Starity

Márciusban Jön Az Oscar Díjátadás

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2006. január 22. 23:13 #1
Mr. Hollywood
Mr. Hollywood
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.10.
Hozzászólás: 181
Csatolások: 245
Azonosító: 11932
Offline offline


2006. március 5-én Vasárnap rendezik meg a 77. Oscar Díjátadást helyi idő szerint hajnali 2 órakor.



Az oscar-díjra jelöltek listáját január 31-én teszi közzé az Amerikai Filmakadémia.
Nagy eséllyel indulnak azok a filmes produkciók, amik előkelő helyezést kaptak a januári Golden Globe Díjátadón.

Esélyes lehet az Oscar-díjra:
George Clooney
Reese Witherspoon
Kate Beckinsale
Philip Seymour Hoffman
Felicity Huffman
Joaquin Phoenix
Brokeback Mountain

Sajnos még nem lehet tudni ki kapta meg az Oscar Gála közvetítési jogát. Felvettem a kapcsolatot az RTL KLub-bal és az HBO-val is, hogy mielőbb megtudjam hol láthatjuk élőben a Show-t. (Aki ismeri az angol nyelvet annak ajánlom a német ProSieben csatornát március 5-én, ők biztosan közvetítik a Díjátadót élőben. A Golden Globe-ot is élőben közvetítette a csatorna, ráadásul eredeti, teljesen angol nyelven, kommentárok és szinkronfordítók nélkül.)
2006. január 22. 23:21 #2
Robin
Robin
사랑해 한국
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.27.
Hozzászólás: 1831
Csatolások: 978
Azonosító: 736
Offline offline
Baromsag ez az oscar. Nem is az egesz evbol vallogatnak filmeket, hanem abbol a parbol, amit direkt erre irnak. Es mivel a zsuri nem fog megnezni ennyi filmet, sokszor odaadjak unokanak, nezzed, dontsel. Ez szuper jo lehet buzzi meg transz film eseten. Szoval igazan nem latom ertelmet, hogy miert is jo ez. Most komolyan az a filmmuveszet csucsa, hogy 2 buzzi cowboy olelgeti egymast a mezon? (BB Mountain) Meg hogy egy ferfi atoperaltatja magat nove, es a drogos gyereket viszi haza fel amerikan keresztul, mikozben termeszetesen a kezdetben levo utalatbol megszeretik egymast? (Transam.)
2006. január 22. 23:39 #3
Mr. Hollywood
Mr. Hollywood
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.10.
Hozzászólás: 181
Csatolások: 245
Azonosító: 11932
Offline offline
Igazad van ez nem a filmművészet csúcsa. Az igazi filmművészeti és független alkotásokat a Sundance filmhéten díjazzák, és egyéb díjátadókon.

Az Oscar már régen nem a fimművészetről szól.

78 évvel ezelőtt Mr. Mayer azért hozta létre ezt a díjat, hogy az aktuális rádió hírnevét megpróbálja letörni. Természetesen sikerrel járt és ide jutott az Oscar. Aki megkapja ezt az elismerést, az nemcsak felkerül a legkeresettebb színészek listájára, hanem megkapja a filmenkénti 20 millió dolláros gázsit is. Az Oscar egy nagyszabású show. A legnézettebb műsor a világon.

Minek díjjazza az Amerikai Filmakadémia az un. művész filmeket, hiszen minden a pénzről és a nézettségről szól. A művészfilmek bevételei és nézettségei elmaradnak a ma megszokott és elvárt nagyszabású produkcióktól.

Az, hogy két meleg farmer jelentené a művészfilmek csúcsát? Meg egy transzivi? Nem tudom. Annak idején a Philadelphia, egy AIDS-es ember életét bemutató film is megkapta az Oscar-díjat, és még sok olyan produkció, ami igazán nem mondható művészies filmnek. Sok jó film van, nagyon jók a színészi alakítások is.

Akit érdekel és szereti a Oscar Díjátadót, biztosan meg fogja nézni vagy élőben, vagy felvételről a ceremóniát.
2006. január 23. 01:23 #4
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12494
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet(DWz @ 2006, January 22. - 23:21)
Baromsag ez az oscar. Nem is az egesz evbol vallogatnak filmeket, hanem abbol a parbol, amit direkt erre irnak. Es mivel a zsuri nem fog megnezni ennyi filmet, sokszor odaadjak unokanak, nezzed, dontsel. Ez szuper jo lehet buzzi meg transz film eseten. Szoval igazan nem latom ertelmet, hogy miert is jo ez. Most komolyan az a filmmuveszet csucsa, hogy 2 buzzi cowboy olelgeti egymast a mezon? (BB Mountain) Meg hogy egy ferfi atoperaltatja magat nove, es a drogos gyereket viszi haza fel amerikan keresztul, mikozben termeszetesen a kezdetben levo utalatbol megszeretik egymast? (Transam.)


