Starity

Érettségi

21 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. május 04. 16:50 #41
- törölt felhasználó -    
Énnekem 2. napja megy. Nagyon rendesek a tanárok, azt kell mondjam, hogy meglepően azok, főleg a megszokotthoz képest! smileeee.gif
A tegnapi magyar nagyon jó volt, bár meg voltam ijedve tőle elég rendesen. A mai matek viszont totális K.O., főleg a második része...

Azért, remélem, meglesz a kettes...
2010. május 04. 17:09 #42
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Az első rész nem volt vészes, de a másodiknál kicsit kibuktam... remélem azért átcsusszanok 21 ponttal rohog.gif
Egyébként persze, befenyítenek a felfüggesztéssel, de velünk egy olyan agyilag zokni tanár volt, hogy az egyik csaj folyamatosan ott zaklatott, hogy ezt hogy kell csinálni meg azt hogy kell... tököm kivolt már vele, nem látta, hogy én is éppen érettségizek mellette???... xD

Törinél csak az esszéktől félek, a források nem annira megerőltetőek, ha valamit konyítunk a témához.
Angoltól meg egyáltalán nem laugh.gif De persze attól még elszúrhatom smileeee.gif
2010. május 04. 17:11 #43
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (viraag @ 2010.05.04. 16:42)
az nagyon durva volt xD mikor megláttam rögtön ellapoztam, nekem az ilyen típus a mumusom.  blink.gif


Nem csodálom. Tényleg gáz feladat.
2010. május 04. 17:23 #44
zilinda
zilinda
Starity realist
 
StátuszI will give to you the love you seek and more... (8)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.01.03.
Hozzászólás: 3966
Csatolások: 22042
Azonosító: 48314
Offline offline
húú, szerintem is baromi nehéz volt sad.gif tudom az, hogy kinek mi a nehéz relatív, de szerintem sokan egyet értenek abban, hogy ez a matek tényleg nehéz volt.. számolgattam a megoldás alapján, és 18 pont tutira megvan.. remélem ez feljebb csúszik majd még.. biggrin.gif

sok sikert a többi érettségizőnek is!!! rolleyes.gif
2010. május 04. 17:23 #45
viraag
viraag
mrs.padalecki
 
Státuszazt gondolom,ami te.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.19.
Hozzászólás: 2329
Csatolások: 4542
Azonosító: 69484
Offline offline
Idézet (Christo @ 2010.05.04. 17:09)

Törinél csak az esszéktől félek, a források nem annyira megerőltetőek, ha valamit konyítunk a témához.
Angoltól meg egyáltalán nem laugh.gif  De persze attól még elszúrhatom smileeee.gif

Én is az esszéktől, ugyanis a mi töri tanárunk nem gondolta, hogy szükségünk van gyakorolni az esszé írást...Az évben összesen kemény 1 db-ot írtunk.. blink.gif De valaki szóvá tette volna,akkor mondta volna, hogy dehát mi írtunk unsure.gif lókukit. Úgyhogy abban bízom, hogy az adrenalin és a túlélési ösztön kihoz egy kis kreativitást esszék terén. És nagyon ajánlom, hogy ne bombázzanak fogalmakkal holnap, mert azért mindent a mi agyunk sem tud felfogni csak úgy,egyszerre ,sitty-sutty...
2010. május 04. 22:30 #46
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Én 2008-ban érettségiztem. A magyar szerintem nem gáz csak rizsa. A matektól viszont én is baromira paráztam és szerintem a miénk nagyon nehéz volt. 40%-ot értem el amúgy épphogy 3.ast. A töri nekünk egyáltalán nem volt nehéz, sőt szerintem az írásbelik közül az volt a legkönnyebb. Pedig sose voltam jó belőle utáltam és alig tanultam. Mondjuk mázlim volt, mert a kis esszé az egyetlen tétel volt amit tudtam. biggrin.gif Én nagyon féltem az angoltól, de szerintem nehéz volt. Elvileg a közép angol érettségi az kb egy alapfokú nyelvvizsga nem? Szerintem az alapfokú nyelvvizsga könnyebb volt. (ELTE)
Sok sikert mindenkinek.
2010. május 05. 08:44 #47
- törölt felhasználó -    
Idézet (viraag @ 2010.05.04. 17:23)
Én is az esszéktől, ugyanis a mi töri tanárunk nem gondolta, hogy szükségünk van gyakorolni az esszé írást...Az évben összesen kemény 1 db-ot írtunk.. blink.gif  De valaki szóvá tette volna,akkor mondta volna, hogy dehát mi írtunk unsure.gif lókukit. Úgyhogy abban bízom, hogy az adrenalin és a túlélési ösztön kihoz egy kis kreativitást esszék terén. És nagyon ajánlom, hogy ne bombázzanak fogalmakkal holnap, mert azért mindent a mi agyunk sem tud felfogni csak úgy,egyszerre ,sitty-sutty...


