Starity

Richard Harris

Richard Harris Richard Harris nemzetisége 3597. 107rajongó 8vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 98%
  • stílus: 92%
  • szimpátia: 92%
  • Születési név
  • Richard St John Francis Harris
  • Élt
  • 1930.10.01 – 2002.10.25.
  • Születési hely
  • Limerick, Írország
  • Foglalkozás
  • színész, énekes
  • Családi állapot
  • elvált, 3 gyermek
  • Magasság
  • 185 cm
  • Eredeti hajszín
  • világosbarna
  • Szemszín
  • sötétbarna
  • Csillagjegy
  • Mérleg
  • Linkek
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Rachel Roberts Sandra Bullock Emma Watson Alan Rickman Clint Eastwood Guy Pearce Harrison Ford Joaquin Phoenix Morgan Freeman Russell Crowe Samuel L Jackson Sean Bean Sean Connery Ian Holm Sophia Loren Vanessa Redgrave Daniel Radcliffe Tom Felton Rupert Grint Maggie Smith Bonnie Wright Bo Derek Anthony Hopkins Charlotte Rampling Gene Hackman Ava Gardner Gregory Peck Marlon Brando James Phelps Oliver Phelps Shirley MacLaine Piper Laurie Alec Guinness Roger Moore Martin Sheen Franco Nero Burt Lancaster Anne Archer Devon Murray John Hurt Anthony Quinn Jared Harris Kirk Douglas Richard Burton Omar Sharif

Richard Harris életrajza

Korai évek

Richard St John Francis Harris 1930. október 1-jén született az írországi Limerick-ben, egy nyolcgyermekes (hat fiú és két lány) család ötödik gyermekeként. Szülei Ivan Harris lisztkereskedő és Mildred (született Harty). Az Overdale, a ház melyben született, "egy magas, elegáns, 19. század eleji vörös téglából épült" ház volt kilenc hálószobával, Limerick jómódú részén, a házak "a 20. század fordulóján épültek Limerick feltörekvő középosztályának... olyan embereknek, akik megengedhették maguknak a megfelelően nagy szalonokat, egy-egy hálószobát a gyerekeknek és egyet a fazéknak, plusz helyet néhány szolgának." A Crescent College-ban a jezsuitáknál tanult. Tehetséges rögbijátékos volt, a Crescent több Munster Junior és Senior Cup csapatában szerepelt, és játszott a Garryowen csapatában is. Harris sportolói karrierje rövidre zárult, amikor tizenévesen tuberkulózist kapott. Haláláig lelkes szurkolója maradt a Munster Rugby és a Young Munster csapatoknak, számos meccsükön részt vett, és számos történet kering arról, hogy a rögbimeccseken Peter O'Toole és Richard Burton színészekkel és rögbirajongó társaival tréfálkozott. 

Miután felépült a tuberkulózisból, Harris Nagy-Britanniába költözött,hogy rendező legyen. Nem talált megfelelő képzést, ezért beiratkozott a London Academy of Music and Dramatic Art-ra, hogy színészetet tanuljon. A Royal Academy of Dramatic Art meghallgatásán megbukott, és a Central School of Speech and Drama is elutasította, mert 24 évesen túl idősnek tartották. Még diákként kibérelte az aprócska "off-West End" Irving Theatre-t, és ott rendezte saját produkcióját Clifford Odets Winter Journey (The Country Girl) című darabjából.

Az akadémiai tanulmányok befejezése után csatlakozott Joan Littlewood Theatre Workshop-jához. Elkezdett szerepeket kapni West End színházi produkciókban, kezdve a The Quare Fellow című darabbal 1956-ban, amely a Theatre Workshop-ból került át. Közel egy évtizedet töltött ismeretlenségben, miközben az Egyesült Királyság színpadain tanulta a szakmáját. 

 

Karrier

Harris 1959-ben debütált a filmvásznon az Alive and Kicking című filmben, majd szintén 1959-ben a The Ginger Man főszerepét játszotta a West End-en. Második filmjében egy kisebb szerepet kapott, mint egy IRA önkéntes, Terence O'Brien a Szövetség az ördöggel (Shake Hands with the Devil, 1959) című filmben, James Cagney oldalán. A filmet Írországban forgatták, rendezője Michael Anderson volt, aki szerepet ajánlott Harris-nek a következő filmjében, a Hollywood-ban forgatott A Mary Deare katasztrófájában (The Wreck of the Mary Deare, 1959). 

Egy másik IRA-önkéntes, Sean Reilly szerepét is eljátszotta A Terrible Beauty-ban 1960-ban, Robert Mitchum oldalán. Emlékezetes kis szerepe volt a Navarone ágyúi (The Guns of Navarone, 1961) című filmben, mint Barnsby századparancsnok, az Ausztrál Királyi Légierő pilótája, aki jelenti, hogy Navarone szigetének "véres ágyúinak" felrobbantása lehetetlen egy légitámadással. Nagyobb szerepe volt A hosszú, az alacsony és a magas (The Long and the Short and the Tall, 1961) című filmben, ahol egy brit katonát alakított; Harris a forgatás során összetűzésbe került Laurence Harvey-val és Richard Todd-dal. A Lázadás a Bountyn (Mutiny on the Bounty, 1962) című filmben játszott szerepéért, annak ellenére, hogy Harris gyakorlatilag ismeretlen volt a filmes közönség előtt, állítólag ragaszkodott a harmadik legmagasabb fizetéshez, Trevor Howard és Marlon Brando mögött, akit nagyon csodált. Harris azonban összeveszett Brando-val a film forgatása során tanúsított viselkedése miatt. 

Első főszerepét az Egy ember ára (This Sporting Life, 1963) című filmben kapta, mint egy megkeseredett fiatal szénbányász, Frank Machin, aki elismert rögbi ligás focista lesz. A film David Storey regénye alapján készült, rendezője Lindsay Anderson volt. Szerepéért Harris 1963-ban a Cannes-i filmfesztiválon elnyerte a Legjobb színészi alakítás díját, és Oscar-díjra is jelölték. Harris ezt követően főszerepet kapott Michelangelo Antonioni olasz filmjében, az Vörös sivatagban (Il deserto rosso, 1964). Ez a film elnyerte az Arany Oroszlánt a Velencei Filmfesztiválon. 

Harris ajánlatot kapott, hogy Kirk Douglas mellett szerepeljen egy brit háborús filmben, az Anthony Mann által rendezett Telemark hőseiben (The Heroes of Telemark, 1965), amelyben egy norvég ellenállási vezetőt alakít. Ezután Hollywood-ba ment, hogy Charlton Heston mellett szerepeljen Sam Peckinpah Dundee őrnagy (Major Dundee, 1965) című filmjében, amelyben egy ír bevándorlót alakít, aki az amerikai polgárháborúban konföderációs lovas katonává válik. John Huston A Biblia (The Bible in the Beginning..., 1966) című filmjében Káint alakította. Sikeresebb volt a kasszáknál a Hawaii (1966), amelyben Harris Julie Andrews és Max von Sydow mellett volt látható.

A változatosság kedvéért elvállalt egy romantikus főszerepet a Frank Tashlin által rendezett Doris Day kémparódiában, a Caprice-ben (1967). Harris legközelebb Arthur király szerepét alakította a Camelot című zenés színdarab filmadaptációjában (1967). Roger Ebert kritikus úgy jellemezte Harris és Vanessa Redgrave szereposztását, mint "körülbelül a legjobb Artúr király és Guenevere királynő, akit el tudok képzelni." Harris újra eljátszotta a karaktert a Winter Garden Theatre-ben 1981. november 15-től 1982. január 2-ig tartó Broadway-felújításban, amelyet egy évvel később az HBO is sugárzott. A főszerepben látható volt még Meg Bussert mint Guenevere, Richard Muenz mint Lancelot és Thor Fields mint Tom of Warwick. Harris, aki a filmben is szerepelt, és Muenz országos turnéra vitte az előadást. 

A Viszontlátásra a pokolban (The Molly Maguires, 1970) című filmben James McParland-ot, a nyomozót alakította, aki beépül a Sean Connery által vezetett címszereplő szervezetbe. A film bukás volt a kasszáknál. A sziúk fogságában (A Man Called Horse, 1970) azonban, Harris-szel a címszerepben, aki 1825-ben egy angol arisztokratát alakít, akit amerikai őslakosok ejtenek fogságba, nagy siker volt. 1970-ben a Cromwell című filmben a címszerepet játszotta Alec Guinness mellett, aki I. Károly angol királyt alakította. Abban az évben a brit moziforgalmazók a 9. legnépszerűbb sztárnak választották az Egyesült Királyságban.

1971-ben Harris szerepelt a BBC televíziós filmadaptációjában, A hófehér vadliba (The Snow Goose) című filmben, amelynek forgatókönyvét Paul Gallico írta. A film elnyerte a legjobb tévéfilmnek járó Golden Globe-ot, és jelölték BAFTA-ra és Emmy-re is, az Egyesült Államokban pedig a Hallmark Hall of Fame keretében vetítették. Rendezőként debütált a Bloomfield (1971) című filmmel, és főszerepet játszott a Man in the Wilderness-ben (1971), amely egy revizionista western volt Hugh Glass története alapján. 

Harris szerepelt Samuel Fuller Riata című westernjében, amelynek forgatását néhány hét után leállították. A projektet új rendezővel és szereposztással újra összeállították, Harris kivételével, aki visszatért a már Halálos kopók (The Deadly Trackers, 1973) címmel rendelkező filmben. Ebben az évben Harris kiadott egy verseskötetet, I, In the Membership of My Days címmel, amelyet később részben újra kiadtak audio LP formátumban, kiegészítve olyan saját szerzeményű dalokkal, mint az "I Don't Know"

Harris 1974-ben két thrillerben is szerepelt: John Frankenheimer 99 and 44/100% Dead! című filmjében, és Richard Lester Pénzt vagy életet! (Juggernaut) című alkotásában. A nyár visszhangjai (Echoes of a Summer, 1976) című filmben egy halálos betegségben szenvedő fiatal lány apját alakította. Volt egy cameo szerepe Oroszlánszívű Richárd-ként a Robin és Marianban (Robin and Marian, 1976), melyet Lester rendezett, majd szerepelt a Shunkawakan visszatér (The Return of a Man Called Horse, 1976) című filmben. Harris vezette A Cassandra-átjáró (The Cassandra Crossing, 1976) című vonatkatasztrófa-film all-star szereplőgárdáját. Ő játszotta Gulliver-t a részben animációs Gulliver utazásaiban (Gulliver's Travels, 1977), és újra együtt szerepelt Michael Anderson-nal A gyilkos bálna (Orca, 1977) című filmben.

Egy másik akciófilmben, az Alistair Maclean regénye alapján készült Golden Rendezvous-ban (1977) is szerepelt, amelyet Dél-Afrikában forgattak. Harris-t a film producere beperelte az italozás miatt; a színész viszont rágalmazásért perelt, és az ügyet végül peren kívül rendezték. A Golden Rendezvous bukás volt, de a Vadlibák (The Wild Geese, 1978), amelyben Harris több zsoldos egyikét játszotta, nagy sikert aratott Amerikán kívül. A Ravagers (1979) szintén egy akciófilm volt, amely egy poszt-apokaliptikus világban játszódott. A Game for Vultures (1979) Rhodéziában játszódott, és Dél-Afrikában forgatták. 

Hollywood berkein belül feltűnt Az utolsó szó (The Last Word, 1979) című filmben, majd Bo Derek mellett játszott a Tarzan, a majomemberben (Tarzan the Ape Man, 1981). Kanadában forgatott egy filmet, a Your Ticket Is No Longer Valid (1981) című, impotenciáról szóló drámát. Ezt követte egy másik kanadai film, a Tűtorony (Highpoint), amely annyira rossz volt, hogy több évig nem került a mozikba. 

