Starity

Michael Monroe

Michael Monroe Michael Monroe nemzetisége 12579. 7rajongó 1vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 90%
  • stílus: 90%
  • szimpátia: 90%
  • Születési név
  • Matti Antero Kristian Fagerholm
  • Becenév
  • High in the Sky, Flashing Psychedelic Kid
  • Születési idő
  • 1962. június 17.
  • Születési hely
  • Helsinki, Finland
  • Foglalkozás
  • Zenész, Énekes, Dalszerző
  • Családi állapot
  • nős
  • Partner
  • Johanna Monroe
  • Magasság
  • 183 cm
  • Eredeti hajszín
  • Szőke
  • Szemszín
  • Kék
  • Csillagjegy
  • Ikrek
  • Linkek
  • Hivatalos weblap
  • Twitter-oldal
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna

Michael Monroe életrajza


A sztáradatlapot jelenleg nem szerkeszti senki, ezért hiányos, helytelen információkat is tartalmazhat.

KEZDETEK

    Michael Monroe, születési nevén Matti Antero Kristian Fagerholm, 1962. június 17-én született Helsinkiben, Finnországban. Édesapja Pentti Fagerholm, aki az egyik legközkedveltebb rádiós műsorvezető és riporter volt. A Black Sabbath által Párizsban tartott koncert után döntötte el Michael, hogy rock-sztár szeretne lenni.

 

 

KARRIER

EGYÉNI ELŐADÓKÉNT

    Monroe nemcsak frontemberként örvend nagy népszerűségnek a műfaj kedvelői körében, hiszen önálló előadóként is már számtalan korongot dobott piacra, melyek nagy sikernek örvendtek. Első önálló nagylemeze 1987-ben jelent meg Nights Are So Long címmel. A korong olyan kislemezeket tartalmazz, mint a Million Miles Away, a Shake Some Action, a Highschool és Johnny Tunders által írt és eredetileg általa kiadott, You Can't Put Your Arms Around a Memory-t. Bár első lemezén sokkal több cover dal szerepelt, Michael második albumára több dalt is írt. Az 1989 szeptemberében a PolyGram kiadó segítségével kiadott Not Fakin' It nagy sikernek örvendett az énekes szülőhazájában. A Finnish album-listán a 14-ik helyen landolt. A lemez olyan dalokat foglal magába, mint a Dead, Jail or Rock 'N' Roll, a címadó Not Fakin' It, a Man with No Eyes és a Thrill Me. Ez a lemez lett Monroe egyik legjobban kellendő korongja.

    Monroe 1996-ban tért vissza új önálló anyaggal. A Peace of Mind címre elkeresztelt korong lett a harmadik önálló lemeze a finn glám-rock előadónak. Új dalok mellett három cover is felkerült a lemezre. Monroe a The Damned banda Machine Gun Etiquette című szerzeményét is felvitte lemezére. Ezenkívül olyan dalok foglaltak még rajta helyet, mint a Relationship Wrecked, a Loneliness Loves Me More, a címadó Peace of Mind, és a Not Anymore, egy The Dead Boys által előadott dal coverje. 1999. október 22-én megjelent Monroe, immáron negyedik nagylemeze. A Life Gets You Dirty címmel kiadott korong tartalmazza a Just Because You're Paranoid, az Always Never Again, a Love and Light és a No Means No című kislemezeket.

    2002-ben megérkezett az ötödik nagylemez is, és ugyanebben az évben egyesült újra a Hanoi Rocks, melynek Monroe volt a frontembere. A 6 dalt tartalmazó anyag két covert és négy élőben előadótt dalt foglal önmagába. Szinte lehetetlen olyan albumot Monroe-tól találni, mely nem tartalmazz cover dalt, hiszen az előadó ismert arról, hogy szereti feldolgozni más előadók és bandák dalait saját stílusában. A 2003-ban megjelent hatodik stúdió albumán is található több cover is, a The Dead Boystól, a UK Substól, a The Boystól, és Dave Lindholmtól is. A Whatcha Want névre elkeresztelt korongon persze találhatók új és saját dalok is Monroetól, ilyen például a Right Here Right Now, a Shattered Smile és a Stranded. Újabb albummal Monroe 2010-ben tért vissza, egy élőben előadott dalokat tartalmazó cd-t dobott piacra, Another Night In the Sun: Live in Helsinki címmel, és persze nem meglepetés az sem, hogy a dalok nagy része cover.

    2011-ben érkezett a következő lemez, és végre a rajongók egy teljesen eredeti lemezt kaptak kedvencüktől, ugyanis a Sensory Overdrive című korong nem tartalmazz cover dalokat. A lemezen közreműködött Lucinda Williams és Lemmy is. A lemez olyan dalokat tartalmazz, mint a 78, a Bombs Away, és a Later Won't Wait. Megjelent Deluxe változatban is, melyen további két új szerzemény kapott helyet, az Another Night in the Sun, és a You're Next. Utoljára 2013-ban jelentkezett új koronggal Monroe. A Horns and Halos címre elkeresztelt nagylemez 2013. augusztus 23-án került a lemezboltok kínálatai közé, és nagy sikernek örvendve a Finn lemez-listán az első helyet foglalta el. A korong elődjéhez hasonlóan saját és eredeti dalokat tartalmazz, mint például a Ballad of the Lower East Side, a Child of the Revolution, a Half the Way, és a Hands Are Tied.

 

 

HANOI ROCKS

    Monroe a népszerű finn glam-rockbanda frontembereként is ismert. Az együttes 1979-ben alakult, kezdetben kisebb finn klubokban játszottak, így fedezte fel őket Seppo Vesterinen. Kicsivel később a zenekar Stockholmba költözött.

    1981-ben adták ki debütáló nagylemezüket, ami a Bangkok Shocks, Saigon Shakes, Hanoi Rocks címet viseli. Az album egyik legnagyobb sikernek örvendő dala a Tragedy, melyet a banda gitárosa, Andy McCoy írt 16 éves korában. A korong eredetileg a Some Like It Hot or Some Like It Cut címet kapta volna, majd Jim Pembroke ajánlotta a lemez aktuális címét, amire a Hanoi Rocks tagjai is letették a voksukat.

    1982-ben az együttes két koronggal örvendeztette meg rajongóit. Elsőként az Oriental Beat került a lemezboltok kínálatai közé, olyan dalok tartalmazva, mint a Motorvatin, a Teenangels Outsiders, a No Law or Order és a Lightning Bar Blues. A második 1982-ben kiadott anyag a Self Destruction Blues volt, melyről hivatalosan 4 kislemez került kiadásra. Elsőként az I Want You került nyilvánosságra két évvel a lemez megjelenése előtt, majd ezt követte egy évvel később 1981-ben a Desperados, egy hónapra rá érkezett meg a Dead By X-Mas, és végül 1982-ben kiadták az utolsó hivatalos kislemezt is a korongról Love's An Injection címmel.

    1983 májusában újabb stúdiólemezzel jelentkezett az együttes. A Back to Mystery City címre elkeresztelt korong több olyan dalt is tartalmazz, melyeket a tagok saját általuk megtapasztalt események után mintáztak. A Beating Gets Faster című dalt Monroe és a gitáros McCoy közösen írták, és a szerelemről szól. A szexről szóló dal, melyet McCoy 17 évesen írt, a Lick Summer Love címet kapta. A kritikusok is jól fogadták a korongot, és a közönség is elégedett lett vele. Ugyancsak 1983-ban a banda egy élőben felvett lemezzel jelentkezett, mely All Those Wasted Years címmel került a boltok polcaira.

    1984-ben megjelent a legújabb anyaga a bandának. A Two Steps From The Move címmel ellátott lemezen olyan dalok találhatók, mint a High School, az Underwater World, a Boulevard of Broken Dreams, a Boiler, és a Cutting Corners. A lemez az Egyesült Királyságban is megjelent, nyolc bonusz dallal melyeket a banda élő felvételeiből válogattak össze. Ebben az évben történt a tragédia. A banda dobosa, Razzle autóbalesetet szenvedett, aminek következtében elhunyt. 1985 volt az az év, amikor a banda az utolsó lemezüket dobták piacra feloszlásuk előtt. A Rock & Roll Divorce címre elkeresztelt album, mely élőben felvett dalokat tartalmazott, volt a banda utolsó lemeze, ezt követően 1985 júniusában Michael kilépett, nem sokkal később az együttes is feloszlott.

 

 

    2002-ben újra egyesültek és kiadták legújabb lemezüket, a Twelve Shots on the Rocks-ot, mely ezóttal nem csak Finnországban jelent meg, hanem az Egyesült Államokban is. A finn verzió 13 dalt tartalmazz, míg az amerikai verzió 17 dalt foglal önmagába. A lemezről két kislemez jelent meg hivatalosan. 2002-ben a People Like Me, 2003-ban pedig a A Day Late, A Dollar Short.

    2005-ben megjelent immáron hatodik stúdiólemezük is Another Hostile Takeover címmel. A korong 18 dalt tartalmazz, közülük egy a japán verzióra tervezett bonusz dal. A Back in Yer Face lett az egyetlen hivatalosan kiadott kislemeze a korongról. A kritikusok az egekig magasztalták a lemezt, míg a rajongók körében vegyes fogadtatásban részesült. 2007-ben megjelent a hetedik stúdiólemez is, amely egyúttal az utolsó lemezük is volt. A Street Poetry címre elkeresztelt nagylemez standard, limitált, és japán verzióban is megjelent. A banda végül 2009-ben végső búcsút vett a rajongóktól, és egymástól egyaránt.

 

 

MAGÁNÉLETE

    Monroe soha nem volt drogfüggő és alkohol problémái sem nagyon voltak. A bandáról kiadott All Those Wasted Years önéletrajzi könyvben elmesélte, hogy a 80’-as években kisebb problémája akadt a crackkel meg a heroinnal, de sikerült elszakadnia a szerektől. Bevalotta, hogy az amphitaminhoz is hozzányúlt első felesége halála után, de nem szerette volna magát tönkre tenni, ezért leállt a használatával.

    Monroe 1985-ben ismerkedett meg első feleségével Jude Wilderrel, akivel később Los Angelesbe, majd New Yorkban költöztek. A 2000-res évek elején Monroe visszaköltözött hazájába, és a finn Turku városban vásárolt magának házat, ahol majd végül felesége elhunyt. 2003-ban vette feleségül barátnőjét Johannát, akivel a mai napig is boldogan élnek. 

ALBUMOK

MICHAEL MONROE

 

2015 - Blackout States
2013 - Horns and Halos
2011 - Sensory Overdrive
2010 - Another Night in the Sun: Live in Helsinki (Live)
2003 - Whatcha Want
2002 - Take Them and Break Them
1999 - Life Gets You Dirty
1996 - Peace of Mind
1989 - Not Fakin' It
1987 - Nights Are So Long

HANOI ROCKS

 

2007 - Street Poetry
2005 - Another Hostile Takeover
2002 - Twelve Shots on the Rocks
1985 - Rock & Roll Divorce (Live)
1984 - Two Steps from the Move
1983 - All Those Wasted Years (Live)
1983 - Back to Mystery City
1982 - Self Destruction Blues
1982 - Oriental Beat
1981 - Bangkok Shocks, Saigon Shakes, Hanoi Rocks 

Utolsó frissítés: 2017.02.16. 14:02 InoriGothGirl által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace