Starity

Segítséget kérek!

103 oldal 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. szeptember 03. 15:50 #721
- törölt felhasználó -    
mi a francot csináljak hogy végre ne zöldfülü legyek mert elegem van a zöldfülüségböl reklamalo.gif ?
2010. szeptember 03. 16:35 #722
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Gyűjts hozzászólásokat, tölts fel képeket, amik még nincsenek fent. Mindenki megdolgozik a rangjáért. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Beba13, Eszty Morgan
2010. szeptember 04. 22:17 #723
- törölt felhasználó -    
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Évek óta nincs a gépemen nVidia, mert nem kellett semmihez, anélkül is futott mindenem, amit használok, és amivel néhanapján játszani szoktam. Ma azonban feltettem egy 2006-os játékot, ami viszont visít érte. A lemezen nincsen hozzávaló, én meg mivel nem tudom, milyen kell hozzá, felkerestem Gugli barátomat, és letöltöttem egyet. Semelyiknél sem tudtam befejezni a telepítését, mert azt írja ki, hogy nem komapitibilis a rendszeremmel. Milyet kéne feltennem? Ehhez a részhez nem értek.

Pentium 4-es gépem van, 1 GB RAM-mal, egy kettéosztott, összesen 170 GB-os winchesterrel, két darab 1,80 Ghz-es processzorral, Intel G33/G31 Express Chipset Family videokártyával (ezt én sem értem... blush.gif )

Operációs rendszer gyanánt XP SP3-at használok.

Mit tudok csinálni?

Előre is köszönöm mindenki segítő szándékát! meghajolo.gif
2010. szeptember 05. 01:49 #724
mano2
mano2
Totya™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.03.26.
Hozzászólás: 2606
Csatolások: 20
Azonosító: 26245
Offline offline
Idézet (Levente1991 @ 2010.09.04. 22:17)
Sziasztok!
Lenne egy kis problémám. Évek óta nincs a gépemen nVidia, mert nem kellett semmihez, anélkül is futott mindenem, amit használok, és amivel néhanapján játszani szoktam. Ma azonban feltettem egy 2006-os játékot, ami viszont visít érte. A lemezen nincsen hozzávaló, én meg mivel nem tudom, milyen kell hozzá, felkerestem Gugli barátomat, és letöltöttem egyet. Semelyiknél sem tudtam befejezni a telepítését, mert azt írja ki, hogy nem komapitibilis a rendszeremmel. Milyet kéne feltennem? Ehhez a részhez nem értek.
Pentium 4-es gépem van, 1 GB RAM-mal, egy kettéosztott, összesen 170 GB-os winchesterrel, két darab 1,80 Ghz-es processzorral, Intel G33/G31 Express Chipset Family videokártyával (ezt én sem értem... blush.gif )
Operációs rendszer gyanánt XP SP3-at használok.
Mit tudok csinálni?
Előre is köszönöm mindenki segítő szándékát! meghajolo.gif

Szia!

Az Intel oldalán találtam a G31-hez és a G33-hoz is drivereket. Nem tudom, hogy a te karid most pontosan melyik, de a drivereket itt megtalálod: http://intel.ly/dswCyL.

Akármelyik termék mellett ha rákattintasz a Download feliratra, akkor az Intel Driver Update Tool (Intel Driver Frissítő Eszköz) segítségével az oldal leellenőrzi, hogy milyen kártyád van és fel fogja ajánlani a megfelelő frissítést. smileeee.gif

Legalábbis az oldalon így volt leírva, én mindenesetre nVidia + AMD párti vagyok, soha nem használtam Intelt, tehát nem tudom. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Levente1991
2010. szeptember 05. 08:30 #725
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Levente1991 @ 2010.09.04. 22:17)

Sziasztok!


Én azt javaslom, hogy ezt a kis okos programot, melynek neve 3DP Chip használd. Ez a program a saját adatbázisában keresve tesz ajánlatot az adott eszközhöz tartozó driverhez. Nagyon minimális százalékban ad rossz találatot.
1 felhasználónak tetszik: Levente1991
2010. szeptember 05. 16:23 #726
- törölt felhasználó -    
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! meghajolo.gif beer.gif beer.gif
2010. szeptember 07. 17:29 #727
Fanni00
Fanni00
 
Státusz"So fuck you,you can go cry me an ocean and leave me be...."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.03.
Hozzászólás: 4117
Csatolások: 1483
Azonosító: 126355
Offline offline
Lenne egy problémám!
már az egyik topikban írtam,,,viszont a biztonság kedvéért ide is írok..
nah szall.. a PhotoScape képszerkesztőt használom..
és a 'Szerkesztő'nél.. bármilyen képet teszek be a képet alatt vannak olyan apró kis jelek.. pl. elforgatás.. meg ilyesmi..
és a 'Forgatás tetszés szerinti fokban' mellett van a méret.. (pl. 320x510 pl.)
és ezt szeretném átírni 100x100asra..viszont nem tudom h hol kell...
esetleg a méretet nem itt kell?? pl. a 'Köteg szerkesztő'ben?? vagy hol a fr*ncba?+ reklamalo.gif mindenhol próbálom keresni de nemtalálok rá h hol lehetne..
ha egyáltalán lehet.. unsure.gif

Ha vki ilyet használ...akkor örülnék ha segíteni tudna.. sad.gif
2010. szeptember 07. 21:27 #728
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Fanni00 @ 2010.09.07. 17:29)
Lenne egy problémám! 
már az egyik topikban írtam,,,viszont a biztonság kedvéért ide is írok..
nah szall.. a PhotoScape képszerkesztőt használom.. 
és a 'Szerkesztő'nél.. bármilyen képet teszek be a képet alatt vannak olyan apró kis jelek.. pl. elforgatás.. meg ilyesmi..
és a 'Forgatás tetszés szerinti fokban' mellett van a méret.. (pl. 320x510 pl.)
és ezt szeretném átírni 100x100asra..viszont nem tudom h hol kell...
esetleg a méretet nem itt kell?? pl. a 'Köteg szerkesztő'ben?? vagy hol a fr*ncba?+  reklamalo.gif  mindenhol próbálom keresni de nemtalálok rá h hol lehetne.. 
ha egyáltalán lehet..  unsure.gif 
Ha vki ilyet használ...akkor örülnék ha segíteni tudna..  sad.gif

A PhotoScape topikban részletesen, képekkel elmagyarázok mindent. biggrin.gif beer.gif
2010. szeptember 07. 21:32 #729
rheuska
rheuska
-- anti-paparazzi ---
 
Státuszmy love for you is bigger on the inside <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.18.
Hozzászólás: 1748
Csatolások: 7732
Azonosító: 24717
Offline offline
Jaj, segítséget kérek, ha valaki tudja, mi lehet a baj, segítsen, mert én már megőrülök.
Asztali gépem van, kb 3 éves, eddig simán működött, semmi baja, minden fain. Két hónapja kezdte azt, hogy ha teljes képernyőre tettem játékot/filmet és úgy néztem, elkezdte akasztani, a képet csak, a hangot, feliratot adta tovább normálisan. Aztán most hétvégén megőrült, már a videókat és az audió sávot is akasztja, de nem csak filmnézésnél, hanem még mikor bejelentkezek, vagy usb-t csatlakoztatok, a jelző hang is darabokban jön. Ismerősöm szerint haldoklik a hangkártya. De akkor a videók miért akadoznak? Egyáltalán nem értek hozzá, és fogalmam sincs, mit csináljak, a héten vanank a sorozat premierek, és meg fogok őrülni, ha nem nézhetem a Supernaturalt, meg a Vampire Diariest.
Újratelepítés lehet hogy segítene?
2010. szeptember 08. 00:15 #730
- törölt felhasználó -    
Szerintem igen, próbáld meg, akkor meg pláne, ha hosszabb ideje nem volt már újratelepítve. Hasonló akadozásokkal, szaggatásokkal (de inkább utóbbival) küzdöttem én is a múltkor, újratelepítettem, azóta tök jó minden. wink.gif
2010. szeptember 14. 19:37 #731
- törölt felhasználó -    
Olyan problémám lenne, hogy párom ma újratelepítette a laptopján az xp-t, és miután végzett rádugta az usb-t(külső merevlemez, külső dvd-író)és egyáltalán nem ismeri fel az eszközt. Még csak azt sem írja ki, hogy Új hardver. Mi lehet a probléma?
2010. szeptember 14. 19:37 #732
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Hali!
Már full idegbeteg vagyok, az egész délutánom azzal ment el, hogy az új gépemmel szarakodtam. Főleg az internetcsatlakozással. Egyszerűen nem veszi be az USB-t, mintha be se dugnám...
Ha valakinek van ötlete, hogy miért csinálja, azt szívesen veszem, de egyébként már feladtam. Visszadugtam mindent a régi gépembe...
Jah és kiírja, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva, de ez meg kizárt, mivel vagy 20x megnéztem, leellenőriztem és minden megvan.
A gép felismeri a modemet, a szolgáltatót, éppen csak nincs net... mad.gif
2010. szeptember 14. 20:18 #733
mano2
mano2
Totya™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.03.26.
Hozzászólás: 2606
Csatolások: 20
Azonosító: 26245
Offline offline
Idézet (Christo @ 2010.09.14. 19:37)

A gép felismeri a modemet, a szolgáltatót, éppen csak nincs net... mad.gif

A szükséges adatok megvannak adva? IP cím? DNS kiszolgálók? Alhálózati maszkok?
2010. szeptember 14. 21:18 #734
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (mano2 @ 2010.09.14. 20:18)
A szükséges adatok megvannak adva? IP cím? DNS kiszolgálók? Alhálózati maszkok?


Tudom, most jön a láma kérdés: azokat hol találom? Csak mert eddig nem volt rájuk így konkrétan szükségem, mikor újra kellett telepíteni a modemet.
2010. szeptember 14. 21:37 #735
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Christo @ 2010.09.14. 21:18)
Tudom, most jön a láma kérdés: azokat hol találom? Csak mert eddig nem volt rájuk így konkrétan szükségem, mikor újra kellett telepíteni a modemet.


Ne is nagyon keresd. Az XP-ben az IP cím, a DNS tartomáynok, és az alhálózati maszkok alapesetben dinamikusan kitöltődnek, amit az OS úgy érzékeli, hogy van telepített hálózati eszköz a gépben. Ilyenkor automatikusan meg is történik az ip-cím kiosztása, és mivel azt mondod, hogy korábban ilyenre nem volt szükség, úgy gondolom, hogy most sem ez a gond.
2010. szeptember 14. 23:17 #736
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Nah, megoldódott. smileeee.gif Nem vettem észre, hogy legalul van még 1 olyan USB bemenet... ott már villogott és elfogadta... hát basszus, legalul, grat... biggrin.gif
Köszi a segítséget! meghajolo.gif

Az már más kérdés, hogy tök használhatatlan, mert folyton lefagy és megszakad...
2010. szeptember 15. 10:54 #737
- törölt felhasználó -    
Idézet (Juanita @ 2010.09.14. 19:37)
Olyan problémám lenne, hogy párom ma újratelepítette a laptopján az xp-t, és miután végzett rádugta az usb-t(külső merevlemez, külső dvd-író)és egyáltalán nem ismeri fel az eszközt. Még csak azt sem írja ki, hogy Új hardver. Mi lehet a probléma?


Már az én gépem sem ismeri fel a külső merevlemezt, pedig eddig ezen rendesen érzékelte. Akkor most mi van? A merevlemez mondta be az unalmast, meg a külső dvd-író is? Egyszerre mindkettő? blink.gif
szerk.: rákötöttük a telefonomat a párom gépére, azt meg simán felismerte unsure.gif szerintem tropára ment a külső merevlemez és a dvd-író, vagy tényleg nem tudom mi lehet a gond think.gif
szerk2.: rákötöttük az én gépemre a külső dvd-írót, tökéletesen működik, de a laptop mégsem akarja érzékelni. Viszont a külső merevlemez még mindig nem megy egyik gépen sem sad.gif
2010. szeptember 15. 14:23 #738
- törölt felhasználó -    
Idézet (Juanita @ 2010.09.15. 10:54)
Már az én gépem sem ismeri fel a külső merevlemezt, pedig eddig ezen rendesen érzékelte. Akkor most mi van? A merevlemez mondta be az unalmast, meg a külső dvd-író is? Egyszerre mindkettő? blink.gif
szerk.: rákötöttük a telefonomat a párom gépére, azt meg simán felismerte unsure.gif szerintem tropára ment a külső merevlemez és a dvd-író, vagy tényleg nem tudom mi lehet a gond think.gif
szerk2.: rákötöttük az én gépemre a külső dvd-írót, tökéletesen működik, de a laptop mégsem akarja érzékelni. Viszont a külső merevlemez még mindig nem megy egyik gépen sem sad.gif


Megoldódott a probléma smileeee.gif
2010. szeptember 15. 15:43 #739
- törölt felhasználó -    
Hogyan lehet hangulatjeleket megjeleniteni csak ezeket az alapokat tudom..de pl szivecskét meg stb???
2010. szeptember 15. 15:48 #740
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Idézet (s.t.a.r. @ 2010.09.15. 15:43)
Hogyan lehet hangulatjeleket megjeleniteni csak ezeket az alapokat tudom..de pl szivecskét meg stb???


Nézz körül az Oldallal kapcsolatos tippek, tudnivalók, ötletek topikban, mert benne vannak sok más fontos dolog mellett. smileeee.gif
103 oldal 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!