Az 1980-as években Harris egy időre félnyugdíjba vonult a Bahamákon található Paradise Island-re, ahol leszokott az ivásról és egészségesebb életmódot folytatott. Ennek jótékony hatása volt. Harris karrierjét a Camelot-ban aratott színpadi sikere és a Pirandello IV. Henrik-jének (Henry IV) West End-i előadásában nyújtott erőteljes alakítása lendítette fel. 

1990-ben a This Is Your Life című műsor témája volt, amikor Michael Aspel meglepte őt a londoni Wyndham's Theatre-ben a Pirandello IV. Henrik című darabjának előadása közben. Az 1980-as évek végén Harris több éven át Michael Feeney Callan ír ír szerzővel dolgozott az életrajzán, amelyet 1990-ben a Sidgwick & Jackson adott ki. Filmes munkái ebben az időszakban többek között a következők voltak: A fehér törzsfőnök (Triumphs of a Man Called Horse, 1983), Márton-nap (Martin's Day, 1985), Strike Commando 2 (1988), King of the Wind (1990), Koldusopera (Mack the Knife, 1990), valamint a Maigret tévéfilmváltozata, Barbara Shelley-vel szemben. Ez a csökkenő népszerűséget jelezte, amivel Harris életrajzírójának, Michael Feeney Callan-nak elmondása szerint "teljesen megbékélt"

1989 júniusában Jim Sheridan rendező Harris-re osztotta a főszerepet A rétben (The Field), amelyet a nagyra becsült ír drámaíró, John B. Keane írt. "Bull" McCabe főszerepét az Abbey Theatre egykori színésze, Ray McAnally játszotta volna. Amikor McAnally 1989. június 15-én hirtelen meghalt, Harris-nek ajánlották fel McCabe szerepét. A rét 1990-ben került a mozikba, és Harris megkapta második Oscar-jelölését a Legjobb színész kategóriában. Jeremy Irons ellen veszített. 1992-ben Harris mellékszerepet kapott a Férfias játékok (Patriot Games) című filmben. Látható volt a Hemingway és én (Wrestling Ernest Hemingway, 1993) és a Silent Tongue (1993) című filmekben. Az Ábrahám (Abraham, 1993) címszerepét játszotta.

Harris egy életen át támogatta a jezsuita oktatási elveket, barátságot kötött a Scrantoni Egyetem elnökével, J. A. Panuska tiszteletessel, és pénzt gyűjtött az ír diákok számára létrehozott ösztöndíjra, amelyet az előző évben szívrohamban elhunyt bátyja és menedzsere, Dermot tiszteletére alapítottak. Színészi workshopokat vezetett, és 1987 novemberében színpadra állította az egyetem Julius Caesar című produkcióját. 

Harris két filmben is szerepelt, amelyek elnyerték a Legjobb filmnek járó Oscar-díjat: egyrészt a revizionista westernben, a Nincs bocsánatban (Unforgiven, 1992), mint English Bob, másrészt Ridley Scott Gladiátorában (Gladiator, 2000) Marcus Aurelius római császár szerepében. Emellett főszerepet játszott James Earl Jones mellett a Kiáltsd, ez kedves vidék! (Cry, the Beloved Country, 1995) című Darrell Roodt-filmadaptációban. 1999-ben Harris szerepelt az Oroszlánok között (To Walk with Lions) című filmben. A Gladiátor után Harris Albus Dumbledore szerepét játszotta a Harry Potter-filmek első két részében, a Harry Potter és a bölcsek köve (Harry Potter and the Sorcerer's Stone, 2001) és a Harry Potter és a titkok kamrája (Harry Potter and the Chamber of Secrets, 2002) című filmekben, ez utóbbi volt az utolsó filmszerepe. Harris alakította Faria abbét Kevin Reynolds Monte Cristo grófja (The Count of Monte Cristo, 2002) filmadaptációjában. A Kaena - A prófécia (Kaena: The Prophecy, 2003) című filmet posztumusz neki szentelték, mivel halála előtt ő adta Opaz karakterének hangját. 

