Starity

Halloween - hogyan ünnepeled?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2008. október 29. 18:21 #1
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Kíváncsi lennék, ki mit csinál október utolsó napján. smileeee.gif Egyáltalán tartjátok-e a Halloweent? (gondolok itt az általános szokásokra: tökfaragás, beöltözés, stb..)
Vagy ha nem, miért nem és mi a véleményetek róla?
2008. október 29. 18:23 #2
- törölt felhasználó -    
itt Magyarországon nem szokás. Mondjuk én szívesen beöltöztem volna kiskoromban ha mi is felvettük volna ezt az ünnepet
2008. október 29. 18:32 #3
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Idézet(Vinsanity @ 2008. October 29. - 19:23)
itt Magyarországon nem szokás. Mondjuk én szívesen beöltöztem volna kiskoromban ha mi is felvettük volna ezt az ünnepet


Nem tudom, az én környezetemben szinte mindenki megy vhova... unsure.gif
Szerintem mostanában terjed el errefelé is, pontosabban jön elõ újra, mert hogy ez nem amcsi ünnep a közhiedelemmel ellentétben.
2008. október 29. 18:33 #4
bajer
bajer
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.25.
Hozzászólás: 7390
Csatolások: 46079
Azonosító: 61874
Offline offline
angol-magyar gimibe járok,ezért mi megtartjuk az angol ünnepeket is,igy volt halloweenünk is,csak szünet miatt sajnos elörébb kellett hozni. (: be kellett öltöznie mindenkinek,idiota feladatok voltak,koncertek,elöadások,tökfaragás,máglyarakás,de mint mindig a legnagyobb a karaoke volt... :'DD nagyonjovolt az a lényeg. smileeee.gif

barátokkal meg valoszinüleg megnézünk egy rakás horrorfilmet,meg hasonlok... smileeee.gif
még az is lehet hogy beöltözünk... biggrin.gif
2008. október 29. 18:45 #5
- törölt felhasználó -    
Halloween=SAW V biggrin.gif
2008. október 29. 18:48 #6
- törölt felhasználó -    
nem tartottam soha, most sem fogom... smileeee.gif
Bár emlékszem általános 1.-ben angolórán alufóliából csináltunk pókokat és szájjal kellett kihalászni almákat 1 vödör vízbõl. Meg tököt is faragtunk.
Na az tök mókás volt. Szerintem kár, hogy Mo-n a Halloween nem ünnep, de a 200 éve meghalt szõrmókokra mindig meg kell emlékezni... :S
2008. október 29. 18:48 #7
- törölt felhasználó -    
Én spanyol-magyar gimibe járok, szóval nálunk suliszinten fel sem jött, hogy Halloween...sajnálom is sad.gif Egyébként meg nem hiszem h lesz valami beöltözés-tökfaragás stb, majd esetleg elmegyünk egy buliba, és ennyi lesz a Halloween smileeee.gif smileeee.gif
2008. október 29. 18:50 #8
elba
elba
 
StátuszHomo Horroricus
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.30.
Hozzászólás: 816
Csatolások: 3210
Azonosító: 854
Offline offline
Irígylem azokat az országokat ahol jellemzõen muris napok az ünnepnapok.
Mi magyarok csak a vesztes háboruinkat ünnepeljük,meg halottak napját tartunk,meg pünkösdöt aminek semmi jellege,csak otthon vagyunk egy napot azt kész.
Augusztus 20 is csak a tüzijátékokról szól,de amióta ilyen viharosak a nyarak már oda is félünk kimenni.
Maradt a május 1,ami elvileg a majálisos nap lenne,de azt meg kisajátították a politikusok,a francnak van kedve a ligetben õket hallgatni!
Mások halloween-eznek,karneváloznak,paradicsommal dobálóznak,fesztiváloznak,mi meg a szónokok és a kõdobálók között reszketve lengetjük a lufijainkat a könnygázban!Király! dry.gif
4 felhasználónak tetszik: Vinsanity, Mia, csfun66, Dancsy
2008. október 29. 19:41 #9
Steve-O
Steve-O
-
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 4841
Csatolások: 1054
Azonosító: 70
Offline offline
egyetértek, tényleg gyászos ünnepeink vannak
hallowen-t sosem ünnepeltem...nem látom értelmét

Idézet(elba @ 2008. October 29. - 19:50)
meg halottak napját  tartunk,meg pünkösdöt aminek semmi jellege,csak otthon vagyunk egy napot azt kész.

