Starity

XP hibák

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2008. augusztus 13. 19:15 #1
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
TYUTYI felhasználói fiókot, xp-n is csináltam a héten TYÜTYI helyett. Aztán észrevettem, hogy a nyáron csak pár scannelésre használt xp-n baj van. Amikor leállítás, vagy újraindítás van, akkor kiír 1 hibát hangüzenettel, azt hiszem valamit nem tud inicializálni. De olyan gyorsan eltûnik, hogy el se lehet olvasni. Régen ez miatt is újraraktam volna, most inkább rákérdezek. Hátha nem kell ghostból visszaállítanom a hibák miatt. Junius 29-edikei a ghost, akkor még például nem volt Samsung T200-as monitor stb. Ezen kívül ma töröltem a TYÜTYI fiókot. És újraindítottam. Ha valamit megakarok nyitni asztalon, vagy start menübe, akkor HP Smart Web Printing hiba fogad. Van M1005 MFP készülékem, meg D1460-as is. Beraktam a D1460-as lemezét, de ott meg a fájlt nem találta. Aztán vezérlõpult, felhasználói fiókoknál, internet explorer parancsfájl hibát ír ki, ha megakarom nyitni. Állítsam vissza ghostból, vagy meglehet ezeket oldani?
2008. augusztus 13. 19:46 #2
Robin
Robin
사랑해 한국
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.27.
Hozzászólás: 1831
Csatolások: 978
Azonosító: 736
Offline offline
Internet explorert rakd ujra elso korben.
2008. augusztus 13. 20:05 #3
dr hakapeszi
dr hakapeszi
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.10.
Hozzászólás: 253
Csatolások: 59
Azonosító: 57717
Offline offline
18 futo progi inditópultban ... ez igen smileeee.gif
2008. augusztus 13. 20:10 #4
Dido
Dido
_______
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.06.05.
Hozzászólás: 10810
Csatolások: 76487
Azonosító: 6538
Offline offline
a háttér...AZ igen rohog.gif rohog.gif thumbsup.gif thumbsup.gif

sztem állítsd vissza wink.gif cool.gif
2008. augusztus 13. 20:11 #5
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Mondjuk azt is jó volna tudni, hogy milyen IE-rõl beszélünk.

Illetve azt még jobban szeretném tudni, bár ez inkább csak költõi kérdés, hogy mi a búbánatért kell mind Xp, mind Vista rendszer alatt annak a helyes kis explorer.exe, svchost.exe, nevû agyrémeknek futnia? Eleve, ha ezek nem lennének, akkor a problémák háromnegyede elõ sem jönne. A másik, hogy az IExplorer-nek miért kell minden mûveletbe belepofáznia, amit a felhasznûáló végrehajt, ráadásul úgy, hogy az IE nem is kell a Vezérlõpult mûveletek nagy részéhez.

Na, most, hogy kidühöngtem magam, egy-két lehetséges megoldás:
1; Robin javaslata
2; Internet Explorer -> Eszközök -> Internetbeállítások -> Speciális fül és ott a Böngészés beállításainál kellene lennie egy olyan sornak, hogy "Egyéni HTML-hibaüzenetek megjelenítése" vedd ki a pipát elõle, a "Parancsfájlokban való hibakeresés letiltása" ha nincs kipipálva akkor pipa, és az "Üzenet megjelenítése minden parancsfájlhibáról" ha ki van pipálva, akkor vedd ki elõle a pipát, majd indtsd újra a gépet.
3; Start -> Futtatás -> ide beírni control userpasswords2. A megjelenõ ablakban Speciális, és ott nagyjából mindennek Rendszergazdának kellene lennie, kivéve az AspNet-nek nem...

És még valami, a Vezérlõpult -> Felügyeleti eszközök -> Eseménynapló tanulmányozása is hasznos lehet, hátha olyan rendes a rendszer, hogy még össze is gyûjti, hogy mi a baja.
2008. augusztus 14. 13:36 #6
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
A nyomtatós problémát sikerült megoldanom. Leállításkor továbbra is van hiba ablak. IE 7 újratelepítését megpróbáltam, van magyar nyelvû telepítõm hozzá. És ujraindítást kért, majd a hetest még nem telepítette, csak az eddigit távolította el, majd telepítem. Viszont ez fogadott IE6-ból kilépéskor. Igazából Júliusba is ez volt mikor bezártam, felraktam a 7-est, mert nem volt kedvem újrarakni, és az úgy tûnt jó lesz. Aztán xp-vel elvégeztem, ghost készült belõle, vistat meg használom azóta is.
2008. augusztus 14. 21:00 #7
Robin
Robin
사랑해 한국
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.27.
Hozzászólás: 1831
Csatolások: 978
Azonosító: 736
Offline offline
"Illetve azt még jobban szeretném tudni, bár ez inkább csak költõi kérdés, hogy mi a búbánatért kell mind Xp, mind Vista rendszer alatt annak a helyes kis explorer.exe, svchost.exe, nevû agyrémeknek futnia? Eleve, ha ezek nem lennének, akkor a problémák háromnegyede elõ sem jönne. A másik, hogy az IExplorer-nek miért kell minden mûveletbe belepofáznia, amit a felhasznûáló végrehajt, ráadásul úgy, hogy az IE nem is kell a Vezérlõpult mûveletek nagy részéhez."

Ezt en is szeretnem tudni, es hasonlokepp utalom! Amugy megy a sör beer.gif
2008. augusztus 15. 18:18 #8
akos85
akos85
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.12.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 1015
Azonosító: 23036
Offline offline
haver,... vegyél játékkonzolt smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!