Starity

Amazon.com

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. január 11. 19:30 #1
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Nyah, kérdésem az lenne, hogy rendelt-e már vki az amazon.com-ról? mert én most szeretnék, de nem tudom mennyire megbízható a dolog, meg hogy pontosan hogy mûködik. Megköszönném, ha vki elmagyarázná. smileeee.gif
2009. január 12. 20:43 #2
- törölt felhasználó -    
Én rendeltem többször is,természetesen megbízható..
mit akarsz rendelni ? mert ha filmet akkor inkább co.uk mert region 2-es dvdt kell rendelni..amúgy mindig érdemes összehasonlítani mind2 oldal árait,mert sokszor a co.uk jobban megéri. szállításról annyit,hogy .com-ról nekem ált 3 hét míg megjön a termék, co.uk-ról meg 1 héten belül megjött mikor rendeltem. De .comnál érdemes a második opciót választani rendelésnél a 8-16dayst asszem...
Rendelés meg úgy mûködik,hogy berakod a terméket a kosárba,akkor megkérdezi regisztrált vagy-e,ha nem akkor regisztrálsz egy mailcímmel,és mehetnek az adatok,elõször a cím,aztán a bankkártya adatok..aztán jön a mail és már kész is. ha feladták a cuccot akkor ismét küldenek mailt,szóval nagyon jó rendelni amazonról

ha bármi egyéb kérdés van,akkor nyugodtan
2009. január 13. 10:18 #3
kavicsabi
kavicsabi
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.09.27.
Hozzászólás: 298
Csatolások: 16
Azonosító: 9258
Offline offline
Én is rendszeresen szoktam vásárolni az amazon.com-on és a co.uk-n is, de már .de-rõl is rendeltem, soha, semmilyen problémám nem volt egyikkel sem. Egyébként a világ legnagyobb internetes áruháza, magasabb az árbevétele, mint Magyarország nemzeti összterméke, nem valószínû, hogy a mi 10-20 dollárunkra fájna a foga! biggrin.gif
Szóval rendelj róla nyugodtan, nem fogsz csalódni!
2009. január 13. 20:38 #4
- törölt felhasználó -    
Én még sose rendeltem, csak nekem rendeltek. De minden megjött, nem volt problémám. Viszont én inkább ebayrõl rendelek, mert olcsóbb és szinte bármit meg lehet onnan szerezni.
2009. január 13. 20:47 #5
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Idézet(Vinsanity @ 2009. January 12. - 21:43)
Én rendeltem többször is,természetesen megbízható..
mit akarsz rendelni ? mert ha filmet akkor inkább co.uk mert region 2-es dvdt kell rendelni..amúgy mindig érdemes összehasonlítani mind2 oldal árait,mert sokszor a co.uk jobban megéri. szállításról annyit,hogy .com-ról nekem ált 3 hét míg megjön a termék, co.uk-ról meg 1 héten belül megjött mikor rendeltem. De .comnál érdemes a második opciót választani rendelésnél a 8-16dayst asszem...
Rendelés meg úgy mûködik,hogy berakod a terméket a kosárba,akkor megkérdezi regisztrált vagy-e,ha nem akkor regisztrálsz egy mailcímmel,és mehetnek az adatok,elõször a cím,aztán a bankkártya adatok..aztán jön a mail és már kész is. ha feladták a cuccot akkor ismét küldenek mailt,szóval nagyon jó rendelni amazonról

ha bármi egyéb kérdés van,akkor nyugodtan


igazából ez egy könyv, ami még meg sem jelent, szal pre-order, ezért csak amazon.com-on van fent (legalább is asszem). és ha megadom az adataim, automatikusan leveszik a pénzt a számlámról és küldik is a csomagot? meg a szállítási költség pl. mennyi? (USA-ból) lehet h hülyeséget kérdezek, de nem nagyon vagyok tisztában az ilyenekkel.
2009. január 13. 21:26 #6
Vega
Vega
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 48
Csatolások: 0
Azonosító: 177
Offline offline
Rengeteg amerikában megjelenõ könyvet a brit amazon is árul, szóval érdemes megnézni. A britektõl átlag 5 nap munkanap amíg megjön a csomag, amerikából két hét minimum. Ráadásul lazán levámolják egy bizonyos összeg felett (talán 50 euronál van most a határ), ami igen drága mulatság (+áfa, plusz x% vám, ráadásul a csomagküldés költségét is beleszámítják), és még szaladgálni is kell utána.
Mondjuk egy db könyvnél ez nem szempont mert értékhatár alatt lesz, de jó tudni.
Ha teheted mindig mindent az EUn belülrõl rendelj.

Szállítási költség minden esetben felháborítóan és indokolatlanul magas lesz. Amerikából 8 dollár, britektõl 8 font. Ez utóbbi extra indokolatlan, akármi legyek ha 2-3 fontnál többe van nekik.

Ha preorder rendelsz általában a postázás elõtt veszik le a pénzt a számládról, de már a rendeléskor meg kell adnod az adataidat, bankkártyaszámot, stb. A rendeléskor ezeket látni fogod hol, csakúgy mint a pontos szállítási költséget.

Cirka ennyi.
2009. január 13. 21:38 #7
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Idézet(Vega @ 2009. January 13. - 22:26)
Rengeteg amerikában megjelenõ könyvet a brit amazon is árul, szóval érdemes megnézni. A britektõl átlag 5 nap munkanap amíg megjön a csomag, amerikából két hét minimum. Ráadásul lazán levámolják egy bizonyos összeg felett (talán 50 euronál van most a határ), ami igen drága mulatság (+áfa, plusz x% vám, ráadásul a csomagküldés költségét is beleszámítják), és még szaladgálni is kell utána.
Mondjuk egy db könyvnél ez nem szempont mert értékhatár alatt lesz, de jó tudni.
Ha teheted mindig mindent az EUn belülrõl rendelj.

Szállítási költség minden esetben felháborítóan és indokolatlanul magas lesz. Amerikából 8 dollár, britektõl 8 font. Ez utóbbi extra indokolatlan, akármi legyek ha 2-3 fontnál többe van nekik.

Ha preorder rendelsz általában a postázás elõtt veszik le a pénzt a számládról, de már a rendeléskor meg kell adnod az adataidat, bankkártyaszámot, stb. A rendeléskor ezeket látni fogod hol, csakúgy mint a pontos szállítási költséget.

Cirka ennyi.


köszi szépen. smileeee.gif
2009. január 14. 15:37 #8
- törölt felhasználó -    
szerintem könyvet érdemesebb .com-ról rendelni mert kevesebb úgy a pktg, én is rendeltem már könyvet onnan és szépen meg is jött...az angolt inkább csak dvdkre ajánlanám..könyvek sokkal drágábbak itt

plusz van egy olyan opció pre-ordernél,hogy te a legolcsóbb áron kapod meg,ha változik is az ára...pl ha most 8 dollár a könyv és idõközben felmegy 12-re de te már megrendelted,akkor 8-ért fogod megkapni. És a pénzt csak akkor vonják le,ha már beszerezték,vagy feladták a csomagot.
szóval bátran az amazonnal.
2015. október 27. 15:49 #9
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Én is jöttem érdeklődni. Regisztráltam, meg minden és az imént elküldtem egy rendelést. Kaptam róla visszaigazoló e-mailt. Viszont SMS nem jött, hogy a számlámról leemelték volna az összeget... Mondjuk úgy rémlik, nem is adtam meg a háromjegyű kódot a regisztrációnál (?), csak a kártya száma van beírva...

Mivel nem jött SMS, meg nem értem, hogy megy itt a menet, ezért töröltem a rendelést.

A kérdésem nekem arra vonatkozna, hogy akkor itt most hogy megy a kifizetés? Miért nem kéri egyből a "kódot" és miért nem veszi egyből le a cash-t az oldal, vagyis az áru meg a posta ellenértékét? Vagy itt ez a normális? Magyarázzátok el, kérlek... biggrin.gif

Amúgy szerintem hülyeség, hogy "nem lehet rendelni" filmet a .com-ról... Oké, 1-es régiósak, de a noname DVD-lejátszók többsége simán lejátssza az 1-es régiót is mindenféle probléma nélkül. Az más kérdés, hogy több eladó nem postáz olyan helyre, ami nem adott régiókódnak megfelelő. De aki postáz...

Mellesleg engem is film(ek) érdekelné(nek). Van, ami jelentősen olcsóbb lenne, mintha máshonnan szerezném be...

Szóval megköszönöm, ha felvilágosít / megvilágosít valaki. smileeee.gif
2015. október 29. 10:50 #10
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Senki? sad.gif Pedig fontos lenne... unsure.gif
2015. október 29. 17:29 #11
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8753
Csatolások: 214891
Azonosító: 59785
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2015.10.27. 15:49)
Én is jöttem érdeklődni. Regisztráltam, meg minden és az imént elküldtem egy rendelést. Kaptam róla visszaigazoló e-mailt. Viszont SMS nem jött, hogy a számlámról leemelték volna az összeget... Mondjuk úgy rémlik, nem is adtam meg a háromjegyű kódot a regisztrációnál (?), csak a kártya száma van beírva...
Mivel nem jött SMS, meg nem értem, hogy megy itt a menet, ezért töröltem a rendelést.
A kérdésem nekem arra vonatkozna, hogy akkor itt most hogy megy a kifizetés? Miért nem kéri egyből a "kódot" és miért nem veszi egyből le a cash-t az oldal, vagyis az áru meg a posta ellenértékét? Vagy itt ez a normális? Magyarázzátok el, kérlek... biggrin.gif
Amúgy szerintem hülyeség, hogy "nem lehet rendelni" filmet a .com-ról... Oké, 1-es régiósak, de a noname DVD-lejátszók többsége simán lejátssza az 1-es régiót is mindenféle probléma nélkül. Az más kérdés, hogy több eladó nem postáz olyan helyre, ami nem adott régiókódnak megfelelő. De aki postáz...
Mellesleg engem is film(ek) érdekelné(nek). Van, ami jelentősen olcsóbb lenne, mintha máshonnan szerezném be...
Szóval megköszönöm, ha felvilágosít / megvilágosít valaki. smileeee.gif

Nekem sem szokott sms jönni és mindig megérkezett a rendelt cuccom. Mondjuk az is igaz, hogy én nem kérem, hogy minden sz*rért küldjék a drága sms-t, bőven elég az, amennyi jön egyébként is. laugh.gif Ha kapsz visszaigazolást az amazontól, akkor minden oké. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2015. október 30. 12:10 #12
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Szandi0820 @ 2015.10.29. 17:29)
Nekem sem szokott sms jönni és mindig megérkezett a rendelt cuccom. Mondjuk az is igaz, hogy én nem kérem, hogy minden sz*rért küldjék a drága sms-t, bőven elég az, amennyi jön egyébként is. laugh.gif Ha kapsz visszaigazolást az amazontól, akkor minden oké. smileeee.gif

Köszi a választ. smileeee.gif wink.gif Ezen felbuzdulva megint elküldtem ugyanazt a rendelést... Talán kapok értesítést a számlamozgásról, hogy ki lett fizetve... Meg megjön a cucc is. smileeee.gif Ha meg sikerült, akkor van még egy, amit kinéztem... rohog.gif Talán addig nem viszik el. biggrin.gif

Amúgy nem is volt hülyeség várni, mert olcsóbb lett a dolog, még ha nem is olyan sokkal. biggrin.gif

Igen, sajna tényleg drága az SMS, de annyi üzenetet nem szoktam kapni, hogy ne bírnám ki ezt az extra költséget. smileeee.gif

*SZERK.: Ó, most jött SMS a zárolásról... És tényleg működött! ohmy.gif Köszönöm szépen még egyszer! blush.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2015. október 30. 17:44 #13
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8753
Csatolások: 214891
Azonosító: 59785
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2015.10.30. 12:10)
Köszi a választ. smileeee.gif wink.gif Ezen felbuzdulva megint elküldtem ugyanazt a rendelést... Talán kapok értesítést a számlamozgásról, hogy ki lett fizetve... Meg megjön a cucc is. smileeee.gif Ha meg sikerült, akkor van még egy, amit kinéztem...  rohog.gif Talán addig nem viszik el. biggrin.gif 
Amúgy nem is volt hülyeség várni, mert olcsóbb lett a dolog, még ha nem is olyan sokkal. biggrin.gif
Igen, sajna tényleg drága az SMS, de annyi üzenetet nem szoktam kapni, hogy ne bírnám ki ezt az extra költséget. smileeee.gif 
*SZERK.: Ó, most jött SMS a zárolásról... És tényleg működött! ohmy.gif Köszönöm szépen még egyszer! blush.gif

Ugyan már, nincs mit. smileeee.gif Örülök, hogy sikerült. laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!