Harris habozott elvállalni Dumbledore szerepét a Harry Potter filmekben a több filmes elkötelezettség és a romló egészségi állapota miatt, de végül elfogadta, mert - elmondása szerint - 11 éves unokája megfenyegette, hogy soha többé nem beszél vele, ha nem vállalja el. 2001-ben a Toronto Star-nak adott interjújában Harris aggodalmát fejezte ki, hogy a Harry Potter-filmekhez való kötődése háttérbe szorítja karrierje többi részét. Kifejtette: "Mert, tudja, nem akarom, hogy csak azért emlékezzenek rám, mert szerepeltem ezekben az átkozott filmekben, és attól tartok, hogy ez fog történni velem". 

 

Énekesként

Harris több zenei albumot is rögzített, amelyek közül az egyik, A Tramp Shining című albumon szerepelt a MacArthur Park című hétperces sláger (Harris ragaszkodott ahhoz, hogy a szöveget "MacArthur's Park"-ként énekelje), ezt a dalt Jimmy Webb írta, és az amerikai Billboard Hot 100-as listáján a 2. helyig jutott. Európában is több zenei eladási lista élén állt 1968 nyarán. A "MacArthur Park" több mint egymillió példányban kelt el, és aranylemezt kapott. 1969-ben jelent meg egy második, szintén teljes egészében Webb által komponált zenékből álló album, a The Yard Went on Forever. Az 1973-as "Burt Bacharach in Shangri-La" című televíziós különkiadásban, miután elénekelte Webb "Didn't We"-jét, Harris azt mondja Bacharach-nak, hogy mivel ő nem képzett énekes, a dalokhoz úgy közelített, mint egy szavakkal és érzelmekkel foglalkozó színész, aki a dalt azzal a fajta őszinteséggel játssza, amit a dal közvetíteni próbál. Ezután folytatta az "If I Could Go Back" eléneklését a Lost Horizon soundtrackről. 

 

Magánélet 

1957-ben Harris feleségül vette Elizabeth Rees-Williams-et, David Rees-Williams, Ogmore 1. bárójának lányát. Három gyermekük született: Jared Harris színész, Jamie Harris színész és Damian Harris rendező. A pár 1969-ben vált el, ezután Elizabeth hozzáment Rex Harrison-hoz. Harris második házassága 1974-ben köttetett Ann Turkel amerikai színésznővel, akivel 1982-ben váltak el.

 

Harris a Máltai Lovagrend tagja volt.

1968-ban 75 000 fontot fizetett a Holland Park-ban található William Burges Tower House-ért, miután megtudta, hogy az amerikai előadóművész, Liberace megállapodott a ház megvásárlásáról, de még nem tette le a foglalót. Harris az eredeti dekoratőröket, a Campbell Smith & Company Ltd.-t alkalmazta, hogy elvégezze a belső terek átfogó restaurálását. 

1973-tól 1984-ig az Ideiglenes Ír Köztársasági Hadsereg (Provisional Irish Republican Army, PIRA) elkötelezett támogatója volt. 1984 januárjában az előző havi Harrods-bombázással kapcsolatos megjegyzései nagy vitát váltottak ki, ami után megszüntette a PIRA támogatását. 

Az 1960-as években és az 1970-es évek elején, sztársága csúcsán Harris majdnem annyira ismert volt pokoli életmódjáról és súlyos ivászatáról, mint színészi karrierjéről. Hosszú ideig alkoholista volt, amíg 1981-ben absztinens lett. Ennek ellenére egy évtizeddel később újra Guinness-t ivott. 1978-ban, miután majdnem belehalt a kokain túladagolásba, felhagyott a drogokkal. 

