Starity

A televíziózás jövője

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. június 13. 13:18 #21
- törölt felhasználó -    
Idézet (bibicsibi @ 2010.06.13. 13:15)
nekünk jelenleg most egy ilyen van, fél éves kb., szóval most egyenlőre marad.  smileeee.gif http://www.sony.hu/product/t46-hx-series/kdl-46hx700#pageType=Overview


Ez sem rossz! Szép lehet a képe. Én már azon is csodálkoztam, amikor megnéztem Thalía koncert-DVD-jét rajta, és még az emberek szeme csillogása is látszik a képen. Nem semmi, és ez még csak DVD, el tudom képzelni milyen lenne valódi HD (blue-ray) minőségben.
2010. június 13. 13:18 #22
bötti
bötti
fangörl
 
StátuszJake túladagolásban haldoklik, de nem baj, mert ez szép halál :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.09.01.
Hozzászólás: 4789
Csatolások: 14166
Azonosító: 70600
Offline offline
Nekünk is FULL HD-s tévénk van, amihez apa rendelt nem olyan rég magának egy médialejátszót az USA-ból ( ott sokkal kedvezőbb áron van minden, mert nem számít újdonságnak) és ezen a lejátszón tároljuk a HD filmeket, sorozatokat, mert van amelyik ki sem férne a DVD-re. Például az Avatar 21GB w00t.gif . Én nagyon szeretem, gyönyörű a kép, a hang még a sorozatok alatt is 5.1-ben szól, szóval aki nagy mozis, annak ajánlom, hogy szerezzen be egy ilyet smileeee.gif nagy élményt ad. A torrentről meg bármit le lehet manapság tölteni HD minőségben. beer.gif
2010. június 13. 13:20 #23
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (bötti @ 2010.06.13. 13:18)
Nekünk is FULL HD-s tévénk van, amihez apa rendelt nem olyan rég magának egy médialejátszót az USA-ból ( ott sokkal kedvezőbb áron van minden, mert nem számít újdonságnak) és ezen a lejátszón tároljuk a HD filmeket, sorozatokat, mert van amelyik ki sem férne a DVD-re. Például az Avatar 21GB  w00t.gif . Én nagyon szeretem, gyönyörű a kép, a hang még a sorozatok alatt is 5.1-ben szól, szóval aki nagy mozis, annak ajánlom, hogy szerezzen be egy ilyet smileeee.gif nagy élményt ad. A torrentről meg bármit le lehet manapság tölteni HD minőségben.  beer.gif


Ez nagyon jól hangzik! thumbsup.gif
2010. június 13. 13:22 #24
- törölt felhasználó -    
Idézet (bötti @ 2010.06.13. 13:18)
Nekünk is FULL HD-s tévénk van, amihez apa rendelt nem olyan rég magának egy médialejátszót az USA-ból ( ott sokkal kedvezőbb áron van minden, mert nem számít újdonságnak) és ezen a lejátszón tároljuk a HD filmeket, sorozatokat, mert van amelyik ki sem férne a DVD-re. Például az Avatar 21GB  w00t.gif . Én nagyon szeretem, gyönyörű a kép, a hang még a sorozatok alatt is 5.1-ben szól, szóval aki nagy mozis, annak ajánlom, hogy szerezzen be egy ilyet smileeee.gif nagy élményt ad. A torrentről meg bármit le lehet manapság tölteni HD minőségben.  beer.gif


Az a gond, hogy a médialejátszóhoz még kell külön egy külső merevlemez is, és a kettő együtt nem olcsó. Mivel egy jobb médialejátszó is olyan 20—80 000 nagyságrendű árban van.
2010. június 13. 13:23 #25
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.06.13. 13:10)
Ez csak HD Ready, azaz csak 1360×768 a felbontása, a HD elődje (mert a valódi HD 1920×1080-as felbontás). A képarány mindkettőnél ugyanaz, a lényeg, hogy a HD Readynél kevesebb a képpont, tehát nem annyira tiszta a kép, mint a Full HD-nál. A mostani átviteli minőségek mellett ennek nincs jelentősége, mert mivel az adás eleve rosszabb, mint amit a tv meg tudna jelenítani, nem látnál különbséget.


Pár méterről nézve már eleve nem látod a különbséget. Egy 50"-os plazmát nézve 3-4-5 méterről, 1080i képanyaggal, ha az egyik tévé HDReady, a másik FullHD panellel szerelt, már meg nem tudod mondani melyik-melyik.
2010. június 13. 13:25 #26
bötti
bötti
fangörl
 
StátuszJake túladagolásban haldoklik, de nem baj, mert ez szép halál :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.09.01.
Hozzászólás: 4789
Csatolások: 14166
Azonosító: 70600
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.06.13. 13:22)
Az a gond, hogy a médialejátszóhoz még kell külön egy külső merevlemez is, és a kettő együtt nem olcsó. Mivel egy jobb médialejátszó is olyan 20—80 000 nagyságrendű árban van.


igen itthon lehet, de hidd el, hogy kintről megvan a feléből mind a kettő beer.gif
2010. június 13. 13:27 #27
bibicsibi
bibicsibi
cookiemonster
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.04.23.
Hozzászólás: 4709
Csatolások: 3520
Azonosító: 93952
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.06.13. 13:18)
Ez sem rossz! Szép lehet a képe. Én már azon is csodálkoztam, amikor megnéztem Thalía koncert-DVD-jét rajta, és még az emberek szeme csillogása is látszik a képen. Nem semmi, és ez még csak DVD, el tudom képzelni milyen lenne valódi HD (blue-ray) minőségben.


Tényleg gyönyörű, visszaadja a hatást, a blu-ray, meg egyszerűen csodálatos, minden kis részlete nagyon éles. Egyébként nekünk is IPTV-nk van, már teljesen megszoktam ezt a tekerhetős.megállíthatós- felvehetős rendszert, nem hinném, hogy már át tudnék állni, egyetértek venturával, hogy itt kezdődik a tv jövője. smileeee.gif
2010. június 13. 13:27 #28
- törölt felhasználó -    
Idézet (lpmaskmancick @ 2010.06.13. 13:16)
Szerintem kis hazánkban elég nehéz lesz bevezetni a digitális televíziózást véglegesen, mert még a lakosság jelentős részének normál 4:3-as katódsugárcsöves készüléke van. HD-ban adni sincs sok értelme ezek miatt még, főleg hogy itthon csak pár csatorna ad abban (Mtv, Duna, ATV), és csak pár műsort. A Dunánál ami logós HD azis általában SD kamerás anyag felkonvertálva, mármint ami az ő felvételeiket illet. Meg a képarányokkal sincsenek tisztában, nem egységes, mert a híradó pl 4:3 a reklámok 16:9 meg a más műsorok is.

Hát ilyen retekklub meg telaviv2 csatornáknak bőven elég a 4:3, nem vágyom Kiszel Tünde kitágult pólusait 1080p-ben látni. rohog.gif
2010. június 14. 06:08 #29
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
Nekem egy (LCD) 42"-os LG van. Durván fél éve van meg és azóta teljes mértékben 1080p fanatikus lettem cool.gif
A TV adások valóban nem a legjobbak, de erre van a digitális adás (nem csak a HD), az összehasonlíthatatlan az analóghoz képest. Nagyon jó vétel volt szvsz. Amúgy, ha valaki LCD-ben gondolkozik, akkor mindenképp FullHD-t vegyen szerintem. Ég és föld a kettő. Még a 720p illetve az 1080p között is hatalmas és összehasonlíthatatlan (de szép szó) a különbség. Főleg egy 50 gigás relase amin csak a hang 10 giga....GYÖNYÖRŰ!
Becstelen brigantyk alatt szabályosan láttam, ahogy szállt a por a filmben laugh.gif
Persze azzal számolni kell a TV árán felül, hogy vagy HD író+lejátszó éééés lemezek. Vagy az olcsóbb és értelmesebb megoldás szvsz a hálózati lejátszó (én azt vettem), ami annyira nem drága 30-80 ezer.

