Starity

Füstbombával támadták a Brüno kijevi vetítését

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. július 23. 16:18 #1
Horgi
Horgi
Lady with an attitude
 
Státuszwords like violence, break the silence
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.25.
Hozzászólás: 5416
Csatolások: 41492
Azonosító: 35510
Offline offline
Füstbombával támadták a Brüno kijevi vetítését

Cohen filmje az "aberrált viselkedést népszerûsíti és trágárságok hangzanak el benne", ezért Ukrajnában be is tiltották.

Füstbombával hiúsították meg ismeretlenek szerda este Kijevben az Ukrajnában betiltott Brüno címû film nem hivatalos bemutatóját.

A Sacha Baron Cohen fõszereplésével készült, egy divatõrült meleg osztrák riporter amerikai kalandjait bemutató filmet zárt körben vetítették volna a Purity nevû magánmoziban. A nagy érdeklõdéssel várt, az interneten beharangozott késõ esti bemutatóra a fiatalokból álló közönség mellett újságírók is összegyûltek. A magukat "haladó fiatalok csoportjaként" aposztrofáló szervezõk a vetítés elõtt sajtókonferenciát tartottak, amelynek a végén valaki füstbombát dobott a nyitott ablakon át a moziterembe - adták hírül csütörtökön internetes ukrán hírportálok.

A sûrû füst elõl az utcára kitódult nézõknek a szervezõk azt ígérték, hogy a terem kiszellõztetése után levetítik a filmet, ám ekkor a mozi elektromos hálózata mondta fel a szolgálatot. A film bemutatását így csütörtök estére halasztották.

Brünót az eredeti tervek szerint 2009. július 23-tól kezdték volna vetíteni az ukrán mozikban, ám az ukrán mûvelõdési és idegenforgalmi minisztérium filmbíráló bizottsága betiltotta a terjesztését és bemutatását Ukrajna egész területén. A testület a döntését azzal indokolta, hogy Cohen filmje az "aberrált viselkedést népszerûsíti és trágárságok hangzanak el benne".

A film miatt korábban Ausztriában is tiltakoztak, mondván hamis képet mutat az országról.

A szabad szájú, gúnyolódó áldokumentumfilmeket gyártó Sacha Baron Cohen produkciói egyébként sokakban keltenek ellenérzéseket, a kazah riporter tengerentúli túráját "megörökítõ" Borat kapcsán annak idején a kazahok tiltakoztak a róluk sugallt hamis kép miatt.


MTI
2009. július 23. 16:32 #2
czikoria
czikoria
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.17.
Hozzászólás: 114
Csatolások: 40
Azonosító: 34908
Offline offline
110.gif

hihetetlen h az embereknek mennyire nincs ön-humor-érzékük...
// bár én sajnos még nem láttam a filmet, de bemutató alapján valóban elég dúrvának tûnik biggrin.gif //


jó, tény h cohen filmjeit azé meg kell érteni, de ez oan mint a south park amit "csak egy bizonyos inteligencia szint felett lehet csak igazán élvezni és fõleg megérteni".

blink.gif smileeee.gif
2009. július 23. 17:34 #3
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
sztem meg mindkét filmnek semmi értelme nincs, én még csak szórakozni sem tudtam a Borat-on, a Brüno trailerén a moziban meg csak sírni lehetett, a számat meg húzni...persze akinek ez tetszik, az élvezze...én nem tudtam mellow.gif
2009. július 23. 18:52 #4
LucafromHungary
LucafromHungary
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.02.25.
Hozzászólás: 778
Csatolások: 202
Azonosító: 53312
Offline offline
nekem se tetszik, amit ez a muki mûvel. én ezt nem találom viccesnek, mert szerintem ha meg is találja egy-egy karakter kigyúnyolható oldalát, nem tudja szalonképesen elõadni.
egyetlen szerepe, ami tetszett, az a Sweeny Todd-ban volt. ott jó volt. de ezek a marháskodásai...
2009. július 23. 22:27 #5
Mia
Mia
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.04.23.
Hozzászólás: 2575
Csatolások: 2322
Azonosító: 15188
Offline offline
Idézet(Christo @ 2009. July 23. - 17:34)
sztem meg mindkét filmnek semmi értelme nincs, én még csak szórakozni sem tudtam a Borat-on, a Brüno trailerén a moziban meg csak sírni lehetett, a számat meg húzni...persze akinek ez tetszik, az élvezze...én nem tudtam mellow.gif


Teljesen egyetértek. A Borat egy vicc, mégpedig a favicc kategóriából. Amikor idézgetnek belõle, az tetszik, de magában a filmben ugyanezek a poénok egyáltalán nem mûködtek szerintem.
2009. július 23. 22:36 #6
- törölt felhasználó -    
Nekem tetszett a Borat, és a poénok is
2009. július 24. 08:01 #7
czikoria
czikoria
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.17.
Hozzászólás: 114
Csatolások: 40
Azonosító: 34908
Offline offline
Idézet(Cynthia @ 2009. July 23. - 21:36)
Nekem tetszett a Borat, és a poénok is

thumbsup.gif

//
õ legalább direkt hülye. a celebek nagyrésze, (sõt!) fel sem fogja h alapjáraton ciki, csak mivel az õ jelenlétüket a média imádni való imidzsbe adja be, a nép fel sem fogja mit lát, sõt még örül is neki. Ha pl. feketepákó egy vicc lenne, lenne értelme és létjogosultsága annak h benne van a tévében, de mivel valóság, így inkább csak szánalmas és a döbbenetes.
2009. július 24. 11:35 #8
larus
larus
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.04.09.
Hozzászólás: 561
Csatolások: 57
Azonosító: 92636
Offline offline
Abberált viselkedés és trágárságok? Ez a legidiótább kifogás, amit ki tudtak találni. blink.gif
Én nem láttam a Boratot, szóval arról nem tudok véleményt írni, de a Brünót mindenképp meg szeretném nézni. tongue.gif
2009. július 24. 12:20 #9
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Rhona Mitrát alaposan megmutogatta az Ali G-ben, meg az egész jó film volt, ezért nem utálom, de a Boratot sem tudtam végignézni, unalmas volt, csak néha éreztem úgy, hogy talán itt-ott mosolyogni kéne, ez az új film pedig csak még rosszabbnak tûnik... A betiltás nem rossz ötlet, de kitalálhattak volna valami jobb indokot is. Mondjuk azt, hogy ennél még Uwe Boll is jobb filmet csinál. rohog.gif
2009. július 24. 12:41 #10
- törölt felhasználó -    
Idézet(Necros @ 2009. July 24. - 11:20)
Mondjuk azt, hogy ennél még Uwe Boll is jobb filmet csinál. rohog.gif


Semmi sem üti azt az emb... vagyis képzõdményt rohog.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!