Starity

Ebbõl botrány lesz: lopás az Alkonyat?

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. augusztus 21. 20:11 #1
Gajcsi
Gajcsi
 
StátuszFinland <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.09.18.
Hozzászólás: 5271
Csatolások: 74226
Azonosító: 39575
Offline offline
Plágiummal vádolják Stephenie Meyer amerikai írónõt, az Alkonyat címû népszerû vámpírregény-sorozat írónõjét.

Meyert egy fiatal írónõ azzal vádolja, hogy az Alkonyat negyedik, Breaking Dawn címû kötetének több elemét is tõle, a The Nocture címû mûvébõl lopta. Jordan Scott szerint a regény mind nyelvezetében, mind pedig tartalmában "meglepõ hasonlóságokat" mutat az általa írt könyvvel - áll a kaliforniai szövetségi bíróságon csütörtökön benyújtott keresetben.

Scott azt állítja, hogy Meyer regényének tematikája, párbeszédei, hangulata, a karakterek és a tempó is hasonlóságot mutat a The Nocture címû könyvével, amelyet 2003-ban, 15 évesen írt. Scott regénye három évvel késõbb ötezer példányban meg is jelent.

Meyer kiadója, a Hachette Book Group szerint a vádak teljes mértékben nélkülöznek minden alapot. Meyer az Alkonyat egy korábban megírt folytatására alapozta a negyedik részt - hangsúlyozta a kiadó.

Stephenie Meyer hatalmas sikereket ért el az Alkonyat sorozattal, a regényfolyam eddig megjelent köteteibõl világszerte több mint 70 millió példány fogyott. Az elsõ kötetbõl már film is készült. A történet második része is filmvászonra kerül, a tervek szerint novemberben mutatják be.
2009. augusztus 21. 22:29 #2
lucianaslytherin
lucianaslytherin
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 384
Csatolások: 1056
Azonosító: 22491
Offline offline
Unalmas, hogy minden sikerkönyvnél eljátssza ezt valaki.
Vádolták Rowlingot, Dan Brownt stb.
Meg kell azt érteni, hogy minden íróra hatással van az, amit egykor olvasott, látott vagy hallott. Ez egy körforgás. Ez alapján mindenki tolvaj. smileeee.gif

1 felhasználónak tetszik: Nina 10
2009. augusztus 21. 22:35 #3
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
mi az,hogy hasonló párbeszédek? biggrin.gif már a párbeszédeknek is vannak típusaik?vagy ezt úgy kell érteni,hogy tök ugyanarról beszélnek? tongue.gif na mindegy,hülyeség,tényleg mindenkivel eljátszanak ilyet párszor egy "kis" pénz reményében...
2009. augusztus 21. 23:16 #4
mileyrocks
mileyrocks
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.01.03.
Hozzászólás: 265
Csatolások: 0
Azonosító: 81542
Offline offline
én ezt már olvastam hamarabb és valaki még hasonlóságokat is irogatott na de olyat hogy például "a gyereknek valami ereje van" aha persze Stephenie Meyer 4ik könyvében teljesen más ez a rész...amúgy sem hiszem el ezt az egészet laugh.gif dry.gif
2009. augusztus 21. 23:18 #5
mileyrocks
mileyrocks
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.01.03.
Hozzászólás: 265
Csatolások: 0
Azonosító: 81542
Offline offline
igaz azt a "hasonlóságot" úgy irták le hogy valami "gonosz erõ" ami persze hogy nem úgy van. rolleyes.gif
2009. augusztus 22. 01:10 #6
dijja
dijja
night elf™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.20.
Hozzászólás: 2384
Csatolások: 5685
Azonosító: 58643
Offline offline
Ez már amolyan szokás...el kell játszani mindenkivel aki sikeres dry.gif dry.gif omg.gif
2009. augusztus 22. 01:41 #7
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Ha valaki úgy beszél, mint én, vagy azt a mondatot mondja, akkor én is pereljek? rohog.gif

Ez azért tényleg nevetséges! Mindig így próbálnak egyesek reflektor fénybe kerülni, aztán koppannak egyet. De az is lehet, hogy csak pénzt akar az illetõ dry.gif
2009. augusztus 22. 05:20 #8
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Vagy az is lehet, hogy igaza van... Én speciel szurkolok neki. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Balu
2009. augusztus 22. 09:46 #9
- törölt felhasználó -    
...ilyen hülyeséget még kitalálni is könnyû, nemhogy ellopni _nevet.gif
2 felhasználónak tetszik: Necros, nikole Evil
2009. augusztus 22. 09:50 #10
Laraa
Laraa
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.25.
Hozzászólás: 88
Csatolások: 2
Azonosító: 59108
Offline offline
hehh, ez már egy kicsit durva...borzalmas, hogy miket tesznek emberek a hírességért...kiváncsi lennék azért arra a könyvre, és valszeg erre megy ki a játék....
2009. augusztus 22. 09:59 #11
Mia
Mia
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.04.23.
Hozzászólás: 2575
Csatolások: 2322
Azonosító: 15188
Offline offline
Idézet(Necros @ 2009. August 22. - 05:20)
Vagy az is lehet, hogy igaza van... Én speciel szurkolok neki. biggrin.gif


Gondolom fizikai fájdalmat okozna, ha nem szólnál hozzá az összes Twilightos témához. Kezdelek sajnálni, hogy ennyire érdekel valami, amit állítólag utálsz.
1 felhasználónak tetszik: bajer
2009. augusztus 22. 17:31 #12
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Idézet(Mia @ 2009. August 22. - 09:59)
Gondolom fizikai fájdalmat okozna, ha nem szólnál hozzá az összes Twilightos témához. Kezdelek sajnálni, hogy ennyire érdekel valami, amit állítólag utálsz.

Nem, ehhez azért szóltam hozzá, mert nem kellene egybõl arra gondolni, hogy csak a felhajtás miatt csinálja az író/énekesnõ. Néha nincs alapja az ilyen vádaknak, néha van. Amíg többet nem tudunk vagy valaki olyan nem ír ide, aki ismeri az õ könyvét is, felesleges pocskondiázni.

Amúgy az nem zavart, mikor egyesek minden Megan Fox hírre rászálltak? dry.gif

inspiredboy: thumbsup.gif rohog.gif
2009. augusztus 22. 17:56 #13
Mia
Mia
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.04.23.
Hozzászólás: 2575
Csatolások: 2322
Azonosító: 15188
Offline offline
Idézet(Necros @ 2009. August 22. - 17:31)
Nem, ehhez azért szóltam hozzá, mert nem kellene egybõl arra gondolni, hogy csak a felhajtás miatt csinálja az író/énekesnõ. Néha nincs alapja az ilyen vádaknak, néha van. Amíg többet nem tudunk vagy valaki olyan nem ír ide, aki ismeri az õ könyvét is, felesleges pocskondiázni.

Amúgy az nem zavart, mikor egyesek minden Megan Fox hírre rászálltak? dry.gif

inspiredboy: thumbsup.gif  rohog.gif


De igen, zavart, de mivel nem vagyok Megan Fox rajongó, sõt, nem is szimpatikus a csaj, ezért nyilvánvalóan oda nem írtam. Valamint úgy gondolom, hogy a rajongók dolga kiállni a kedvencük mellett, ha nem tetszik nekik valami (ahogy te is tetted...). Éppen ezért írtam most ide.
A hír pedig valóban lehet igaz is, az tény, hogy Meyer messze nem olyan tehetséges író, mint amilyen népszerûek a könyvek. Jó volt õket olvasni, de semmi különös. Nem is azzal van gond, amit írtál, hanem inkább azzal, hogy ahol csak lehetõséged van hangoztatod, hogy az egész mekkora sz@r. Köszönjük, elõször is felfogtuk.
Gondolj bele: téged bántott az, amikor Megan volt a téma, mert te szereted õt. Akkor nem egyértelmû, hogy a Twilight rajongók sem értékelik a hozzászólásaidat? Szóval akár ezt is be lehetne fejezni. Ahogy anno te is említetted a Meganos topikokban: miért olvasol olyan dolgokról, amiket nem szeretsz? Menj el mellette szó nélkül. Olyan nehéz?
1 felhasználónak tetszik: bajer
2009. augusztus 22. 19:10 #14
- törölt felhasználó -    
Idézet(Mia @ 2009. August 22. - 16:56)
Menj el mellette szó nélkül. Olyan nehéz?


