Starity

Kalapács József

Kalapács József Kalapács József nemzetisége 3932. 63rajongó 15vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 100%
  • stílus: 99%
  • szimpátia: 99%
  • Születési név
  • Kalapács József
  • Becenév
  • Bivaly, Kalács
  • Születési idő
  • 1962. május 26.
  • Születési hely
  • Budapest, Magyarország
  • Foglalkozás
  • Rockénekes, musical színész
  • Családi állapot
  • elvált, 1 gyermek
  • Eredeti hajszín
  • barna
  • Szemszín
  • barna
  • Csillagjegy
  • Ikrek
  • Linkek
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Nagy Feró Paksi Endre Rubcsics Ricsi

Kalapács József életrajza


A sztáradatlapot jelenleg nem szerkeszti senki, ezért hiányos, helytelen információkat is tartalmazhat.

Kalapács József magyar énekes, aki 1962. május 26-án született Budapesten. Magyarország egyik legismertebb rockzenei énekese, olyan zenekarok köthetőek a nevéhez, mint a Pokolgép, az Omen, a Kard, a Kalapács, valamint a Kalapács és az Akusztika. A nyolcvanas évek első felében még ismeretlen volt a zeneiparban. Első zenekara egy Speed nevű iskolai zenekar volt.

Pokolgép

1982-ben egy barátjával odasétált egy Pokolgép koncert után a zenekart alkotó tagokhoz, hogy szeretne csatlakozni a zenekarhoz - egész pontosan énekelni szeretne benne. A Pokolgép akkoriban még ismeretlen volt, csak néhány koncertjük volt, amiken Paksi Endre, a későbbi Ossian frontembere énekelt. Természetesen bevették Józsit a zenekarba. A Pokolgép nevéhez köthető az első magyar heavy metal album, a Totális metal, ami 1986-ban jött ki.

A zenekar elég hamar nyolctagúvá vált, így a koncerteken egy cirkusz uralkodott a színpadon. A zenekar a koncertek intrójának a Carmina Burana nyitányát használta, és egy minimális pirotechnikát is bevetettek. Országos ismertséget 1983-ban szereztek egy Ki mit tud? versenyen, ahol az elődöntőben a Vérszívó asszony, a középdöntőben a B. S. emlékére, a döntőben pedig A jel című dalaikat adták elő. A hivatásos zsűri mindig kiejtette a zenekart, de a közönség újra és újra visszaszavazta őket a versenybe, ahol végül második helyezést értek el - viszont Endre és Józsi értesülései szerint elsők lettek volna. A Hungaroton kiadó megpróbálta rábeszélni a zenekart egy, a heavy metalnál lágyabb, eladhatóbb műfajra, melynek egyik eredményét a Kegyetlen asszony című kislemezen is hallani lehet, de a zenekar végül visszatért a heavy metal-hoz. Ekkor kilépett a billentyűsük.

Közben a két zenekarvezető (Kukovecz Gábor és Paksi Endre) közt kiéleződtek az ellentétek, végül Endre ott hagyta a zenekart. A zenekar új basszerosa Pazdera György lett. 1984-ben egy új gitárosuk is lett Kukovecz mellé Nagyfi László személyében. Még ugyanebben az évben rögzítettek két dalt, melyek végül nem lettek kiadva hivatalosan. Játszottak az akkoriban legnépszerűbbnek számító magyar rockzenekarok - Omega, P. Mobil, P. Box - előtt, valamint a Motörhead budapesti koncertjén is ők voltak az előzenekar, ami csak tovább növelte a Pokolgép rajongótáborát.

'85-ben a Start válogatáson megjelent Heavy metal címre hallgató daluk, majd az első önálló Pokolgép kislemez, amin a Sátán és a Maszk című dalokat adták ki. Ekkor már Tarcza László volt a zenekar dobosa - és így jött létre a zenekar klasszikusnak nevezett felállása (Kalapács József, Kukovecz Gábor, Nagyfi László, Pazdera György, Tarcza László), ami 1986-ban elkészítette a magyar könnyűzene történetének első heavy metal lemezét.

A Totális metal album kiadása elől elzárkózó Hungaroton kiadót végül a zenekar növekvő rajongótábora, és Nagy Feró győzte meg arról, érdemes kiadni az albumot, ami végül óriási siker lett. A lemez nyitódala, A jel azonnal rockerhimnusszá vált. Az album két hónap alatt 65 ezres példányszámban kelt el, összességében pedig kb. 80 000 példány fogyott belőle. Az 1987-ben megjelent következő nagylemez, a Pokoli színjáték még jobban teljesített, melyből hivatalosan 90 000 példány kelt el, de egyes vélemények szerint ez meghaladta az aranylemez akkori határát, a 100 000-t is, ami viszont a kultúrpolitika számára sok lett volna.

Az 1989-es Éjszakai bevetés album még tovább népszerűsítette a zenekart. A következő év elején rögtön nekiláttak az új lemez, a Metál az ész felvételének. A háttérben ekkoriban már komoly feszültségek voltak a zenekar tagjai közt, és a lemez turnéját követően Kalapács József és Nagyfi László kiléptek a zenekarból, majd megalapították az Oment.

Omen

1990-ben Kalapács József és Nagyfi László megalapították az Omen zenekart Nagyfi Zoltán, Ács András, és Szekeres Tamás társaságában. Az Omen rögtön lemezszerződést kapott a Hungarotontól, és 1991-ben meg is jelentették első albumukat, ami a Feketében címet viseli. A bakelit formában megjelent lemezből 26 000 példány fogyott el. A zenekar országos turnéra ment, ahol a frissen alakult Akela zenekar volt az előzenekaruk. Következő lemezük '92-ben alakult meg Brutális tangó címmel. '93-ben megjelent az Anarchia album, majd '94-ben megjelent Jelek a című album, ahol Szerekes helyét Sárközi Lajos vette át. Az Omen ezzel a lemezzel érte el pályája csúcsát. Még ebben az évben rögzítettek egy koncertlemezt is. A '90-es évek második felében az Omen - akárcsak a többi magyar heavy metal zenekar - is válsághoz érkezett. 1997-ben megjelentették Idegen anyag című albumukat, ami eltért a megszokott vonaltól, majd 2000-ben Kalapács kilépett a zenekarból.

Szóló

1996-ban Kalapács néven megjelentette első szólóalbumát.

Kalapács

A Kalapács zenekar első albuma régi, kiadatlan Pokolgép dalokból állt. Ezt a lemezt az Ossian tagjaival, Paksi Endrével, Rubcsics Ricsivel, és Hornyák Péterrel vette fel, és az album az Első merénylet nevet kapta. Ezután Józsi koncertezni akart, így egy zenekart kellett alapítania, amit végül az egykori Sámán zenekar tagjaiból állított össze. Első, saját számokat tartalmazó albumuk 2002-ben jelent meg Ösztön címmel. Második albumuk, a Totem 2003-ban jelent meg, ezt követte 2005-ben a Keresztes háború, 2006-ban az Életreítélt, majd 2008-ban a Mítosz, 2009-ben pedig az Apokalipszis. 2010-ben a zenekar kiadott egy válogatásalbumot, a Dühös nemzedéket, majd 2012-ben megjelent Poklok és mennyek között című albumuk. 2015-ben megjelent az Enigma. Az együttes egyszer fellépett a Judas Priest előzenekaraként.  2018-ban egy új daluk látott napvilágot és jelenleg is dolgoznak egy újabb albumon.

Hard/Kard

2005-ben Józsi ex-Edda tagokkal megalapította a Hard zenekart. A formációnak több sikeres fellépése is volt, valamint felléptek a Deep Purple előzenekaraként is. Egy demó anyaguk, valamint két stúdióalbumuk jelent meg, majd 2009-ben a zenekar énekescserén ment át. 2012-ben újraalakította a Hardot, majd 2013-ban az angol nyelvű formációtól való megkülönböztetés érdekében a zenekar nevét Kardra változtatták. Így egyetlen albumuk jelent meg, mely a Szívemen a dal címet viselte. A zenekar végül 2015-ben feloszlott.

Kapalács és az Akusztika

A Kalapács és az Akusztika 2009-ben alakult meg, amivel részben korábbi együtteseinek dalait játssza akusztikus változatban, részben pedig megzenésített verseket, és Kormorán dalokat.

Attila Fiai Társulat

Az Attila Fiai Társulat egy rock-szerveződés, ami rockoperákat ad elő.

Kalapács József 2012-ben egy koncertet adott Félszáz év totál, 30 év metal címmel, melyben életművét mutatta be korábbi és jelenlegi zenésztársai vendégszereplésével. A koncerten így tehát helyett kapott többek közt Rubcsics Ricsi, Paksi Endre, Koroknai Árpád, Nagyfi László, és Nagyfi Zoltán is.

Pokolgép

A Maszk (1985)
Totális metál (1986)
Pokoli színjáték (1987)
Éjszakai bevetés (1989)
Metál az ész (1990)
Koncertlemez (1990) - koncertalbum
Best of Régi Gép (1995) - válogatás
Az utolsó merénylet (1995) - koncertalbum

Kalapács

Első merénylet (2000)
Ösztön (2002)
Totem (2003)
Keresztes háború (2005)
Életreítélt (2006)
Mítosz (2008)
Apokalipszis (2009)
Dühös nemzedék (2010) - válogatás
Poklok és mennyek között (2012)
Enigma (2015)

Omen

Feketében (1991)
Brutális tangó (1992)
Anarchia (1993)
Jelek (1994)
Koncert (1994) - koncertalbum
Idegen anyag (1997)
Best of Omen (2004) - válogatás

Hard/Kard

Égni kell (EP, 2005)
Égi jel (2005)
100% HARD (2007)
Szívemen a dal (2013)

Kalapács és az Akusztika

Akusztikum Hungarikum (2011)
Autentikum (2014)

Szóló

Kalapács (1996)
Félszáz év total, 30 év metal (2015) - koncertalbum

Ossian

25 éves jubileumi koncert (2012) (koncertalbum)
Egyek vagyunk (2018) (tribute album)

Utolsó frissítés: 2018.09.01. 08:08 által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace