Starity

Kelis Rogers

Kelis Rogers Kelis Rogers nemzetisége 4318. 77rajongó 6vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 72%
  • stílus: 68%
  • szimpátia: 68%
  • Születési név
  • Kelis Rogers-Jones
  • Becenév
  • Kelis
  • Születési idő
  • 1979. augusztus 21.
  • Születési hely
  • Harlem, New York, USA
  • Foglalkozás
  • énekesnõ
  • Családi állapot
  • elvált, 1 gyermek
  • Magasság
  • 178 cm
  • Eredeti hajszín
  • barna
  • Szemszín
  • barna
  • Csillagjegy
  • Oroszlán
  • Linkek
  • IMDB-adatlap
  • Hivatalos weblap
  • Twitter-oldal
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Enrique Iglesias Will.I.Am David Guetta André 3000 Calvin Harris Benny Benassi Pharrell Williams CeeLo Green NAS

Kelis Rogers életrajza


A sztáradatlapot jelenleg nem szerkeszti senki, ezért hiányos, helytelen információkat is tartalmazhat.

Kelis Rogers-Jones 1979. augusztus 21-én született Harlemben, New Yorkban. A keresztneve apja nevének, Kenneth és anyja nevének, Eveliss kombinációja. Édesapja afroamerikai jazz zenész és pünkösdista lelkész, Pentecostal miniszter és egy korábbi professzora Wesleyan Egyetemnek. Édesanyja kínai-puerto ricói divattervezõ. Ösztönözte lányát, hogy zenei karrierbe kezdjen.

Kelis-nek három lány testvére van. A négy lány közül ő a harmadik. Kelis gyerekkorában egyházi kórusokban énekelt. A Manhattan Country School magániskolában tanult meg zongorán, hegedűn és szaxofonon játszani. 16 évesen elköltözött otthonról, de folytatta a tanulmányait a Fiorello H. LaGuardia High School művészet és zene szakán. Megalapította a BLU (Black Ladies United) nevű triót.

Énekesi karrierjét a The Neptunes tagjai, Pharrel Williams és Chad Hugo egyengették. 2005. január 8-án összeházasodott Nas-szel, akivel kibékíthetetlen kapcsolatba kerültek, így Kelis maga adta be a válópert 2009 áprilisában. A válás hivatalos időpontjának azonban csak 2010. május 29. tekinthető. 2009. július 22-én világra hozta első gyermekét, Knight-ot. Volt férje, Nas egy internetes videón közölte a rajongókkal fiának születését. Július 23-án a válóperes bíró kijelentette, hogy Nas-nek fizetnie kell havonta az 55.000 $-os gyermek-és házastársi támogatást.  Kelist 2007. márciusában rendzavarásért õrizetbe vették. 2008. szeptember 12-én felmentették. 2015-ben megszületett Kelis második gyermeke, Shepherd.

Érdekességek:

● 13 évesen borotválta a haját és amikor visszanõtt, színesre festette

● Az esküvõi ruhája zöld volt, amit Matthew Williamson tervezett

●  Kelis első szakácskönyve ("My Life on a Plate") 2015. szeptember 28-án jelent meg

● Kelis feminista 

ALBUMOK ÉS KISLEMEZEK

 

Kaleidoscope Kelis debütáló albuma. 1999. december 7-én jelent meg és a Virgin Records adta ki. A lemez producere a The Neptunes volt. A Kaleidoscope a 149. helyen nyitott a Billboard 200 albumlistán, és csak a 144. pozícióig kúszott fel. Mindössze 281 ezer példány kelt el belőle az USA-ban. Európában jobban teljesített – az Egyesült Királyságban arany minősítést is kapott. Az albumról 3 kislemez jelent meg: Caught Out There, Good Stuff, Get Along With You.
 Caught Out There – a dal az Egyesült Államokban mérsékelt sikereket ért el, az Egyesült Királyságban viszont 4. lett a slágerlistán.
 Good Stuff – a dalban a rapper Terrar (mai nevén Pusha T) is közreműködik. A szám nem került fel az amerikai kislemezlistára és Európában is gyengén teljesített.
 Get Along With You – a Kaleidoscope 3. és egyben utolsó kislemeze. Ez a dal teljesen eltér az előző kettőtől, hiszen egy ballada. Azonban a sikere elmaradt. 

Dallista:

1. "Intro" 
2. "Good Stuff" (featuring Terrar) 
3. "Caught out There" 
4. "Get Along with You" 

5. "Mafia" (featuring Markita) 
6. "Game Show" 
7. "Suspended"  
8. "Mars" 
9. "Ghetto Children" (featuring Marc Dorsey and N.E.R.D)  
10. "I Want Your Love" 
11. "No Turning Back" 
12. "Roller Rink"  
13. "In the Morning" 
14. "Wouldn't You Agree" (featuring Justin Vince) 
 
...............................................................................................................................................................................................  

Wanderland – Kelis második stúdióalbuma 2001. október 17-én került a boltok polcaira, viszont USA-ban nem adták ki, és a világ többi részén is nagyon keveset adtak el belőle. Annak ellenére, hogy a Wanderland bukás lett, többnyire pozitív kritikákat kapott. A The Guardian egyik kritikusa (Alexis Petridis) ötletesnek, üdítőnek és eredetinek nevezte a lemezt. Az albumról egyetlen egy kislemez jelent meg – Young, Fresh n’ New, ami csak pár kislemezlistára került fel.  

 

Dallista:

1. "Intro" 
2. "Young, Fresh n' New" 
3. "Flash Back" 
4. "Popular Thug" (featuring Pusha T of Clipse) 
5. "Daddy" (featuring Malice of Clipse) 
6. "Scared Money" 
7. "Shooting Stars" 
8. "Digital World" (featuring Roscoe) 
9. "Perfect Day" 
10. "Easy Come, Easy Go" 
11. "Junkie"
12. "Get Even" 
13. "Mr. U.F.O. Man" (featuring John Ostby) 
14. "Little Suzie" 

............................................................................................................................................................................................... 

Tasty2003. december 5-én jelent meg Kelis harmadik albuma, amely meghozta számára a várva várt sikert és az igazi áttörést nemcsak Európában, de Amerikában is. A lemez elnyerte a publikum és a kritikusok tetszését is. A Billboard 200 albumlistán a 27. helyig jutott és arany minősítést kapott az Államokban. A UK Albums Chart-on a 11. lett és megszerezte a platina státuszt, Ausztráliában pedig aranylemez lett. A Tasty-ről négy kislemez jelent meg:
 Milkshake – a kislemez 3. lett a Billboard Hot 100 listán és 5 egymást követő héten keresztül tartotta a pozícióját. Ez volt az első dala a Caught Out There óta, ami felkerült az amerikai slágerlistára. Az Egyesült Királyságban és Ausztráliában 2. lett, Írországban megszerezte az 1. helyet is, valamint több európai országban top10-es lett a dal. A Milkshake néhány filmben is felcsendül, mint például a Bajos csajokban (Mean Girls) vagy a Norbitban. A kislemez kritikai elismerésben részesült, 2004-ben pedig Grammy-díjra jelölték, de nem kapta meg a díjat.
 Trick Me – az album második kislemeze, aminek hatalmas sikere lett Európa-szerte, különösen Magyarországon és Romániában, ahol a slágerlista legtetején landolt. Az Egyesült Királyságban 2. lett, Ausztráliában 5., viszont a Billboard Hot 100-ra nem került fel, mivel USA-ban nem adták ki a kislemezt.
 Millionaire – a lemez harmadik kislemeze. A legjobban a UK Singles Chart-on teljesített, ahol 3. lett. A dal közreműködő előadója és egyben producere André 3000. A videóklipet Giuseppe Capotondi rendezte. Érdekesség, hogy a klipben sem Kelis, sem André 3000 nem tűnik fel, helyettük két gyerek játssza el az előadók szerepét.
 In Public – a negyedik és egyben utolsó kislemez a Tasty-ről. A dalban a rapper Nas is közreműködik. Ahogy a címe is mutatja, a szám a nyilvános szexről szól. A kislemez vegyes kritikákat kapott. A dal az Egyesült Királyságban a 17. helyen debütált és nem is jutott ennél feljebb a listán.

Dallista:

1. "Intro" 
2. "Trick Me" 
3. "Milkshake" 

4. "Keep It Down" 
5. "In Public" (featuring Nas) 
6. "Flashback" 
7. "Protect My Heart" 
8. "Millionaire" (featuring André 3000) 
9. "Glow" (featuring Raphael Saadiq) 
10. "Sugar Honey Iced Tea" 
11. "Attention" (featuring Raphael Saadiq) 
12. "Rolling Through the Hood" 
13. "Stick Up" 
14. "Marathon"   

............................................................................................................................................................................................... 

Kelis Was Here – Kelis negyedik stúdióalbuma, amely 2006. augusztus 22-én jelent meg. A lemez kiadói a Jive Records és a LaFace, producerei között szerepel Bangladesh, Max Martin, Dr.Luke, Raphael Saadiq, Sean Garrett, Scott Storch, Cee-Lo-Green és will.i.am is. Ez Kelis első olyan albuma, melynek producere nem a The Neptunes volt. A Kelis Was Here a 10. helyen nyitott a Billboard 200 listán 58 ezer eladott példánnyal, ezzel ez lett Kelis legjobban debütáló albuma az USA-ban. Azonban a korong csak 6 hetet töltött a listán, mivel az eladás hétről hétre jelentősen csökkent, így csak 160 ezer kelt el belőle 2008 júniusáig. Az Egyesült Királyságban sem kapkodtak az album után, így csak ezüst minősítést kapott. Ennek ellenére 2007-ben Grammy-díjra jelölték a lemezt, de nem kapta meg az elismerést. Három kislemez jelent meg róla: Bossy, Blindfold Me, Lil Star
♦ Bossy – a korong első kislemeze, amely Too Short közreműködésével készült. A Billboard Hot 100 listán a 16. pozícióig menetelt, és kétszeres platina minősítésben részesült az Államokban. Az Egyesült Királyságban a 22., Ausztráliában 18., Finnországban pedig a 8. lett. 
♦ Blindfold Me – a dalt Nas amerikai rapperrel együtt vette fel, viszont hatalmasat hasalt a slágerlistákon. A kislemezt csak USA-ban adták ki.
♦ Lil Star – ezt a számot CeeLo Green-nel közösen készítette Kelis. A kislemez csak Európában jelent meg, hiszen Amerikában a Blindfold Me lett a második kislemez. A dal 3. lett a UK Singles Chart-on, illetve 118 ezret adtak el belőle. Írországban 8., Magyarországon 7., Szlovéniában 4., Szlovákiában pedig a 18. lett.

Dallista:

1. "Intro" 
2. "Bossy" (featuring Too Short) 
3. "What's That Right There" 
4. "Till the Wheels Fall Off" 
5. "Living Proof" 
6. "Blindfold Me" 
7. "Goodbyes" 
8. "Trilogy" 
9. "Circus" 
10. "Weekend" (featuring will.i.am) 
11. "Like You" 
12. "Aww S***!" (featuring Smoke) 
13. "Lil Star" (featuring Cee-Lo) 
14. "I Don't Think So" 
15. "Handful" 
16. "Appreciate Me" 
17. "Have a Nice Day" 
18. "Fuck Them Bitches" (hidden track) 

............................................................................................................................................................................................... 

The Hits - 2008. március 1-jén Kelis kiadta az első (és az eddigi egyetlen) válogatásalbumát. A lemezen nem szerepelnek új dalok és a Blindfold Me sem került fel rá.

Dallista:

1. "Caught out There"
2. "Milkshake" 
                                   3. "Got Your Money" 
                                   4. "Trick Me" 
                                   5. "Lil Star" (featuring Cee-Lo) 
                                   6. "Get Along with You" 
                                   7. "Young, Fresh n' New" 
                                   8. "Truth or Dare" (N.E.R.D featuring Kelis and Pusha T) 
                                   9. "Bossy" (featuring Too Short) 
                                   10. "In Public" (featuring Nas) 
                                   11. "Millionaire" (featuring André 3000) 
                                   12. "Finest Dreams" (Richard X featuring Kelis) 
                                   13. "Suspended" 
                                   14. "Good Stuff" (featuring Terrar) 

............................................................................................................................................................................................... 

Flesh Tone2010. május 10-én jelent meg Kelis 5. lemeze. Az album producerei David Guetta, Boys Noize, Jean Baptiste és Benny Benassi; kiadói pedig az Interscope és a will.i.am music voltak. Kelis sokat dolgozott az albumon és az összes dal megírásából kivette a részét. A Flesh Tone hangzásvilága merőben eltér eddigi munkájától: electropop, synthpop, house és dancehall elemeket is tartalmaz. Kelis ezzel a koronggal tiszteleg kisfia előtt, hiszen mikor felvették a dalokat, az énekesnő áldott állapotban volt. A kritikusok dicsérték Kelis stílusváltását, de sajnos ez a lemez sem bővelkedett sikerekben, és jócskán alulmúlta a Tasty-t és a Kelis Was Here-t is. A Billboard 200-on csak a 48. helyen nyitott 7800 eladott példánnyal és az Egyesült Királyságban is csak a 46. lett. Kelis négy kislemezt adott ki a Flesh Tone-ról: Acapella, 4th Of July (Fireworks), Scream, Brave.
♦ Acapella – az első kislemez az albumról. A dal pozitív visszajelzéseket kapott a kritikusoktól. A legtöbb európai országban csak mérsékelt sikereket ért el, azonban 5. lett a UK Singles Chart-on, 3. Szlovákiában, 9. Belgiumban és Hollandiában, viszont a Billboard Hot 100-ra még csak fel sem került.
♦ 4th of July (Fireworks) – az album második kislemeze. Az Egyesült Királyság slágerlistáján szerepelt a legjobban, de ott is csak a 32. pozícióg jutott. A dalhoz természetesen klip is készült, amit egy Los Angeles melletti sivatagban forgattak.
♦ Scream – a szám csak Belgium kislemezlistájára került fel és 18. lett. A kritikusoktól is vegyes véleményeket kapott. A dalt egyébként egy holland DJ, Fedde Le Grand, munkásságához hasonlították.
♦ Brave – a lemez utolsó kislemeze, ami még a Scream-nél is gyengébben teljesített.

Dallista:

1. "Intro" 
2. "22nd Century" 
3. "4th of July (Fireworks)" 
4. "Home" 
5. "Acapella" 
6. "Scream" 

7. "Emancipate" 
8. "Brave" 
9. "Song for the Baby"   
  

............................................................................................................................................................................................... 


Food – Kelis hatodik stúdióalbuma, amely 2014. április 18-án jelent meg és a Ninja Tune Records, valamint az IRIS Distribution adta ki. A lemez producere Dave Sitek, borítóját pedig Leif Podhajsky tervezte. Ezzel az albummal Kelis visszatért a Flesh Tone korszak előtti zenéjéhez. A Food a kritikusoknak is tetszett; Ben Hewitt szerint ez lett Kelis "legötletesebb fogása". Azonban az album nem lett sikeres – a Billboard 200-on csupán a 73. lett, és az Egyesült Királyság albumeladási listáján is csak a 20. helyen debütált. Eddig három kislemez jelent meg róla: a Jerk Ribs, a Rumble és a Friday Fish Fry– egyik sem lett eredményes.  

Dallista:

1. "Breakfast" 
2. "Jerk Ribs" 
3. "Forever Be" 
4. "Floyd" 
5. "Runnin'" 
6. "Hooch"
7. "Cobbler" 
8. "Bless the Telephone"
9. "Friday Fish Fry" 
10. "Change" 
11. "Rumble" 
12. "Biscuits n' Gravy" 
13. "Dreamer"    

________________________________________________________________________________________________ 

 

FONTOSABB KÖZREMŰKÖDÉSEI

 

Not in Love – ezt a számot Enrique Iglesias-szal énekli Kelis. 2004-ben jelent meg és Enrique 7 című albumán kapott helyet. A dal 5. lett a UK Singles Chart-on, 4. Dániában, 6. Hollandiában és Norvégiában, 7. Írországban, 15. Ausztráliában ahol arany minősítést is kapott. A videóklipet Jake Nava rendezte és Los Angeles-ben forgatták. A klip egy éjszakai klubban játszódik.

 

BounceCalvin Harris (skót DJ) és Kelis közös dala. A szám Calvin Harris 18 Months című lemezén található. 2011-ben jelent meg a kislemez és a klip is. A videót Vincent Haycock rendezte Las Vegas-ban. A kritikusok körében pozitív volt a dal visszhangja. A slágerlistákon is szépen teljesített: a UK Singles Chart-on rögtön a 2. helyen debütált, így ez lett Kelis tizedik top10-es száma az Egyesült Királyságban. Ausztráliában 7. lett és megszerezte a háromszoros platina státuszt. Dániában 4., Írországban és Új-Zélandon 6., Belgiumban pedig 7. lett.
  

  

Utolsó frissítés: 2016.03.13. 19:07 által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace