Starity

Segítséget kérek!

103 oldal 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. április 16. 11:11 #961
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! Annak, aki betévedt ide, már nagyon köszönöm.

Szóval, az a problémám, hogy még régebben DVD-ről telepítettem egy PC játékot, a My Horse And Me 2-t. Minden rendben volt, de egyszer véletlenül kitöröltem, amikor frissítettem volna a memóriát (kitöröltem a fölösleges dolgokat). Máskor be tettem újra a DVD-t, először kiadott egy idegen nyelvű szöveget, minden esetre lejegyeztem a LOCAL_MACHINE/SOFTWARE részt belőle. Azután megnyomtam a telepítés gombot, és azt írta ki: "A játék már telepítve van.". Elindultam, keresni az egész Sajátgépben sokféle néven: Táltos Paripám 2, My Horse And Me 2, az előbb említett LOCAL_MACHINE, és még sok hasonló más néven, hogy ki tudjam törölni, véglegesen. Nem sikerült, sosem volt találat. Megnéztem a "Programok telepítése és eltávolítása" "résznél" is, de ott sem jártam sikerrel. Én és a kisöcsém pedig már nagyon szeretnénk játszani vele, de sosem járunk sikerrel. Kérlek, segítsetek! Nagyon megköszönném! meghajolo.gif
2011. április 16. 20:10 #962
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Debby.R @ 2011.04.16. 11:11)
Sziasztok! Annak, aki betévedt ide, már nagyon köszönöm.
Szóval, az a problémám, hogy még régebben DVD-ről telepítettem egy PC játékot, a My Horse And Me 2-t. Minden rendben volt, de egyszer véletlenül kitöröltem, amikor frissítettem volna a memóriát (kitöröltem a fölösleges dolgokat). Máskor be tettem újra a DVD-t, először kiadott egy idegen nyelvű szöveget, minden esetre lejegyeztem a LOCAL_MACHINE/SOFTWARE részt belőle. Azután megnyomtam a telepítés gombot, és azt írta ki: "A játék már telepítve van.". Elindultam, keresni az egész Sajátgépben sokféle néven: Táltos Paripám 2, My Horse And Me 2, az előbb említett LOCAL_MACHINE, és még sok hasonló más néven, hogy ki tudjam törölni, véglegesen. Nem sikerült, sosem volt találat. Megnéztem a "Programok telepítése és eltávolítása"  "résznél" is, de ott sem jártam sikerrel. Én és a kisöcsém pedig már nagyon szeretnénk játszani vele, de sosem járunk sikerrel. Kérlek, segítsetek! Nagyon megköszönném!  meghajolo.gif


a LOCAL_MACHINE/SOFTWARE az nem egy mappa, hanem egy regisztrációs adatbázis bejegyzés. Normál esetben a telepítés után ilyen útvonalon adódik hozzá az adatbázishoz a játék, hogy a Windows tudja, hol kell keresni.
A teljes útvonal így néz ki: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMy Horse and Me 2

A leírásod alapján csak úgy tudod majd újratelepíteni a játékot, ha ezt a fenti bejegyzést manuálisan törlöd az adatbázisból. Ez két módon lehetséges, egy regisztrációs adatbázis karbantartó programmal, mondjuk RegCleaner-el, vagy a Start menü Futtatás menüpontjába beírt Regedit parancs segítségével. Viszont mivel utóbbi esetben közvetlenül hozzáférsz a teljes adatbázishoz, és ha nem érzed magad különösebben tapasztaltnak, akkor a RegCleaner-t ajánlom, mert ezzel nem lehet kárt tenni az adatbázisban, csak a felesleges állományokat eltávolítani vele, ellenben a Regedit-ben a közvetlen törléssel akár a teljes rendszert ki lehet végezni.

RegCleaner (tud magyarul is biggrin.gif )
2011. április 16. 20:30 #963
- törölt felhasználó -    
Idézet (joe_r @ 2011.04.16. 20:10)
a LOCAL_MACHINE/SOFTWARE az nem egy mappa, hanem egy regisztrációs adatbázis bejegyzés. Normál esetben a telepítés után ilyen útvonalon adódik hozzá az adatbázishoz a játék, hogy a Windows tudja, hol kell keresni.
A teljes útvonal így néz ki: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMy Horse and Me 2
A leírásod alapján csak úgy tudod majd újratelepíteni a játékot, ha ezt a fenti bejegyzést manuálisan törlöd az adatbázisból. Ez két módon lehetséges, egy regisztrációs adatbázis karbantartó programmal, mondjuk RegCleaner-el, vagy a Start menü Futtatás menüpontjába beírt Regedit parancs segítségével. Viszont mivel utóbbi esetben közvetlenül hozzáférsz a teljes adatbázishoz, és ha nem érzed magad különösebben tapasztaltnak, akkor a RegCleaner-t ajánlom, mert ezzel nem lehet kárt tenni az adatbázisban, csak a felesleges állományokat eltávolítani vele, ellenben a Regedit-ben a közvetlen törléssel akár a teljes rendszert ki lehet végezni.
RegCleaner (tud magyarul is biggrin.gif )


Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.. hát, igen. Nekem egy kicsit nagy szint, ahogy elmagyaráztad, de szerintem nagyjából értettem smileeee.gif Szóval köszönöm meghajolo.gif Megpróbálom biggrin.gif
2011. április 16. 20:53 #964
- törölt felhasználó -    
Most megcsináltam,felteszem telepíteni, egy-két lépésig minden oké. Azután (lásd a képen) nem tudok tovább menni. Talán amiatt, ami oda van írva, hogy helyigény több mint a szabad tárhely? Mert ez után felszabadítottam elég sok területet, újból neki kezdtem, és ugyanennyi volt mindkét GB száma.. innen hogy menjek tovább? rolleyes.gif
2011. április 16. 21:18 #965
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Debby.R @ 2011.04.16. 20:53)
Most megcsináltam,felteszem telepíteni, egy-két lépésig minden oké. Azután (lásd a képen) nem tudok tovább menni. Talán amiatt, ami oda van írva, hogy helyigény több mint a szabad tárhely? Mert ez után felszabadítottam elég sok területet, újból neki kezdtem, és ugyanennyi volt mindkét GB száma.. innen hogy menjek tovább?  rolleyes.gif


Tekintve, hogy a telepítő szerint a C meghajtón 1,4 Gb a szabad hely, a játéknak meg 6,3 Gb kell, akkor ha jól számolom, még a negyede sem áll a rendelkezésedre.

Viszont abban szinte biztos vagyok, hogy sokkal több helyet lehetne felszabadítani a gépen, bizonyos szolgáltatások visszafogásával, illetve a felesleges szemét eltávolításával. Szóval amíg nem sikerül még minimum 6 Gb helyet felszabadítani, addig nem is fogod tudni telepíteni.

Azért írom, hogy még legalább 6 Gb-ot, mert a Windows-ok egyik remek tulajdonsága, hogy amint a szabad hely mennyisége a teljes méret 10%-a alá esik, olyan eszetlen lassulásba, és szaggatésba kezd a rendszer, hogy öröm nézni.
2011. április 16. 21:20 #966
- törölt felhasználó -    
Idézet (joe_r @ 2011.04.16. 21:18)
Tekintve, hogy a telepítő szerint a C meghajtón 1,4 Gb a szabad hely, a játéknak meg 6,3 Gb kell, akkor ha jól számolom, még a negyede sem áll a rendelkezésedre.
Viszont abban szinte biztos vagyok, hogy sokkal több helyet lehetne felszabadítani a gépen, bizonyos szolgáltatások visszafogásával, illetve a felesleges szemét eltávolításával. Szóval amíg nem sikerül még minimum 6 Gb helyet felszabadítani, addig nem is fogod tudni telepíteni.
Azért írom, hogy még legalább 6 Gb-ot, mert a Windows-ok egyik remek tulajdonsága, hogy amint a szabad hely mennyisége a teljes méret 10%-a alá esik, olyan eszetlen lassulásba, és szaggatésba kezd a rendszer, hogy öröm nézni.



Áhhááá.. okéé ^^ Akkor folytatom a próbálkozást biggrin.gif


Szerk.: Na megoldottam... tallóztam a D helyilemezre.. az jó? smileeee.gif
2011. április 20. 10:35 #967
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
miért marad meg a windows 7 a bejelentkező menünél(DOS)? ez az a menű aminél kiválaszhatom,hogy melyik operációs rendszert használom.fel és le nyílakkal lehet választani benne.a windows 7 el lett távolítva gyári telepítővel de ez a gépen maradt.nem tudom sehogy se eltávolítani.itt 20 másodperc után a kiválasztott rendszer indulna el.felül az xp alul windows 7 szerepel rajta.
köszi ha tutok valamit írjatok ide:
66aug01@citromail.hu
molnár zsolt
2011. április 20. 10:46 #968
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
Idézet (Rap4ever8 @ 2011.04.06. 22:46)
Nekem videó vágására alkalmas programra lenne szükségem. Elég sürgősen kéne. Valaki tud valami jó programot?

Pinnacle studio 14 ultimate
2011. április 24. 17:42 #969
niiikiii
niiikiii
little queen. :*
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.04.
Hozzászólás: 866
Csatolások: 540
Azonosító: 128790
Offline offline
Az a nagy problémám hogy nem tudok képeket berakni a profilomba. Egyszer sikerült berakni egyet de 2perc után eltünt :S
Valaki legyen szíves segíteni smileeee.gif
Előre is Köszönöm! smileeee.gif meghajolo.gif
2011. április 24. 20:29 #970
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (niiikiii @ 2011.04.24. 17:42)
Az a nagy problémám hogy nem tudok képeket berakni a profilomba. Egyszer sikerült berakni egyet de 2perc után eltünt :S
Valaki legyen szíves segíteni smileeee.gif 
Előre is Köszönöm! smileeee.gif  meghajolo.gif

Hova töltötted fel? A kepfeltoltes.hu-ra? Vagy másik oldalra?
Én általában a kephost oldalára, vagy az ImageShack-ra töltök fel képet, DE rengeteg képfeltöltő oldal létezik. biggrin.gif
2011. április 25. 13:26 #971
- törölt felhasználó -    
Az a baj,hogy a photofiltre-vel akartam csinálni átlátszó hátterű képet,és úgy,ahogy leírta,de mégsem lett átlátszó a háttér,hanem csak fehér.Ez miért lehetett?
2011. április 25. 17:03 #972
- törölt felhasználó -    
Itt is megírom, hátha van erre valaki, aki ért ezekhez a dolgokhoz.
Tehát az NCIS: Los Angeles 2. évadjának 20. illetve 21. részéhez sehol sem lehet találni magyar feliratot. Esetleg valaki tudna hozzá készíteni?
2011. április 25. 18:43 #973
- törölt felhasználó -    
Én sem találtam, de itt van lehetőség feliratot kérni, próbáld meg, hátha tud valaki segíteni! wink.gif
2011. április 25. 19:54 #974
- törölt felhasználó -    
Idézet (Levente1991 @ 2011.04.25. 18:43)
Én sem találtam, de itt van lehetőség feliratot kérni, próbáld meg, hátha tud valaki segíteni!  wink.gif

Köszönöm szépen!
Megpróbálom. smileeee.gif
2011. április 26. 10:23 #975
- törölt felhasználó -    
Idézet (Miah008 @ 2011.04.25. 19:54)
Köszönöm szépen!
Megpróbálom. smileeee.gif

Már látom mások is írtak az ügyben, szóval megvárom mi történik. smileeee.gif
2011. május 03. 20:08 #976
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Kíváncsi lennék, hogy lehetne a reklámokat letiltani az olyan oldalakról, amin legalább 2 felugró ablak jelenik meg? Engem rohadtul idegesít, hogy állandóan ki kell lőnöm. 110.gif
Letöltöttem egy reklámszűrő programot az Adblock Plus-t, de nem igazán tudom, hogyan tudnám úgy beállítani, hogy hatékony legyen. help.gif
2011. május 03. 20:27 #977
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2011.05.03. 20:08)
Kíváncsi lennék, hogy lehetne a reklámokat letiltani az olyan oldalakról, amin legalább 2 felugró ablak jelenik meg? Engem rohadtul idegesít, hogy állandóan ki kell lőnöm. 110.gif 
Letöltöttem egy reklámszűrő programot az Adblock Plus-t, de nem igazán tudom, hogyan tudnám úgy beállítani, hogy hatékony legyen. help.gif


Van neki faq oldala. Vagy a másik opció, hogy az AdBlock Plus helyett a NoScript-et telepíted. Az még talán egyszerűbb is.
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2011. május 10. 12:44 #978
patazo
patazo
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.28.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 150175
Offline offline
Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudom a videokártyám aktiválni. Most kaptam újat. A film amit néztem korábban a számítógépemen, ilyen csíkos lett, fekete vonalak futottak rajta. Azt mondta a számítógépboltban mondta az eladó, hogy a videókártyám a rossz, és adott nekem egyet 20ezer forintért. Szerintem átvert. Most itt a videokártya a dobozban, és nem tudom hogyan aktiváljam be a gépbe. Valaki segítene lécci. smileeee.gif
2011. május 10. 14:15 #979
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (patazo @ 2011.05.10. 12:44)

Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudom a videokártyám aktiválni. Most kaptam újat. A film amit néztem korábban a számítógépemen, ilyen csíkos lett, fekete vonalak futottak rajta. Azt mondta a számítógépboltban az eladó, hogy a videókártyám a rossz, és adott nekem egyet 20ezer forintért. Szerintem átvert. Most itt a videokártya a dobozban, és nem tudom hogyan aktiváljam be a gépbe. Valaki segítene lécci. smileeee.gif


Első körben jó lenne egy kis plusz információ. Milyen videókártya, milyen alaplap, milyen volt az előző kártya?
Az se lenne baj, ha képet készíteél a kártyáról is, és a gép belsejéről is.
2011. május 10. 22:17 #980
- törölt felhasználó -    
rossz a youtube videóletöltőm cry.gif
letudna valaki tölteni pár videót és azt feltölteni valahova? blush.gif
ha igen,akkor azt megköszönném meghajolo.gif
103 oldal 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!