Starity

Színházélmények

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. március 06. 13:32 #1
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
A hasonló címû topik adta az öltelet, kíváncsi vagyok, ti voltatok-e már színházban valamilyen elõadáson és ha igen, milyen élmény volt, tetszett-e.

Én eddig kétszer voltam, bár az elsõre már nem nagyon emlékszek, csak annyi maradt meg, hogy az általános iskola utolsó éveinek egyikében elmentünk egy másik városba az osztállyal, ahol valami idióta, unalmas darabot néztünk meg. Azért nem volt teljesen elpocsékolt idõ, egymás közt jól elszórakoztunk. laugh.gif

A második viszont nagy élmény volt. Középiskolában az osztályfõnök elintézte, hogy a Csokonai Színház fõpróbájára mi is beülhessünk, a Szentivánéji álom volt mûsoron (ha jól emlékszek). Elõször csak annak örültünk, hogy nem lesz addig se tanítás, a színházban meg majd elleszünk valahogy. De már az elejétõl fogva nagyon jó volt a darab, a színészek nagyszerûek voltak, a táncos lányok pedig gyönyörûek, wub.gif a zene is tetszett, sokat nevettünk, néha majd lefordultunk a székbõl, szóval élveztük az elõadást. Különösen a kopasz színész nyerte el az osztály tetszését, a végén, mikor kijöttek meghajolni, bár végig vastaps zúgott -fõleg nekünk köszönhetõen, a kopasznál (meg a lányoknál blush.gif biggrin.gif) még erõsebben tapsoltunk, páran fütyültek is meg ilyenek, õ meg vigyorgott, mint a vadalma. smileeee.gif Szóval emlékezetes volt, és már csak emiatt is szeretnék még majd eljutni valami jó elõadásra, talán elõször megint a Csokonaiban. Persze ehhez a pénzügyeimnek is úgy kell alakulnia, de miattuk biztos megyek még színházba. Remélem, akkor is legalább olyan jól fogok szórakozni.
2009. március 06. 13:59 #2
bajer
bajer
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.25.
Hozzászólás: 7390
Csatolások: 46079
Azonosító: 61874
Offline offline
rendszeresen járok, már egész pici korom ota. smileeee.gif imádom a szinházat. biggrin.gif
az elsö darab amit láttam, az a valahol europában volt, itt fehérváron, akkor szerettem bele a szinházba. smileeee.gif szinte mindig megnéztem,amig le nem vették a müsorrol.a többi ilyen nagy kedvenc pedig amit vagy egy tucatszor láttam,azok a dzsungel könyve és a hair. smileeee.gif
egyszer akartam is jelentkezni az egyik darabba amikor gyerekszereplöket kerestek,de ne mertem elmenni...na majd legközelebb... biggrin.gif
de legnagyobb élmények szinte mind pesten voltak,egyik a jozsef attila szinházban,amikor a miniszter félrelép c. darabot néztük, kern andrás és koltai robert valami nagyon nagyot alakitottak. biggrin.gif aztán még kisebb koromban pont karácsonykor néztük a holdbéli csonakost a nemzetiben, mondanom sem kell,kaszás attila hihetetlenül jol játszott. aztán tavaly szintén karácsony fele néztem meg elöször a romeo és juliát az operettben,ehhez meg már tényleg maximum annyit tudok hozzá füzni,hogy nagyon-nagyon-nagyon jo volt. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2009. március 06. 14:07 #3
- törölt felhasználó -    
sziasztok!

rendeszeresen járok színházba.
elsõ színdarabom a Padlás volt, még Kaszás Attilával.. sad.gif
régebben musical-eket néztem, mostanság inkább prózai darabokat. "törzshelyem" a Vígszínház. szinte az ott futó összes darabot láttam. legutoljára a Chioggiai csetepatét. legtöbbször talán a Kertész kutyáját, 5x.

