Starity

Briatore pert fontolgat

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. szeptember 22. 14:28 #1
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Pert fontolgat a Nemzetközi Automobil Szövetséggel (FIA) szemben a Formula-1-bõl örökre számûzött Flavio Briatore, a Renault korábbi csapatfõnöke, akit hétfõn vétkesnek mondtak ki szándékos baleset kitervelésében.


Az 59 éves olasz sportvezetõ az eljárás során végig tagadta az ellene felhozott vádat, az ítélet miatt felháborodott, s most azt tervezi, hogy bírósághoz fordul. Amint azt kedden elmondta, szeretné ártatlanságát bebizonyítani, és kártérítést kapni a FIA-tól.

A nemzetközi szövetség döntése értelmében Briatore a jövõben semmiféle szerepet nem vállalhat az F1-ben, így a továbbiakban nem lehet menedzsere pilótáknak.

Az ügy elõzménye, hogy a tavalyi Szangapúri Nagydíjon Nelson Piquet jr. szándékosan okozott úgy balesetet a 13. körben, hogy a biztonsági autó a pályára jöjjön, így a gyanúsan korán tankoló Fernando Alonso elõnyre tett szert a riválisokkal szemben, és végül a futamot is megnyerte.

A Renault csapat kétéves, felfüggesztett eltiltást kapott, a volt fõmérnököt, Pat Symondsot öt évig kizárták a FIA-rendezvényekrõl, Alonsót felmentették, és az istállótól még augusztus elején menesztett Piquet jr.-t sem marasztalták el. Sajtóértesülések szerint a FIA az ifjabb Piquet háromszoros Forma-1-es világbajnok édesapjától értesült elõször a történtekrõl, majd a versenyzõ is megerõsítette ugyanezt. ohmy.gif
2009. szeptember 22. 15:13 #2
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
kicsit érdekes ítélet lett szerintem...a Renault kapott egy felfüggesztetett,Briatore-t meg örökre eltiltják...nem mintha annyira sajnálnám,de akkor már büntessenek meg mindenkit normálisan,mert nem hiszem,hogy csak õ meg Symonds lett volna benne...szerintem Alonso is tudta,de mindegy,ez saját vélemény...Piquet meg mint egy árulkodós gyerek,aztán meg meg is dicsérik,akkor kellett volna kiállnia és elmondani mit akartak vele csináltatni,nem most,hogy kirúgták...
2009. szeptember 22. 15:32 #3
Gajcsi
Gajcsi
 
StátuszFinland <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.09.18.
Hozzászólás: 5271
Csatolások: 74226
Azonosító: 39575
Offline offline
Sokan azt mondják, Briatore és Max Mosley nem éppen voltak puszipajtások, így Mosley evvel megmutatta Briatorenek, hogy ekkora hatalma van az F1 felett...

Piquetvel nem kell foglalkozni, neki ennyi volt az F1-es pályafutása, nem hinném, hogy bárkinek kéne egy ilyen pilóta, akit ha megsértenek, akkor mindnet kitálal. rolleyes.gif
2009. szeptember 22. 16:00 #4
linus04
linus04
OTH & Glee ♥
 
StátuszLea, Dianna, Naya- Lovesong ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.18.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 1294
Azonosító: 74401
Offline offline
Piquet búcsút mondhat az autós pályafutásának az tuti. Így már senki sem fogja alkalmazni....... (hozzátenném meg is érdemli nem volt olyan jó pilóta meg ez is...) coffee.gif

Briatore helyében én is perelnék ugyanakkor amig Mosley az elnök esélye sem leszt. Megbosszulta magát az hogy Briatore nem is olyan rég le akarta cseréltetni Mosley-t. Nem vagyok nagy Renault fan (sõt!) de szegény Briatore aránytalnul nagy bûntetést kapott.

Az megy hogy Piquet nem kap semmit, azért mert kitalálat az szerintem szemétség. Hiszem õ csapta neki a kocsit a betonnak. Az õ döntése is volt.... De most mert kitalálat "szegény" kis Piquet foglaljuk imáinkba. Ez csak neme furcsa??? mega_shok.gif search.gif
2009. szeptember 22. 16:18 #5
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Szerintem maradjon csak csendben, mert a végén kap egy kemény pénzbüntetést is vagy valami mást az eltiltás mellé... Örülök, hogy ezennel távozik az F1-bõl.

Idézet(Jessy @ 2009. September 22. - 15:13)
Piquet meg mint egy árulkodós gyerek,aztán meg meg is dicsérik,akkor kellett volna kiállnia és elmondani mit akartak vele csináltatni,nem most,hogy kirúgták...