...hát mivel itt minden 2. topik Robert Patiszon meg Twilight, igen nehéz nem MÁSRÓL olvasni. dry.gif
1 felhasználónak tetszik: Balu
2009. augusztus 22. 19:18 #15
Mia
Mia
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.04.23.
Hozzászólás: 2575
Csatolások: 2322
Azonosító: 15188
Offline offline
Idézet(inspiredboy @ 2009. August 22. - 19:10)
...hát mivel itt minden 2. topik Robert Patiszon meg Twilight, igen nehéz nem MÁSRÓL olvasni.  dry.gif


Azért lehet próbálkozni. wink.gif
2009. augusztus 22. 20:01 #16
Klau0604
Klau0604
 
Státuszelegem van...nem kell sem a szavazod,sem pedig,hogy barátnak jelölj,értem?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.14.
Hozzászólás: 992
Csatolások: 106
Azonosító: 66181
Offline offline
Kitti meghajolo.gif Teljesen igazad van...nem vagyok Twilight fan,de ez a folyamatos pocskondiázás már engem is zavar dry.gif bezzeg Megan Fox,pff
Szerintem ez a fórum nem arról szól,hogy egymást illetve egymás kedvenceit fújjuk,de ahogy észrevettem az elmúlt hónapokban az elõbbi mûvelése került elõtérbe.Ez igazán szomorú,hogy idáig fajult a helyzet unsure.gif Szerintem az ilyen dolgokat beszéljék meg az ellentétek privátban,nem kell hogy mindenki lássa...és akkor nem is offolnak szét semmit wink.gif
Idézet(Mia @ 2009. August 22. - 17:56)
...ahol csak lehetõséged van hangoztatod, hogy az egész mekkora sz@r. Köszönjük, elõször is felfogtuk.

Deja vu-m van...Valami keresztneves topikban Andrea nevet sokszor olvastam think.gif Bocs,de nem hagyhattam ki biggrin.gif
Hát nekem ennyi volt a hozzáfûzni valóm a dolgokhoz.
További szép estét mindenkinek beer.gif
2009. augusztus 22. 20:14 #17
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(Klau0604 @ 2009. August 22. - 19:01)
Kitti  meghajolo.gif  Teljesen igazad van...nem vagyok Twilight fan,de ez a folyamatos pocskondiázás már engem is zavar

Na azért te se vagy egy ma született bárány rolleyes.gif laugh.gif

Magyar és Külföldi Hírességek Fóruma és Adatbázisa > Általános témák > Sztár pletykák > A szexi vámpír rémálma
Idézet(Klau0604 @ 2009. August 21. - 15:14)
twilight? [...] NEM olvastam a könyvet,NEM láttam a filmet és csakazértsem fogom elolvasni/megnézni,mert a csapból is ez folyik dry.gif borzalom...felfordul a gyomrom az ilyen "tini sz*rságoktól" pedig én 17 vagyok mellow.gif
2009. augusztus 22. 20:18 #18
Klau0604
Klau0604
 
Státuszelegem van...nem kell sem a szavazod,sem pedig,hogy barátnak jelölj,értem?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.14.
Hozzászólás: 992
Csatolások: 106
Azonosító: 66181
Offline offline
Idézet(Fuller @ 2009. August 22. - 20:14)
Na azért te se vagy egy ma született bárány  rolleyes.gif  laugh.gif


Privátban már leírtam errõl a véleményem,de akkor itt is...
Én ezt,a véleményem egyszer írtam le és nem minden egyes topikban.
És igen,valóban nem vagyok ma született bárány és igenis nem félek kimondani a véleményem,bárkinek beszólok ha kell...Na,ennyi

Szép estét beer.gif
2009. augusztus 22. 20:24 #19
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(Klau0604 @ 2009. August 22. - 19:18)
Privátban már leírtam errõl a véleményem,de akkor itt is...
Én ezt,a véleményem egyszer írtam le és nem minden egyes topikban.
És igen,valóban nem vagyok ma született bárány és igenis nem félek kimondani a véleményem,bárkinek beszólok ha kell...Na,ennyi

Szép estét beer.gif

Épp most reagálok smileeee.gif



Na hogy legyen egy kicsi on:
Nem hiszem, hogy szándékosan "lopott", ha egyáltalán olvasta, lehet nem is fogta még azt a könyvet laugh.gif Ma már nincs olyan hogy egyedi, vagy eredeti. Hasonlóságok mindig is lesznek. dry.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!