Starity

Annie Lennox

Annie Lennox Annie Lennox nemzetisége 2702. 127rajongó 10vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 90%
  • stílus: 99%
  • szimpátia: 90%
  • Születési név
  • Ann Griselda Lennox
  • Születési idő
  • 1954. december 25.
  • Születési hely
  • Aberdeen, Skócia
  • Foglalkozás
  • énekesnő, zeneszerző, színésznő
  • Családi állapot
  • férjezett, 3 gyermek
  • Partner
  • Mitch Besser
  • Magasság
  • 175 cm
  • Eredeti hajszín
  • szőke
  • Szemszín
  • kék
  • Csillagjegy
  • Bak
  • Linkek
  • IMDB-adatlap
  • Hivatalos weblap
  • Twitter-oldal
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Sadie Frost Tali Lennox

Annie Lennox életrajza

Ann Griselda Lennox néven született 1954. december 25-én, karácsony napján Aberdeenben (Skócia), édesapja, Thomas A. Lennox egy hajógyárban dolgozott vízvezeték-szerelőként és édesanyja, Dorothy Ferguson, szakács volt, amíg nem lett háziasszony. Ő volt a család egyetlen gyermeke. Annak ellenére, hogy a család nem volt túl jó anyagi helyzetben, Ann zongora leckéket vett. Szülei gyorsan észrevették lányuk érdeklődését a művészetek és a zene iránt, ezért már négyéves korában zeneiskolába íratták. Boldogtalan kamasz volt, részben a függetlenségéért a korlátozásai miatt vívott harca okán egy túlságosan féltő apával. Az Aberdeen-i leánylíceumba járt, ami ma a Harlaw Akadémia. 1964-ben a tehetsége idejekorán megmutatkozott, amikor második lett egy tehetségkutató versenyen egy Butlins-i nyári táborban.  Annie fuvola tanára állította, hogy a lány nagyon rátermett. Két évvel később, amikor 17 éves volt jelentkezett a Royal Academy of Music-be (London).

Három év tanulás után úgy döntött, hogy abbahagyja az iskolát: Soha nem találtam meg igazán a helyem - mondta. Három év múlva találkozott Steve Tomlinnal, akin Annie megismerhette Stevie Wonder-t és zenéjét. A kezdő énekesnő ezek után egy olyan bandában kapott helyet, ahol nem igazán tudta, megmutatni, hogy mit is tud igazából: Az együttes neve a Dragons Playground volt, ahol skót népdalokat énekelt/énekeltek. Csak, hogy ezekbe hamar beleunt, és tovább lépett. Ez után következett egy kis kocsma csapat, a Red Brass. 

Nem sokkal ezután egy jazz énekes szervezte válogatáson láthattuk őt, még két lánnyal együtt, de sajnos a próbákon tovább már nem jutottak el. Annie és a másik lány, Joy Dey nem szomorkodottak: duót alakítottak. Stocking Tops néven járták a dél-londoni klubokat és pubokat. Joy a duó után nem lett olyan sikeres, mint barátnője. Joy operaénekes lett és a "One Fine Day” címmel mindössze egy lemezt jelentetett meg. 

1976-ban, amikor Annie pincérnőként dolgozott egy Pippins nevű étteremben, megismerte élete szerelmét, Dave Stewart-ot [sohasem házasodtak összes]. Egy kis apartmanban laktak, és barátaik segítségével megismerkedtek két producerrel, Geoff Hannington-nal, és Olav Wyper-rel.  Ezek után The Catch néven megjelentették első nagylemezüket Borderline címmel, ami sajnos nem hozott átütő sikert. 

Az együttes feloszlott, majd The Tourists néven új területeket próbáltak felfedezni. Zenéjük a punkos elemeket vegyítette a pop jellemzőivel. A páros új producere, Conny Plank rengeteget segített a duónak. 1979-ben a Roxy Musiccal turnéztak, majd ugyanebben az évben megjelent második nagylemezük a Reality Effect, rajta egy Dusty Springfield feldolgozással, amely az angol listák negyedik helyéig kúszott fel, ez volt az I Only Want To Be With You. 1980-ban beérett munkájuk gyümölcse, melyet platinalemezzel koronáztak meg.  

Még ebben az évben újabb albumot jelentettek meg, de a Luminous Basement, mély csalódás volt és a banda feloszlásához vezetett. Annie és Dave kapcsolata ennek ellenére csak erősödött, melynek eredménye a Eurythmics (ez a név még a gyermek Annie görög táncos múltjából származik) megszületése volt.  

A zenekar a nyolcvanas években számtalan világslágert készített ( "Sweet Dreams (Are Made of This)" "Love Is A Stranger", "Here Comes the Rain Again", "Sisters Are Doin' It for Themselves", "Who's That Girl?", "Would I Lie to You?", "There Must Be an Angel (Playing with My Heart)", "Missionary Man", "You Have Placed a Chill in My Heart", "Thorn in My Side", "The Miracle of Love" and "Don't Ask Me Why") és bár hivatalosan sohasem oszlottak fel, 1990-ben Annie otthagyta a társát és szólókarrierbe kezdett.
Debütáló albuma, az 1992-ben megjelent Diva, nemcsak anyagi, hanem kritikai sikert is hozott. A díjeső mellett négyszeres platina lett és az egyik dal (Love Song for a Vampire) bekerült a Dracula című filmbe. Az 1992-es MTV VMA-n díjat nyerő "Walking on Broken Glass" videoklipjében a két népszerű színésszel, Hugh Laurie-val és John Malkovich-csal forgatott.
Kisebb szünet után (miközben a családjának és a gyermekeinek szentelte magát) 1995-ben megjelent a feldolgozásokat tartalmazó és nagy sikerű Medusa című albuma. 1997-ben Diana hercegnő emlékalbumára vette fel egyik régi dalát, az Angel-t.
1998-ban ismét együtt dolgozott Dave Stewarttal - ennek eredménye a Peace című album lett, amelyet több koncert követett, amellyel a Greenpeace munkáját támogatták.

2003-ban a Bare című albuma jelent meg, ismét hatalmas sikerrel, majd a következő évben (2004) elkészítette az "Into the West" című dalt a The Lord of the Rings: The Return of the King című film számára, amellyel elnyerte a legjobb dalnak járó Oscar-díjat, valamint egy Grammy- és egy Golden Globe-díjat is.
2007-ben újabb lemezzel jelentkezett - Songs of Mass Destruction - ám a zene és a turnézás mellett egyéb területeken is aktívan tevékenykedett. AIDS-aktivistaként a betegség veszélyeire és megelőzésére hívta fel a figyelmet, és jótékonysági eseményeken is részt vett. Decemberben fellépett az Osloban megrendezett Nobel-békedíj átadó ünnepségén.
2008-ban a The Annie Lennox Collection megjelenése után szakított a Sony lemezcéggel, majd az Island és Decca lemezcégekkel kötött szerződést. 2009-ben ismét nagy visszhangott kapott az AIDS-aktivistaként végzett munkájával.

2010-ben karácsonyi albumot készített (A Christmas Cornucopia) és ugyanebben az évben lett az UNESCO jószolgálati nagykövete az AIDS-elleni harcban. Emellett számos brit jótékonysági szervezetnek dolgozott.
2012-ben fellépett az olimpia záróünnepségén, valamint a királynő gyémántjubileumát ünneplő koncerten.
2013 novemberében jótékonysági munkájáért elnyerte a Music Industry Trusts Award díját, amelyet Elton Johntól vehetett át.
2014 októberében elkészült Nostalgia című albuma, amely soul, jazz és blues szerzeményeket tartalmazott.
2015 májusában az Ivor Novello Awards díjátadó ünnepségén zenei munkásságáért kitüntették az est legrangosabb díjával, a BASCA Fellowship-pel.
2016-ban az Elle Style Awards-on a 'Kiemelkedő Teljesítmény', a Royal Scottish Geographical Society gáláján pedig ‘The Livingstone Medal’ díjakkal tüntették ki, az AIDS-elleni harc és a nők jogaiért vívott munkásságának elismeréseként.
2019 májusában a Lepidoptera című EP-jét jelentette meg - ez volt az első munkája, amit önállóan adott ki.
Jelenleg (2024) új albumán dolgozik, miközben jótékonysági munkát végez.

Magánélete:

Annie szülei rákban haltak meg.
Az első házassága rövid ideig tartott: 1984. március 14-től 1985-ig a német Krisna-hívő, Radha Raman felesége volt.
1988-ban kötöttek házasságot Uri Fruchtmann-nal. 1988-ban első gyermekük a Daniel nevet kapta volna, de a baba sajnos halva született. 1990-ben megszületett első lánygyermekük, Lola, három évvel később pedig a mostanság modellként ismert Tali.
2012-ben Mitch Besserrel kötötte össze az életét és azóta is boldogan élnek együtt.

Jelentős jótékonysági és emberbaráti munkája - ennek köszönhető, hogy a brit királynő 2011-ben a Brit Lovagrend tagjává választotta az énekesnőt. Annie támogatja az Amnesty International és a Greenpeace munkáját, az AIDS-elleni és a Tibet felszabadításáért vívott harcot.

Díjak és jelölések: Lennox nagyon sok díjra jelölést kapott és abból többet meg is nyert.

American Music Awards:
2008 – AMA Award of Merit for her work and her humanitarian efforts

Academy Awards:
2004 – Legjobb eredti dal ("Into the West")

Grammy Awards:
1984 – Legjobb új művész(Eurythmics) (nominated)
1986 – Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal (Eurythmics, "Would I Lie to You?") (nominated)
1987 – Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal (Eurythmics, "Missionary Man") (Won)
1993 – Az év albuma (Diva) (nominated)
1993 – Legjobb női pop előadott hang(Diva) (nominated)
1993 – Legjobb zenei videó – Long Form (Diva) (Won)
1996 – Legjobb pop album(Medusa) (nominated)
1996 – Legjobb női pop előadott hangh ("No More I Love You's") (Won)
2004 – Legjobb pop album (Bare) (nominated)
2005 – Best Song Written For a Motion Picture, Television or Other Visual Media ("Into the West") (Won)

Ivor Novello Awards:
1984 – Songwriter of the Year for Lennox and Dave Stewart
1987 – Songwriter of the Year for Lennox and Dave Stewart
1987 – Best contemporary song ("Its Alright, (Baby's Coming Back)")
1993 – Legjobb dal ("Why")

BRIT Awards:
1984 – Legjobb brit női művész
1986 – Legjobb brit női művész 
1989 – Legjobb brit női művész 
1990 – Legjobb brit női művész 
1993 – Legjobb brit női szóló művész 
1993 – Legjobb brit album(Diva)
1996 – Legjobb brit női szóló művész 
1999 – Outstanding Contribution to British Music (Eurythmics)

MTV Video Music Awards
1992 – Legjobb női videó ("Why") 

Golden Globe Awards
2004 – Legjobb eredti dal – Motion Picture ("Into the West")

Honorary degrees and awards
1986 – Associate – Royal Academy of Music London
1997 – Fellowship – Royal Academy of Music London
2006 – Honorary Doctor of Music – The Royal Scottish Academy of Music and Drama
2006 – Fellowship – Edinburgh College of Art
2009 – Honorary Doctorate at the University of Edinburgh (awarded 20 October 2009), in recognition of her work in the field of HIV/AIDS, and her success as a recording artist.

Más díjak/jelölések:
2002 – Billboard Century Award by Billboard
2008 – OUT magazine honoured Lennox for her work in the HIV and Aids field. The top 100 most influential people in Gay Culture.
2008 – The British Red Cross Services to Humanity Award
2008 – Glamour Magazine's Inspirational Woman of the Year Award
2008 – Honoured at the 2008 Youth AIDS Gala, for her contribution in helping the fight against HIV and AIDS
2008 – The German Sustainability "special achievement" award for her commitment in the fight against HIV and AIDS
2008 – Webby Award for official website www.annielennox.com[88]
2009 – Save the Children "Amigo de los Niños" Award
2009 – Awarded the "Freedom of the City of London" by the British Red Cross for services to humanity in the field of HIV and AIDS
2009 – Nobel Peace Laureates for services to humanity
2010 – Patron of the Elton John Aids Foundation
2010 – Special Envoy for HIV/AIDS in Scotland
2010 – Ambassador for HIV/AIDS in London
2010 – UNAIDS Goodwill Ambassador
2010 – Barclays Women of the Year Award
2010 – [International Service Award] for Global Defence of Human Rights
2010 – GQ Charity Woman of the Year Award
2010 – Harper's Bazaar Lifetime Achievement Award
2010 – OBE – Order of the British Empire for her work fighting AIDS and poverty in Africa 

Az életrajzot készítette (1954 - 1980; díjak és jelölések): FruzShina, (1980 - 2018): Jolie_77
Évről évre képek: ?

1991 Naissance d'un Golem
1991 Edward II - énekesnő
1990 Beyond the Groove (TV film) - zenész

1987 Basements (TV film) - Mrs. Sands ("The Room")
1985 Revolution - Liberty Woman
1984 Nineteen Eighty-Four (nő a gyűlésen)

Annie Lennox

Stúduóalbumok:

1992 - Diva
1995 - Medusa
1996 - Medusa – Live in the Central Park
2003 - Bare
2007 - Songs of Mass Destruction
2010 - A Christmas Cornucopia (2010)
2014 - Nostalgia

Válogatásalbum:

2009 - The Annie Lennox Collection

 

Eurythmics

Stúdióalbumok:

1981 - In the Garden
1983 - Sweet Dreams (Are Made of This)
1983 - Touch
1985 - Be Yourself Tonight
1986 - Revenge
1987 - Savage
1989 - We Too Are One
1999 - Peace

Koncertalbum:

1993 - Live 1983 - 1989

Válogatásalbumok:

1991 - Greatest Hits
2005 - Ultimate Collection

Filmzene album:

1984 - 1984 (For the Love of Big Brother)

Egyéb album:

1984 - Touchdance

Utolsó frissítés: 2024.02.18. 19:07 Jolie_77 által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace