Starity

Lebron James

Lebron James Lebron James nemzetisége 3428. 94rajongó 9vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 86%
  • stílus: 86%
  • szimpátia: 88%
  • Születési név
  • LeBron Raymone James
  • Becenév
  • King James, The Chosen One
  • Születési idő
  • 1984. december 30.
  • Születési hely
  • Akron, Ohio
  • Foglalkozás
  • Sportoló, kosárlabdázó
  • Családi állapot
  • nős, 3 gyermek
  • Partner
  • Savannah Brinson
  • Magasság
  • 203 cm
  • Eredeti hajszín
  • sötétbarna
  • Szemszín
  • barna
  • Csillagjegy
  • Bak
  • Linkek
  • IMDB-adatlap
  • Hivatalos weblap
  • Twitter-oldal
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna

Lebron James életrajza

Lebron James 1984 december 30-án született az Ohio állambeli Akronban. Édesanyja, Gloria James mindössze 16 éves volt, amikor világra hozta. Édesapja Anthony McClelland nem törődött vele, korán elhagyta a családot, így anyja egyedül nevelte fel. James az ő vezetéknevét viseli. Gyerekkorában sokat költöztek, főként anyja munkái miatt. A rendezetlen háttér ellenére jó tanuló volt, de nehezen talált barátokat, saját bevallása szerint szégyellte a szegénységüket. A kosárlabda iránti tehetsége már kiskorában megmutatkozott. A kosár mellett az amerikai futball volt a kedvence, példaképének pedig Jordant tartotta.

Középiskola

A középiskolát szintén Ohio-ban a St. Vincent-St. Mary iskola tanulójaként végezte el. Elsőéveseként és a csapat vezéreként, többek között a 27-0-ás győzelmi sorozatnak köszönhetően megnyerték a Division III-as bajnokságot. James átlagban 18 pontot dobott és mellé 6 lepattanót gyűjtött meccsekként. Másodévesként ismét elhódította a bajnoki címet. Immáron 25 pontot, 7 lepattanót és 5 gólpasszt átlagolt. Elnyerte az Ohio Mr. Kosárlabdázója díjat és ő lett első olyan másodéves, akit valaha beválasztottak az USA Today All-USA első csapatába.

Az iskola 3. évében a média is felfigyelt tehetségére, szerepelt többek között a Slam Magazine, a Sports Illustrated és az ESPN The Magazine egy-egy számában. Ő volt az első, aki a Sports Illustrated történelmében középiskolásként címlapra került. Bár egyéni népszerűsége nőtt, a csapattal nem tudta megismételni az újabb sikereket, a bajnokságot elvesztették. 

Végzősként ismét bajnok lett és érte el a legjobb mutatókat, átlagban 31 pontot dobott, 9 lepattanót szedett, 4 gólpasszt adott és mind emellé 4 labdát lopott meccsenként. Ismét megkapta az Ohio Mr. Kosárlabdázója címet és megválasztották a Jordan Capital Classic legértékesebb játékosává. A középiskolai éveket 2,657 ponttal, 892 lepattanóval és 523 gólpasszal zárta.

Már a középiskolai években megkereste az Adidas és a Nike is szerződési szándékkal. Végül a NIKE nyert, egy 7 éves, 90 millió dolláros ajánlattal. Ezt a szerződést 2010-ben megújították, az összeg nem került nyilvánosságra. A kosárlabda mellett amerikai futballozott, szélső elkapó volt.

NBA

A középiskola után versengtek érte az egyetemek, de nem élt a lehetőséggel, rögtön az NBA felé vette az irányt. 2003-ban, 18 évesen az első kör első választottjaként draftolta a Cleveland Cavaliers. Innen ered egyik beceneve a "The Choosen One". A Sacramento Kings ellen debütált (25 pont, 9 asziszt, 6 lepattanó). Első évében 79 meccsen lépett pályára és teljesítményének köszönhetően elnyerte az NBA év újonca díjat. James segédletével 2006 és 2010 között egymás követő 4 szezonban volt playoff szereplő a Cavaliers. 2007-ben, 15 év eltelte után jutott ismét NBA nagydöntőig a csapat, ahol azonban nem tudtak mérkőzést nyerni, 4-0-ra lemosta őket a San Antonio Spurs, így elmaradt a várva várt bajnoki gyűrű.

2010. július 1-én Free Agent lett, azaz szabadon igazolható. 6 csapattal folytatott tárgyalásokat (Knicks, Nets, Heat, Bulls, Clippers, Cavaliers), végül július 8-án bejelentette, hogy elhagyja a Cavs-t és a Miami Heat-hez igazol. Ezzel összeállt a Dwyane Wade, Chris Bosh, Lebron James nagy 3-as. Az Első évben rögtön a nagy döntőig meneteltek, ahol azonban a Dallas Mavericks 4-2-re megverte a Miamit.

Az elveszett döntő után, James új alapokra helyezve edzésmódszereit, többek között Hakeem Olajuwon segítségével fejlesztette adottságait és saját bevallása szerint mentálisan is igyekezett átformálni hozzáállását a játékhoz. Talán ennek köszönhetően is a Heat rekorddal, 16-5-ös győzelmi sorozattal kezdte meg a szezont. James átlagban 29 pontot, 8 lepattanót és 7 aszisztot hozott össze meccsenként. A szezon második felében azonban a csapat teljesítménye haloványabbra sikeredett, így alapszakasz másodikként várták a rájátszást a Rose vezette Chicago Bulls mögött. Az első körben a New York Kicks csapatát, a második körben az Indiana Pacerst búcsúztatták a további párharcoktól. A konferencia döntőben a Boston Celtic csapatával néztek farkasszemet. Kemény, küzdelmes mérkőzéseken, végül 4-3 összesítéssel léphettek az OKC ellenfeleként a nagydöntőbe. Az első mérkőzésen az OKC diadalmaskodott, a második meccset azonban meglepetésre megtudta nyerni a Miami, így 1-1-el fordultak a csapatok és vették az irányt az American Airlines Arena felé. Az előzetes várakozások alapján kevesen fogadtak rá, hogy a Miami meg tudja majd nyerni mindhárom mérkőzését hazai pályán, tehát a párharc még visszatér Oklahoma City-be, azonban az OKC keze megremegett a döntő súlya alatt, a Miami pedig kihasználva ezt a lehetőséget, behúzta mindhárom mérkőzést, így elnyerték a bajnoki címet. James ráadásként megkapta a döntő legjobb játékosának járó elismerést is.

A 2012-2013-as szezon hasonló Heat dominanciát mutatott, amit többek között jól példáz a 66-16-os győzelmi mérleg. Ennek fényében nem meglepő, hogy alapszakasz elsőként várhatták a rájátszást, Jamest pedig ismét a legjobbnak választották, immáron 4. alkalommal. Átlagban 26 pontot, 8 lepattanót és 7 aszisztot hozott össze. A rájátszás első körében a Bucks kényszerült búcsúzni, majd a Bulls jutott hasonló sorsra. A konferencia döntőben, 7 meccsen sikerült legyűrni az Indiana Pacerst, így egymást követő 2. évben követezhetett a nagy döntő és a San Antonio Spurs, illetve ismét 7 mérkőzés. A mindent eldöntő 7. meccset hazai pályán betudta húzni a Miami így begyűjtötték 2. bajnoki címüket is.

A 2013-14-es szezonban sem okoztak csalódást a szurkolóknak, hiszen zsinórban 4. alkalommal jutott nagydöntőbe a Heat. A szezon során James átlag 27 pontot, 6.9 lepattanót szerzett és mellé kiosztott 6.4 aszisztot mindemellett 56.7 százalékkal dobott meccsenként. Egyéni rekordot is megdöntött, többek között megdobta a karrier- és franchise rekordot jelentő 61 pontot a Charlotte Bobcats ellen. A fináléban ismét a San Antonio Spurs várt rájuk, ám ezúttal sokkal egységesebb csapat benyomását keltve a Spurs 4-1 arányban elhódította a bajnoki címet.

2014 június 25-én kilépett szerződéséből és július 1-el korlátlan státuszú szabadügynökké vált, azaz bármelyik csapattal tárgyalást folytathatott jövőjéről megkötések nélkül korábbi klubja irányában. A július 11-én megjelenő Sports Illustrated címlapján jelentette be, hogy hazatér korábbi csapatához Clevelandbe. Július 12-én aláírta 2 éves, 42.1 millió dolláros szerződését azzal az opcióval, hogy a 14/15-ös szezon után ismét szabadon igazolható lesz.

Visszatérése első évében rögtön a rájátszásba jutott a csapat, ám ott először Kevin Love majd Kyrie Irving sérülése miatt csökkent az esélyük a nagydöntőre. Ennek ellenére az első körben a Bostont, a másodikban Bullst, végül a konferenciadöntőben az Atlantát legyőzve bejutottak a nagydöntőbe, ahol azonban 4-2-re kikaptak a Golden State Warriors-tól.

A második évben esélyeshez méltóan, keleti favoritként ismét sikerült a nagydöntőbe jutás, ahol megismétlődött az egy évvel korábbi álomdöntő visszavágója a Golden State Warriors ellen. Nagyon hullámzó párharc során, néha gyenge játékot mutatva próbálták legyűrni egymást a felek, végül a legvégén összeszedettebb teljesítményt nyújtó Cavs 4-3-ra győzedelmeskedett, Jamest pedig megválasztották nagydöntő MVP-nek. Ezzel beváltotta azt az álmát, miszerint azért tér haza, hogy Cleveland városának bajnoki címet szerezzen, amely bajnoki címre 52 évet kellett várni. Emellett a Cavs lett az első olyan csapat az NBA történelmében, akik 3-1-es vesztes állásról megtudtak fordítani egy nagydöntőt.

A 2016-17-es szezonnak bajnoki címvédőként vágtak neki, ám a sorozatos sérülések illetve az indokolatlanul gyenge játéknak köszönhetően alapszakasz másodikként vághattak neki a rájátszásnak. Ott viszont először az Indianat, majd a Torontot, végül a Bostont búcsúztatva bejutottak a döntőbe. Ezáltal összejött a Cleveland – GSW nagydöntő harmadik felvonása, ám a sokkal jobb játékot és csapategység mutató GSW-el szemben csak egy meccset tudtak nyerni, így 4-1-es összesítéssel elbukták a bajnoki címet.

A 17-18-as idényt nagy változások közepette kezdte meg a csapat, hiszen Kyrie Irving távozott, míg többen érkeztek, ám sem Isaiah Thomas, sem Derrick Rose nem volt bevethető. A csapat gyengén kezdte az évet, ám James jó játékának köszönhetően megfordították a nyeretlenségi szériát. Az idény közben több rekordot is megdöntött. A Washington ellen megdobta pályafutása második legtöbb pontját egy mérkőzés alatt (57 pont). A 800. olyan mérkőzését játszotta, melyen legalább 10 pontot dobott illetve ő lett a legfiatalabb játékos az NBA-ben, aki elérte a 29,000 pontot. 2017. november 28-án pedig pályafutása során először, a Miami ellen meccs harmadik negyedében reklamálás miatt kiállították. December 16-án megszerezte pályafutása 60. tripla dupláját a Jazz ellen. Január 23-án a Spurs ellen kikaptak, de James megszerezte a 30.000. pontját ezzel ő lett a ligában a 7. ilyen játékos. Életkort tekintve a legfiatalabb, 33 évesen és 24 naposan vitte véghez mindezt megelőzve Kobe Bryant-et. A csapat keretének cserélődése ellenére, hiszen februárban a csapat fele kicserélődött a Cavs bejutott a rájátszásába, illetve James rendkívüli teljesítményének köszönhetően egészen a nagydöntőig menetelt, ám sima vereséget szenvedett a jóval erősebb kerettel rendelkező Golden State Warriors ellen. Június 29-én bejelentette, hogy kilép szerződéséből és szabadügynök lesz.

2018. július 1-én jelentette be James menedzsmentje, hogy a Lakershez szerződik. Július 9-én írták alá a 4 éves 154 millió dolláros szerződést. James a 23-es mezben fog pályára lépni az angyalok városában.
 

Magánélet

James a középiskolában megismert szerelmével Savannah Brinson-al él együtt. Az eljegyzésre 2011. december 31-én került sor, az esküvőt pedig 2013. szeptember 13–15. között tartották meg San Diego-ban. Két fiuk született, LeBron James Jr. 2004-ben és Bryce Maximus James 2007-ben. 2014. október 22-én pedig megszületett harmadik gyermekük, egy kislány, aki a Zhuri nevet kapta.

Díjak:

3x NBA bajnok: 2012,2013
3x NBA döntő MVP: 2012,2013
4x NBA legértékesebb játékosa: 2009,2010,2012.2013
11× NBA All-Star résztvevő: 2005-2015
9× All-NBA első csapat: 2006, 2008–2015
5× NBA All-Defensive első csapat: 2009-2013
2x NBA All-Star MVP (2006, 2008)
1x NBA legtöbb pontot dobó játékosa: 2008
2x NBA All-Star MVP (2006, 2008)
2× All-NBA második csapat: 2005,2007
NBA All-Rookie elő csapat: 2004
NBA Az év újonca: 2004
Az év játékosa Naismith-díj (2003)
3× Ohio Mr. Basketball (2001–2003)
2x Olimpiai bajnok USA csapatával: 2008 - Peking, 2012 – London
1x FIBA Americas Championship: 2007 - Las Vegas
1x FIBA World Championship: 2006 - Japán
1x Olimpiai bronzérmes USA csapatával: 2004 - Athén
 

Filmek:

2015: Trainwreck / Kész katasztrófa - önmaga

Sorozatok:

2016: Teen Titans Go!/  Tini titánok, harcra fel! - önmaga
2016: Survivor's Remorse
2011: The LeBrons
2009: SpongeBob SquarePants / Spongyabob Kockanadrág
2009: Entourage / Törtetők - önmaga 

Utolsó frissítés: 2018.07.21. 15:03 Josh_ által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace