Starity

London: akik szeretik

48 oldal 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. május 02. 14:50 #541
x_Rainbow_x
x_Rainbow_x
új tag
 
StátuszOne Band,One Dream, One Direction...♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.29.
Hozzászólás: 33
Csatolások: 0
Azonosító: 174442
Offline offline
Én imádom. *.* Szerintem nagyon szép hely, szeretnék egyszer eljutni. smileeee.gif
2012. május 06. 08:57 #542
- törölt felhasználó -    
Megtaláltam a mappát a gépemen, úgyhogy gondoltam mutatok pár képet, amik normálisra sikerültek.
nem vagyok fotóművész. mellow.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, LadyAlexa
2012. május 06. 09:01 #543
- törölt felhasználó -    
Pont egy hónapja voltam ott, csak szép emlékek maradtak bennem. Habár sokszor kerültünk nagy tömegbe, és nagyon hideg volt, mégis megérte. A legjobb talán az Oxford Street volt, na az a nekem való hely. victory.gif
2012. május 07. 08:30 #544
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Lilyrose @ 2012.05.06. 09:01)
Pont egy hónapja voltam ott, csak szép emlékek maradtak bennem. Habár sokszor kerültünk nagy tömegbe, és nagyon hideg volt, mégis megérte. A legjobb talán az Oxford Street volt, na az a nekem való hely. victory.gif

Terjedelmesebb beszámolót nem szeretnél róla tartani? smileeee.gif
Londonban mondhatni mindennapos a tömeg. Bár van kis és nagy tömeg is, csak ehhez már kell némi vizsonyítási alap. Április lévén szerintem inkább a kisebb tömeg volt jellemző, de ki tudja. smileeee.gif
A nagyon hideg alatt mit értesz? Én többször voltam már kint, tavasszal, meg ősszel is, de sosem volt nagyon hideg. Szerintem. Vagy hát kinek mi a hideg. laugh.gif Nekem a tökéletes hőmérséklet 12 és 20 fok között mozog. De már a 20 is határeset. laugh.gif
Az Oxford Streetet volt szerencsém látni teljesen üresen is. rohog.gif Úgy sokkal jobb. _nevet.gif Mi tetszett benne neked egyébként? Miért pont az Oxford Street lopta be magát ennyire a szívedbe? smileeee.gif Én egyébként a Baker Streettel vagyok így... Nekem az a kedvencem. smileeee.gif
2012. május 18. 16:44 #545
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Eddig nem nagyon írtam ebbe a topikba (nem is tudom miért),hiszen van egy csomó képem Londonról... unsure.gif

Tegnap Apának be kellett mennie a centre-be (valami csomagokat szálítani) és én is elkisértem,unalmamban meg fotózgattam (: Ezeket a képeket szeretném megosztani veletek,tegnap este 7 óra körül készültek (:
4 felhasználónak tetszik: Vampiregirl1, LadyAlexa, Sally Sparrow, Ash19
2012. május 19. 08:20 #546
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Misao @ 2012.05.18. 16:44)
Eddig nem nagyon írtam ebbe a topikba (nem is tudom miért),hiszen van egy csomó képem Londonról... unsure.gif
Tegnap Apának be kellett mennie a centre-be (valami csomagokat szálítani) és én is elkisértem,unalmamban meg fotózgattam (: Ezeket a képeket szeretném megosztani veletek,tegnap este 7 óra körül készültek (:

Köszönet a képeidért! meghajolo.gif Olyan jó neked, hogy kint lehetsz... blush.gif
1 felhasználónak tetszik: Misao
2012. május 19. 10:14 #547
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.19. 08:20)
Köszönet a képeidért! meghajolo.gif Olyan jó neked, hogy kint lehetsz... blush.gif


Hát én nem Londonban lakok (isten ments!biggrin.gif) Hanem Milton Keynes-ben,jóval békésebb. thumbup2.gif London szép,sok a látnivaló de én személyszerint nem szívesen laknék ott... unsure.gif Egy normális lakás,egy normális környéken megfizethetetlen lenne (legalábbis nekünk). A látnivalók kivételéven meg a többit megtalálod Anglia más területein is,gondolok itt a sok parkra,a szomszédban is van egy,najó nem olyan szép mint a Diana hercegnő emlékére kialakított,de khm...hasonló,na! yes.gif
Viszont így,hogy kb egy órányira van innen London még jobb is.Max. egyetem miatt költöznék be másért nem igen...(:
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. május 19. 15:54 #548
- törölt felhasználó -    
A mai nap nem bírtam magammal és megvettem a Tower makettjét is. Ezzel egy kicsit jobban megszenvedtem, mint a másik kettővel, de úgy gondolom, hogy megérte, mert nagyon jól néz ki. Csak megint az a problémám, hogy nincs neki (még) helyem. rolleyes.gif blush.gif
7 felhasználónak tetszik: Ash19, Vampiregirl1, Sally Sparrow, Misao, FruzShina., Emily O., LadyAlexa
2012. május 22. 14:45 #549
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2012.05.19. 15:54)
A mai nap nem bírtam magammal és megvettem a Tower makettjét is.  Ezzel egy kicsit jobban megszenvedtem, mint a másik kettővel, de úgy gondolom, hogy megérte, mert nagyon jól néz ki. Csak megint az a problémám, hogy nincs neki (még) helyem.  rolleyes.gif  blush.gif

Nem vagy semmi, csajszi! rohog.gif
Van még olyan 3D-s épület, ami neked nincs meg? biggrin.gif
Amúgy meg mázlista vagy, már megint csak magamat ismétlem... rohog.gif
2012. május 22. 14:47 #550
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Misao @ 2012.05.19. 10:14)
Hát én nem Londonban lakok (isten ments!biggrin.gif) Hanem Milton Keynes-ben,jóval békésebb. thumbup2.gif  London szép,sok a látnivaló de én személyszerint nem szívesen laknék ott... unsure.gif Egy normális lakás,egy normális környéken megfizethetetlen lenne (legalábbis nekünk). A látnivalók kivételéven meg a többit megtalálod Anglia más területein is,gondolok itt a sok parkra,a szomszédban is van egy,najó nem olyan szép mint a Diana hercegnő emlékére kialakított,de khm...hasonló,na! yes.gif 
Viszont így,hogy kb egy órányira van innen London még jobb is.Max. egyetem miatt költöznék be másért nem igen...(:

Hát igen, szerintem hosszabb távon én is "kiábrándulnék" Londonból. Én is inkább a külvárosba vágyom, külső kerületbe, esetleg egy közeli városkába... rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Misao
2012. május 22. 17:54 #551
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.22. 14:45)
Nem vagy semmi, csajszi! rohog.gif
Van még olyan 3D-s épület, ami neked nincs meg? biggrin.gif
Amúgy meg mázlista vagy, már megint csak magamat ismétlem... rohog.gif


Még hiányzik a Westminsert apátság, a Szent Pál katedrális és a Buckingham palota. Meg még szemezek más országok épületeivel is. laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Emily O.
2012. május 22. 18:12 #552
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.02. 08:37)
Húha... Akkor ez az ilyen tipikus sulis-programszervezés. Az iskolában, ahol dolgozom, ott is nagyjából ugyanez volt a diákok programja. Nem tudom, ti pontosan hol fogtok laki, a mi gyerekeink angol családoknál kaptak szállást.
Fényképezőt mindenképpen vigyél. Töltőt is, de ne felejtsd el az átalakító-adaptert. Mert Angliában nem a mi szabványunk szerint működnek a konnektorok. Átalakító nélkül pedig használhatatlanok lesznek a számodra. ;)
Egyébként érdekes, hogy ezek az iskolai programok mindig szinte teljesen ugyanazt az útvonalat tartják. Remélem jól érzed majd magad. Bár én nem igazán szeretem, amikor csoporthoz kell igazodnom. Elég kényelmetlen tud lenni. Mindenesetre amikor lehet választani az alternatívák közül, én javaslom neked, hogy tedd a voksod a shoppingolás helyett inkább a National Galleryre. :)
Én a londoni programjaid mindegyik állomásán voltam már, kivéve a London Eye-t és a Madame Tussauds-t. Ezekre még mindig sajnálom a pénzt. Ha mentek a St. Paul's-ba, javaslom, harcoljátok ki a kupolát, másszatok fel oda. Onnan van olyan kilátás, mint az óriáskerékről és benne van a székesegyház belépőjének árában. Egyedül az benne a gáz, hogy apró csigalépcsőkön kell felerőszakolni magadat. De megéri a fáradtságot. :)
Vásárlás: nyugi. Én simán tudok egyedül vásárolni a boltban, sőt, jegyeket is tudok venni egymagam, pedig sosem tanultam igazából angolul. Te meg nyilván igen, szóval ennyi. :)
Maximum azt kérdezik meg tőled, hogy kérsz-e még valamit, kérsz-e szatyrot, ilyenek. Ezt meg gondolom csak megérted, és tudsz annyit válaszni, hogy "Yes, please." vagy "No, thanks.". :P Fizetés után meg illik megköszönni, elköszönni. "Thank you, bye." :) Nekem a kedvenc vásárlós-helyem a hmv. Ott mindig olyan jó a hangulat. Az eladók általában fiatalok, jókedvűek, kedvesek. :)


Most olvasom, hogy válaszoltál.:D Hát, igen... Anya mondta, hogy ez nekem nem biztos, hogy tetszeni fog, mert másokhoz kell majd igazodni, de én meg utálok másokhoz igazodni, de ezért az élményért megéri! Átalakító-adaptert? Fogalmam sincs, hogy mi az... De mondom anyának, hogy szerezzen, vagy azon gondolkodok, hogy lehet, hogy adtak alapból a fényképezőgéphez... Majd megnézzem. Elméletileg lesz olyan, hogy te választhatsz, hogy hova szeretnél menni. Vásárolni meg tudok szerintem út közbe is, bár lehet, hogy nem a legjobb ötlet. Elveszek abba a nagy tömegbe [kár lenne értem...]. Lehet, hogy felmegyünk, bár azt a nagy tömeget majd oda felvonszolni.:D Kitaláltam [bár gondolom nem én csinálom így ezt egyedül...], hogy egy füzetbe, vagy akármibe le fogom írni a legfontosabb mondatokat/szavakat/stb, de lehet, hogy addig megtudom tanulni őket. Már tudok jó pár dolgot angolul, csak nehogy tőlem kérjenek segítséget, szívesen segítenék, csak nem tudnék.... Természetes dolog, hogy megköszönöm, ezt én sem gondoltam máshogy.:) Köszönöm a segítséget!
2012. május 23. 22:34 #553
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Here we Go! Kép áradat (: Tesómnak új útlevél kellett (a régi lejárt) - így ma bementünk a fővársoba (megint rohog.gif) - igen ez azt jelenti ,a suliból is kimaradtunk de végülis nem veszik annyira komolyan a hiányzás dolgot...Szóval,mivel hugicám is az utazás része volt,mindenáron be kellett ugranunk a McDonalds-ba fagyiért,amúgy is rohadt meleg volt,így beültünk a mekibe pont a London Eye mellett...én meg persze mindenhova magammal hordom a gépemet,szóval készítettem néhány fotót wink.gif
u.i: a Big Ben-s képekből lehet bele kevertem néhány régebbit,a többi ma délelőtt készült... wink.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, DiscoDiva
2012. május 24. 06:36 #554
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Misao @ 2012.05.23. 22:34)
Here we Go! Kép áradat (: Tesómnak új útlevél kellett (a régi lejárt) - így ma bementünk a fővársoba (megint rohog.gif) - igen ez azt jelenti ,a suliból is kimaradtunk de végülis nem veszik annyira komolyan a hiányzás dolgot...Szóval,mivel hugicám is az utazás része volt,mindenáron be kellett ugranunk a McDonalds-ba fagyiért,amúgy is rohadt meleg volt,így beültünk a mekibe pont a London Eye mellett...én meg persze mindenhova magammal hordom a gépemet,szóval készítettem néhány fotót wink.gif 
u.i: a Big Ben-s képekből lehet bele kevertem néhány régebbit,a többi ma délelőtt készült... wink.gif

Hatalmas thanks a képeidért! meghajolo.gif Gyönyörű, komolyan... Oly szívesen sétálgatnék eszegetnék egy szendvicset az egyik parkban, mellé egy cidert szürcsölgetve, s bámulnám a mókusokat, meg a kanadai ludakat... Meg a mindenféle egyéb szárnyast... rohog.gif Mondhat bárki bármit, de Britanniában mások a parkok. Hiába vannak nálunk is szépek, meg nagyok, de olyan zöld és egyenletes gyep, mint ami ott van... Na, az itt nincs... smileeee.gif
Mekibe? biggrin.gif Én ott eddig egyetlen egyszer jártam, a brixtoni metróhoz közel... Toalettre kellett jutnom mielőbb... És hát ez volt az egyetlen kézreeső megoldás. Arra nem számítottam, hogy szó szerint tömve lesz, arra meg pláne, hogy a női mosdó előtt kígyozó sor vár rám... Még jó, hogy a párom volt olyan rendes és vészhelyzetre hivatkozva a kiscsajoknak, becsempészett a pangó férfi-mosdóba. rofl.gif
Mesélnél nekem az angol iskolákról? Milyen ott a tanítás, hogy működik a rendszer, milyen egy átlagos nap? Csak mert általában csak rosszat hallani a kinti sulikról. mellow.gif
2 felhasználónak tetszik: Misao, LadyAlexa
2012. május 24. 07:41 #555
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (FruzShina. @ 2012.05.22. 18:12)
Most olvasom, hogy válaszoltál.biggrin.gif Hát, igen... Anya mondta, hogy ez nekem nem biztos, hogy tetszeni fog, mert másokhoz kell majd igazodni, de én meg utálok másokhoz igazodni, de ezért az élményért megéri! Átalakító-adaptert? Fogalmam sincs, hogy mi az... De mondom anyának, hogy szerezzen, vagy azon gondolkodok, hogy lehet, hogy adtak alapból a fényképezőgéphez... Majd megnézzem. Elméletileg lesz olyan, hogy te választhatsz, hogy hova szeretnél menni. Vásárolni meg tudok szerintem út közbe is, bár lehet, hogy nem a legjobb ötlet. Elveszek abba a nagy tömegbe [kár lenne értem...]. Lehet, hogy felmegyünk, bár azt a nagy tömeget majd oda felvonszolni.biggrin.gif Kitaláltam [bár gondolom nem én csinálom így ezt egyedül...], hogy egy füzetbe, vagy akármibe le fogom írni a legfontosabb mondatokat/szavakat/stb, de lehet, hogy addig megtudom tanulni őket. Már tudok jó pár dolgot angolul, csak nehogy tőlem kérjenek segítséget, szívesen segítenék, csak nem tudnék.... Természetes dolog, hogy megköszönöm, ezt én sem gondoltam máshogy.smileeee.gif Köszönöm a segítséget!

Természetesen válaszoltam, szívem csücske a téma, ezért is nyitottam meg és ezért is faggatózom mindenkinél, aki erre nyitott. rohog.gif
Persze, az élményért megéri. Például a másik kedvenc városomban, Bécsben így jártam. Csoporttal. Még jó pár évvel ezelőtt a tudományos diákkör tagjává választottak és velük mentem. Azóta is visszavágyom, ami kicsit vicces, hiszen sokkal közelebb van, mint London, mégis csak egyszer jártam ott eddig, az angol fővárosban meg már ötször is. Tulajdonképpen szerintem az az én bajom, hogy túlságosan be vagyok tojva a német miatt... Elvileg középfokúm van belőle, mégse nagyon tudok semmit. mellow.gif Na jó, érteni még megértem, de hogy én megértessem magam?! Viszont tényleg hatalmas élmény volt a csoporttal elmenni, csak túl kevés volt az idő... Londonnal is ez lesz a baj szerintem. Kevés lesz az idő. Hiszen hatalmas városról beszélünk. smileeee.gif
Igen, átalakító adapter. Így néz ki, de anyukád biztosan tudni fogja... smileeee.gif Nem hinném, hogy adtak a fényképeződhöz ilyet, ezt külön szokták árulni és egy fényképezőgéphez amúgy semmi köze. Ez egy sima adapter... smileeee.gif
Én ilyen kis útiszótárral szoktam menni, ami nálam van, biztos, ami biztos alapon. smileeee.gif
Egyszer tőlem már akartak segítséget kérni egyébként, de leráztam a pasit azzal, hogy nem beszélek angolul. rohog.gif
2012. május 24. 08:12 #556
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.24. 06:36)

Mesélnél nekem az angol iskolákról? Milyen ott a tanítás, hogy működik a rendszer, milyen egy átlagos nap? Csak mert általában csak rosszat hallani a kinti sulikról. mellow.gif


Úúúú,hát nagyon más,bár én csak az első 3. osztályt jártam ki Magyarországon,de az is teljesen eltért a mostani sulimtól.Semmi kétség szerintem itt sokkal hosszabb pórázon vannak a gyerekek,a megkövetelt figyelemről a tanárral szemben,szerintem olyat nem is hallottak.Sőt egyáltalán nincs semmi ilyesmi.A szabályok valahogy így mennek (legalábbis nálunk) ; te életed,te jegyeid,te iszod meg a levét később! A tanárokra nem lehet panasz mert nagyon segítőkészek,különösen azokkal akikben látják az akaraterőt,akikben meg nem...hát levan sz*va,a teacher nem erölteti amit nem akar a diák. Persze azt nem hagyja szó nélkül,ha ne tán valaki akadályozza a másikat a tanulásban,vagy őt hogy megtartsa az óráját,viszont ha pl. felad házit és aki nem hozzta be,jó néha néha megkérdezik,hogy miért de más különben nem nagy ügy,és simán szemet huny felette. Sajnos az osztálytársaimról nem sok jót tudok mondani,kedvesek az elején velem segítőkészek is voltak,valamint nagyon összetartónak bizonyulnak egymással szembe,a gond ott van,hogy a tanulásra magasról tojnak.Az osztály zöme elszórakozik ott pár évig,megvárja hogy betöltse a 16-t utána meg szó nélkül ott hagyja az iskolát.Ugye csak 16 éves korig kötelező az iskola padban ülni,mert addig mindenki (már aki) leteszi ezeket a GCSE vizsgákat,ha az megvan eldöntheti,hogy megy vagy leérettségizik. Persze vannak akik oda teszik magukat és komolyan veszik a tanulást de ilyenből van a kevesebb,sajnos...A tanításról még annyit hozzáfűznék,hogy míg elnem kezdődnek ezek a GCSE vizsgák tök laza.Voltak olyan napok,hogy szinte semmit sem tanúltunk,ha kaptunk házit azt is csak két hét múlva kellett behozni.
Úgy dióhéjban ennyi lenne.Bár én szerintem ott fogom hagyni ezt a sulit Szeptemberben.Itt melettünk van egy másik (Denbigh School) - mellesleg ezt tartják Milton Keynes legjobb iskolájának,ezért is van tele. Én most a várólista tetején vagyok,ha szerencsém van pár hónap alatt megüresedik egy hely. unsure.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, LadyAlexa
2012. május 24. 08:38 #557
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Misao @ 2012.05.24. 08:12)
Úúúú,hát nagyon más,bár én csak az első 3. osztályt jártam ki Magyarországon,de az is teljesen eltért a mostani sulimtól.Semmi kétség szerintem itt sokkal hosszabb pórázon vannak a gyerekek,a megkövetelt figyelemről a tanárral szemben,szerintem olyat nem is hallottak.Sőt egyáltalán nincs semmi ilyesmi.A szabályok valahogy így mennek (legalábbis nálunk) ; te életed,te jegyeid,te iszod meg a levét később! A tanárokra nem lehet panasz mert nagyon segítőkészek,különösen azokkal akikben látják az akaraterőt,akikben meg nem...hát levan sz*va,a teacher nem erölteti amit nem akar a diák. Persze azt nem hagyja szó nélkül,ha ne tán valaki akadályozza a másikat a tanulásban,vagy őt hogy megtartsa az óráját,viszont ha pl. felad házit és aki nem hozzta be,jó néha néha megkérdezik,hogy miért de más különben nem nagy ügy,és simán szemet huny felette. Sajnos az osztálytársaimról nem sok jót tudok mondani,kedvesek az elején velem segítőkészek is voltak,valamint nagyon összetartónak bizonyulnak egymással szembe,a gond ott van,hogy a tanulásra magasról tojnak.Az osztály zöme elszórakozik ott pár évig,megvárja hogy betöltse a 16-t utána meg szó nélkül ott hagyja az iskolát.Ugye csak 16 éves korig kötelező az iskola padban ülni,mert addig mindenki (már aki) leteszi ezeket a GCSE vizsgákat,ha az megvan eldöntheti,hogy megy vagy leérettségizik. Persze vannak akik oda teszik magukat és komolyan veszik a tanulást de ilyenből van a kevesebb,sajnos...A tanításról még annyit hozzáfűznék,hogy míg elnem kezdődnek ezek a GCSE vizsgák tök laza.Voltak olyan napok,hogy szinte semmit sem tanúltunk,ha kaptunk házit azt is csak két hét múlva kellett behozni.
Úgy dióhéjban ennyi lenne.Bár én szerintem ott fogom hagyni ezt a sulit Szeptemberben.Itt melettünk van egy másik (Denbigh School) - mellesleg ezt tartják Milton Keynes legjobb iskolájának,ezért is van tele. Én most a várólista tetején vagyok,ha szerencsém van pár hónap alatt megüresedik egy hely. unsure.gif

Ez nagyon érdekes! Köszönöm, hogy megosztottad velem / velünk! Ez mindig is érdekelt, de valahogy sosem tudtam olyannal beszélni róla, aki benne is van, mindig csak sokadkézből értek el hozzám az információk, az meg annyira nem feltétlenül hiteles...
Szóval akkor az a legnagyobb különbség, hogy aki nem akar tanulni, azt nem rugdossák a tanárok. Ez sokkal kényelmesebb megoldás, viszont valahol picit szomorú... Mondjuk sok esetben reménytelen is az olyan gyereket noszogatni, aki tojik az egészre. Magam is egy iskolában vagyok és látom. Sok bunkó gyerek van, akit nem hat meg, hogy téged kiakaszt a viselkedése, sőt, még rá is kontráz, ha látja rajtad, hogy zavar... sad.gif Sajnos nincs ötletem, hogy ezekkel a fiatalokkal mit lehetne kezdeni, hogy valamennyire észbe kapjanak... Mert ugye ez viszont igaz, hogy mindenki a saját életének kovácsa.
És nyugi szokott lenni nálatok a tanórán, vagy gyakori a kaotikus káosz? Hogy tesz rendet a tanár, ha tanítani akar és mondjuk hangzavar van? Vagy ilyen nincs? Le tudja csitítani azokat, akiket nem érdekel a suli? Vagy kiküldi őket? Milyen fegyelmezési módszereik vannak? laugh.gif
És mihez kezdenek a fiatalok, miután otthagyják a sulit? Elmennek árufeltöltőnek a TESCO-ba, vagy mi? unsure.gif
Hányan vagytok egy osztályban és arányaiban hányan próbáltok ebből a létszámból érdemben készülni is?
Bocsi a sok kérdésért. smileeee.gif
Nem semmi, remélem én is, hogy nemsokára átkerülhetsz abba a jó suliba. Milyen érdekes ez a várólista is...
1 felhasználónak tetszik: Misao
2012. május 24. 17:25 #558
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.24. 08:38)

És nyugi szokott lenni nálatok a tanórán, vagy gyakori a kaotikus káosz? Hogy tesz rendet a tanár, ha tanítani akar és mondjuk hangzavar van? Vagy ilyen nincs? Le tudja csitítani azokat, akiket nem érdekel a suli? Vagy kiküldi őket? Milyen fegyelmezési módszereik vannak? laugh.gif
És mihez kezdenek a fiatalok, miután otthagyják a sulit? Elmennek árufeltöltőnek a TESCO-ba, vagy mi? unsure.gif
Hányan vagytok egy osztályban és arányaiban hányan próbáltok ebből a létszámból érdemben készülni is?
Bocsi a sok kérdésért. smileeee.gif
Nem semmi, remélem én is, hogy nemsokára átkerülhetsz abba a jó suliba. Milyen érdekes ez a várólista is...


Kéhlek' itt mindenre van egy várólista! rohog.gif Fogszabályzó kell? Mész a várólistára!Új suliba akarsz menni? - várólista! Apropó fogszabályzó; én már várok kb egy éve,hogy sorra kerüljek.Írtam is e-mailt nekik: még 1 fél évet várnom kell! Pech,de ez van.Magánrendelőben rögtön fel rakják,viszont az árából meg vehetsz egy lakást (najó ez kicsit túlzás)- de az biztos,hogy méreg drága... unsure.gif
Visszatérve az iskolára,vicces hogy kérdezted ezt a kiküldés dolgot,nálunk minden roszcsontal ezt a módszert alalmazzák.A mulatságos az,hogy minden tanterem ajtón van egy kis ablak,a kiküldött gyerek meg azon integet be az osztályba (némelyik táncot jár előtte) vagy rálehel és különböző dolgokat rajzol v. ír az üvegre rohog.gif Természetesen mindenki rá(juk) figyel,ez így nagyon is vicces,de az már nem,hogy vannak diákok (inkább fiúk) akik szinte minden órát a folyosón töltenek.A tanár,ha 1x kiküldte őket nem engedi vissza a terembe,csak a következő órán,ahol persze megint nem tudnak viselkedni és az egész kezdődik előröl.
Csitítani nem nagyon lehet őket,persze van amelyik tanár képes (volt) rá,pl. a D.T (Design Technology) volt tanárunk egy testes,égigérő pasas,aki egy perc alatt csendre intette az osztályt,nem csak a megjelenése ijesztő,de úgy kiabál,hogy (általában lányok esetében) némelyik elsírta magát.Elég volt egy diákra ráripakodnia,ha az utána meghúzzta magát a többi is követte és egy ideig csend volt. Azt a fickót azóta áthelyeztették és egy másik évfolyamot tanít.Az új,névszerint: Cleaver Mukuva,egy afrikai 'ember' akinek egy szavát sem értem,na ő tanít most minket.Azóta nagy a káosz kedd és szerda reggel.Ő képtelen kordába tartani az osztályt.Nemhogy képtelen,társaim minden alkalmat megragadnak,hogy ki figurázzák vagy csúfolják szerencsétlent. Bár én azt sem értem,hogy hogy vették egyáltalán fel,mert mint később kiderült padtársam (aki angol) sem érti,hogy mit akar mondani (erős akcentusa van rohog.gif),meg alapvetően olyan ügyefogyott típus,aki képes megbotlani a saját lábában.rofl.gif Viszont a diákok annyira nem buták,hogy rájöjennek kivel nem lehet szórakozni és kivel lehet,szegény Cleaver az utóbbi kaszba tartozik,felidézve néhány esetet:
- Az első napján mindenki Mr. Mukuvának vagy 'Mukává'-nak szólitotta,(vagy egyéb afrikai ill. törzs nevekkel illette)Később értesítette az osztályt,hogy elég lesz csak a Cleaver,persze mintha megse hallották volna,valaki megint bekiabálta (ha jól emléxem Tom),rá is szólt,hogy nem kell a Mr. Mukuva,erre Tom; Ok...'Möszjé Mukuva!' (csak azért lett franciásítva mert a tanár elég zs-sen beszél enyhe francia beütése van a kiejtésének) - csak,hogy értésetek a poént. rohog.gif Aztán már nagyon kiborult a jó ember és felírta (bazi nagy betükkel) a táblára (közben elis ejtette 1x a filcet rohog.gif) - hogy : CLEAVER! - erre hasonló versikéket 'kreáltak' a gyerekek,mint "Cleaver,but not too...clever" - meg hasonlók. rohog.gif És ez így megy már kerek 2 hónapja. Én személyszerint néha sajnálom (bár ezeken a beteg beszólásokon kine röhögne? rohog.gif) - viszont Clever meg nagyon igyekszik,nyilván feleslegesen,látni hogy próbálkozik,de szó ami szó,nem tud megtartani egy rendes tanórát! A többi tanár vagy hasonlóan vagy úgy ahogy még boldogul velünk,példa erre az English Hummanities tanárom Stacy aki ugyan nem szigorú annyira,viszont megértő és nagyon aranyos,egyszerűen szerettjük,ebből kifolyólag meg is kapja a kívánt tiszeteletett.
Ennyit az iskolai fegyelemről! laugh.gif Hányan vagyunk egy osztályban? Kb 20-21-n,asszem... unsure.gif Öszesen 3 osztályt indítottak egy évfolyamban,mindegyikbe nincs több 25 diáknál.
Hogy mit csinálnak,ha otthagyják a sulit? Jó kérdés.A legtöbb elmegy egy Inn-be felszolgálni,vagy valami konyhai munkát végezni.Esetleg takarítani. - Itt nagyon megy a takarítás,sok ember nem rendezi a saját házát,hanem felhív egy céget azok meg küldenek valakit. pardon.gif
Még a Tesco-árufeltöltés is elképzelhető,nem tudom... De az biztos,hogy angol orvossal még nem találkoztam.A legtöbb Indiai ill. Pakisztáni,bár akad néhány Lengyel is.Viszont egy Britt orvost sem láttam még.Egyett sem. unsure.gif

Ooops,ez elég hosszúra sikeredett...think.gif laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, LadyAlexa
2012. május 25. 08:18 #559
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ejj. mellow.gif Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz ott bárhol is sorra kerülni... Az ember azt hinné, ahol ilyen gördülékenyen tudnak menni a dolgok a sok ember ellenére is, ott nincsenek ilyen problémák. De úgy tűnik, mégis. blink.gif Eléggé lehúzós, akkor, hogyha sürgős... blink.gif
Ejj... Hát akkor nem unalmas az élet a suliban, ezek a rosszcsontok gondoskodnak a jókedvről... biggrin.gif Mondjuk azért a jóból is megárt a sok... És tényleg, 1-1 óra végére hányan szoktatok bent maradni a tanteremben? laugh.gif
Valahogy sejtettem, hogy a fiúk szeretnek inkább kint lenni... rolleyes.gif Egyébként apukának-anyukának nem szokott fontos lenni, hogy a gyerkőc jó legyen? Bár ahol ennyi au-pair-re van igény, hát... unsure.gif Ez olyan szomorú... sad.gif
Szegény Mr. Mukuva... Én sajnálom. smileeee.gif Nyilván az első 1-2 poént még ő is megmosolyogta, utána már elég kellemetlen lehetett neki. mellow.gif Volt már példa, hogy a diákok üldöztek el tanárt..? mellow.gif
Tényleg, és nálatok az osztályban hányan vannak, akik angolok és hányan, akik nem? Neked például hogy sikerült beilleszkedni, említetted, hogy csak 3. osztályig jártál Magyarországon. Nem okozott nagy nehézségeket a nyelvi különbség, vagy viszonylag egyszerűen sikerült felvenni a tempót..?
És milyen óráitok vannak egy héten? Milyen az órarended? biggrin.gif Gondolom nálatok is van egyenruha. Milyen??? (nekem annyira tetszenek... smileeee.gif)
Érdekes. A britek általában inkább művészlelkek, ahogy észrevettem... Humán beállítottsággal és tehetséggel, no meg elhivatottsággal sokra lehet vinni, ha britnek születsz... smileeee.gif Nem? smileeee.gif Mert amennyire meg tudtam figyelni, én ezt vettem észre. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Misao
2012. május 25. 17:27 #560
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.25. 08:18)
Ejj. mellow.gif Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz ott bárhol is sorra kerülni... Az ember azt hinné, ahol ilyen gördülékenyen tudnak menni a dolgok a sok ember ellenére is, ott nincsenek ilyen problémák. De úgy tűnik, mégis. blink.gif Eléggé lehúzós, akkor, hogyha sürgős... blink.gif
Ejj... Hát akkor nem unalmas az élet a suliban, ezek a rosszcsontok gondoskodnak a jókedvről... biggrin.gif Mondjuk azért a jóból is megárt a sok... És tényleg, 1-1 óra végére hányan szoktatok bent maradni a tanteremben? laugh.gif


Kb 5-6 gyerek szokott kimenni (általában mindig ugyanazok) a többi maradhat... cool.gif

Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.25. 08:18)
Egyébként apukának-anyukának nem szokott fontos lenni, hogy a gyerkőc jó legyen?


Nem,nem igazán. Meg hát a gyerekük sem megy a szomszédba,nem ismerem mindegyiknek a családját,de a szülők legalább olyan nem törődömmek lehetnek mint a gyerekeik.Igen volt már olyan,hogy a tanár telefonált,a végére meg nem lett belőle semmi. unsure.gif Gondolom anyu,aput nem érdekelte különösebben. unsure.gif


Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.25. 08:18)
Volt már példa, hogy a diákok üldöztek el tanárt..? mellow.gif 
Tényleg, és nálatok az osztályban hányan vannak, akik angolok és hányan, akik nem? Neked például hogy sikerült beilleszkedni, említetted, hogy csak 3. osztályig jártál Magyarországon. Nem okozott nagy nehézségeket a nyelvi különbség, vagy viszonylag egyszerűen sikerült felvenni a tempót..?


Igen volt már olyan.Egy Jenny nevű,Pakisztáni science tanárnak egyszerűen elege lett belőlünk.Ez még tavaly volt.Közölte velünk óra végén,hogy ő végzett! Utána a 11. évfolyamot tanította még egy pár hétig aztán nem láttuk többet.Vagy felmondott,vagy kirugták,nem tudom. unsure.gif
Hányan angolok? Bíztosra álíthatom,hogy általában egy osztályban több küföldi gyerkőc van mint angol.Nálunk van egy litván lány (akiről anno azt hittem,hogy angol mert nagyon jól beszél),van egy dán srác,aki tök aranyos csak néha düh rohamokat kap... rohog.gif Először őt is angolnak hittem,persze ez még régebben volt,mostmár én is jobban megállapítom ki angol és ki nem.Akkor van egy magyar is (vajon ki? laugh.gif) meg van egy lengyel osztálytársunk; Szymon,ő itt van már több mint 3 éve,de egyszerűen nem tud beszélni.Mármint szókincse van mert valamennyi ráragadt,de ha megszólal csak annyit értünk,hogy: 'zsümö-zso khal zsa' (meg hasonlókat) rohog.gif - Máig nem tudni,hogy lengyelül próbál velünk komunikálni vagy enyhe akcentussal küzd (?) pardon.gif
Akkor van vagy 4-5 afrikai srác +egy pakisztáni is.Meg van egy tesvérpár (szintén kicsit kreolok) ők nem tudom honnak jöttek de ők se angolok. A többi osztályban is vannak vegyesen.
Nekem az elején...igen ,nehezebb volt,de hamar belerázódtam.A küföldi diák felbukkanása napi hobbi az angol iskolákban,nagyon jól kezelik.Előszöris kapnak (kaptam) tanársegédekett,minden órára mást. Aztán francia helyett külön angol órákra kellett mennünk,vagyis máig odajárunk (vagy 8-n) - igaz a lengyel gyereket kivéve mindenki beszél rendesen angolul,de inkább ez mint a francia. rohog.gif
Dolgozat írásnál (ami van vagy félévente 4x xD) akkor átvittek egy külön terembe és ott segítettek meg lefordították nekem a kérdéeseket. Mostanra már egy tanársegéd sincs melettem,és igen még az angol órák szerepelnek az órarendemben,de kicsit sem bánnom...De várjál akkor itt van ez az külön angol óra; egy Skót nő (Leslie) tanít minket,pontosabban engem,Tamara (német),Chelsea (szintén német),Ketia (francia),Simone (francia),Josh (német - és rohadt helyes laugh.gif),Szymon (a lengyel akit írtam),Asly (pakisztáni) és még Samara asszem ő is francia.Szóval ez egy ilyen csoport,nekem nagyon sokat segített az elején,mára már csak szórakozni járunk be oda,mert semmi újjat nem tanítannak.Ez a Leslie,hát elég nehéz megérteni,mondtam skót hallatszik is rendesen.Ezeken a foglalkozásokon is hasonló a szitu mint a Cleaverén; a gyerekek kibe járkálnak a teremben.Álltalában a két német csajt szokták kiküldeni,ha nagyon betelik a pohár...Amúgy különböző sztorikat olvasunk,majd átbeszéljük azt, vagy számítógépezünk,vagy csak nézzük ahogy Leslie ordibál velünk. tongue.gif Nagyjából ennyi.Megint csak: bármilyen hihetetlen is nekem nagyon kapóra jöttek ezek az tanórák. wink.gif


Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.25. 08:18)
És milyen óráitok vannak egy héten? Milyen az órarended? biggrin.gif


Na akkor itt az én órarandem wink.gif :

http://i1202.photobucket.com/albums/bb379/MissMisao/Fnykp0451.jpg

Lehet kicsit kiolvashatatlan laugh.gif Az I.C.T az az informatika lenne,a PSHE meg Personal, social and health Edcation wink.gif

Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.25. 08:18)
Gondolom nálatok is van egyenruha. Milyen??? (nekem annyira tetszenek... smileeee.gif)


Nálunk nincs egyenruha (ami fura mert Milton Keynes minden iskolájában van),mi ilyen nykaba akasztós kártyákat hordunk.Olyan színűek mint amilyen 'iskola háznak' a színe,pl: nekünk sárga,mert a Saxos Hall-nak ez a színe rohog.gif De nálunk is be akarják vezetni csak nem tudom mikor. unsure.gif Tesóm sulijában van egyenruha,zöld pulcsi (az iskola nevével rajta) meg fekete szoknya ill. nadrág.

Idézet (Sally Sparrow @ 2012.05.25. 08:18)
Érdekes. A britek általában inkább művészlelkek, ahogy észrevettem... Humán beállítottsággal és tehetséggel, no meg elhivatottsággal sokra lehet vinni, ha britnek születsz... smileeee.gif Nem? smileeee.gif Mert amennyire meg tudtam figyelni, én ezt vettem észre. smileeee.gif


Hát nálunk a művészet nagyon megy az biztos. biggrin.gif Lehet mert művészeti suli? rohog.gif Van Drámma csoport (én speciel arra járok,mivel azt választottam be a GCSE-mbe,szóval abból is kell vizsgát tennem majd) amúgy nagyon élvezhető foglalkozások vannak.Akkor ott van az; art,agyagozás,hímzés,tánc (azon belül ballet...stb) Sportok is vannak,az iskolának van egy Leisure center-je abban van uszoda,edző terem meg minden. Én csak tesiórán járok oda,de lehet iskola után is menni külön foglalkozásra.
Nem tudom mennyire érdekel-e,ha igen ezeket lehet csekkolni az iskola webjén is: http://www.stantonbury.org.uk/moxy/?tstyle=style1 =)
2 felhasználónak tetszik: Vampiregirl1, Sally Sparrow
48 oldal 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!