Starity

A televíziózás jövője

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. június 16. 19:21 #41
- törölt felhasználó -    
Idézet (PuMiToO @ 2010.06.16. 19:01)
Na, így már értem. Igazság szerint nem vagyok otthon a témában, amikor én kötöttem össze TV-t és PC-t (sima CRT TV volt még) nekem ugyanígy volt. De nem okozott gondot, vezeték nélküli egér illetve bill. miatt.
Viszont elméletileg megoldható kéne, hogy legyen mivel a több monitor is kivitelezhető különböző mérettel. Pl, egy 24-es és mellette egy 17-es, ezt is meg lehet csinálni és nem azonos a felbontásuk. Szerintem valamit a dual monitoros beállításoknál kellene okoskodni, de ez csak egy ötlet.
Nekem nVidia karim van, nem tudom próbálgatni sajnos a Catalyst-et, annyit viszont meg tudok tenni, hogy rákérdezek egy másik fórumon.


Már a létező összes beállítást megnéztem, a Windowsban is és a Catalystban is, nincs ilyen sehol. Nem tud egyszerre két monitort kezelni, vagy csak az egyiket, vagy csak a másikat. unsure.gif
2010. június 22. 21:27 #42
- törölt felhasználó -    
Kipróbáltam az új tévén a digitális földi sugárzás vételét. Bár nagyon gyenge a jel, de az m1, m2, TV2, RTL Klub, Duna TV, Duna Autonomia és az EuroNews tökéletesen jön Full HD 1080i-ben, gyönyörű tiszta képpel. És mindez egy kis vacak talpon álló szobaantennával. Szinte hihetetlen! El tudom képzelni, ha egy rendes méretes tetőantenna lenne, mennyi mindent lehetne még fogni. De sajnos nincs.
2010. június 25. 18:11 #43
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
OFF topik folytatás:

Valóban egyedi a külseje laugh.gif
Köszi a linkeket, tovább fogom adni atyámnak, nem tűnik drága befektetésnek. Mondjuk nálunk van UPC.
Az a baj csak, hogy HD adás itthon nincs sok, csak amennyit te is leírtál....Akkor neked valóban felesleges lenne előfizetni bármire is, HD adást magyarul nem fognál többet UPC-n keresztül sem. Csak a többi adót ugye relatíve normális minőségben.
2010. június 25. 18:16 #44
- törölt felhasználó -    
Idézet (PuMiToO @ 2010.06.25. 18:11)
OFF topik folytatás:
Valóban egyedi a külseje laugh.gif
Köszi a linkeket, tovább fogom adni atyámnak, nem tűnik drága befektetésnek. Mondjuk nálunk van UPC.
Az a baj csak, hogy HD adás itthon nincs sok, csak amennyit te is leírtál....Akkor neked valóban felesleges lenne előfizetni bármire is, HD adást magyarul nem fognál többet UPC-n keresztül sem. Csak a többi adót ugye relatíve normális minőségben.


Abban az adáscsomagban, amit írtam, van még 10 másik csatorna is, csak kódolt. Kell venni hozzá megfelelő decoder-kártyát (PCMCIA-kártya), bedugod a digitális tv PCMCIA-kártyaolvasójába, és tudsz még fogni 10 adást az ingyeneseken kívül. De erre nem ruházok be, mert főleg szexfilmcsatornák és hasonlók, semmi értelmes (ha meg éppen szexfilmet akarok nézni, akkor arra tökéletes az analóg kábeltévé is. laugh.gif)
2010. június 25. 18:24 #45
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
biggrin.gif biggrin.gif
Kipróbálni mindenképp érdemes ennyi pénzért, pláne, ha nincs más megoldás. Engem még nagyon érdekelne, hogy monitorként használjam a TV-t, amit ugye te is próbáltál csak nincs a VGA-mon HDMI csak dual DVI. Bár, ha jól tudom adtak a TV-hez átalakítót. Na, majd megnézem. Baromi jó lehet 107 centin netezni _nevet.gif
A hálózati lejátszóból pedig én illetve atyám nem vett olyan drágát. Kb. 35k volt (belső HDD nélkül, mert sok külső HDD volt itthon), szóval idővel mindenképp érdemes lesz majd befektetned egybe. Folyamatosan zuhannak az árak. Ez még relatíve új dolog (persze mihez képest), idővel nagyon olcsó lesz szerintem.
2010. június 25. 18:28 #46
- törölt felhasználó -    
Idézet (PuMiToO @ 2010.06.25. 18:24)
biggrin.gif biggrin.gif 
Kipróbálni mindenképp érdemes ennyi pénzért, pláne, ha nincs más megoldás. Engem még nagyon érdekelne, hogy monitorként használjam a TV-t, amit ugye te is próbáltál csak nincs a VGA-mon HDMI csak dual DVI. Bár, ha jól tudom adtak a TV-hez átalakítót. Na, majd megnézem. Baromi jó lehet 107 centin netezni _nevet.gif
A hálózati lejátszóból pedig én illetve atyám nem vett olyan drágát. Kb. 35k volt (belső HDD nélkül, mert sok külső HDD volt itthon), szóval idővel mindenképp érdemes lesz majd befektetned egybe. Folyamatosan zuhannak az árak. Ez még relatíve új dolog (persze mihez képest), idővel nagyon olcsó lesz szerintem.


Nálam szoba kialakításából adódóan sajnos nem tudom a tv-n nézni a PC-t, de szerintem nem is lenne túl kényelmes olyan nagyban látnom. Az 1280×1024-es lapmonitor tökéletesen megfelel erre a célra nekem.
2010. június 25. 18:33 #47
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
Nekem mondjuk a monitoron is FullHD, engem inkább a méretkülönbség érdekelne, mint a minőségbeli eltérés, mert az nem lehet sok.
Ismerősöm használta így a TV-jét, rá volt kötve a gép, az xbox és mellette még TV-ként is használta. Szerinte nagyon jó és praktikus smileeee.gif
2010. június 25. 18:42 #48
- törölt felhasználó -    
Idézet (PuMiToO @ 2010.06.25. 18:33)
Nekem mondjuk a monitoron is FullHD, engem inkább a méretkülönbség érdekelne, mint a minőségbeli eltérés, mert az nem lehet sok.
Ismerősöm használta így a TV-jét, rá volt kötve a gép, az xbox és mellette még TV-ként is használta. Szerinte nagyon jó és praktikus smileeee.gif


Nekem még mindig szinte hihetetlen, hogy egy egyszerű kis antennával a DVD-nél is jobb minőségű tökéletes adást nézek. Nem mintha ez manapság olyan nagy csodaszámba menne (hiszen elég sokat fejlődött a technika az utóbbi évtizedben), hanem inkább az ebben az érdekes, hogy az ember mit összeszenvedetett az analóg adásnál, hogy egy antennával egyáltalán élvezhető képet kapjon, ami nem (annyira) szemcsés, nem (annyira) szellemképes, a hang nem (nagyon) recseg stb., és most egy ugyanilyen antennával kapsz olyan képet és hangot, ami még a DVD-nél is jobb. És ha így nézzük, akkor mintha egy időugrás lenne a kettő között technikában és minőségben.
2010. június 25. 19:15 #49
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
Mondasz valamit, mondjuk mi magyarok még mindig gyalázatosan el vagyunk maradva mindenben a többi országoktól. Mire hozzánk bejött a net a svédeknél már gigabit volt otthon.
Amin mi még elképedünk máshol már lejárt lemez...Viszont azt vettem észre, hogy egyre több háztartásban van már LCD TV. Nem is olyan rég még ritkaság volt, de most már mindenkinek van itt a környéken aki még nem annyira idős...Ahhoz képest, hogy válság van, nem is rossz laugh.gif
2010. június 25. 19:19 #50
- törölt felhasználó -    
Idézet (PuMiToO @ 2010.06.25. 19:15)
Mondasz valamit, mondjuk mi magyarok még mindig gyalázatosan el vagyunk maradva mindenben a többi országoktól. Mire hozzánk bejött a net a svédeknél már gigabit volt otthon.
Amin mi még elképedünk máshol már lejárt lemez...Viszont azt vettem észre, hogy egyre több háztartásban van már LCD TV. Nem is olyan rég még ritkaság volt, de most már mindenkinek van itt a környéken aki még nem annyira idős...Ahhoz képest, hogy válság van, nem is rossz laugh.gif


Nekem mondod? Először 1999-ben láttam internetet. ohmy.gif Teljesen kínai volt még akkor az egész (pedig egy évig tanultam főiskolán számtechet és programozást), de rá 2 évre már honlapot szerkesztettem. laugh.gif
2013. február 28. 13:03 #51
naprasugár
naprasugár
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.28.
Hozzászólás: 3
Csatolások: 0
Azonosító: 196925
Offline offline
Nekünk egy régebbi LG TV-nk van otthon, aztán sokáig 3D-set szerettem volna, de most a legújabb SmartTV tetszik inkább a Samsungtól, mert szerintem nagyon szuper, hogy internetezni, facebookozni, meg mindenfélét lehet rajta csinálni, és még távirányító sem kell hozzá, hanem elég beszélni hozzá. Apukám most ilyet fog venni a nappaliba. Nektek mi a véleményetek róla? wub.gif Szerintem király lesz.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!