Szerk.: Vagy gép és TV összekötése, de hosszútávon szerintem több értelme van egy lejátszónak.
2010. június 14. 10:39 #30
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Egy jó bejegyzés az arányokkal, és az új technikákkal kapcsolatban: http://blog.benkefilm.hu/2010/05/26/169-jo-vagy-rossz/
2010. június 14. 11:40 #31
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
4:3-at valóban szét kell húzni egy kicsit, ha nem is teljes képernyőre, de egy kicsit igen. Vagy nézni úgy. 2010 van, a filmek szélesvásznúak vagy extra szélesvásznúak már. Nem kell sok idő és minden TV adás is az lesz, hisz már jó pár az.
Szóval 4:3 vagy úgy néz vagy picit, de nem teljes képernyőre széthúz.
Ami meg szélesvásznú, de nem teljes képernyős vagy HD, arra pedig nagyítás, LG tévékben azt hiszem mindben van mozi nagyítás, ami egy nagyon hasznos kis funkció.
2010. június 14. 11:52 #32
- törölt felhasználó -    
Nekem az nem tetszik, hogy a fekete sávok 16:9-esen nagyobbak oldalt egy 4:3-adásnál, mint 4:3-on a 16:9-es adásnál fent és lent!

2010. június 14. 11:56 #33
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Idézet (inspiredboy @ 2010.06.14. 11:52)
Nekem az nem tetszik, hogy a fekete sávok 16:9-esen nagyobbak oldalt egy 4:3-adásnál, mint 4:3-on a 16:9-es adásnál fent és lent!

Hát ez van. Egy 16:9-es képarányú TV nem arra van hogy 4:3-as adást nézz rajta... amíg viszont nem minden jön 16:9-ben, addig marad ez a szükségmegoldás... vagy nézed a 4:3-as képet 16:9-re kinyújtva, amitől én speciel rosszul vagyok...
2010. június 14. 11:57 #34
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
Viszont, ahogy írtam is 2010 van, nem sokáig lesz már 4:3, film már nincs is csak TV adás. Sőt ugye a TV adásokból is egyre több szélesvásznú, de nem írom le megint laugh.gif

Nagyon profi nagyítások vannak vannak az LCD-kben, bele kell törődni, hogy a TV-t úgy kell nézni (nem minden adót), viszont én személy szerint több sorozatot/filmet nézek, mint TV-t. És még mindig ott van a legnagyobb előnye (dobpergés) 1080p Haladni kell a korral.
2010. június 14. 11:57 #35
- törölt felhasználó -    
Idézet (ventura @ 2010.06.14. 11:56)
vagy nézed a 4:3-as képet 16:9-re kinyújtva, amitől én speciel rosszul vagyok...


Jaj a 'nyomifejek' ááááá rohog.gif
2010. június 14. 12:02 #36
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
EZ is egy érdekes cikk LCD tulajoknak wink.gif Kb. jó adatokat írtak le szerintem, de utána is lehet számolni ugye.
2010. június 15. 15:53 #37
- törölt felhasználó -    
Idézet (PuMiToO @ 2010.06.14. 06:08)
Nekem egy (LCD) 42"-os LG van. Durván fél éve van meg és azóta teljes mértékben 1080p fanatikus lettem  cool.gif 
A TV adások valóban nem a legjobbak, de erre van a digitális adás (nem csak a HD), az összehasonlíthatatlan az analóghoz képest. Nagyon jó vétel volt szvsz. Amúgy, ha valaki LCD-ben gondolkozik, akkor mindenképp FullHD-t vegyen szerintem. Ég és föld a kettő. Még a 720p illetve az 1080p között is hatalmas és összehasonlíthatatlan (de szép szó) a különbség. Főleg egy 50 gigás relase amin csak a hang 10 giga....GYÖNYÖRŰ! 
Becstelen brigantyk alatt szabályosan láttam, ahogy szállt a por a filmben laugh.gif 
Persze azzal számolni kell a TV árán felül, hogy vagy HD író+lejátszó éééés lemezek. Vagy az olcsóbb és értelmesebb megoldás szvsz a hálózati lejátszó (én azt vettem), ami annyira nem drága 30-80 ezer.
Szerk.: Vagy gép és TV összekötése, de hosszútávon szerintem több értelme van egy lejátszónak.


Én próbaképpen összekötöttem a PC-t a TV-vel a videokártya HDMI-kimenetén keresztül. Elvileg nagyon szuper lenne, gyakorlatilag meg használhatatlan. Ugyanis a rendszer nem képes arra, hogy mindkét megjelenítőre kiküldje — a megfelelő felbontásban — ugyanazt a képet. Vagy csak a PC monitorján látom, hogy mit csinálok, vagy csak a TV-n (addig a másik megjelenítőn csak az asztal háttérképét képes mutatni), de mivel a PC éppen háttal van a TV-nek, így nem tudom használni. Elvileg úgy kellene működnie (már ahogy olvastam a Windows 7 helpjében), hogy ha pl. videót nézek, akkor azt automatikusan a TV-re kellene kiküldenie, de természetesen ez sem működik.

Egy digitális média- vagy Blue-Ray lejátszó meg sajnos drága nekem, illetve a mostani helyzetben nem engedhetem meg magamnak.
2010. június 16. 18:18 #38
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
Húha, na várj elolvasom még egyszer kétszer, mert ezt nem értem.
Megkérdezhetem, hogy milyen a VGA-d?
2010. június 16. 18:26 #39
- törölt felhasználó -    
Idézet (PuMiToO @ 2010.06.16. 18:18)
Húha, na várj elolvasom még egyszer kétszer, mert ezt nem értem. 
Megkérdezhetem, hogy milyen a VGA-d?


ATI Radeon HD4550 PCIe (GIGABYTE)

Leegyszerűsítve, az a gondom, hogy ha bedugom a tv HDMI bemenetébe a kábelt, akkor a számítógép monitorjáról eltűnik minden (csak az asztal háttérképe látszik). Ha meg úgy állítom be, hogy a monitor legyen az elsődleges megjelenítő, akkor meg a tévéről tűnik el minden és ott látszik csak az asztal háttérképe.
Vagyis nem lehet azt megcsinálni, hogy a tévén — 1920×1080 felbontásban — látszódjon ugyanaz, amit a monitoron látok, a gond valószínűleg az, hogy a monitorom felbontása meg 1280×1024. Csak én naivan úgy gondoltam, hogy egy 21. századi HD-s videokártyának nem okoz gondot két különböző felbontásban kiküldeni két különböző megjelenítőre ugyanazt a képet. De tévedtem.
2010. június 16. 19:01 #40
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
Na, így már értem. Igazság szerint nem vagyok otthon a témában, amikor én kötöttem össze TV-t és PC-t (sima CRT TV volt még) nekem ugyanígy volt. De nem okozott gondot, vezeték nélküli egér illetve bill. miatt.
Viszont elméletileg megoldható kéne, hogy legyen mivel a több monitor is kivitelezhető különböző mérettel. Pl, egy 24-es és mellette egy 17-es, ezt is meg lehet csinálni és nem azonos a felbontásuk. Szerintem valamit a dual monitoros beállításoknál kellene okoskodni, de ez csak egy ötlet.
Nekem nVidia karim van, nem tudom próbálgatni sajnos a Catalyst-et, annyit viszont meg tudok tenni, hogy rákérdezek egy másik fórumon.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!