Starity

!!! Adatlapok Szerkesztésének Szabályai !!!

19 oldal 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2011. január 13. 15:52 #281
- törölt felhasználó -    
Idézet (Miah008 @ 2011.01.12. 21:59)
Én úgy szoktam, hogy amit magamtól is le tudok fordítani azt megteszem, amit meg nem azt a vagy a webfordítással vagy a google fordítóval fordítom le, ha külön-külön értelmetlen, akkor a kettőből összehozok egyet, ill. én nagyjából ismerem az általam szerkesztett sztárok életrajzát, ezért sokszor fejből írom.
Ha ez nem működik, akkor ha színészről van szó nézd az imdb-t és írd évenként, hogy mit csinált.

Köszönöm szépen az ötleteket!!!
2011. január 13. 17:21 #282
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Sziasztok!

Miért van az, hogy Brenda Blethyn frissen létrehozott, és elfogadott adatlapjához nem tudok képeket csatolni? Hiába írom be a nevet a létrehozandó topikban a kapcsolódó sztárok sorba, nem adja ki. Kell átfutási idő a rendszernek?
Előre is köszi! meghajolo.gif
2011. január 13. 20:04 #283
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Daniela3 @ 2011.01.12. 21:06)
Én a legtöbb általam szerkesztett sztárról egyáltalán nem találtam biográfiát vagy csak wikipédiásat ami nem magyar, de csak a webfordítás.hu-t ismerem és azzal nem tudom őket lefordítani, mert szinte teljesen értelmetlen fordítást ad ki amit még átírni sem tudok rendesen! Szeretem ezeket a sztárokat de sajnos nem ismerem az életrajzukat úgyhogy magamtól nem tudok írni. Nagy baj ha a legtöbbnek nincs biográfia írva(filmográfia mindegyiknek van)?

Nem azért szerkesztünk adatlapot, mert nincs jobb dolgunk, hanem azért hogy ha valaki , aki esetleg nem ismeri a sztárt megtudjon róla valamit. Szóval fontos kitölteni! Természetesen ha új adatlapot hoztál létre, vagy egy hiányosan szerkesztett/ki nem töltött adatlapot kapsz, van egy kis időd megírni az egészet.
Ha nem tudsz angolul/németül, stb... nem baj. Nem rossz a webfordító, de az csak a szavakat fordítja le és nem a kifejezéseket! Pedig sokszor az is előfordul a mondatban. biggrin.gif
Ha Mozillád van, például szótár programot is letölthetsz a gépedre (ha nem tudod hol vagy hogyan kell használni szívesen megírom levélben).
Persze az sem árt, ha egy szótárprogit letöltesz a gépre. Azt bármikor használhatod, nemcsak netezés közben. Ha érdekelne tudok ajánlani egy jót. biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Beba13, Ditty, WinterGirl
2011. január 14. 21:17 #284
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2011.01.13. 20:04)
Nem azért szerkesztünk adatlapot, mert nincs jobb dolgunk, hanem azért hogy ha valaki , aki esetleg nem ismeri a sztárt megtudjon róla valamit. Szóval fontos kitölteni! Természetesen ha új adatlapot hoztál létre, vagy egy hiányosan szerkesztett/ki nem töltött adatlapot kapsz, van egy kis időd megírni az egészet. 
Ha nem tudsz angolul/németül, stb... nem baj. Nem rossz a webfordító, de az csak a szavakat fordítja le és nem a kifejezéseket! Pedig sokszor az is előfordul a mondatban. biggrin.gif 
Ha Mozillád van, például szótár programot is letölthetsz a gépedre (ha nem tudod hol vagy hogyan kell használni szívesen megírom levélben). 
Persze az sem árt, ha egy szótárprogit letöltesz a gépre. Azt bármikor használhatod, nemcsak netezés közben. Ha érdekelne tudok ajánlani egy jót. biggrin.gif

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! Már tudtam írni biográfiákat.
2011. január 17. 20:10 #285
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Natasha Richardson adatlapja lassan egy éve érintetlen (a korábbi szerkesztő módosítása az utolsó), lassan két éve, hogy meghalt, de még az sincs bejegyezve, életrajz szintúgy hiányzik.
Írtam privit a szerkesztőjének, de nem válaszolt.
Gondoltam szólok, hátha vki szívesen átvenné.

http://starity.hu/sztarok/natasha-richardson/
1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
2011. január 25. 13:17 #286
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Sziasztok!

Tegnap elkészítettem egy új adatlapot (Sally Hawkins), de még nem fogadtátok el. Egyszerű a kérdésem: elküldtem én egyáltalán kitöltve, vagy csak akartam, és bezártam anélkül az ablakot? Megmondom őszintén, kicsit bizonytalan vagyok. _nevet.gif _nevet.gif
Természetesen nem sürgetni akarlak Titeket, csak kíváncsi vagyok, elment-e a maradék eszem is... rohog.gif
4 felhasználónak tetszik: Bessie, duracell, kriszti145, dave095
2011. február 02. 13:04 #287
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
A Szabályok frissítve!

Minden kedves adatlapszerkesztő figyelmét szeretném felhívni az alábbiakra:

1. Az adatlaphoz tartozó kép mindig Fotósorozatos ARCkép / Portré legyen, és ne egészalakos, félalakos illetve félarcról készült képek. Amennyiben még aktív az illető akkor mindenképpen színes fotó kerüljön a lapjára.

2. Az adatlapon az Életrajz ne 3-4 mondatból álljon, illetve ne az adott sztár kedvenceinek a felsorolásából. Összefoglaló, egész mondatos életrajzok kellenek.

3. A webfordítók jó alapsegítséget nyújthatnak, de nem bemásolni kell a kiadott eredményt, hanem nyelvtanilag helyes mondatokban megfogalmazni az életrajzot.

4. A filmográfia és a diszkográfia rész értelemszerűen az adott sztár kiadott lemezeit illetve filmszerepeit tartalmazza.

5. Az adatlapok mindig legyenek aktuálisak. Azért ne tarts meg egy adatlapot, hogy más ne kaphassa meg, ha úgysem szerkeszted!

6. Egy felhasználó maximálisan 60 adatlapot bírtokolhat.

7. Amennyiben egy moderátor belenyúl az adatlapodba és megváltoztat valamit, azt okkal teszi. Ne állítsd vissza!

8. Amennyiben átveszel valakitől egy adatlapot, akkor szerkeszd! Amennyiben egy hónapig nem nyúltál hozzá az átvett adatlaphoz, akkor a szerkesztési jog átruházható.

9. Az adatlapokat legalább 6 havonta frissíteni kell. Amennyiben nem teszitek, akkor a szerkesztési jog átkerül máshoz.

10. Az inaktív szerkesztő, akkor számít inaktívnak, ha legalább 3 hónapja nem látogatta meg a fórumot. Ilyenkor lehet egy moderátornak jelezni, hogy igényt tartanál valamelyik lapjára.

11. KIEMELT TAGOK - ugyanúgy vonatkozik rájuk a szerkesztési kötelezettség. A kiemelt tagoknál több a türelmi idő - 8-9 hónap - de az adatlapjaikat szerkesztetlenség miatt szintén átkerülhetnek máshoz.

Szeretnénk kérni mindenkit a fenti szabályok betartására.

Amennyiben cserélni / átvenni szeretnél adatlapot, elsőként mindig az adott adatlap szerkesztőjének írj privát üzenetet akkor is, ha esetleg 1-2 hónapja nem volt aktív. Ha huzamosabb időn belül nem kapsz választ, akkor segítséget kérhetsz egy moderátortól.

Ha adatlapszerkesztéssel kapcsolatos technikai - mit hogyan - kérdés merül fel, azt itt feltehetitek.
7 felhasználónak tetszik: wannascream, Lindsay019, duracell, kriszti145, Zsanett.Zsüliett, Bessie, Ninaa.
2011. február 02. 13:10 #288
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36112
Csatolások: 1852655
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (Brittany @ 2011.02.02. 13:04)
A Szabályok frissítve!
Minden kedves adatlapszerkesztő figyelmét szeretném felhívni az alábbiakra: 
1. Az adatlaphoz tartozó kép mindig Fotósorozatos ARCkép / Portré legyen, és ne egészalakos, félalakos illetve félarcról készült képek. Amennyiben még aktív az illető akkor mindenképpen színes fotó kerüljön a lapjára. 

Tehát akkor olyan se legyen, amin a haja kitakarja a fél arcát?
2011. február 02. 13:14 #289
dave095
dave095
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 7187
Csatolások: 83847
Azonosító: 114760
Offline offline
Idézet (Brittany @ 2011.02.02. 13:04)
8. Amennyiben átveszel valakitől egy adatlapot, akkor szerkeszd! Amennyiben egy hónapig nem nyúltál hozzá az átvett adatlaphoz, akkor a szerkesztési jog átruházható.

Nekem lenne egy észrevételem. Oké, hogy a felhasználó "frissíti" a lapot, vagyis rákattint mindig a szerkesztem gombra, de a biográfiában olyan vannak, hogy csak néztem. Jelenleg szerintem nem 2010 márciusát írunk, vagy igen? rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Karina197, Ninaa.
2011. február 02. 13:15 #290
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (szavy @ 2011.02.02. 13:10)
Tehát akkor olyan se legyen, amin a haja kitakarja a fél arcát?


Nekem is van ilyen - Megan, Sophia - , gondolom ezért kaptam a kérdést... szerintem amennyiben az adott sztár nem felismerhetetlen a képen addig ezek a képek rendben vannak.

Amennyiben nem értetek egyet akkor én is keresek másik képet az említett lapokhoz.
2011. február 02. 13:16 #291
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (dave095 @ 2011.02.02. 13:14)
Nekem lenne egy észrevételem. Oké, hogy a felhasználó "frissíti" a lapot, vagyis rákattint mindig a szerkesztem gombra, de a biográfiában olyan vannak, hogy csak néztem. Perpill szerintem nem 2010 márciusát írunk, vagy igen?  rohog.gif


Az ilyen lapokra kell felhívni a moderátorok figyelmét. Mi se tudunk minden lapot figyelni állandó jelleggel. Ha ilyen hibákat láttok, akkor írjátok meg, mi pedig felhívjuk a szerkesztő figyelmét a dologra. Amennyiben nem reagál vagy nem frissíti a lapot, akkor a szerkesztési jogot szintén átruházzuk.
2011. február 02. 13:20 #292
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36112
Csatolások: 1852655
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (Brittany @ 2011.02.02. 13:15)
Nekem is van ilyen - Megan, Sophia - , gondolom ezért kaptam a kérdést... szerintem amennyiben az adott sztár nem felismerhetetlen a képen addig ezek a képek rendben vannak. 
Amennyiben nem értetek egyet akkor én is keresek másik képet az említett lapokhoz.

Igen, ezért kérdeztem. Hiszen akárhogy is nézzük, csak az arc fele látszik.
2011. február 02. 13:47 #293
- törölt felhasználó -    
Én nem vagyok egy nagy adatlapszerkesztő, de láttam 1-2 olyan adatlapot, amiben gyakorlatilag csak az nem hibás, ami nincs beleírva... olyat lehet csinálni, hogy amennyiben lehetőség nyílik az adatlap megszerzésére, megírom rendesen az életrajzot, film-bio- és diszkográfiát, viszont utána továbbadom, ha van rá jelentkező?

Huzamosabb ideig nem vállalok adatlapot, mert nem tudnám kellőképpen frissíteni, de az ilyeneket szívesen kijavítanám!
4 felhasználónak tetszik: dave095, duracell, Karina197, Sally Sparrow
2011. február 03. 18:47 #294
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Kíváncsi lennék, hogy a Facebook link nektek működik a sztáradatlapoknál? Mert nekem a főoldalt hozza be mindig. think.gif
Én rontottam el valamit? Nem értem. help.gif
2011. február 03. 19:05 #295
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2011.02.03. 18:47)
Kíváncsi lennék, hogy a Facebook link nektek működik a sztáradatlapoknál? Mert nekem a főoldalt hozza be mindig. think.gif 
Én rontottam el valamit? Nem értem. help.gif


Lehet, hogy az a funkció még nem működik, sokáig az imdb link sem volt jó.

Levente1991, írj nekem ha van olyan lap amihez megcsinálnád az életrajzot, filmográfiát. Ha elkészíted és átküldöd nekem akkorberakom a lapra. thumbsup.gif beer.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, kriszti145
2011. február 03. 23:00 #296
- törölt felhasználó -    
Idézet (_ToTo_ @ 2011.02.03. 19:05)
Lehet, hogy az a funkció még nem működik, sokáig az imdb link sem volt jó.
Levente1991, írj nekem ha van olyan lap amihez megcsinálnád az életrajzot, filmográfiát. Ha elkészíted és átküldöd nekem akkorberakom a lapra.  thumbsup.gif  beer.gif


Rendben, később lehet, hogy visszatérek erre is, viszont előbb a meglévő két sajátot szeretném rendben tudni! beer.gif
2011. február 04. 12:51 #297
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (Brittany @ 2011.02.02. 13:04)
A Szabályok frissítve!
Minden kedves adatlapszerkesztő figyelmét szeretném felhívni az alábbiakra: 
1. Az adatlaphoz tartozó kép mindig Fotósorozatos ARCkép / Portré legyen, és ne egészalakos, félalakos illetve félarcról készült képek. Amennyiben még aktív az illető akkor mindenképpen színes fotó kerüljön a lapjára. 
2. Az adatlapon az Életrajz ne 3-4 mondatból álljon, illetve ne az adott sztár kedvenceinek a felsorolásából. Összefoglaló, egész mondatos életrajzok kellenek. 
3. A webfordítók jó alapsegítséget nyújthatnak, de nem bemásolni kell a kiadott eredményt, hanem nyelvtanilag helyes mondatokban megfogalmazni az életrajzot. 
4. A filmográfia és a diszkográfia rész értelemszerűen az adott sztár kiadott lemezeit illetve filmszerepeit tartalmazza. 
5. Az adatlapok mindig legyenek aktuálisak. Azért ne tarts meg egy adatlapot, hogy más ne kaphassa meg, ha úgysem szerkeszted! 
6. Egy felhasználó maximálisan 60 adatlapot bírtokolhat. 
7. Amennyiben egy moderátor belenyúl az adatlapodba és megváltoztat valamit, azt okkal teszi. Ne állítsd vissza! 
8. Amennyiben átveszel valakitől egy adatlapot, akkor szerkeszd! Amennyiben egy hónapig nem nyúltál hozzá az átvett adatlaphoz, akkor a szerkesztési jog átruházható. 
9. Az adatlapokat legalább 6 havonta frissíteni kell. Amennyiben nem teszitek, akkor a szerkesztési jog átkerül máshoz. 
10. Az inaktív szerkesztő, akkor számít inaktívnak, ha legalább 3 hónapja nem látogatta meg a fórumot. Ilyenkor lehet egy moderátornak jelezni, hogy igényt tartanál valamelyik lapjára. 
11. KIEMELT TAGOK - ugyanúgy vonatkozik rájuk a szerkesztési kötelezettség. A kiemelt tagoknál több a türelmi idő - 8-9 hónap - de az adatlapjaikat szerkesztetlenség miatt szintén átkerülhetnek máshoz. 
Szeretnénk kérni mindenkit a fenti szabályok betartására. 
Amennyiben cserélni / átvenni szeretnél adatlapot, elsőként mindig az adott adatlap szerkesztőjének írj privát üzenetet akkor is, ha esetleg 1-2 hónapja nem volt aktív. Ha huzamosabb időn belül nem kapsz választ, akkor segítséget kérhetsz egy moderátortól. 
Ha adatlapszerkesztéssel kapcsolatos technikai - mit hogyan - kérdés merül fel, azt itt feltehetitek.


+ KIEGÉSZÍTÉS

12. Újonnan létrehozott lapot csak akkor fogadunk el, ha a szerkesztő már meglévő lapjai rendben vannak. Új lap beküldésekor jóváhagyás elött mindig ellenőrizni fogjuk ezt. Ha súlyos hiányosságok vanna kakkor az új lap nem lesz jóváhagyva, akkor is ha az jó.
4 felhasználónak tetszik: kriszti145, Bessie, Karina197, Ninaa.
2011. február 08. 14:21 #298
Karina197
Karina197
impossible
 
Státuszegy szakasz lezárult.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.07.
Hozzászólás: 7877
Csatolások: 12522
Azonosító: 138204
Offline offline
Nem akarom visszahozni a régi konfliktust, sem belekeveredni, de ha nem baj, én leírnám a véleményem:

Én nem vagyok a legprofibb adatlap-szerkesztő, nem vagyok itt évek óta, mégis elértem azt a szinthez, hogy az adatlapjaim közül már szinte mindenkit imádot. Én is noname vagy 1 csillagos sztárokkal kezdtem, ma pedig van egy-két komolyabb lapom is. Istenes Bence nálam az, aki a legnézettebb. Őt pedig ingyen kaptam. Pedig akkor igen jelentéktelen voltam itt (persze nem állítom, hogy most is nagy hasznom van), alig voltak barátaim, alig volt adatlapom, és nem voltam olyan nagy képfeltöltő. De mégis megkaptam, és ez a gesztus mai napig a szívemben van. smileeee.gif
9 felhasználónak tetszik: kriszti145, Levente1991, wannascream, Grace Benning, Bessie, Esment, WinterGirl, Beba13, dave095
2011. február 08. 14:43 #299
- törölt felhasználó -    
Én szintén így kaptam meg Gabriela Spanic adatlapját, amiért örökké hálás leszek! Ekkor jöttem rá, hogy tényleg nem a tapasztalat és a tagsági idő számít...
6 felhasználónak tetszik: Karina197, Bessie, Esment, WinterGirl, Ninaa., dave095
2011. február 08. 15:01 #300
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Én is így jutottam hozzá Sean Bean, Gabriel Byrne, illetve Cseh Tamás adatlapjához. Az akkori szerkesztőik megbíztak bennem és átadták nekem a szerkesztés jogát, holott akkor még ezen az oldalon elég újoncnak számítottam. Azóta is igyekszek megfelelni az elvárásoknak és meghálálni a belém fektetett bizalmat. Magyarul: igyekszem felelősen és jól szerkeszteni a lapjaimat. Ezt egyébként most miért mondjuk el? biggrin.gif
5 felhasználónak tetszik: Karina197, Bessie, Esment, WinterGirl, Ninaa.
19 oldal 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!