 

Betegség és halál 

Harris-nél 2002 augusztusában Hodgkin-kórt diagnosztizáltak, állítólag tüdőgyulladással került kórházba. 2002. október 25-én, 72 éves korában halt meg a londoni University College Hospital-ban, Bloomsbury-ben. Így viccelődött: "Az étel volt az oka!" Utolsó három napját kómában töltötte. Halála után elhamvasztották, hamvait a Bahamákon szórták szét, ahol otthona volt. 

A The Hollywood Reporter-nek adott 2021-es interjújában Chris Columbus elárulta, hogy Harris életrajzot írt a kórházi tartózkodása alatt, de az azóta sem jelent meg. 

 

Az életrajzot a Wikipédia és egyéb portálok írásai alapján fordította és fogalmazta: Astelia
A szöveg részben vagy egészben való másolása a szerző megkérdezése nélkül tilos!

1958 - ITV Play of the Week - Michael O'Riordan (1 epizód)

1958 - ITV Television Playhouse - Dan Galvin (1 epizód) 

1958 - The DuPont Show of the Month - (1 epizód)  

1958 - Alive and Kicking - Szerető 

1959 - Szövetség az ördöggel / Shake Hands with the Devil - Terence O'Brien 

1959 - A Mary Deare katasztrófája / The Wreck of the Mary Deare - Higgins hadnagy 

 

1960 - Armchair Theatre - Gaylord őrnagy (1 epizód)  

1960 - A Terrible Beauty - Sean Reilly 

1961 - A hosszú, az alacsony és a magas / The Long and the Short and the Tall - Johnstone tizedes 

1961 - Navarone ágyúi / The Guns of Navarone - Barnsby századparancsnok 

1962 - Lázadás a Bountyn / Mutiny on the Bounty - John Mills tengerész 

1963 - Egy ember ára / This Sporting Life - Frank Machin 

1964 - Vörös sivatag / Il deserto rosso - Corrado Zeller 

1965 - I tre volti - Robert 

1965 - Dundee őrnagy / Major Dundee - Benjamin Tyreen kapitány 

1965 - Telemark hősei / The Heroes of Telemark - Knut Strand 

1966 - A Biblia / The Bible in the Beginning... - Cain 

1966 - Hawaii - Rafer Hoxworth kapitány 

1967 - Caprice - Christopher White 

1967 - Camelot - Arthur király 

 

1970 - Viszontlátásra a pokolban / The Molly Maguires - James McParlan nyomozó 

1970 - A sziúk fogságában / A Man Called Horse - John Morgan 

1970 - Cromwell - Oliver Cromwell 

1970 - Bloomfield - Eitan 

1971 - A hófehér vadliba / The Snow Goose - Philip Rhayader 

1971 - Man in the Wilderness - Zachary Bass 

1973 - Halálos kopók / The Deadly Trackers - Sean Kilpatrick seriff 

1974 - 99 and 44/100% Dead! - Harry Crown 

1974 - Pénzt vagy életet! / Juggernaut - Anthony Fallon alezredes 

1976 - A nyár visszhangjai / Echoes of a Summer - Eugene Striden 

1976 - Robin és Marian / Robin and Marian - Richárd király / Oroszlánszívű Richárd 

1976 - Shunkawakan visszatér / The Return of a Man Called Horse - John Morgan 

1976 - A Cassandra-átjáró / The Cassandra Crossing - Dr. Jonathan Chamberlain 

1977 - Gulliver utazásai / Gulliver's Travels - Lemuel Gulliver 

1977 - A gyilkos bálna / Orca - Nolan kapitány 

1977 - Golden Rendezvous - John Carter 

1978 - Vadlibák / The Wild Geese - Rafer Janders kapitány 

1979 - Ravagers - Falk 

1979 - Game for Vultures - David Swansey 

1979 - Az utolsó szó / The Last Word - Danny Travis 

 