Egyrészt eddig nem volt oka/lehetõsége elmondani, másrészt nem megdicsérték, hanem figyelembe vették, hogy segített a nyomozásban. Én sajnálnám, ha nem látnánk többet az F1-ben, jópofa srác és nagyon tehetséges. Nem csak rajta múlt, hogy nem tudott többet teljesíteni.
2009. szeptember 22. 18:33 #6
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Én azt mondom, hogy nemcsak a Renault alkalmaz ilyen praktikákat. Csak a többiek ól titkolják. Persze nem azt mondom, hogy mindenki a falhoz lapíttatja az esélytelenebb kocsiját. De valami apró stikli mindenhol van. Nemcsak a Forma 1-ben, csak épp most itt borult a bili.
Egyébként egy dolog igaz, ha a falhoz ütközés után szólt volna Piquet, nem lenne egy kicsit "bosszú szaga" a dolognak. Viszont az is igaz, hogy nem volt szép ezt kérni, egy versenyzõtõl. Mi van, ha rosszul sül el valami? Sose lehet tudni dry.gif
2009. szeptember 22. 19:19 #7
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(Necros @ 2009. September 22. - 15:18)
Szerintem maradjon csak csendben, mert a végén kap egy kemény pénzbüntetést is vagy valami mást az eltiltás mellé... Örülök, hogy ezennel távozik az F1-bõl.
Egyrészt eddig nem volt oka/lehetõsége elmondani, másrészt nem megdicsérték, hanem figyelembe vették, hogy segített a nyomozásban. Én sajnálnám, ha nem látnánk többet az F1-ben, jópofa srác és nagyon tehetséges. Nem csak rajta múlt, hogy nem tudott többet teljesíteni.


a tehetségét jól titkolta a F1-ben. jobbnál jobb pilóták várnak arra, hogy bekerüljenek, hogy megkaphassák az esélyüket. Piquet már eljátszotta az övét, többszörösen is. õ már csak arra volt jó, hogy falnak kenje. nem pilóta az ilyen.
bízom benne, hogy soha nem fogom viszont látni. menjen csak amerikába, ottani versenyszériákat úgyse nagyon nézek.
1 felhasználónak tetszik: linus04
2009. szeptember 22. 20:25 #8
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Én meg erre lennék kiváncsi... smileeee.gif

"Alonso, Webber, Grosjean, Kovalainen és Piquet is a Briatore menedzsmenttel áll szerzõdésben, valamint a GP2-es versenyzõ, Lucas di Grassi is. Õk nem dolgozhatnak együtt vele az ítélet szerint, mert elveszik a licenszüket. Kíváncsi vagyok, hogy ezt hogyan akarják megoldani."

2009. szeptember 22. 22:05 #9
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet(Necros @ 2009. September 22. - 16:18)
Szerintem maradjon csak csendben, mert a végén kap egy kemény pénzbüntetést is vagy valami mást az eltiltás mellé... Örülök, hogy ezennel távozik az F1-bõl.
Egyrészt eddig nem volt oka/lehetõsége elmondani, másrészt nem megdicsérték, hanem figyelembe vették, hogy segített a nyomozásban. Én sajnálnám, ha nem látnánk többet az F1-ben, jópofa srác és nagyon tehetséges. Nem csak rajta múlt, hogy nem tudott többet teljesíteni.


ja hogy nem volt oka?mert akkor esetleg már akkor kirúgják?de most a fene nagy igazságérzete elõjött azért...nevetséges,egyértelmû,hogy azért nem mondta eddig el,mert neki se volt érdeke...így meg kissé álszentség a dolog szerintem,de mind1
aki az F-1 bekerült (és nem befizeti magát) az általában már alapból nagyon tehetséges,de Piquet fõleg az apja miatt került be,ezt kár is tagadni,és messze nem volt olyan tehetséges,mint a többi pilóta nagy része...oké,el is volt nyomva Alonso mellett,meg nehéz egy 2x vb-hez képest teljesíteni,de eléggé világos volt szerintem,hogy Piquet ezeken túl egyszerûen nem is elég jó cool.gif
2009. szeptember 22. 22:08 #10
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet(ventura @ 2009. September 22. - 20:25)
Én meg erre lennék kiváncsi... smileeee.gif

"Alonso, Webber, Grosjean, Kovalainen és Piquet is a Briatore menedzsmenttel áll szerzõdésben, valamint a GP2-es versenyzõ, Lucas di Grassi is. Õk nem dolgozhatnak együtt vele az ítélet szerint, mert elveszik a licenszüket. Kíváncsi vagyok, hogy ezt hogyan akarják megoldani."


gondolom a lehetõségekhez képest gyors menedzsment váltás,vagy megvárják,hogy Briatore tényleg fog-e perelni....
2009. szeptember 23. 06:34 #11
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Jessy, ahogy a hírben is benne van, nem a kis Piquet árulkodott, hanem az apja tájékoztatta az FIA-t. A tehetségét meg inkább nem vitatnám, szerintem lenne helye a mezõnyben egy fair csapatban, ahol nem bánnak vele úgy, mint a Renault-nál. Esetleg valamelyik újonc/visszatérõnél vagy ha az apja megveszi a BMW csapatot, akkor ott.
Inkább õt látom szívesen, mint Briatorét...
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!