legnagyobb színházi élményem az Anna Karenina musical-opera a Madách Színházban. Zseniális, mint minden Kocsák Tibor - Miklós Tibor darab. meghajolo.gif meghajolo.gif
valamint a József Attila Színházban a Sose halunk meg. sajnálom, hogy levették a mûsorról. sad.gif sad.gif


rengeteg darab van még tervbe véve. thumbsup.gif
2009. március 15. 16:37 #4
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Elég rendszeresen járok "színházba".Nálunk itt Kecskeméten a színház épülete csak szép,azonban az idei évtõl egy kalap öhöm az.Balogh Erika volt a kedvencem,de Bodolay távoztával (fõleg politikai okok miatt) neki is távoznia kellett.Két meghatározó darab volt eddigi életemben.Az egyik a Vörös malom címmel futott olyan 6 éve,ezt Alföldi rendezte és valami fantasztikus volt.A másikat a Bárka színházban látta,ez volt a Hamlet (szerintem ez a színjátszás csúcsa,amit ilyen kis mûhelyekben hoznak létre,annyira vibráló és élõ,hogy hihetetlen.)
Meglepõ,de bábszínházba is szoktam járni,ott is fantasztikus dolgok születnek,ajánlom mindenkinek,aki szeret szórakozni (a legtöbb darab nem gyerekeknek,hanem felnõtteknek szól nálunk).
Örülök ennek a topicnak,ha valaki járna Pesten az Aranytízekben (a fent említett Balogh Erika a fõ koordinátor) legyen olyan kedves és számoljon be az élményeirõl,sajnos ritkán jutok fel a fõvárosba.smileeee.gif
2009. március 20. 21:50 #5
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Tegnap elõtt láttam az új igazgató,Cseke Peti rendezésében a Hajmeresztõt.Nem tudok rosszat mondani,persze itteni mércével mérve. A színháznak nem errõl kellene szólnia,de egyébként egynek jó volt, végig röhögtem.Besenczi Árpád meggyõzõen alakította a hadnagyot, egy fodrászszalon feletti lakásban elkövetett gyilkossági ügyben,amiben egy híres zongorista vesztette életét. A tettes csak a szalonban lévõ 4 ember közül kerülhetett ki,ugyanis az épületet figyelték. Ekkor elkezdõdött az agatakrisztis nyomozás,amiben a gyanúsítottaknak rekonstruálniuk kellett a történteket,a nézõk,vagyis a mi közremûködésünkkel.Azért merek így beszélni róla,mert temetés volt,úgyhogy ha szeretnétek sem tudjátok már megnézni. Danyi Judit meglepõen jó volt,a hogy Pál Attila is.

Garcia Lorca háza: gyenge, de nem elhanyagolható próbálkozás a színház megreformálására egy kortárs balett-tel.A hatalmas baj az volt, hogy a táncosok nem tudtak beszélni, a színészek pedig táncolni (sõt beszélni is alig), ezen szerintem még van mit csinosítani,pedig jó darab lenne, Jarábik Klári is feltûnik benne.

Jövõhéten megyek Helló Dollyra,jajj és amit nagyon várok az az április 24-i Madách-színházas Anna Karenina (L),imádom a regényt és,ahogy hallottam a velencei színt is megjelenítik. ohmy.gif
2009. március 20. 21:56 #6
- törölt felhasználó -    
a Helló Dolly nagyon jó...én már láttam a tánctanárom is szerepel benne wink.gif
am. de jó még kecskemétiek is vannak itt biggrin.gif
2009. március 20. 22:15 #7
Mia
Mia
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.04.23.
Hozzászólás: 2575
Csatolások: 2322
Azonosító: 15188
Offline offline
Én is rendszeresen járok, legutóbb a Macskákon voltunk, és bár sokan dícsérték, én nem voltam elájulva tõle. A zene nagyon jó, a színészek és a táncosok is, csak nagyon zavaró volt, hogy sosem értettem a szöveget. De ettõl eltekintve aranyos darab, tetszett.
A legmeghatározóbb élmény viszont máig az Elisabeth és a Made in Hungária. Az Elisabeth egyszerûen lenyûgözõ volt, szerintem a legjobb szereposztást kaptuk, amit csak lehetett, és mivel nagy Sissi rajongó vagyok, ezért már megvolt az alap, amivel nekiültem. Itt tisztában voltam a sztorival és a zenét is ismertem. Az elõadás végén pedig mindenki állva tapsolt, köztük mi is, és tényleg, hatalmas élmény volt.
A Made in Hungária pedig az elsõ ilyen élményem, ezt Szegeden néztük a szabadtérin, és onnantól imádom ezt a fajta zenét. Ha ez nem tetszett volna, talán többet nem is mentem volna színházba, úgyhogy köszi Miki, hogy ezt így sikerült megoldani. biggrin.gif
2009. március 20. 22:47 #8
- törölt felhasználó -    
Én nem igazán szoktam színházba járni.. blush.gif Én olyan csavart típus vagyok, inkább elõadok, mint nézzem. Nem tudom pontosan, de voltunk néhány darabon sulival, mamával, de ami a kedvenc az a Dzsungel könyve, azt jópárszor láttam. Lehet, azért van így, mert azt adtuk elõ a legtöbbet, és azzal minden akkori díjat bezsebeltünk az osztállyal smileeee.gif És hát ahogy most írom, rájövök, hogy van színpadi tapasztalatom (és hát õszintén szólva nem is akármilyen), de engem nem igazán vonz a színház. Inkább a filmezés. Visszakanyarodva a témához, legutóbb is a Dzsungel könyvét láttam, és ha megint lesz, akkor biztos elmegyek smileeee.gif És hát még a Mumus biggrin.gif Az is milyen rég volt. Szóval gyerekdarab-rajongó vagyok biggrin.gif
2009. március 20. 23:26 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet(nozso13 @ 2009. March 20. - 21:50)
Jövõhéten megyek Helló Dollyra,jajj és amit nagyon várok az az április 24-i Madách-színházas Anna Karenina (L),imádom a regényt és,ahogy hallottam a velencei színt is megjelenítik. ohmy.gif


az Anna Karenina a Madáchban fantasztikus!!! én is szeretnék menni áprilisban, mert utána megint nem lesz sad.gif sad.gif megvárom a szereposztást... blush.gif
a velencei szín tényleg meg van jelenítve. O Sole Mio rész vicces laugh.gif

legközelebb a Kamaraszínházban szeretném megnézni az Utazás az éjszakába címû darabot smileeee.gif
2009. április 05. 14:56 #10
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Jájj...Megnéztem a Hello, Dolly elsõ felvonását, a másodikra már nem ültem be...Iszonyatos...Bocsánat,akinek tetszett,de szerintem szörnyû.Petõcz Andris, kedves barátom is játszik benne, az õ játéka a legelviselhetõbb és szerethetõbb.Magyarország érdemes mûvésze Oszter Sándor nem tud artikulálni, énekelni és táncolni.Ennyi probléma volt mindössze vele. Komolyan a lánya, Oszter Alexandra egy fokkal jobb volt nála, bár ez semmit sem jelent.Ez egy nagy rakás kaka.
2010. október 14. 14:28 #11
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Én is rendszeres színházba járó vagyok, kicsi korom óta járok. Bár ez a múlt évben sajnos megszakadt. Egyrészt anyagi okokból, másrészt mert elég jelentős minőségromlást tapasztaltam a repertoáron. Zenés darabok egymás hegyén-hátán, de a jó kis dráma vagy kortárs darab maximum nagyítóval lelhető fel.

Az első előadás, amit láttam... Bevallom, nem emlékszem 100%-osan. Talán a Csizmás kandúr..?

Legutóbbi élmény pedig szintén a Hajmeresztő, de másik színház, másik társulat.

2002 végén azt vettem észre magamon, hogy különösen bezsongok a színháztól... 2008-ig nagyjából kis túlzással fanatikusa voltam a témának, ma már kevésbé, bár ettől függetlenül még mindig nagyon szeretem.

Igazán meghatározó színházi élményem talán 3 vagy 4 volt. "Korai szakaszt" tekintve 5... Első volt a Don Juan. Hmm... Ezt követte a Kabaré, majd Bulgakov Kutyaszíve. És jött egy naaagy kedvenc. Rosencrantz és Guildenstern halott. Tom Stoppard drámája (aki nem ismerné). A Hamlet két mellékszereplőjét tette főhőseivé... Mai napig imádom... smileeee.gif
Aztán a legutóbbi még nagyobb élményem a Csak egy szööög... smileeee.gif Zsidókról, cigányokról szól. Akiket deportáltak, illetve magáról a társadalomról. Mennyire toleráns. Vagyis hogy sokszor mennyire nem.

Budapesten egyetlen egyszer voltam színházban. A Nemzetiben. A Sárga liliom című darabon... Nekem tetszett. (főleg a vidéki vendégművészek tongue.gif )

Nekem megadatott, hogy a kedvenc színészeimmel összeismerkedjek/barátkozzak személyesen is. 4 éve például dolgoztam nyári színházban és láttam próbákat, főpróbákat, előadást, de a színpad másik oldaláról... smileeee.gif

Aztán voltam már webmestere is színházi társulatnak. Én csináltam a weboldalukat és én is üzemeltettem évekig.

Egy időben rendszeresen főpróbákra is jártam. De rendes, igazi, normális főpróbákra. Ott nincs (nagy) tapsikolás, sőt, meg sem lehet mukkanni. Volt nem egy főpróba, ahol a rendező leállította az egészet és belemagyarázott, instrukciókat adott, estébé...

Szóval elég sok színházi élményem volt már... smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2010. október 14. 14:35 #12
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Színház szerető embernek tartom magam, bár be kell vallanom, jó ideje nem jártam már a környékén sem a színpadnak. Se nézőként, se más szerepkörben, de mindig is vonzott ez a világ. Annak idején nagyon sok kiváló előadást láttam. Többek között a Hóhérok hava c. darabot, vagy az István, a király c. rockoperát, vagy a nagy kedvencemet, a Charlie nénje c. musicalt, vagy ott van a Hazám, hazám, ami szintén egy zseniális alkotás volt!
Ami meg téged illet, SallySparrow, a Rosencrantz és Guildenstern miatt nagyon irigyellek! Imádom azt a darabot és a kedvenc filmjeim között nagyon elöl szerepel a listán, de színházban még nem volt hozzá szerencsém. Kik játszották a főszerepet?
2010. október 14. 16:16 #13
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Szinte a Színházban nőttem fel, habár itt ahol lakom nem is színház van, hanem Művelődési központ és az a kettő ég és föld, de nekem nagyon tetszenek az előadások. Legyen az egy színdarab vagy éppen hangverseny, jaj ami azt illeti, holnap is megyek! laugh.gif
Nagyon sok jó előadáson voltam már, de sajnos akadt olyan is amit nem igazán tudok megemlíteni, mert nem volt a legjobb, hát vagyis nekem nem nyerte el a tetszésemet!
blush.gif
2010. október 14. 17:12 #14
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2010.10.14. 14:35)
Ami meg téged illet, SallySparrow, a Rosencrantz és Guildenstern miatt nagyon irigyellek! Imádom azt a darabot és a kedvenc filmjeim között nagyon elöl szerepel a listán, de színházban még nem volt hozzá szerencsém. Kik játszották a főszerepet?


Rosencrantz és Guildenstern. biggrin.gif
2010. október 16. 02:26 #15
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Kiskoromban sokat jártam színházba. Najó, úgy 12 éves koromig. Főleg anyukámmal, aztán több okból nem tudtunk menni már. Azóta alig voltam pár darabon.
Voltam több ilyen nagyobb darabon is, de főleg inkább kisebbeket láttam, azokat annyira nem sorolnám.

Nem emlékszem, mi volt a legelső amit láttam, A padlás, vagy a Macskák, de mindkettő örök kedvenc lett. Meg is vannak itthon. smileeee.gif A Macskákat többször is láttam színházban.

Voltam a Ping-Szvingen, Eszenyi Enikő estjén, nagyon tetszett. Pingvinek táncolnak? Melyik gyereknek ne tetszene? tongue.gif

Aztán ott a Rent, ami olyan maradandó élmény volt, hogy még az első pár jelenet szövegét is leírtam magamnak, és évekkel később, amikor nem találtam azt a füzetem megpróbáltam fejből, emlékeztem a szereplők neveire, mindenre. Persze ekkor már nem pontosan, de legalább tudtam. Pár hónapja nem ment ki egy dallam a fejemből, és majd megőrültem tőle, mert imádtam a dalt. Hazajöttem, és addig kutattam, míg valahogy rá nem bukkantam a Rentből az Over The Moonra és olyan boldog voltam, hogy az az a dal!

Sulival is voltunk előadáson, a Légy jó mindhalálig-ot néztük meg, meg volt még egy-két ilyen.

Most jöjjön egy szívemnek kedves emlék. Van nekem egy nagyon kedves színész ismerősöm, aki az Operett színházban dolgozott. Meghívott minket a vizsgaelőadására, ahol Ákos számokat énekeltek, az öccse is játszott a darabban, ő is énekelt. Mindkettőjük hangját nagyon szeretem. wub.gif Kétszer mentem el a Majom a ketrecben c. előadásukra, és mindkétszer elsírtam magam, mindkétszer nevettem a megfelelő helyeken és mindkétszer iszonyatosan jó élmény volt bent lenni. smileeee.gif
Meg úgy egyébként is, sokszor voltunk együtt karaoke-zni, és csüngök minden hangon, ami kijön a száján. Nagyon tehetséges.

Legutolsó színházi élményem a Spamalot. Tavaly ilyenkor néztük meg lakótársammal, azóta is szeretnénk megint látni, de most már több barátunkat is vinnénk magunkkal. Persze most adják, és persze már akkor nincs rá jegy, amikor kiírják műsorra. rolleyes.gif
2010. október 16. 11:32 #16
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ahogy látom, inkább a zenés darabok a népszerűek...

Hát nem tudom. Én többre tartom a "szimpla" drámákat és kortárs darabokat. Olyan rég láttam ilyeneket, szomjazom rájuk, de "nincsenek". dry.gif Mindig csak a sok operett, meg musical. Nekem már csömöröm van tőlük. sad.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2010. december 14. 19:02 #17
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ha minden jól megy, 29-én megyek Portugált nézni a stúdióba. rohog.gif Egy kisebb vagyonért ( blink.gif ), de már több, mint egy éve nem jártam szinte a színház közelében sem, ami rám nézve igencsak meglepő és rossz, úgyhogy... Ideje pótolni a lemaradást. Egy kis kultúra sosem árt. Fura lesz azt látni Beceként, akit, főleg, hogy eddig valaki teljesen mással "azonosítottam" a karaktert... Úgyhogy várós! thumbsup.gif
2010. december 29. 14:18 #18
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ma este Portugál... Már olyan kíváncsi vagyok... Nagyon jó kritikát kapott a darab, főleg az én kedvencem... blush.gif wub.gif
Állítólag nagyon utálatosra vette a figurát... Nem baj, én akkor is szeretni fogom. rohog.gif
2010. december 30. 12:42 #19
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nagyon jó volt a tegnap esti színház... Nekem talán még jobban is tetszett, mint a film... rolleyes.gif Egyébként imádtam, hogy szemüveget viselt 'Bece', jól állt neki... blush.gif
2010. december 31. 09:49 #20
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.12.29. 14:18)
Ma este Portugál... Már olyan kíváncsi vagyok... Nagyon jó kritikát kapott a darab, főleg az én kedvencem... blush.gif wub.gif
Állítólag nagyon utálatosra vette a figurát... Nem baj, én akkor is szeretni fogom. rohog.gif


Arról akartál twitteren kitenni egy képet? Nem jeleníti meg a képet, csak mondom unsure.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!