2004-ben vagy '05-ben a töri írásbeli egy nagy nudli volt. smileeee.gif Az egész szövegértésen alapult. Még az esszékhez is voltak források, amik segítségével ha már csak kicsit is tájékozott voltál összehoztad az 1-2 oldalt. Az utána következő években is jóformán ugyanez volt, ugyanúgy a megadott forrásokra tettek fel kérdéseket vagy azok segítségével kellett valamit alkotni. Szóval no para, a 60-70% garantált, feltéve ha ki tudod írni a forrásokból azt amire kérdeztek. biggrin.gif
2010. május 05. 14:53 #48
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
A töriről, valaki?
2010. május 05. 14:58 #49
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Történelem MEGOLDÁSOK

Nekem nem tűnik gáznak a feladatlap... szerintem még a mai fejjel is menne smileeee.gif
2010. május 05. 15:07 #50
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Idézet (Brittany20 @ 2010.05.05. 14:58)
Történelem MEGOLDÁSOK
Nekem nem tűnik gáznak a feladatlap... szerintem még a mai fejjel is menne smileeee.gif


Én jobban parázok a töritől, mint a matektól. Töriből az eddigi 3 évben nem tanultunk semmit mellow.gif unsure.gif

Az 1. feladat cool.gif kérdését nem is tudtam. Hehe.
Mondjuk a 3. nem volt nehéz.

Összességében... tényleg nem annyira gáz, csak remélem, jövőre könnyebb lesz rohog.gif
2010. május 05. 15:10 #51
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (prézli @ 2010.05.05. 15:07)
Én jobban parázok a töritől, mint a matektól. Töriből az eddigi 3 évben nem tanultunk semmit  mellow.gif  unsure.gif 
Az 1. feladat cool.gif kérdését nem is tudtam. Hehe.
Mondjuk a 3. nem volt nehéz.
Összességében... tényleg nem annyira gáz, csak remélem, jövőre könnyebb lesz  rohog.gif


Nem modnom, hogy nem kéne tanulni rá, de azért jó, hogy mindehol ott vannak ezek a - források - sokat segítenek, bár anno én is azt mondtam, hogy semmit nem érnek. Ha van valami alapfogalma az embernek a témáról akkor a forrással együtt jól meglehet írni.
2010. május 05. 15:11 #52
viraag
viraag
mrs.padalecki
 
Státuszazt gondolom,ami te.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.19.
Hozzászólás: 2329
Csatolások: 4542
Azonosító: 69484
Offline offline
Akkor élménybeszámolok biggrin.gif
Nem volt nehéz egyáltalán, az esszék nagyon könnyűek voltak, nagyon megkönnyebbültem. A feladatsor is könnyű volt, bár szerintem kicsit kétértelmű, szóval nem biztos, hogy majd a tanár úgy értelmezi azt amit írtam, ahogy gondoltam. Pl az összefüggéskeresős feladatnál.
Sajna meg vagyok fázva, így elég dekoncentrált voltam :S De azért remélem sem sokban befolyásolta a dolgot... sad.gif smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif
2010. május 05. 15:12 #53
bötti
bötti
fangörl
 
StátuszJake túladagolásban haldoklik, de nem baj, mert ez szép halál :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.09.01.
Hozzászólás: 4789
Csatolások: 14166
Azonosító: 70600
Offline offline
na akkor jelentek a töriről.

nagyon félve mentem be a tegnapi miatt, de hál Istennek irtó könnyű volt, a feladatlap is meg az esszék is. nem mondom h nem lesz hibám, mert biztos lesz, de úgy érzem jól sikerült. szinte az egészet ki lehetett írni a töri atlaszból. szóval örülök neki és nyugodt szívvel megyek most aludni. biggrin.gif

még pénteken vár rám egy német emelt és aztán letudtam az írásbeliket thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
2010. május 05. 17:31 #54
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Töriről annyit ínék, hogy szerintem nem voltak nehezek a forrásos feladatok, bár az összefüggéseset valahogy nem fogtam fel, szóval oda nem írtam semmit...xD
Az esszéknél rosszabbra számítottam. smileeee.gif Egyébként én a nők helyzetét, a szabadságharcot, meg a honfoglaló társadalmat választottam smileeee.gif

