hete a képen láthatóhoz hasonló üzeneteket kapok, 1 partneremtõl vistan, napi 2 is jön akár. Ez a partnerem vagy kiképzésen van még, vagy már Irakba van. Xfire miatt új felhasználói fiókot csináltam tegnap, TYÜTYI helyett TYUTYI lett, mivel nem tárolta Július óta a nevet jelszót. Ma törlöm a TYÜTYI fiókot. Viszont a probléma vistan maradt. Se az Eset Smart Security, se a Counterspy, nem talál semmit vista partíción, pedig a biztonsági rendszeremrõl is néztem. Sõt szombaton az összes hdd-t nézettem counterspy-jal, semmi fertõzés nem volt. Mit lehetne vele csinálni? Ghostból nem szeretném a vistat feleslegesen visszaállítani. Pl. ez a ma reggeli: tyutyi2006.summarypic.com:88 természetesen HTTP-vel az elején. Sunmarypic.com-ra adott a google találatot, 2 oldalt. Amelyik angol volt azt webfordítás oldalon lefordítottam, és ott írta a hack támadást.
2008. augusztus 13. 08:35 #2
Cinzina
Cinzina
*Crystal Light*
 
Státusz"What the hell is the matter with you?!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.15.
Hozzászólás: 1441
Csatolások: 4663
Azonosító: 37030
Offline offline
Nekem is volt, hogy offline emberkéktõl kaptam a linkeket, de sosem nyitottam meg, csak egyszer dõltem be neki, amikor a kollégámtól jött, aki online volt. Be is kaptam egy trójait.... Most megváltoztattam a jelszavát az MSN címemnek, remélem ez elegendõ lesz... Ha nem, kénytelen leszek én is új címet kreálni.
2008. augusztus 13. 14:45 #3
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Tyütyi, azért nem talál sem az Eset, sem a CounterSpy semmit a rendszereden, mert nem a rendszer fertõzött, hanem a partnered rákattintott valamilyen hasonló linkre, ahol meg kellett adni a felhasználónevet, és a jelszót is. Inentõl fogva ez bekerül az oldal adatbázisába, és elõre meghatározott idõnként ilyen, véletlengenerált címekkel bombázza a partnerlistában található embereket. A megoldás ebben az esetben az, amit Cinzina már meg is tett, hogy megváltoztatta a jelszót. Ennyi elég szokott lenni.

És még egy megjegyzés, célszerû lenne bizonyos idõközönként a jelszavakat megváltoztatni, így sokkal kisebb az esély arra, hogy hasonló dolgok történjenek. Másrészt egy kicsit jobban oda kellene figyelni, hogy mire kattint rá az ember. Szóval amit nem ismer, vagy nem biztos benne az ember, akkor irány a Google, vagy a többi keresõ, mert egyszerûbb utánajárni, mint késõbb azt keresgélni, hogy hogy lehet megoldani a problémát.
2008. augusztus 13. 15:42 #4
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Idézet(joe_r @ 2008. August 13. - 14:45)
Tyütyi, azért nem talál sem az Eset, sem a CounterSpy semmit a rendszereden, mert nem a rendszer fertõzött, hanem a partnered rákattintott valamilyen hasonló linkre, ahol meg kellett adni a felhasználónevet, és a jelszót is. Inentõl fogva ez bekerül az oldal adatbázisába, és elõre meghatározott idõnként ilyen, véletlengenerált címekkel bombázza a partnerlistában található embereket. A megoldás ebben az esetben az, amit Cinzina már meg is tett, hogy megváltoztatta a jelszót. Ennyi elég szokott lenni.

És még egy megjegyzés, célszerû lenne bizonyos idõközönként a jelszavakat megváltoztatni, így sokkal kisebb az esély arra, hogy hasonló dolgok történjenek. Másrészt egy kicsit jobban oda kellene figyelni, hogy mire kattint rá az ember. Szóval amit nem ismer, vagy nem biztos benne az ember, akkor irány a Google, vagy a többi keresõ, mert egyszerûbb utánajárni, mint késõbb azt keresgélni, hogy hogy lehet megoldani a problémát.

Végül is a hadseregnél is van net, lehet hogy ott talált valamilyen oldalt, amit nem kellett volna. Azért mert hátha õ fertõzõdött meg, pár hétig nem is foglalkoztam vele. Csak már zavaró kezd lenni, hogy ha kilépek valamilyen játékból, akkor ott a tálcán az msn ablaka, mikor nem is szokott már pár hónapja bejelentkezni. De a jelszóváltást nem értem, hogy mi köze van hozzá, hiszen a partnerem nem tudja a jelszavamat, csak az msn cím alapján vett fel msn-re. Nem kellene inkább újra regisztrálni msn-en?
2008. augusztus 13. 18:14 #5
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(TYÜTYI2006 @ 2008. August 13. - 14:42)
De a jelszóváltást nem értem, hogy mi köze van hozzá, hiszen a partnerem nem tudja a jelszavamat, csak az msn cím alapján vett fel msn-re. Nem kellene inkább újra regisztrálni msn-en?

omg.gif
Nem neked kell(ene) jelszót módosítani, hanem a partnerednek, mivel az õ rendszere küldözgeti ezeket az üzeneteket, nem a tiéd. Így már világos? think.gif
2008. augusztus 13. 18:32 #6
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Idézet(joe_r @ 2008. August 13. - 18:14)
omg.gif
Nem neked kell(ene) jelszót módosítani, hanem a partnerednek, mivel az õ rendszere küldözgeti ezeket az üzeneteket, nem a tiéd. Így már világos? think.gif

Így már világos. meghajolo.gif
2008. augusztus 13. 19:48 #7
Robin
Robin
사랑해 한국
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.27.
Hozzászólás: 1831
Csatolások: 978
Azonosító: 736
Offline offline
Nem egyszerubb letiltani a fazont a contactokbol? Aztan irsz neki egy amilt, hogyha meg megjon a katonsagbol, csinaljon uj accot, vagy stb.
2008. augusztus 13. 20:03 #8
dr hakapeszi
dr hakapeszi
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.10.
Hozzászólás: 253
Csatolások: 59
Azonosító: 57717
Offline offline
clean virus msn ... ennyi

http://www.szoftverbazis.hu/letoltes/clean...v1-51-RT13.html
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!