jellege a halottak napjának, mire gondolsz...nincs feelingje? blink.gif
Nem kell mindegyik munkaszüneti napot nagy népi hurrának értelmezni..ezt speciel lehet úgy hogy meglátogatod az elhunyt szeretteid sírját...ha akarod...leginkább ez a "jellege".
Van akinek fontosabb ez mint más ünnepnap....
2008. október 29. 19:57 #10
stellaqueen
stellaqueen
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.20.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 5
Azonosító: 44062
Offline offline
házibuli... smileeee.gif
2008. október 29. 20:08 #11
elba
elba
 
StátuszHomo Horroricus
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.30.
Hozzászólás: 816
Csatolások: 3210
Azonosító: 854
Offline offline
Az csak a pünkösdre vonatkozott,azért írtam egyes számban "aminek".
Olyan ünnepnapok kellenének,mint pl. találékonyság napja,ez illene a magyarra,rengeteg találmányunk van,és érdekes ünnepnapot lehetne csinálni belõle jó programokkal,kiállításokkal.
Egy érdekesség írjátok be a Google-ba:Gömböc - egy magyar matematikus számolta ki és tervezte meg tavaly,hogy van olyan homogén geoid aminek csak egy stabil pontja van,a többi instabil,mint a "Keljfeljancsi",csak az nem homogén.
Vagy sport nap is lehetne ünnepnap,népsûrûséget tekintve nekünk van a legtöbb aranyunk nyári olimpián - ez is jellemzõ,csak ne arra a napra essen amikor az Annus-Fazekas lebukott.
Vagy valamilyen farsang,szinte minden ország tart a tél végén karnevált,hogy fellendítse az idegenforgalmat azokban az ínséges idõkben,mi pedig jellemzõen vendégszeretõek vagyunk állítólag.
1 felhasználónak tetszik: Cira
2008. október 29. 20:27 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet(elba @ 2008. October 29. - 20:08)
Az csak a pünkösdre vonatkozott,azért írtam egyes számban "aminek".
Olyan ünnepnapok kellenének,mint pl. találékonyság napja,ez illene a magyarra,rengeteg találmányunk van,és érdekes ünnepnapot lehetne csinálni belõle jó programokkal,kiállításokkal.
  Egy érdekesség írjátok be a Google-ba:Gömböc - egy magyar matematikus számolta ki és tervezte meg tavaly,hogy van olyan homogén geoid aminek csak egy stabil pontja van,a többi instabil,mint a "Keljfeljancsi",csak az nem homogén.
Vagy sport nap is lehetne ünnepnap,népsûrûséget tekintve nekünk van a legtöbb aranyunk nyári olimpián - ez is jellemzõ,csak ne arra a napra essen amikor az Annus-Fazekas lebukott.
Vagy valamilyen farsang,szinte minden ország tart a tél végén karnevált,hogy fellendítse az idegenforgalmat azokban az ínséges idõkben,mi pedig jellemzõen vendégszeretõek vagyunk állítólag.

Ez mind szép és jó -én egyetértek - de szerinted az, aki ezeket úgymond "beírja" az "ünnepnapkönyvbe", annak van ennyi esze? Mert lássuk be, a magyar egy nagyon találékony nép, és még sorolhatnám, de ez nem vonatkozik az "okosokra"...
2008. október 29. 20:29 #13
Steve-O
Steve-O
-
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 4841
Csatolások: 1054
Azonosító: 70
Offline offline
Idézet(elba @ 2008. October 29. - 21:08)
Az csak a pünkösdre vonatkozott,azért írtam egyes számban "aminek".
Olyan ünnepnapok kellenének,mint pl. találékonyság napja,ez illene a magyarra,rengeteg találmányunk van,és érdekes ünnepnapot lehetne csinálni belõle jó programokkal,kiállításokkal.
  Egy érdekesség írjátok be a Google-ba:Gömböc - egy magyar matematikus számolta ki és tervezte meg tavaly,hogy van olyan homogén geoid aminek csak egy stabil pontja van,a többi instabil,mint a "Keljfeljancsi",csak az nem homogén.
Vagy sport nap is lehetne ünnepnap,népsûrûséget tekintve nekünk van a legtöbb aranyunk nyári olimpián - ez is jellemzõ,csak ne arra a napra essen amikor az Annus-Fazekas lebukott.
Vagy valamilyen farsang,szinte minden ország tart a tél végén karnevált,hogy fellendítse az idegenforgalmat azokban az ínséges idõkben,mi pedig jellemzõen vendégszeretõek vagyunk állítólag.


sorry félreértettem...

a találékonyság napja, valamilyen fomában már van, tudósok éjszakája, vagy feltalálóké vagy valami ilyesmi. Ha lenne ilyen nap ünnepként (nem csak olyan ha akarsz mész éccaka), esetleg még sör-virsli is, sikeres lehetne. smileeee.gif
2008. október 29. 20:32 #14
- törölt felhasználó -    
Idézet(Steve-O @ 2008. October 29. - 20:29)
sorry félreértettem...

a találékonyság napja, valamilyen fomában már van, tudósok éjszakája, vagy feltalálóké vagy valami ilyesmi. Ha lenne ilyen nap ünnepként (nem csak olyan ha akarsz mész éccaka), esetleg még sör-virsli is, sikeres lehetne. smileeee.gif

meg pl akkor már suliba se kelljen menni laugh.gif laugh.gif
2008. október 29. 20:36 #15
Steve-O
Steve-O
-
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 4841
Csatolások: 1054
Azonosító: 70
Offline offline
Idézet(Cynthia @ 2008. October 29. - 21:32)
meg pl akkor már suliba se kelljen menni laugh.gif  laugh.gif


azért látom már vannak igények, ha már magunk választanánk az ünnepeink smileeee.gif
a nap is süssön, ha már... biggrin.gif
2008. október 29. 20:36 #16
elba
elba
 
StátuszHomo Horroricus
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.30.
Hozzászólás: 816
Csatolások: 3210
Azonosító: 854
Offline offline
Idézet(Cynthia @ 2008. October 29. - 21:27)
szerinted az, aki ezeket úgymond "beírja" az "ünnepnapkönyvbe"

Ilyen ember nincs Cynthia,ill.van,úgy hívják:Állampolgár
Egy népszavazással cserélhetõ lehetne bármelyik ünnepnap!
2008. október 29. 20:36 #17
RoseAnn
RoseAnn
ϟ Death Eater ϟ
 
StátuszA Mardekárban több a rosszindulat, mint egy orosz bárban, amikor elfogy a vodka.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.06.28.
Hozzászólás: 5218
Csatolások: 18523
Azonosító: 16930
Offline offline
Még álltalánosban faragtunk egy tököt közösen az osztályterem díszeként, és egy kis idõ után megpenészedett és irtó büdös volt... Azóta nem csináltunk semmit... Szóval nem nagyon szoktuk ünnepelni, pedig egy egész jó ünnep lehetne, mivel kapnánk finom édességeket.
2008. október 29. 20:37 #18
- törölt felhasználó -    
Idézet(elba @ 2008. October 29. - 20:36)
Ilyen ember nincs Cynthia,ill.van,úgy hívják:Állampolgár
Egy népszavazással cserélhetõ lehetne bármelyik ünnepnap!

de én meg nem tudtam, hogy mi, halandó emberek is írhatjuk, azért tettem idézõjelbe
2008. október 29. 20:39 #19
- törölt felhasználó -    
Én nagyon haragszom a magyar ünnepekre... kokárdában állva hallgatni a szomorú önsajnáló himnuszt, ahelyett, hogy a jövõre koncentrálnánk.
A magyaroknak semmi érzékük az idegenforgalomhoz. Külföldön 1 szõlõültetvénybõl látványosságot csinálnak, mi meg nem tudunk eladni semmit, amink van. Pedig tök sok szép hely van itt is. És karneválokhoz is sok alkalmas hely és idõpont is lehetne, amivel idevonzhatnánk embereket.
1 felhasználónak tetszik: Dancsy
2008. október 29. 20:44 #20
elba
elba
 
StátuszHomo Horroricus
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.30.
Hozzászólás: 816
Csatolások: 3210
Azonosító: 854
Offline offline
Idézet(Cynthia @ 2008. October 29. - 21:37)
de én meg nem tudtam, hogy mi, halandó emberek is írhatjuk,  azért tettem idézõjelbe

Összekell gyûjteni 200.000 hiteles aláírást,és az alkotmánybírák elé kerülne a javaslatunk,õk még elmeszelhetnék,de jó "marketinggel" átmenne rajtuk és Miguel Veloso születésnapjáról is köteles lenne a parlament ünnepnap módosítási népszavazást kiírni.Ott pedig már csak rajtunk múlna! biggrin.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!