A holnapi angolom szerintem gyerekjáték lesz, de nem akarom elbízni magam... ki tudja...
2010. május 05. 17:34 #55
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (bötti @ 2010.05.05. 15:12)
na akkor jelentek a töriről.
nagyon félve mentem be a tegnapi miatt, de hál Istennek irtó könnyű volt, a feladatlap is meg az esszék is. nem mondom h nem lesz hibám, mert biztos lesz, de úgy érzem jól sikerült. szinte az egészet ki lehetett írni a töri atlaszból. szóval örülök neki és nyugodt szívvel megyek most aludni. biggrin.gif
még pénteken vár rám egy német emelt és aztán letudtam az írásbeliket  thumbsup.gif  thumbsup.gif  thumbsup.gif


Én is emeltet akartam tenni angolból, de csak később tudtam meg, hogy azzal adnak csak nyelvvizsgát... sad.gif mad.gif

Nekem angolon kívül még lesz egy francia is 19.-én laugh.gif
2010. május 05. 18:13 #56
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
nekem pont a matek első fele volt szívatósabb,illetve vagy 2 feladat,pl. a szinuszosnál lehagytam pár megoldást,de ahogy néztem a megoldókulcsot elvileg a 3-ból így is kaphatok rá 2 pontot ohmy.gif vagy nem biggrin.gif meg az a hülye lottós volt még szar dry.gif
a második részben az első feladat elég gyógypedagógiai volt,a függvényes se volt vészes,a halmazosnak viszont a d részét benéztem,legalábbis lesz benne hibám -.-
én is a 18-ast hagytam ki,már az ábra elvette tőle a kedvem biggrin.gif
a másik két 17 pontos szvsz vállalható volt,bár fogok bennük pontot veszteni tongue.gif

húú,a töritől eléggé féltem,elvileg nem kell,de azért nem akartam leégni,hogy mindig 5-ös voltam az érettségit meg elrontom mellow.gif szerencsére rosszabbra számítottam,de azért jó volt,hogy még tegnap éjszaka elolvastam a 20 szóbeli tételt,1-2 dolog onnan ugrott be biggrin.gif
esszéknek én is a nők helyzetét,a szabadságharcot meg a honfoglalás kori társadalmat választottam,szerintem e legutóbbihoz volt a legjobb forrás smileeee.gif na majd azért meglátjuk,nem akarom elkiabálni smileeee.gif

19-én nekem is francia biggrin.gif
meg holnap még emelt angol,bár tavaly előrehozottan közepen leérettségiztem már belőle,de kell a pont smileeee.gif remélem nem lesz nagyon nehéz,mert ez erősen fog számítani...
amúgy tényleg szívás,hogy ha emeltre megyek akkor abból a nyelvből nem kapok pontot a nyelvvizsgáért,így ugrott a felsőfokúmért az 50 pont blink.gif
még jó,hogy franciából van közepem rolleyes.gif
2010. május 05. 18:51 #57
bötti
bötti
fangörl
 
StátuszJake túladagolásban haldoklik, de nem baj, mert ez szép halál :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.09.01.
Hozzászólás: 4789
Csatolások: 14166
Azonosító: 70600
Offline offline
én is vagyok vele mint te Jessy. Megcsináltam a német középnyelvvizsgát 4 évvel ezelőtt, ha akkor tudom h jár az emeltért ajándékba biggrin.gif akkor nem dobok ki 20ezret. dehát 14éves fejjel kitörődik ezzel tongue.gif Nekem is kell a pont meg szükséges is az emelt német a germanisztikára, szóval fölösleges volt megcsinálnom tavaly a közepet... biggrin.gif Meg hogy nem adják a plusz pontot sem a vizsgáért... gyorsan be is újítottam egy angol nyelvvizsgára évelején biggrin.gif szóval ugyanaz a helyzet mint nálad csak más nyelvekkel biggrin.gif

ja töriből úgy látom szinte senki nem választotta azokat amiket én. a görög hitvilágot, dualizmus gazdaságát és a rendszerváltást választottam. Még jó h a 80-90es éveket átnéztem tegnap este. xD thumbsup.gif
2010. május 05. 22:25 #58
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet (bötti @ 2010.05.05. 18:51)
én is vagyok vele mint te Jessy. Megcsináltam a német középnyelvvizsgát 4 évvel ezelőtt, ha akkor tudom h jár az emeltért ajándékba biggrin.gif  akkor nem dobok ki 20ezret. dehát 14éves fejjel kitörődik ezzel  tongue.gif Nekem is kell a pont meg szükséges is az emelt német a germanisztikára, szóval fölösleges volt megcsinálnom tavaly a közepet... biggrin.gif Meg hogy nem adják a plusz pontot sem a vizsgáért... gyorsan be is újítottam egy angol nyelvvizsgára évelején biggrin.gif szóval ugyanaz a helyzet mint nálad csak más nyelvekkel biggrin.gif
ja töriből úgy látom szinte senki nem választotta azokat amiket én. a görög hitvilágot, dualizmus gazdaságát és a rendszerváltást választottam. Még jó h a 80-90es éveket átnéztem tegnap este. xD  thumbsup.gif


akkor neked is meg van bonyolítva biggrin.gif
de én is így voltam az angollal,először középfokú,aztán osztályzó 1.5 év anyagából,aztán előrehozott érettségi,aztán felsőfokú,most meg emelt érettségi biggrin.gif elvileg ugye ezért is jár angol középfokú,szóval majd lesz mit kirakni a polcra biggrin.gif
de amúgy milyen rendszer az,hogy csak azért,mert emeltezek egy nyelvből,akkor olyan mintha nem lenne nyelvvizsgám?a mai világban pont nem az a lényeg,hogy minél jobban minél több nyelvet beszéljünk?így nagyon van kedve az embernek gürcölni a nyelvtanulással,ha nem ismerik el...
az is hülyeség szerintem,hogy csak max.2 közepet vagy 1 felsőt számolnak be,jó nyilván ne legyen végtelenig lehetőség,de ha vki ennyi idős korára már több nyelvet is beszél min,középfokon,akkor azt miért nem lehet elismerni? blink.gif

én gondolkoztam a dualizmusoson,de ott inkább a társadalomról tudtam volna írni és nem a gazdaságról biggrin.gif a rendszerváltás volt még képben,de végül máshogy döntöttem smileeee.gif az ókori hitvilágot nem mertem bevállalni,mert annál a témánál már igencsak megkopott emlékeim voltak biggrin.gif
2010. május 06. 13:47 #59
rheuska
rheuska
-- anti-paparazzi ---
 
Státuszmy love for you is bigger on the inside <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.18.
Hozzászólás: 1748
Csatolások: 7732
Azonosító: 24717
Offline offline
Jelentenék az emelt angolról: nevetségesen egyszerű volt tongue.gif
Az olvasott szövegben volt egy idegesítő feladat, rengeteg névvel és címmel, de egyébként meg lehetett oldani, a nyelvhelyesség kész röhej volt, a 45 rászánt perchez képest 15 perc után az egész termünk végzett vele. A hallott szöveg szintén rém egyszerű volt, a szövegalkotás meg... hát, a szokásos, írj levelet.

Viszont ilyenkor kiakaszt a gondolat, hogy a hülye tanárok évekig ezzel stresszelnek minket, közben meg közel sem akkora ügy az egész...
2010. május 06. 13:51 #60
bötti
bötti
fangörl
 
StátuszJake túladagolásban haldoklik, de nem baj, mert ez szép halál :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.09.01.
Hozzászólás: 4789
Csatolások: 14166
Azonosító: 70600
Offline offline
Idézet (rheuska @ 2010.05.06. 13:47)
Jelentenék az emelt angolról: nevetségesen egyszerű volt tongue.gif
Az olvasott szövegben volt egy idegesítő feladat, rengeteg névvel és címmel, de egyébként meg lehetett oldani, a nyelvhelyesség kész röhej volt, a 45 rászánt perchez képest 15 perc után az egész termünk végzett vele. A hallott szöveg szintén rém egyszerű volt, a szövegalkotás meg... hát, a szokásos, írj levelet.
Viszont ilyenkor kiakaszt a gondolat, hogy a hülye tanárok évekig ezzel stresszelnek minket, közben meg közel sem akkora ügy az egész...



de jó ezt olvasni. smileeee.gif remélem holnap a németről én is hasonló élményekkel fogok kijönni w00t.gif
21 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!