Starity

Kardos H. János

Kardos H. János Kardos H. János nemzetisége 14568. 8rajongó 0vélemény
  • Születési név
  • Kardos-Horváth János
  • Becenév
  • Janó, KHJ
  • Születési idő
  • 1981. augusztus 27.
  • Születési hely
  • Budapest, Magyarország
  • Foglalkozás
  • dalszövegíró, énekes
  • Családi állapot
  • nős
  • Partner
  • nem publikus
  • Magasság
  • 182 cm
  • Eredeti hajszín
  • szőkésbarna
  • Szemszín
  • zöld
  • Csillagjegy
  • Szűz
  • Linkek
  • Hivatalos weblap
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Lovasi András Bocskor Bíborka

Kardos H. János életrajza

Budapesten születtem a ’80-as évek elején, itt is nőttem fel. A Kaukázus Tatabányán alakult, ezért sokan gondolják – és kérdezik – hogy “ tébányai” vagyok, de igazság szerint fővárosi szülemény vagyok. Egy vidéki zenekar mindig szimpatikusabb – gondoltuk anno – ezért is “erőltettük”, marketingeltük magunkat tatabányainak.

Zeneiskolába nem jártam, néha bánom, néha nem, de az általános iskolámban kezdtem el gitározni, méghozzá azért, mert megtetszett, ahogy egy napközis tanár játszik és énekel nekünk. Régi magyar beat-korszakbeli dalokat kezdtem gyakorolni és elég hamar megírtam az első dalaimat, amiket a nővérem kétkazettás magnójára fel is vettem. Bizonyos értelemben magamnak fedeztem fel a többsávos felvételezést – amin a világ a ’60-as években már túlvolt.

 

Korán elkezdtem zenekart szervezni, valamiért nagyon érdekelt ez a világ, pedig érdekes, hogy a mai napig nem tartom természetes közegemnek a színpadot – hála vagy átok , de vannak még bennem drukkok  egy-egy fellépés előtt.

Szerettem zenekarneveket adni: Gálya, In medias res, Sunny snack bar, Hattyúk tava, Zuzmó, majd Kaukázus, Hahó, K2.

Külkeres szakközépbe jártam, ahol picit talán kilógtam a sorból, elég sok összetűzésem volt a reál tárgyakat tanító ofőimmel, ennek ellenére az iskolai diákéletben jól pörögtem, természetesen iskolai indulót is írtam, ami néhány rázós helyzetből ki is mentett J Szép emlékeket őrzök, nagyszerű osztályom volt, szívesen újrajárnám még egyszer !

 

Nehezen szántam el magam a továbbtanulásra, sajnos jellemhibám a megmérettetések iránt érzett, lesajnálással keveredő feleslegesség érzés, bizonyos értelemben nehezen tudok hosszútávra gondolkodva döntéseket hozni, ezért a felsőoktatásba az érettségi után 2 évvel kerültem be. Ez már Tatabánya volt, ahol “modern üzleti tudományokat” kezdtem el tanulni. Hogy ez pontosan mit jelent, a mai napig nem definiálta senki, de “természetesen” kőkemény reál tantárgyakkal néztem szembe, amelyeket ugyan nagy nehezen teljesítettem, de annyira elvette a kedvemet az egésztől (és becsapottnak is éreztem magam), hogy viszonylag nyugodt szívvel engedtem el az üzleti karriert.

 

De az említett főiskolán kezdtem, úgymond, független életet – másik város, szülők nélkül – és itt is, és mégis megtalált a muzsikálás, szervezkedés. Miszerint ott alapítottuk meg a Kaukázust, és az első lemezfelvétel is ott történt. Ebben társam Fűrész Gábor lett – ő ott tanított, bár engem nem. Innen már a Kaukázus élete eléggé összefonódott az enyémmel, teljes kedvvel és erővel “építettem”, ahogy tudtam. Visszakerültem Pestre, megismerkedtem a szakma engem érdeklő részével és friss arcként, jó számokkal szép lassan beszivárogtunk először a koncerttermekbe, majd a Petőfi Rádió átalakulásával a magyar médiába is 2008-09 környékén. Onnan eléggé felgyorsultak az események, sok munka, sok koncert,  sok buli, sok utazás – és a Kaukázus átlendült egy megélhetési, túlélési szakaszba, ahol már egyáltalán nem tudtam úgy dolgozni, alkotni, ahogyan annak előtte. Így aztán 2010-ben, cívódások közepette, bizonyos szakmai csúcson, közös megegyezésel letettük a dolgot.

Időközben megszületett gyermekeimnek írtam az első gyerekdalokat, amelyből szépen felcseperedett a HAHÓ gyerek-együttes, egyik legismertebb dalunk a Földlakó – van ilyen című lemezünk is. Járogatunk ovikba és családi rendezvényekre koncertezni, igazi élmény gyereknek, szülőnek, nekünk is egyaránt. Tervezünk további lemezt is. A Hahó együttes nekem egy kicsit ilyen “pót-valami”, nem vagyok mindig a gyerekeimmel, “viszont” sok-sok más gyereknek tudunk boldogságot, örömet okozni a muzsikánkkal.

 

21. századi trubadúrként egy szál gitárral is adok előadói koncerteket, ennek egy Kaukázushoz nagyon közeli rajongó barátom adta nevét : KAFKAZ. Lírikus, kritikus, szerethető és őszinte dolog. Kb. olyan, mint a Vadnyugat végén indiánnak lenni…

 

Kaukázus 2013-as újjáalakulásáról sok mindenki kérdezett már – és fog is még kérdezni. Sajnos nem tudok/tudunk egyértelmű, egyszavas választ adni az összeállásra, de azt bizton állíthatom, hogy nem az anyagi továbblendülés vezetett minket, hiszen mindannyiunk aktív zenészként, illetve polgári munkából relatíve jól megél. Sokkal inkább gondolom, hogy túl az emberi kapcsolatok minőségének ingadozásán, tudunk egymásnak érdekesek lenni és a különbözőségek összeadódnak néhány új dalban, esetleg egy új korszakban. Dolgozunk az új lemezen, nekünk és a stábnak is fontos, hogy egy menő lemez szülessen meg! És igen nagy örömmel tapasztaljuk hogy a 2 év szünet ellenére a zenekar ismertsége nem csökkent – sőt nőtt –, és szép számmal látogatnak minket a koncerteken újra a kedves apró tömegek….

Főiskola, Tatabánya, MUTF, ahol egy bizonyos kulturális est nevű rendezvényen János előadta két saját dalát mely után kapcsolatba lépett vele Fűrész Gábor hogy csináljanak zenekart. Röviddel utána Fodor Máriusz is hogy csináljanak zenekart. Egyikből lett a Kaukázus, másikból a Magashegyi Underground.
A Kaukázus alulról jövő, kiadók és profi körülmények nélkül, önkéntesek és barátok, ismerősök által vált azzá ami. Egy rendszerkritikus zenekar, amely olyan üzeneteket fogalmaz meg, amelyek erősen öko tudatosak. Ez a fajta Globkrit a zenekart megkülönböztette a többitől. Zeneileg eklektikus Majdnem Kína első lemez, elektro stílusú MIR lemez és a kettő keveréke : Amerika Nem Hazudik. Ezek után Szalai Éva EP és egy koncertlemez, valamint néhány kizárólag internetes dal.
Minden Kaukázus dal ingyenesen elérhető az interneten ! A lemezpiac válságára, feleslegességére hívták fel ezzel a figyelmet. A 2006 ban újraszerveződött MR2 Petőfi Rádió országos ismertséget adott a Kaukázus zenekarnak, mely így gyorsan befutott , mindenféle értelemben. A Kaukázus rövid, alig 6 éves időszakában rengeteg koncert, és jó néhány klip készült a zenekar dalaira, legemlékezetesebbek: MüPa akusztikus koncert, LGT ikon-koncert, Akusztik című műsor, Volt fesztivál nagyszínpad, Sziget nagyszínpad /zene a rasszizmus ellen/ klipek: Teszkó, Tartós Béke, Szalai Éva, Hol a rendőrség. 

Majdnem Kína (Kaukázus, demo, 2002)
Majdnem Kína (Kaukázus, 2004)
MIR (Kaukázus, demo, 2004)
MIR (Kaukázus, 2005)
MIR (Kaukázus, B oldalas számok, 2005)
Amerika nem hazudik (Kaukázus, demo, 2006)
Amerika nem hazudik (Kaukázus, 2006)
Lőttek a medvének (Kafkaz, unplugged, 2007)
Szelektív (Kafkaz, unplugged, 2007)
Szalai Éva (EP, 2008)
Lemezbenyugtató (Kaukázus, 2008)
Zöldhatár (Kafkaz, 2010)
Családipótlék (Kafkaz, 2010)
Földlakó (EMI Music & Services, 2010) 

Utolsó frissítés: 2013.08.22. 17:05 Freeze által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace