Starity

Oscar 2019: Itt a jelöltek teljes névsora!

2019. január 22. 15:03   |   Szerző: Alysia

A filmszakma legnagyobb elismerésének számító szobrokat február 24-én osztják majd ki, amelynek ez alkalommal is a Los Angeles-i Dolby Theatre ad otthont.

hirdetés
hirdetés

Február 24-én (vasárnap) kerül megrendezésre a 91. Oscar-gála, a Los Angeles-i Dolby Theatre-ben. A jelöltek névsorát magyar idő szerint fél 3-kor jelentették be a szervezők. Íme, a teljes lista!

Legjobb film

  • Fekete párduc
  • Csuklyások – BlacKkKlansman
  • Bohém rapszódia
  • A kedvenc
  • Zöld könyv - Útmutató az élethez
  • Roma
  • Csillag születik
  • Alelnök

Legjobb színész

  • Christian Bale (Alelnök)
  • Bradley Cooper (Csillag születik)
  • Willem Dafoe (At Eternity's Gate)
  • Rami Malek (Bohém rapszódia)
  • Viggo Mortensen (Zöld könyv - Útmutató az élethez)

Legjobb színésznő

  • Yalitza Aparicio (Roma)
  • Glenn Close (The Wife)
  • Olivia Colman (A kedvenc)
  • Lady Gaga (Csillag születik)
  • Melissa McCarthy (Megbocsátasz valaha?)

Legjobb férfi mellékszereplő

  • Mahershala Ali (Zöld könyv - Útmutató az élethez)
  • Adam Driver (Csuklyások – BlacKkKlansman)
  • Sam Elliott (Csillag születik)
  • Richard E. Grant (Megbocsátasz valaha?)
  • Sam Rockwell (Alelnök)

Legjobb női mellékszereplő

  • Amy Adams (Alelnök)
  • Marina de Tavira (Roma)
  • Regina King (If Beale Street Could Talk)
  • Emma Stone (A kedvenc)
  • Rachel Weisz (A kedvenc)

Legjobb rendező

  • Spike Le  (Csuklyások – BlacKkKlansman)
  • Pawel Pawlikowski (Hidegháború)
  • Yorgos Lanthimos (A kedvenc)
  • Alfonso Cuarón (Roma)
  • Adam McKay (Alelnök)

Legjobb animációs film

  • A hihetetlen család 2 (Brad Bird)
  • Kutyák szigete (Wes Anderson)
  • Mirai - Lány a jövőből (Mamoru Hosoda)
  • Ralph lezúzza a netet (Rich Moore, Phil Johnston)
  • Pókember: Irány a Pókverzum! (Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman)

Legjobb animációs rövidfilm

  • Animal Behaviour (Alison Snowden, David Fine)
  • Bao (Domee Shi)
  • Late Afternoon (Louise Bagnall)
  • One Small Step (Andrew Chesworth, Bobby Pontillas)
  • Weekends (Trevor Jimenez)

Legjobb adaptált forgatókönyv

  • The Ballad of Buster Scruggs (Joel Coen , Ethan Coen)
  • Csuklyások – BlacKkKlansman (Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee)
  • Megbocsátasz valaha? (Nicole Holofcener and Jeff Whitty)
  • If Beale Street Could Talk (Barry Jenkins)
  • Csillag születik (Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters)

Legjobb eredeti forgatókönyv

  • A kedvenc (Deborah Davis, Tony McNamara)
  • A hitehagyott (Paul Schrader)
  •  Zöld könyv - Útmutató az élethez (Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly)
  • Roma (Alfonso Cuarón)
  • Alelnök (Adam McKay)

Legjobb dokumentumfilm

  • Free Solo (Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi)
  • Hale County This Morning, This Evening (RaMell Ross)
  • Minding the Gap (Bing Liu)
  • Of Fathers and Sons (Talal Derki)
  • RBG (Betsy West, Julie Cohen)

Legjobb rövid dokumentumfilm

  • Black Sheep (Ed Perkins)
  • End Game (Rob Epstein, Jeffrey Friedman)
  • Lifeboat (Skye Fitzgerald)
  • A Night at the Garden (Marshall Curry)
  • Period. End of Sentence (Rayka Zehtabchi)

Legjobb élőszereplős rövidfilm

  • Detainment (Vincent Lambe)
  • Fauve (Jeremy Comte)
  • Marguerite (Marianne Farley)
  • Mother (Rodrigo Sorogoyen)
  • Skin (Guy Nattiv)

Legjobb idegen nyelvű film

  • Capernaum (Libanon)
  • Cold War (Lengyelország)
  • Never Look Away (Németország)
  • Roma (Mexikó)
  • Shoplifters (Japán)

Legjobb vágás

  • Csuklyások – BlacKkKlansman (Barry Alexander Brown)
  • Bohém rapszódia (John Ottman)
  • Zöld könyv - Útmutató az élethez (Patrick J. Don Vito)
  • A kedvenc (Yorgos Mavropsaridis)
  • Alelnök (Hank Corwin)

Legjobb hangtervezés

  • Fekete párduc (Benjamin A. Burtt, Steve Boeddeker)
  • Bohém rapszódia (John Warhurst)
  • Az első ember (Ai-Ling Lee, Mildred Iatrou Morgan)
  • Hang nélkül (Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl)
  • Roma (Sergio Diaz, Skip Lievsay)

Legjobb hangkeverés

  • Fekete párduc
  • Bohém rapszódia
  • Az első ember
  • Roma
  • Csillag születik

Legjobb díszlet

  • Fekete párduc (Hannah Beachler)
  • Az első ember (Nathan Crowley, Kathy Lucas)
  • A kedvenc (Fiona Crombie, Alice Felton)
  • Mary Poppins visszatér (John Myhre, Gordon Sim)
  • Roma (Eugenio Caballero, Bárbara Enrı́quez)

Legeredetibb filmzene

  • Csuklyások – BlacKkKlansman (Terence Blanchard)
  • Fekete párduc (Ludwig Goransson)
  • If Beale Street Could Talk (Nicholas Britell)
  • Kutyák szigete (Alexandre Desplat)
  • Mary Poppins visszatér (Marc Shaiman, Scott Wittman)

Legeredetibb betétdal

  • All The Stars (Black Panther)
  • I’ll Fight (RBG)
  • The Place Where Lost Things Go (Mary Poppins Returns)
  • Shallow (A Star Is Born)
  • When A Cowboy Trades His Spurs For Wings (The Ballad of Buster Scruggs)

Legjobb smink és frizura

  • Határeset
  • Két királynő 
  • Alelnök

Legjobb jelmeztervezés

  • Ballad of Buster Scruggs
  • Fekete párduc (Ruth E. Carter)
  • A kedvenc (Sandy Powell)
  • Mary Poppins visszatér (Sandy Powell)
  • Két királynő (Alexandra Byrne)

Legjobb vizuális effektek

  • Bosszúállók: Végtelen háború
  • Christopher Robin
  • Az első ember
  • Ready Player One
  • Solo: Egy Star Wars-történet

Oszd meg a cikket ismerőseiddel!

hirdetés


Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!
Belépek vagy Regisztrálok

Kommentek