1981 - Tarzan, a majomember / Tarzan the Ape Man - James Parker 

1981 - Your Ticket Is No Longer Valid - Jason Ogilvy 

1982 - Tűtorony / Highpoint - Lewis Kinney 

1982 - Camelot - Arthur király 

1983 - A fehér törzsfőnök / Triumphs of a Man Called Horse - John Morgan 

1985 - Márton-nap / Martin's Day - Martin Steckert 

1988 - Maigret - Jules Maigret 

1988 - Strike Commando 2 - Vic Jenkins őrnagy 

1989 - Koldusopera / Mack the Knife - Mr. Peachum 

 

1990 - King of the Wind - II. György király 

1990 - A rét / The Field - 'Bull' McCabe 

1992 - Férfias játékok / Patriot Games - Paddy O'Neil 

1992 - Nincs bocsánat / Unforgiven - English Bob 

1993 - Silent Tongue - Prescott Roe 

1993 - Ábrahám / Abraham - Abraham (2 epizód)

1993 - Hemingway és én / Wrestling Ernest Hemingway - Frank 

1995 - Savage Hearts - Sir Roger Foxley 

1995 - Kiáltsd, ez kedves vidék! / Cry, the Beloved Country - James Jarvis 

1995 - A nagy Kandinsky / The Great Kandinsky - Ernest Kandinsky 

1996 - Trojan Eddie - John Power 

1997 - A hó hatalma / Smilla's Sense of Snow - Dr. Andreas Tork 

1997 - A Notre Dame-i toronyőr / The Hunchback - Dom Frollo 

1997 - Íme a tenger / This Is the Sea - Jacobs 

1998 - A szibériai borbély / Sibirskiy tsiryulnik - Makkreken 

1999 - Oroszlánok között / To Walk with Lions - George Adamson 

1999 - Ahol a grizzlyk élnek / Grizzly Falls - Harry 

 

2000 - Gladiátor / Gladiator - Marcus Aurelius 

2001 - My Kingdom - Sandeman 

2001 - Harry Potter és a bölcsek köve / Harry Potter and the Sorcerer's Stone - Albus Dumbledore 

2002 - Monte Cristo grófja / The Count of Monte Cristo - Faria abbé

2002 - Harry Potter és a titkok kamrája / Harry Potter and the Chamber of Secrets - Albus Dumbledore 

2002 - A Biblia: Apokalipszis / San Giovanni: L'Apocalisse - Giovanni 

2002 - Julius Caesar - Lucius Cornelius Sulla (2 epizód)

2003 - Kaena - A prófécia / Kaena: La prophétie - Opaz (hang, angol verzió)

2004 - The Pearl - Dr. Karl 

 

Producer

1976 - A nyár visszhangjai / Echoes of a Summer  

1976 - Shunkawakan visszatér / The Return of a Man Called Horse 

 

Rendező

1970 - Bloomfield 

Albumok / Soundtrack-ek / Közreműködések

1967 - Camelot 

1968 - A Tramp Shining 

1968 - The Yard Went On Forever 

 

1970 - The Richard Harris Love Album 

1971 - My Boy 

1972 - Slides 

1972 - Tommy  

1973 - His Greatest Performances 

1974 - The Prophet 

1974 - I, in the Membership of My Days 

1977 - Gulliver Travels 

 

1982 - Camelot 

1989 - Mack The Knife  

 

1992 - Little Tramp 

 

2004 - The Apocalypse 

 

Kislemez 

1963 - Here in My Heart

1968 - How to Handle a Woman 

1968 - MacArthur Park  

1968 - Didn't We? 

1968 - The Yard Went On Forever 

1969 - The Hive 

1969 - One of the Nicer Things 

1969 - Fill the World With Love 

 

1970 - Ballad of A Man Called Horse 

1970 - Morning of the Mourning for Another Kennedy 

1971 - My Boy 

1972 - Turning Back the Pages 

1972 - Half of Every Dream 

1973 - Go to the Mirror 

1974 - Trilogy (Love, Marriage, Children) 

1976 - The Last Castle 

1977 - Lilliput 

Utolsó frissítés: 2024.04.04. 19:07 Astelia által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace