Starity

Idézetek

344 oldal 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. április 04. 19:00 #6281
starity girl2000
starity girl2000
chill
 
StátuszDammit
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 5156
Csatolások: 172
Azonosító: 185641
Offline offline
Máday néni, Máday néni, akkor is jön ha senki nem kéri
Szigorúan néz és vonalzóval méri
A diákokat a Máday néni. biggrin.gif
(SZJG 6.)
2014. április 04. 19:33 #6282
Bae Hee Yeon
Bae Hee Yeon
peαcнy
 
Státuszyou live in my head without a doubt.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.11.
Hozzászólás: 9513
Csatolások: 28103
Azonosító: 189546
Online online
Idézet
Nem hiszek a véletlen találkozásokban. A világ törvénye olyan, hogy ami egyszer elkezdődött, azt be is kell fejezni. Nem valami nagy öröm ez. Semmi nem érkezik idejében, semmit nem ad az élet akkor, amikor felkészültünk reá. Sokáig fáj ez a rendetlenség, ez a késés. Azt hisszük, játszik velünk valaki. De egy napon észrevesszük, hogy csodálatos rend és rendszer volt mindenben... két ember nem találkozhat egy nappal sem előbb, csak akkor amikor megértek e találkozásra.

Márai Sándor: Eszter hagyatéka
2014. április 04. 19:44 #6283
Bae Hee Yeon
Bae Hee Yeon
peαcнy
 
Státuszyou live in my head without a doubt.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.11.
Hozzászólás: 9513
Csatolások: 28103
Azonosító: 189546
Online online
Idézet
Van úgy, hogy néha meg kell tennünk bizonyos dolgokat, mert nincs más választásunk.

John Boyne: A csíkos pizsamás fiú
2014. április 07. 16:56 #6284
Bae Hee Yeon
Bae Hee Yeon
peαcнy
 
Státuszyou live in my head without a doubt.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.11.
Hozzászólás: 9513
Csatolások: 28103
Azonosító: 189546
Online online
Idézet
Faggattam, kértem: Nos, mi bántja hát? 
De mást nem láttam, csak szép mosolyát.
Rajtam pihent a könny-áztatta szem, 
S mosollyal mondta: Nem fáj semmi sem!
Ábrányi Emil (ifj.): Mosoly
2014. április 07. 17:35 #6285
- törölt felhasználó -    
Idézet
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig? (J. R. R. Tolkien - a Gyűrűk ura)
2014. április 07. 18:49 #6286
- törölt felhasználó -    
“A házasság nem verseny – sosem kell feljegyezni az állást. Isten azért rakott minket egy csapatba, hogy közösen győzzünk.”
2014. április 07. 18:49 #6287
- törölt felhasználó -    
“Az anyák gyerekeik kezét csak egy ideig fogják, de a szívüket mindörökké.”
2014. április 07. 18:49 #6288
- törölt felhasználó -    
“Isten nem lehet ott mindenhol, ezért teremtette az anyát.”
2014. április 07. 18:50 #6289
- törölt felhasználó -    
“Mindannyian saját, eredeti gondolkodásmóddal születünk, gyakran mégis utánzóként halunk meg.”
2014. április 07. 18:50 #6290
- törölt felhasználó -    
"Állandó útitársad vagyok,
Vagy legjobb segítséged, vagy legnehezebb terhed,
Továbbsegítelek, vagy sikertelenség felé húzlak,
Parancsodra várok.
Felét átadhatod annak, amit teszel,
Végrehajtom gyorsan és hibátlanul,
Könnyen kordában tarthatsz, csak légy szigorú hozzám.
Mutasd meg nekem pontosan, hogyan végezzek el valamit,
Pár lecke után már magamtól is megteszem.
Minden nagy embernek szolgája vagyok,
De nem kevésbé a szerencsétleneknek is.
A nagyokat én tettem naggyá,
A szerencsétleneket én tettem szerencsétlenné.
Annak ellenére, hogy nem vagyok gép,
egy gép precizitásával dolgozok,
Amelyhez egy ember intelligenciája társul.
Hasznodra vagy romlásodra működtethetsz engem;
Nekem teljesen mindegy.
Fogadj el, képezz, legyél hozzám szigorú,
És az egész világot lábaidhoz vetem.
Vegyél könnyedén, elpusztítalak.
Ki vagyok? A szokásaid."
2014. április 07. 18:51 #6291
- törölt felhasználó -    
“Ha ma nem izzadok meg, holnap a könnyeim áztatnak majd.”
2014. április 07. 18:52 #6292
- törölt felhasználó -    
“Az időd véges, úgyhogy ne vesztegesd el arra, hogy valaki más életét éled! Ne engedd, hogy mások véleménye túlharsogja a saját belső hangodat! De ami a legfontosabb, legyen elég bátorságod a szívedre és a megérzéseidre hallgatni! Ők valahogy már most is tudják, mivé akarsz válni valójában.”
2014. április 07. 18:53 #6293
- törölt felhasználó -    
“Rendkívül érdekes módon sok ember elfogadja, hogy az egész világegyetemet törvények irányítják, de amikor a saját életükről, sikereikről és bukásaikról van szó, akkor sorsról, szerencséről, “szerencsés véletlenekről” beszélnek. Pedig te is a világ egyetem része vagy, és a te életed is teljesen azoknak a törvényeknek engedelmeskedik, amelyeknek a Hold, a csillagok és a kertedben növő gaz. És te vagy annak az oka, ami az életedben történik. Te okozod a gondolataiddal.”
2014. április 07. 22:38 #6294
- törölt felhasználó -    
"Megtanultam, hogy ne bízzak az emberekben; megtanultam, hogy ne higgyem el, amit mondanak, hanem arra figyeljek, amit tesznek; megtanultam, hogy bárki és mindenki képes megjátszani magát. Megtanultam, hogy az emberek, még azok is, akikről azt hiszed, nagyon jól ismered őket, kiismerhetetlenek."
2014. április 07. 22:38 #6295
- törölt felhasználó -    
"Szakadó eső, köd, napsütés, tomboló orkán, szelíd tavasz, perzselő nyár, tarka ősz, zöldellő erdő, azúrkék óceán... Nem látod, nem tudod. Mert háttal ülsz. Háttal az ablaknak. Amin túl ott a világ. Szakadó esővel, köddel, napsütéssel, tavasszal, ősszel, tóval, óceánnal... annyi mindennel. De te nem fordulsz meg. Nem fordulsz meg, mert félsz. Félsz attól, hogy a látvány magával ragad, és netán majd ki akarsz lépni az ajtón. Ezért inkább háttal ülsz, és azt hazudod magadnak, hogy szebb az, amit magad előtt látsz, mint ami mögötted van. És hazudod tovább az életet. "
2014. április 07. 22:39 #6296
- törölt felhasználó -    
"Nem érdekel, mit gondolnak rólam az emberek, mindig úgy tartottam, jobb, ha félnek tőlem, mint ha szeretnek. Mert aki fél tőled, az nem fog elárulni, de akivel laza vagy, könnyen elad, legyen az a barátod vagy a barátnőd."
2014. április 07. 22:39 #6297
- törölt felhasználó -    
"Mindig is lesznek emberek, akik megbántanak, illetve csalódást okoznak. Gyakran mondják, hogy a boldogság titka a rövidtávú memória. Nyilván van egy határ, amit ha valaki átlép, egyszerűen az életedből való kizárással oldod meg, de! Egy dolgot ne felejts el. Amint megbánt valaki, ne haragudj rá, inkább gondold át, hogy mit adott neked azzal, hogy megbántott. Hogy mire döbbentett rá, hogy mivel lettél okosabb. Hogy mi az, amit tanultál az esetből. Mert valamit biztosan."
2014. április 07. 22:40 #6298
- törölt felhasználó -    
"Nem mondod, hogy szereted, mert nem mondhatod neki. Mindent elrontanál. Elfutna, elrohanna abban a pillanatban, ahogy megértené, hogy ez most más. Ez nem amolyan baráti ölelés, hanem annál több. Darabokra törtség, fájdalom marad minden érintés után, mert más az, amire te vágysz - de nem mondhatod el. Nem mondhatod el, mert túl fontos neked ő. Nem veszítheted el, bárkit elveszíthetsz, bármit túlélsz, de azt, hogy ő ne lenne többet... na azt nem."
2014. április 07. 22:41 #6299
- törölt felhasználó -    
"Ha döntesz, dönts. Erősnek kell lenned, ki kell bírnod. Még egy lépés, meg még egy. Menni fog. Csináld végig. Magadért, a boldogságodért, a jövődért. Mert az, ami rád vár, a fájdalomnál már csak jobb lehet."
2014. április 07. 22:41 #6300
- törölt felhasználó -    
"Ha valakit közel engedsz, belehalsz, amikor lelép."
344 oldal 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!