Hali!

Az Oscaron az esetek többségében mindig is az emberi sorsokkal és problémákkal foglalkozó filmeket díjaztak elsősorban - és igen is az egész évi termésből válogatnak. A díjátadó tavasz elején van, de csak azokat a filmeket jelölik/jelölhetik amelyet előző év végéig moziban már bemuattak. Nyilván a zsűri tagjai nem néznek meg minden filmet az évi termésből, de talán elnézhetjük nekik ha pl egy fantasztikus négyes című szuperprodukciót mélységes mondanivalójával és emberi jellemábrázolásával esetleg kihagynak a listáról és nem kerül a legjobb 5 film közé. Nem láttam még se a Transamerica-t, se a Brokeback Mountain-t, de meg fogom nézni - az ilyen jellegű filmekben van igazán a színészeknek lehetőségük "játszani" azaz színészkedni - nem pedig amikor fénykardokkal kell hadonászniuk. Vannak olyan témájú filmek ahol a színészeknek van lehetőségük kibontakozni van olyan film ahol nincs. Az oscaron elsősorban azok a filmek szerepelnek ahol van ilyen lehetőségük a színészeknek.
Annyiban lehet "baromság" az Oscar, hogy sokkal több jó film készül és sokkal több jó alakítás van egy évben mint amennyi díjat kap, de hát az olimpián is csak egy arany van egy sportszámban - de ha már itt tartunk én meg nem hiszem, hogy egy olimpián pl az a sportteljesítmény csúcsa, ha 2 figura félholtra pofozza egymást a szorítóban.
Tény, hogy nem mindig az a film kapja ami érdemelné vagy szeretnénk, hogy kapja - nyilván sok más is van a háttérben, de a lényeg: ez egy nagyszabású showműsor ahol a színészek és filmkészítők együtt ünnepelhetnek.

Én szeretem a jó filmeket, színészeket és ezt a show-t is!


2006. január 23. 08:29 #5
Robin
Robin
사랑해 한국
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.27.
Hozzászólás: 1831
Csatolások: 978
Azonosító: 736
Offline offline
Sundance ugyanilyen, bele se kezdek, de az olimpias dologgal egyetertek.
2006. január 24. 09:46 #6
Mr. Hollywood
Mr. Hollywood
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.10.
Hozzászólás: 181
Csatolások: 245
Azonosító: 11932
Offline offline
Az RTL Klub felvette velem a kapcsolatot és megtudtam, hogy 2006. március 5-én élőben közvetíti az Oscar Díjátadót.
2006. január 24. 10:03 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet(Mr. Hollywood @ 2006, January 24. - 09:46)
Az RTL Klub felvette velem a kapcsolatot és megtudtam, hogy 2006. március 5-én élőben közvetíti az Oscar Díjátadót.

LOL
Ha az RTL élőben közvetíti, akkor biztos lesz majd emelt díjas sms szavazás arról, hogy melyik kategóriában ki kapja az Oscart. _nevet.gif
Sőt....stúdióbeszélgetés is lesz biztos, ahol majd Szántó Öcsi bácsi latolgatja az esélyeket.....Istenem de szép lesz laugh.gif
2006. január 24. 10:09 #8
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Magyar média bolond.gif bad.gif bad.gif bad.gif 110.gif
2006. január 24. 10:40 #9
White Bull
White Bull
Bull Skywalker
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 15531
Csatolások: 153208
Azonosító: 10
Offline offline
Idézet(Mr. Hollywood @ 2006, January 24. - 10:46)
Az RTL Klub felvette velem a kapcsolatot és megtudtam, hogy 2006. március 5-én élőben közvetíti az Oscar Díjátadót.


Köszönöm az infót! HBO híjján ezzel kell beérnem.
2006. január 24. 10:40 #10
Mr. Hollywood
Mr. Hollywood
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.10.
Hozzászólás: 181
Csatolások: 245
Azonosító: 11932
Offline offline
Tényleg egyetértek, hogy amikor még az HBO közvetítette az Oscar Gálát, minden fantasztikus volt. A szinkronfordítóktól, a tökéletes élő közvetítésekig.
A tavalyi RTL-es közvetítés hagyott maga után egy kis javítanivalót, de összességében nem volt rossz. Örültem, hogy tulajdonába került a követítés, így az is láthatta élőben, szinkrontolmácsolással az Oscar Díjátadót, aki nem fizetett elő az HBO-ra.
Egem annyira nem érdekel, hogy közvetíti az RTL Klub, vagy sem, mert van még számos olyan csatorna, ami a show napján élő közvetítést ad a Ceremóniáról, ráadásul szinkrontolmácsolás nélkül, eredeti angol nyelven.

Most néztem meg az amerikai hírügynökségek honlapját, és az eddigi papírforma szerint tarolni fog Ang Lee rendezésében (Golden Globe-díj) készült Brokeback Mountain (Golden Globe-díj).

Visszatérve az Oscar díjazásokra, az Amerikai Filmakadémia 2002-ig egyáltalán nem adott díjat fekete bőrű színésznőnek főszerepben nyújtott alakításért. Addig az évig férfi fekete színész is csak egyszer kapott díjat főszerpért, Sidney Poitier. Eljött a 2002-es év és az első fekete színésznő főszerepért járó Oscar-t Halle Berry, illetve fekete férfi főszerepért járó szobrot pedig Denzel Washington vehette át. Azon a show-n Életmű-díjat kapott Sidney Poitier.
Tom Hanks azért nem kapta meg a Ryan közlegény megmentése című filmben nyújtott alakításáért az Oscar szobrot, mert az Akadémi úgy vélte (nyílt titok volt), hogy Hanks még nem akkora színészóriás, mint Jack Nicolson, hiszen Ő az egyetlen férfi színész, aki eddig a legtöbb szobrocskát (3 db) kapta. A hölgyeknél és egyben az eddigi csúcstartó Katharine Hepburn 4 szoborral.
Egy hihetlenűl tehetséges, és nagyon profi rendező, Martin Scosese egy darab díjat sem kapott még, pedig mint tudjuk rengetegszer jelölték, és véleményem szeritn sok jó filmmel ajándékozta meg a filmvilágot.

Rengeteg érdekes dolog történt a 77 év alatt az Oscar díjátadón, és biztos vagyok benne, hogy még tartogat meglepetést.
Akit érdekel az Oscar története, botrányok, rekordok, érdekességek szívesen leírom!
2006. január 24. 10:51 #11
Steve-O
Steve-O
-
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 4841
Csatolások: 1054
Azonosító: 70
Offline offline
Idézet(Jaymie @ 2006, January 24. - 10:03)
Ha az RTL élőben közvetíti, akkor biztos lesz majd emelt díjas sms szavazás arról, hogy melyik kategóriában ki kapja az Oscart.  _nevet.gif
Sőt....stúdióbeszélgetés is lesz biztos, ahol majd Szántó Öcsi bácsi latolgatja az esélyeket.....Istenem de szép lesz  laugh.gif

lolhit.gif _nevet.gif _nevet.gif

úgysem maradok fenn csak ezért majd nézem az ismétlést hbo-n másnap... smileeee.gif
2006. január 24. 10:55 #12
Mr. Hollywood
Mr. Hollywood
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.10.
Hozzászólás: 181
Csatolások: 245
Azonosító: 11932
Offline offline
Véleményem szerint, ha az RTL közvetíti, az HBO nem fogja leadni. (Azt hiszem tavaly már nem közvetített az HBO.) Aki nem tud, vagy nem akar fennmaradni a show kezdetéig, annak javaslom vegye fel!
2006. január 24. 11:09 #13
Steve-O
Steve-O
-
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 4841
Csatolások: 1054
Azonosító: 70
Offline offline
Idézet(Mr. Hollywood @ 2006, January 24. - 10:55)
Véleményem szerint, ha az RTL közvetíti, az HBO nem fogja leadni. (Azt hiszem tavaly már nem közvetített az HBO.) Aki nem tud, vagy nem akar fennmaradni a show kezdetéig, annak javaslom vegye fel!


most lebuktam...tavaly sem néztem biggrin.gif
ha lesz hbo-n megnézem ha nem akkor majd egy összefoglalót! smileeee.gif
2009. május 29. 14:17 #14
kylie.m
kylie.m
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.20.
Hozzászólás: 400
Csatolások: 301
Azonosító: 41685
Offline offline
az oscar mindig olyan jó
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!