• Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Arnold Schwarzenegger Sylvester Stallone Jason Statham

Victor Ortiz életrajza

A sztáradatlapot jelenleg nem szerkeszti senki, ezért hiányos, helytelen információkat is tartalmazhat.

KEZDETEK

Victor Ortiz 1987 Január 31-én született Garden Cityben, Kansas megyében, mexikói származású szülei harmadik gyermekeként. 6 éves korában az anyja elhagyta a családjukat, mert viszonya lett egy másik férfival. Nemsokkal később Ortiz bokszolni kezdett az apja miatt, aki felesége miatt gyakran bántalmazta gyermekeit. 5 évvel később édesanyjuk után, apjuk is magára hagyta őt és 5 testvérét, ezért otthonba kerültek, de később legidősebb nővérük vette őket gyámsága alá.

Miközben edzett, felfigyelt rá egy korábbi nehézsúlyú bokszoló Ron Lyle, aki felügyelő lett abban az edzőteremben. 2003-ban Lyle benevezte a 16 éves Ortizt egy tornára, ahol nyert is. Itt figyelt fel rá egy másik korábbi bokszoló Roberto Garcia.

Ortiz a karrierje érdekében Kaliforniába költözött és elkezdett a híres "La Colonia Youth Boxing Club"-ban edzeni. 2003-ban megnyerte a  Police Athletic League bajnokságot, 17 évesen bekerült az Amerkai Egyesült Álamok olimpia bokszolócsapatának válogatására, ám legyőzték így nem ő képviselhette hazáját.

KARRIER

Alig tizenhétévesen lett profi, 2004-ben. A "The Garden City Boxing"-ban edzett 5 edző segítségével,a ki próbálták egyengetni bokszolói karrierjét. Az első hét meccsét könnyedén megnyerte, ám 2005 Júniusában az egyik meccsén diszkvalifikálták. 2007-ig 18-1-1-es mérleggel állt, aztán jött az első ismertebb ellenfele Emmanuel Clottey személyében. Ortiz technikaki kiütéssel nyert az utolsó menetben. 3 hónappal később ismét kiütéses győzelmet aratott Carlos Maussa ellen. 2008 szeptember 13-án Roberto David Arrieta ellen bokszolt. Földre küldte a második, negyedik és ötödik menetben, ahol technikai győzelmet is aratott. 2008 végén az ESPN megválasztotta őt a az boksztehetségének.

2009 márciusában a meccsét az HBO élőben közvetítette  Mike Arnaoutis ellen.Orniz amásodik menetben technikai kiütéssel legyőzte őt. 2009 június 27-én Marcos Rene Maidana-val nézett szembe. Minkdetten padlót fogtak az első menetben, Ortiz kétszer is sikeresen megütötte ellenfelét a második menetben, ám az ötödik és hatodik menetben csúnya pofonokat kapott, a meccset pedig megállították, mert Ortiz orvosa nem engedte tovább küzdeni a bokszolót. Később rengeteg hírekkel foglalkozó oldal azt közölte le, hogy a bokszoló a veresége után vissza szeretne vonulni.

Ortiz később miután felépült sérüléseiből bejelentette visszatérését, immáron új edzőkkel az oldalán. 2009 december 12-én győzni tudott, 2010 február 25-én pedig kütéssel legyőzte Hector Alatorre-t. Május 15-én hatalmas kiütéses győzelmet aratott a nála 15 évvel idősebb Nate Campbell ellen. Szeptember 18-án már a harmadik menetben legyőzte Vivian Harrist. December 11-én Las Vegasban szembenézett  Lamont Peterson-nal, akit tisztán legyőzött.

2011 április 16-án Andre Berto ellen küzdött a WBC váltósúlyú címéért. A meccset 115-110, 114-112 és 114-111 arányban Ortiz nyerte, így új bajnokot avattak, a meccset később pedig a The Ring magazin"év meccsének" kiáltotta ki. 2011 június 7-én Floyd Mayweather, Jr. Twitteren jelentette be, hogy szeptember 17-én megküzdenek Ortiz övéért. Az első háromt menetet Mayweather dominálta, ám a negyedik menetre Ortiz is feléledt, lefejelte ellenfelét, akinek felrepedt a szája. Később a ring közepén bocsánatot kért és megölelték egymást, de Mayweather behúzott egyet ellenfelének, aki nem tudott tovább küzdeni.

2012 február 11-én úja megküzdött volna Berto-val ám ellenfele lesérült, később pedig kiderült, hogy doppingolt így helyette Josesito Lopez lett. Ha Ortiz nyer, ő lesz Saúl Álvarez ellenfele a "Knockout Kings" esemény főmeccsén. A meccs végig kiegyenlített volt, ám a tizedik menet kezdetekor Ortiz csapata bedobott egy törölközőt a ringbe, ezzel jelezve azt, hogy a bokszoló lesérült. Később kiderült, hogy az állkapcsa tört el a kilencedik menet elején.

2014 január 30-án Ortiz vereséget szenvedett Collazo ellen a második menetben. Később a támogatója Twitteren azt tanácsolta Ortiznak, hogy inkább vonuljon vissza. Nem hallgatva a támogatója véleményére 2014 december 13-án Manuel Pérez-el küzdött, akit ki is ütött a harmadik menetben. A meccs közben Victor keze megsérült, amit júliusig nem is használhatott. 2015 végén állhat újra ringbe.